Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ ! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 180
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Ναι αλλα και παλι αναφερεις τα οικονομικα τα δικα της και τα δικα σου , δεν ακουσα καν τη λεξη "μας" . Το οτι βγαζει παρα πολλα δεν της δινει δικαιωμα να τρωει και πολλα , θα μπορουσε να αποταμιευει καποια απο αυτα που περισσευουν για το παιδι σας ή ακομα και για να υπαρχουν στην ακρη αμα συμβει κατι στη ζωη σας . Ειναι κοινη η ζωη σας, αυτο δειχνει να μην εχει συνειδητοποιησει . Δεν εισαστε απλα συγκατοικοι . Οσο για το περιβαλλον που μεγαλωσε, σε πληροφορω οτι εγω μεγαλωσα σε ενα παρα πολυ τοξικο περιβαλλον , η μανα μου ειχε παρα πολλα θεματα με τη διαχειριση των οικομικων και πολλα αλλα . Ομως ευτυχως εκανα εναν απιστευτο αγωνα με τον εαυτο μου να μην τους μοιασω ουτε στο μικρο δακτυλακι ιδιαιτερα στον τροπο που αντιμετωπιζαν τη μεταξυ τους σχεση . Θελω να πω οτι το οικογενειακο περιβαλλον δεν αποτελει παντα καταλυτικο παραγοντα στη συμπεριφορα των ανθρωπων , αλλα κυριως ποσο ειναι διατεθειμενος ο αλλος να δουλεψει με τον εαυτο του . Το σπιτι σας ειναι υποχρεωση και των δυο να το φροντιζετε και αυτο θα επρεπε να το καταλαβαινει και η ιδια απο μονη της ,δεν ειναι μωρο να επηρεαζεται απο τη μαμα της . Τωρα οσο αφορα το σεξουαλικο ... εφοσον παραδεχεσαι και εσυ πως ισως να εισαι λιγακι υπερβολικος ειναι πολυ σημαντικο . Ποση ειναι η συχνοτητα ? 1-2 φορες την εβδομαδα? καθημερινα ? 3-4 τη βδομαδα ? 3-4 το μηνα ?

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    VictoriaSkG δεν πιστεύω ότι υπάρχει τέλεια σχέση . Εγώ σίγουρα δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο. Ωστόσο πιστεύω ότι στο ξεκίνημα , ήμασταν καλά. Επίσης ουδέποτε έγινε κάτι άσχημο , καυγάδες, προσβολές, εντάσεις κτλ . Ίσως σου ακούγεται κυνική η περιγραφή μου, επειδή γράφω ξερές περιγραφές, με απλές λέξεις, χωρίς εντυπωσιακές λέξεις , μινιμαλιστικά δηλαδή. Ίσως ένα κοινό που είχαμε , κοινό μειονέκτημα ή κουσούρι , όταν γνωριστήκαμε, ήταν ότι ξενυχτάγαμε πολύ, γυρίζαμε έξω πολύ και σπαταλάγαμε λεφτά . Από πριν το γάμο βέβαια, είχαμε μειώσει αυτούς τους ρυθμούς, λόγω δουλειάς και λόγω του ότι είχα φτιάξει εγώ ένα εργένικο σπίτι και βρισκόμασταν εκεί . Τονίζω και πάλι , ότι για το ότι δεν συμμετέχει η ίδια , στα έξοδα, σε πολύ μεγάλο βαθμό , φταίει η καθοδήγηση των δικών της, που είναι ακραίες παθολογικες περιπτώσεις φιλοχρήματων . Αυτό δημιούργησε την κατάσταση να μη βλεπόμαστε πάρα πολλές ώρες. Από την άλλη, όταν είμαστε έξω με άλλους, μας λένε ότι τους θυμίζουμε τον καιρό που ήμασταν και εμείς και οι φίλοι ελεύθεροι και ότι φαινόμαστε μια χαρά κτλ . Οι ώρες αυτές, είναι λίγες βέβαια. Δεν με απασχολεί τόσο αυτό .

    Όπως το λες, ότι "δεν μου κάθεται" είναι σαν να λες ότι οι γυναίκες κάνουν χάρη στους άνδρες όταν κάνουν σεξ μαζί τους. Δεν ήθελα ποτέ κάτι τέτοιο . Και η εντύπωση που είχα και με τη γυναίκα μου, δεν ήταν ότι έκανε αγγαρεία ! Φαινόταν ότι πέρναγε πολύ καλά και της άρεσε πολύ. Και τώρα, όταν γίνεται , έτσι δείχνει . Απλά δείχνει επίσης, ότι το θέλει πιο σύντομο , όχι συχνά, όχι δεύτερη φορά την ίδια μέρα . Και με όλα αυτά , είμαστε στις 3-4 το μήνα. Αυτό είναι αφόρητο και με ενοχλεί πολύ περισσότερο από όλα. Είναι και σαν να αναιρεί το γάμο ουσιαστικά. Συχνά, κάνοντας πλάκα, λέει , ότι είχε πάρει overdose sex , ότι σαν εμάς κανένα άλλο ζευγάρι δεν έκανε τόσο σεξ και κάτι τέτοια . Πολλές φορές λέει επίσης , ότι μεγαλώσαμε , δεν χρειάζεται πια συχνά και κάτι τέτοια. Ίσως ο καταναλωτισμός με τον οποίο έχει κολλήσει τελευταία, την έχει απορροφήσει και δεν σκέφτεται . Στην πρώτη καραντίνα, παράγγελνε αηδίες από το ίντερνετ όλη μέρα και όλη νύχτα.

    Σχετικά με το αν "έκανα σεξ όσο συχνά ήθελα" που λες, ίσως να ήμουν υπερβολικός που περίμενα κάθε μέρα ή σχεδόν κάθε μέρα ; Αλλά πάλι , εγώ έτσι ήμουν πάντα και το ήξερε. Δεν άλλαξα εγώ. Αυτή άλλαξε και πολύ.
    Γράφεις ότι αυτή ἀλλαξε, αλλά εγώ από αυτά που γράφεις δεν βλέπω να έχει αλλάξει η γυναίκα σου, πέραν ίσως του σεξουαλικού που αλλάζει στους περισσότερους γάμους ούτως ή αλλως. Αυτό που άλαξε είναι οι συνθήκες. Η συμπεριφορά σας μέσα στο γάμο φαίνεται να βασίζεται ακριβώς στις ίδιες νοοτροπίες, απλώς έχοντας αλλάξει οι συνθήκες διαπιστώνεις τα προβλήματα που μπορούν να προκύψουν από αυτές τις νοοτροπίες. Ωστόσο, πάλι δεν φαίνεται να αντιλαμβάνεσαι ότι η νοοτροπία σας είναι το πρόβλημα.

    Είναι παράξενο που λες ότι η μείωση του σεξ είναι αυτό που ακυρώνει τον γάμο, καθώς, στην πραγματικότητα, το σεξ φθήνει ή και εξαφανίζεται στους περισσότερους γάμους, οι οποίοι όταν επιβιώνουν, επιβιώνουν από την αντίληψη ότι οι σύντροφοι πορεύονται μαζί, προσπαθώντας να αντιμετωπίζουν τα προβλήματα, τις υποχρεώσεις κλπ από κοινού. Εσείς δεν το είχατε ποτέ αυτό. Για το ότι δεν χρησιμοποιεί τα χρήματά της για τις ανάγκες της οικογένειας σας, δεν ευθύνονται οι γονείς της. Ευθύνεται αυτή που τους ακούει κι εσύ που το δέχτηκες. Όταν είχες αρκετό σεξ και χρήματα δεν σε πείραζε, τώρα που δεν τα έχεις σε ικανοποιητική ποσότητα, σε πειράζει καθότι δεν έχει ανάγκη να σε δέσει, να σου κάτσει ή ό,τι άλλο. Η σχέση σας ήταν πάντα ανταλλακτική, όχι μοιράσματος και συντροφικότητας. Παρότι όλοι οι γάμοι έχουν το στοιείο αυτό της ανταλλαγής, δεν είναι το βασικό. Ακόμη και σε γάμους που έχουν πολλά προβλήματα, τσακωμούς κλπ βλέπεις ότι ο ένας αισθάνεται υπεύθυνος απέναντι στον άλλο γιατί πλέον έχουν συνδεθεί, είναι οικογένεια και όχι τα δυο μέρη μια συναλλαγής. Από αυτά που γράφεις φαίνεται πως ουσιαστικά πλήρωνες για να κάνεις σεξ και ήσασταν ικανοποιημένοι και οι δυο με αυτό. Τώρα που άλλαξαν οι συνθήκες και δεν έχει ανάγκη να πληρώνεται για να ακολουθεί τον σεξουαλικό ρυθμό σου, φαίνεται να αισθάνεσαι ότι πληρωνείς χωρίς να παίρνεις πίσω τίποτα στη μεταξύ σας συναλλαγή.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Το ότι οι γονείς της καθόρισαν τον τρόπο που διαχειρίζεται τα οικονομικά της είναι δεδομένο. Αυτό μάλλον το δέχτηκα όταν την παντρεύτηκα. Και πάλι όπως είπα, μας έκαναν λιγότερο κακό από αυτό που έκαναν στα άλλα τους παιδιά. Πρόκειται για άρρωστα καθάρματα. Όπως είπα , οι άλλες δύο αδερφές της χώρισαν , αποκλειστικά εξαιτίας των γονέων της. Και ο αδερφός της , είναι ένας ζωντανός νεκρός, παρθένος στα 40 χωρίς καμία σχέση , εξαιτίας των γονιών του. Οι ρυθμοί μας στο σεξ ήταν έντονοι από την αρχή της σχέσης. Τότε δεν πλήρωνα κάτι . Δεν είχα αυτή την αίσθηση ποτέ δηλαδή, ότι την πλήρωνα για να κάνει σεξ. Αυτή ήθελε πολύ να παντρευτούμε και να κάνουμε παιδί. Φυσικά ακολούθησα. Δεν θέλει να με χωρίσει , γιατί βλέπει τα χάλια που έχουν οι αδελφές της, που χώρισαν εξαιτίας των άθλιων γονιών τους. Βλέπει επίσης και την κατάντια του αδελφού της και προβληματίζεται , γιατί ξέρει ότι όταν πεθάνουν οι γονείς της, πιθανόν θα πρέπει να πέσει σε αυτή τη βάρος του, αφού είναι άχρηστος. Η εντύπωσή μου είναι ότι αν μεγάλωνε το παιδί και ανεξαρτητοποιούταν κάπως, θα αύξανε πάλι ρυθμούς. Αλλά αν δεν βγαίνει αρκετά , δεν μπορεί ή δεν θέλει να λειτουργήσει όπως πριν . Το θέμα είναι ότι τώρα, εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα, ενώ αυτή όχι .
    Δεν αμφισβητώ ότι η σχέση ποτέ ίσως να μην ήταν ιδανική ή να είχε πάντα προβλήμα ή αδικία σε βάρος μου. Αλλά δεν μου δημιουργούσε και σεξουαλικό πρόβλημα, όπως τώρα.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Βεβαια σε εκεινη μπορει να ειναι αρκετο το σεξ που κανετε και να μην νοιωθει καποια ελειψη . Η αληθεια ειναι πως οταν μεγαλωσουν τα παιδια ή ακομα και φυγουν απο το σπιτι , τοτε η διαθεση ισως μεγαλωνει λογω οτι πλεον δεν υπαρχει πιεση , τοσο πολυ αγχος κτλ κτλ . Παντως ειμαι απο τους ανθρωπους που θεωρουν το γαμο μια αμιγως ερωτικη σχεση και ελειψη σεξ και ερωτα θα μπορουσε να επιφερει προβληματα ή ακομα και χωρισμο . Οσο αφορα τα οικονομικα , ενταξει δεν μπορουμε ολοι οι ανθρωποι να τα αντιμετωπιζουμε με τον ιδιο τροπο . Προσωπικα εχω μια πολυ καλη φιλη ,ειναι παντρεμενη με εναν αρκετα ευκαταστατο , πλουσιο θα μπορουσαμε να τον χαρακτηρισουμε , η οποια εργαζεται στην κοινη τους επιχειρηση , ομως εχει απαιτησεις οταν βγαινουν να πληρωνει μονο εκεινος κτλ κτλ . Για το σπιτι κανονιζει εκεινος και εχει κομμενο μισθο αρκετα υψηλο οπου το διαθετει για τα παιδια και τα ψωνια του σουπερ μαρκετ η ακομα και για τον εαυτο της . Δηλαδη εχει πει το ανικουστο για μενα αφου δεν το αντιμετωπιζω με τον ιδιο τροπο "οταν βγαινουμε με τον ταδε εγω δεν κουβαλαω πορτοφολι μαζι μου" και σκεφτομαι εγω ... μα καλα κοινο δεν θα επρεπε να νοιωθει το πορτοφολι τους ? αγαπη υπαρχει ? νοιωθεις δηλαδη πως σε αγαπαει αυτη η γυναικα ? εσυ την αγαπας ? νοιωθετε ερωτευμενοι ????

  5. #35
    Αγαπητέ Al Bundy,

    Συγνώμη για το αυτοαναφορικό, εγώ που σου γράφω, ανάμεσα στα υπόλοιπα (σοβαρά) θέματα μου, είχα μάθει να επικοινωνώ κυρίως μεσω του σεξ. Αυτό εν'ολίγοις, σήμαινε πάρα πολλές σχέσεις με επιφανειακό δέσιμο και έναν αποτυχημένο γάμο, μπλεξίματα και μεγάλα διαστήματα μοναξιάς. Τελικά, το σεξ που έχω κάνει στην ζωή μου, ούτε buffer μου δημιούργησε, ούτε σοφότερο με έκανε, ούτε πιο ευτυχισμένο, μάλλον κάτι γραφικό έχω καταντήσει σαν τον Ευθυμιάδη ή τον Σερβετάλη.

    Αν θες να έχεις κάποιον και να είσαι κάποιος που νοιάζεται βαθιά για το καλό του συντρόφου του, κάποιος που αγαπάει τον άλλον για αυτό που είναι όχι για το τι μπορεί να πάρει από αυτόν, κάποιος που μπορεί να κάνει λογικές και αναγκαίες θυσίες όταν ο άλλος σε χρειάζεται, να του σταθεί στην αρρώστια, να τον παρηγορήσει όταν αισθάνεται αγχωμένος, τρομαγμένος, μόνος, να είναι ψύχραιμος όταν ο άλλος γίνεται εριστικός, να είναι πιστός, αξιόπιστος, ακόμα και όταν αισθάνεται ότι δεν θέλει πια να είναι...

    Θα σου πρότεινα να κατανοήσεις τους μηχανισμούς που οδηγούν στα παραπάνω γιατί στον γάμο σου δεν θα τα βρεις. Όσο δε περνάνε τα χρόνια, τα πράγματα θα γίνονται χειρότερα, στα 55 ή στα 65, πρώτα ο Θεός.
    Last edited by mantelas nelson; 26-10-2021 at 12:31.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    VictoriaSkG αυτό που λες, ισχύει . Αυτή θεωρεί ότι είναι αρκετό . Έχει και τη βεβαιότητα, ότι ανά πάσα στιγμή , αν θέλει , εγώ είμαι διαθέσιμος . Στις γυναίκες αυτό λέει πολλά μάλλον. Σε εμένα, τίποτε. Απεναντίας είναι καταπιεστικό και ενοχλητικό . Μπαίνω σε ένα δωμάτιο που μυρίζει σαν κατάστημα καλλυντικών, γεμάτο αρώματα, κρέμες, φουστάνια , εσώρουχα , γυναικεία παπούτσια , ακουμπάω το χέρι μου πάνω της και μου λέει "αργά είναι , όχι τώρα" ή "βλέπω μια σειρά στο νετφλιξ , θες να τη δεις ; " . Οπότε πέφτω για ύπνο νωρίς ή δεν πέφτω καθόλου, βλέπω μέχρι το πρωί στο σαλόνι ντοκυμαντέρ για τίγρεις και το δεύτερο παγκόσμιο .

    mantelas nelson Οι επιφανειακές σχέσεις που λες ή και εφήμερο σεξ , όταν το έζησα κι εγώ, προ γάμου , ήταν μια χαρά. Μου άρεσε πολύ. Μακροχρόνια σχέση δεν είχα κάνει ποτέ πριν τη γυναίκα μου. Έβρισκα σεξ , γυρίζοντας τις νύχτες σε διάφορες παρέες. Ήταν εποχές που όλη η ελλάδα ξενυχτούσε . Ήταν το καλύτερό μου. Εκτός από σεξ με διάφορες , μου άρεσε και η συναναστροφή αυτή με γυναίκες που ήταν πάντα στα hi τους ! Το να έρθει κάποια σπίτι μου για λίγες μέρες, να πάω εγώ στο δικό της όλη αυτή η συναναστροφή με γυναίκες προ και μετά σεξ , με έκανε να νοιώθω τέλεια. Το να με θεωρούν γραφικό άλλοι, δεν με ενοχλεί καθόλου. Με ενοχλεί το να ζω στέρηση .

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    αυτο που βλεπω εγω, ειναι οτι τα συζητας ολα αυτα με μια μοιρολατρια...
    λες και μιλας για ενα παιδακι χωρις καθολου ευθυνη για τις πραξεις του η για ατομο περιορισμενης ευθυνης.

    γιατι φταινε οι γονεις της, οταν 40 χρονων γαιδαρα καθεται και ακουει τους γονεις της και αδιαφορει για τον ανδρα της; ζαβο ειναι;
    εχετε μια σχεση εντελως αποξενωμενη, δεν της λες τπτ για τις σκεψεις σου, πιθανως κι εκεινη το ιδιο, ζειτε μαζι σαν χωρισμενοι, μια εντελως διαφορετικη ζωη, δεν βγαινετε καν μαζι, εσυ εχεις γινει η σταχτοπουτα του σπιτιου κι εκεινη κανει νυχια.
    οκ, με το σεξ, το πιασαμε. αυτην την επικοινωνια ειχατε σαν ζευγαρι απο την αρχη;;; η κοπηκε κι αυτη οταν σου τελειωσαν τα πολλα λεφτα;
    δεν καταλαβαινω τον τροπο που αποδεχεσαι αυτην την ΠΛΗΡΗ ΑΠΟΞΕΝΩΣΗ ΣΑΣ. μας κανεις μια περιγραφη σαν να ζεις με ενα ρομποτ, οχι με ανθρωπο...

    μαζι της τα συζητας ολα αυτα, η περιμενεις να τα σκεφτει μονη της;
    γιατι δεν της κανεις μια λογικη κουβεντα για τα οικονομικα αφου εχουν αλλαξει οι συνθηκες στις δουλειες σας;
    γιατι δεν της κανεις κουβεντα για το οτι το σεξ εσενα δεν σου φτανει και σκεφτεσαι να κανεις εξωσυζυγικες σχεσεις;;

    μπορεις να μου απαντησεις;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    στην γυναικα σου λενε ναχαλαει λεφτα και στον αδερφο της οχι?!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιατι φταινε οι γονεις της, οταν 40 χρονων γαιδαρα καθεται και ακουει τους γονεις της και αδιαφορει για τον ανδρα της; ζαβο ειναι;
    εχετε μια σχεση εντελως αποξενωμενη, δεν της λες τπτ για τις σκεψεις σου, πιθανως κι εκεινη το ιδιο, ζειτε μαζι σαν χωρισμενοι, μια εντελως διαφορετικη ζωη, δεν
    οκ, με το σεξ, το πιασαμε. αυτην την επικοινωνια ειχατε σαν ζευγαρι απο την αρχη;;; η κοπηκε κι αυτη οταν σου τελειωσαν τα πολλα λεφτα;
    δεν καταλαβαινω τον τροπο που αποδεχεσαι αυτην την ΠΛΗΡΗ ΑΠΟΞΕΝΩΣΗ ΣΑΣ. μας κανεις μια περιγραφη σαν να ζεις με ενα ρομποτ, οχι με ανθρωπο...

    μαζι της τα συζητας ολα αυτα, η περιμενεις να τα σκεφτει μονη της;
    γιατι δεν της κανεις μια λογικη κουβεντα για τα οικονομικα αφου εχουν αλλαξει οι συνθηκες στις δουλειες σας;
    γιατι δεν της κανεις κουβεντα για το οτι το σεξ εσενα δεν σου φτανει και σκεφτεσαι να κανεις εξωσυζυγικες σχεσεις;;

    μπορεις να μου απαντησεις;
    Οι γονείς της, είναι συνταξιούχοι και έχουν φάει μια ζωή , μετρώντας τις καταθέσεις τους. Όσα λόγια κι αν πω , θα πουν περισσότερα, δουλειά δεν έχουν , δεν μπορώ να τους συναγωνιστώ, οπότε κερδίζουν. Δεν έχει νόημα να χάνω χρόνο και προσπάθεια. Κάποιες κινήσεις καλής θέλησης που πήγε να κάνει κάποιες φορές, τις σταμάτησαν αυτοί , πάντα. Π.χ. κάποιες φορές ήθελε η γυναίκα μου να κάνει αυτή τα έξοδα για να πάμε ΣΚ χωρίς παιδί κάπου οι δυό μας . Το είχε πει αρχές εβδομάδας, με μερικά τηλέφωνα ή μία επίσκεψή τους, την έκαναν να το ακυρώσει με δικαιολογίες αστείες. Πρόκειται για σκουλήκια μόνο τα μάρμαρα θα μας απαλλάξουν από αυτούς , οπότε κάνω υπομονή, μέχρι να τους σκεπάσουν . Ένα παράδειγμα για να καταλάβεις kαλύτερα για τι πρόκειται , μεταξύ άλλων , μου έχουν ζητήσει να πάνε να εγκατασταθούν μόνιμα στο δικό μου εξοχικό , για να νοικιάσουν το σπίτι τους ! Όταν ήταν να γεννήσει, έστειλαν δική τους συμβολαιογράφο , να κάνει διαθήκη ,σε περίπτωση που πέθαινε στη γέννα, να μείνει το σπίτι που της έγραψαν σε αυτούς και να μην πάρω εγώ μερίδιο . Τι κουβέντα να κάνω λοιπόν με αυτούς από πίσω της ; Άλλωστε τώρα, πλέον δεν μπορώ να ξοδεύω όπως παλιά, θα είναι και σε λάθος στιγμή.

    Το ότι θέλω να κάνουμε σεξ κάθε μέρα, δεν φαντάζομαι ότι θέλει πολύ σκέψη. Δεν της είναι και καινούριο μάλλον.ΠΟΣΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ;;; Ξέρει.
    Να κάνω εξωσυζυγική σχέση , δεν είπα ότι το σκέφτομαι. Δεν υπάρχει και πρόταση . Αν τύχαινε με κάποια παντρεμένη εχέμυθη , ίσως το έκανα, χωρίς πολύ σκέψη και ανάλυση. Απλά δεν θα ήθελα ρίσκα, τουλάχιστον όσο το παιδί είναι μικρό , γιατί δεν μου αρέσει ο τρόπος που μεγαλώνουν παιδιά γνωστών χωρισμένων και σίγουρα δεν μου αρέσει ο τρόπος που μεγαλώνουν τα παιδιά που έχουν οι αδελφές της, που τις χώρισαν και τις δύο οι γονείς τους και τώρα είναι με ψυχοφάρμακα και οι δύο και τα παιδιά τους βλέπουν άθλιες εικόνες και ακούνε όλη μέρα αισχρά ψέμματα για τους πατεράδες τους, που τους δηλητηριάζουν την ψυχή.

  10. #40
    mantelas nelson Οι επιφανειακές σχέσεις που λες ή και εφήμερο σεξ , όταν το έζησα κι εγώ, προ γάμου , ήταν μια χαρά .[/QUOTE]
    Ναι, δε σου μιλάω για απλό σεξ και εφήμερες σχέσεις, σου μιλάω για παρτούζες που συμμετείχαν και τρανς, να ντύνομαι προκλητικά ενώ δεν είμαι gay και να πηγαίνω στο Pierros για να κάνω κεφάλια να γυρνάνε, για συχνά HIV τεστ , για σχέσεις, κανονικές σχέσεις με εκδιδόμενες που τις πήδαγα εγώ και πολλοί πολλοί άλλοι, για μετακίνηση σε μεγάλη ηλικία (για να επιβιώσω, χωρίς δουλειά στην Ελλάδα) σε χώρες που δεν θες να πας και που μετά τα πράγματα είναι χειρότερα ακόμα γιατί κάθεσαι να φας σε εστιατόριο και σε περικυκλώνουν 15 γυναίκες από 18-25 που μπορείς να τις πάρεις για ένα βράδυ, για μία βδομάδα, για 1 μήνα κτλ ανάλογα πόσα σκας.
    Με ενοχλεί το να ζω στέρηση
    Αυτό που προσπαθούν να σου πούνε όλοι, είναι ότι το πρόβλημα σου δεν είναι το σεξ. Είστε μαζί χωρίς να ξέρετε γιατί είστε μαζί.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Αυτό που προσπαθούν να σου πούνε όλοι, είναι ότι το πρόβλημα σου δεν είναι το σεξ. Είστε μαζί χωρίς να ξέρετε γιατί είστε μαζί.

    Όπως το 90% των ελλήνων παντρεμένων. Και ένα διαζύγιο , θα καταντήσει το παιδί , σαν τα παιδιά άλλων διαζευγμένων , να δίνουν καταθέσεις σε δικαστήρια, για να τακτοποιηθεί το που θα πάνε διακοπές και αν γυρίσουν με το καράβι από το νησί των διακοπών στις 22.00 αντί για τις 20.30 , να δίνουν καταθέσεις σε αστυνομικά τμηματα. Δεν είναι θέμα που θέλω να συζητήσω ή να προβληματιστώ . Και δεν είναι αυτό που έβαλα προς κουβέντα εδώ. Διάβασε και τα προηγούμενα που έγραψα.

  12. #42
    Εχεις ακουσει την εκφραση '' alpha fucks, beta bucks''???

    αυτο....

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Παντως και εγω δεν βλεπω κατι συντροφικο στη σχεση σας . Δεν ξερω αμα καπου εκει μεσα υπαρχει αγαπη , αλλα δεν μου ακουγεστε ουτε συντροφοι , ουτε συζυγοι παρα μονο συγκατοικοι που κανουν και σεξ . Το να χρειαζεσαι σε καθημερινη βαση σεξ ειναι δικαιωμα σου , ομως και εκεινη δεν μπορει να δωσει κατι που δεν θελει . Απο την αλλη απο οτι λες δεν κανετε τιποτα μαζι ωσ ζευγαρι . Αφου δεν εχει ορεξη για σεξ , δεν καθεσαι να δεις καμια σειρα μαζι της , ακομα και να μην γουσταρεις θα μπορουσες να της κανεις το χατηρι και την επομενη να κανει το δικο σου δηλαδη να δειτε κατι που αρεσει σε σενα , και πηγαινεις σαλονι και καναπε . Δεν βγαινετε μαζι διοτι δεν μπορεις να της πληρωνεις τα εξοδα και εκεινη δεν ειναι διατεθειμενη να σε "κερναει" ...
    Εισαστε απιστευτα αποξενωμενοι . Αν ο μονος λογος που δεν παιρνεις διαζυγιο ειναι επειδη δεν θελεις να λενε οτι απετυχες στο γαμο σου ή ακομα και για το παιδι , να σε ενημερωσω οτι ειναι τελειως λαθος η οπτικη σου . Ουσιαστικα σαν χωρισμενοι ζειτε . Συγκατοικοι με προνομια εισαστε , διοτι αμεσοτητα , συντροφικοτητα , αποδοχη , συμπαρασταση , ερωτα (συναισθηματικο εννοω ) και ολα οσα ειναι συστικα που πλαισιωνουν μια σχεση δεν μπορω να διακρινω .

  14. #44
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Όπως το 90% των ελλήνων παντρεμένων. Και ένα διαζύγιο , θα καταντήσει το παιδί , σαν τα παιδιά άλλων διαζευγμένων , να δίνουν καταθέσεις σε δικαστήρια, για να τακτοποιηθεί το που θα πάνε διακοπές και αν γυρίσουν με το καράβι από το νησί των διακοπών στις 22.00 αντί για τις 20.30 , να δίνουν καταθέσεις σε αστυνομικά τμηματα. Δεν είναι θέμα που θέλω να συζητήσω ή να προβληματιστώ . Και δεν είναι αυτό που έβαλα προς κουβέντα εδώ. Διάβασε και τα προηγούμενα που έγραψα.
    Για το 90% δεν συμφωνώ ακριβώς, θα έλεγα 70%. Υπάρχουν ζευγάρια που βγάζουν υγεία. Δεν ξέρω τι ακριβώς θέλεις να συζητήσεις. Αν θές να επικεντρωθούμε στο σεξ, της πέρασαν οι καύλες για σένα και (μάλλον) όσο πάει και θα αραιώνει, να το συζητήσετε δε θέλει, end of story. Επίσης υπάρχουν και συναινετικά διαζύγια.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Όπως το 90% των ελλήνων παντρεμένων. Και ένα διαζύγιο , θα καταντήσει το παιδί , σαν τα παιδιά άλλων διαζευγμένων , να δίνουν καταθέσεις σε δικαστήρια, για να τακτοποιηθεί το που θα πάνε διακοπές και αν γυρίσουν με το καράβι από το νησί των διακοπών στις 22.00 αντί για τις 20.30 , να δίνουν καταθέσεις σε αστυνομικά τμηματα. Δεν είναι θέμα που θέλω να συζητήσω ή να προβληματιστώ . Και δεν είναι αυτό που έβαλα προς κουβέντα εδώ. Διάβασε και τα προηγούμενα που έγραψα.
    Τα παιδια μεγαλωνουν καλυτερα μεσα σε ενα κλιμα αγαπης και απολυτης αποδοχης . Ναι σιγουρα δεν ειναι οτι καλυτερο οι γονεις να παρουν διαζυγιο ομως δεν χρειαζεται να καταντησετε σαν αλλους που δεν μπορουν να συννενοηθουν ουτε στα βασικα για χαρη του παιδιου τους . Αμα υπαρχει αυτη η δυσλειτουργια θα υπαρχει και μεσα στο γαμο , ενα χαρτι δεν φερνει την αρμονια στις σχεσεις . Τα παντα εμεις τα οριζουμε στις ζωες μας .

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. 65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S
    By Matakia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 170
    Last Post: 19-10-2021, 01:35
  2. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 09:10
  3. Replies: 4
    Last Post: 21-07-2014, 04:37
  4. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 21:08
  5. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 01:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •