Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ ! - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 12 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 180
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Εγώ πάλι το 2-3 φορές τη μέρα σεξ μετά από τόσα χρόνια γάμου το θεωρώ υπερβολικό και θα συμφωνήσω και σε όσα είπε παραπάνω η Remedy.
    Επαναλαμβάνω. Δεν είπα κάθε μέρα, 2-3 φορές τη μέρα. Αλλά θα μπορούσε να είναι τις εργάσιμες μέρες, έστω μία φορά τη μέρα, σχεδόν κάθε μέρα και σε μερικές αργίες, να είναι και 2 φορές τη μέρα. Π.χ. αν δεις στο ημερολόγιο το μήνα που πέρασε, οκτώβριο του 2021, από τις 31 ημέρες . οι 10 ήταν ημέρες σαββατοκύριακου συν άλλη μία αργία , είχε δηλαδή 11 αργίες και 20 εργάσιμες. Τις 20 εργάσιμες να γινόταν τουλάχιστον τις 16-17 και από τις 10 αργίες να γινόταν κάθε μέρα , με τις μισές έστω από 2 φορές. Εφόσον δεν είναι κάποιος προβληματικός, είναι εφικτό θεωρώ. Επαναλαμβάνω , ότι κανείς δεν σκάβει στα χωράφια, ούτε φροντίζει ζώα, για να είναι κουρασμένος αργίες .

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Remedy δεν είπα για 3 φορές και για εργάσιμες ή φορτωμένες μέρες. Πύτε για μαραθώνιας διάρκειας. Αλλά τέλος πάντων σχεδόν κάθε μέρα , είναι εφικτό νομίζω για υγιείς ανθρώπους, που δεν έχουν προβλήματα, δεν είναι γέροι και δεν είναι υπέρβαροι και δεν σκάβουν . Χαλαρά θεωρώ ότι θα μπορούσαμε σχεδόν κάθε μέρα και κάποιες αργίες ή σαββατοκύριακα και 2 φορές την ημέρα. Με δεδομένο ότι εκείνες τις μέρες ούτε δουλεύουμε , ούτε ... μαγειρεύει η κυρία του σπιτιού !
    Η σύγκριση με ναρκωτικά και αλκοόλ είναι ατυχής και αποτυχημένη . Τα δύο άλλα σε στέλνουν στον τάφο ή σου καταστρέφουν τον εγκέφαλο , το σεξ όχι !
    Για το γάμο αν πάσχει , είναι προβληματικός , βουλιάζει ... το παιδί μεγαλώνει καλά. Από εκεί και πέρα frankly my dear , I don't give a damn !!
    Ξέρω πάντως πάρα πολλούς γάμους, που γέρασαν μαζί και οι σχέσεις ήταν τυπικές. Και υπήρχαν και αποστάσεις. Αν είναι και οδικός μου έτσι , δεν θα ζημιωθεί η ανθρωπότητα.
    Κανείς δεν δίνει μία. Οι μόνοι που ασχοληθήκατε, είστε 2-3 εδώ, ενώ ξεκάθαρα το θέμα που έθεσα προς κουβέντα, δεν είναι αυτό .
    προφανως και δεν ζητας 3 φορες τη μερα, γιατι θα ηταν παραλογο απο την στιγμη που δεν κανετε ουτε 3 φορες τον μηνα. θα το θεωρουσες επιθυμητο ομως. αυτο σχολιασα.

    σαφως και ειναι και εφικτο και φυσιολογικο το καθε μερα για οποιους το θελουν και οποιους δεν εχουν προβληματα, οπως λες.
    μονο που εσεις εχετε προβληματα και πολυ σοβαρα μαλιστα.
    προβληματα που ειναι εμποδιο στο σεξ, δεν ειναι μονο τα προβληματα υγειας, αλλα και τα προβληματα στην σχεση. εσεις, εχετε σοβαρο προβλημα στην σχεση σας και μεγαλη αποξενωση. ο ενας κοιταει στην ανατολη και ο αλλος κοιταει στην δυση.
    επιπλεον, η γυναικα σου εχει χασει τον σεβασμο της για σενα με αυτα που περιγραφεις να κανει.
    επομενως πως γινεται να παραπονιεσαι για το σεξ αποκομμενο απο ολα αυτα, ενω δεν ασχολεισαι με το αν σωζεται η σχεση σας;;;

    κανεις λαθος. το σεξ οταν γινεται εμμονη, ειναι σοβαρος εθισμος και αντιμετωπιζεται σαν τους υπολοιπους εθισμους. δεν το εβγαλα απ το μυαλο μου, ρωτα κανεναν ειδικο αν δεν γνωριζεις.
    ουτε ειναι υγιες οταν ειναι εμμονικο, γιατι πολλοι εθισμενοι, χαλανε τις σχεσεις τους και χανουν την αξιοπρεπεια τους προκειμενου να εχουν οσο σεξ θελησουν. δεν λεω οτι συμβαινει σε σενα, αλλα οταν γινεται εθισμος, ετσι λειτουργει...

    αν περασεις ολη σου την ζωη σε εναν νεκρο γαμο με τυπικες σχεσεις, χωρις συναισθημα και αμοιβαιο σεβασμο, η ανθρωποτητα δεν θα παθει καμια σοβαρη βλαβη, συμφωνω. μπορει ομως να παθεις εσυ η και το παιδι σου, γιατι τα παιδια καταλαβαινουν πολυ καλα σε τι σχεση ζουν και στο μελλον αυτην αναπαραγουν... κι αν δεν περασει η νοσηρη κατασταση στο παιδι σου, εσυ θα εχεις ζησει μια ζωη που δεν ηθελες.. (με αυτα που περιγραφεις παντα. δεν ειμαι σπιτι σου).
    το παιδι σου ηδη χανει τον σεβασμο του στο προσωπο σου με τον τροπο που σου φερονται οικογενειακως...

    αλλα, ποιο ειναι το θεμα που εθεσες; πως θα γινει να πυκνωσει το σεξ; στον συγκεκριμενο γαμο μονο να αραιωσει μπορει, αν δεν βελτιωθει η σχεση σας.

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    βρε παιδιά νέος είναι ο άνθρωπος δεν είναι γέρος
    νεος ειναι. αλλα η γυναικα του δεν τον θελει...

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    νεος ειναι. αλλα η γυναικα του δεν τον θελει...
    αν πχ τον ηθελε η γυναικα του θα ηταν νορμαλ ο αριθμος?

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    αν πχ τον ηθελε η γυναικα του θα ηταν νορμαλ ο αριθμος?
    το καθε μερα, νορμαλ θα ηταν αν το ηθελαν κι οι δυο. το 3 φορες τη μερα, μετα απο 15 χρονια γαμο, για μενα δεν ειναι νορμαλ, κατι κρυβει. αλλα δικαιωμα τους επισης..
    αυτο που δεν ειναι νορμαλ ειναι να εχει μια διαλυμενη σχεση και να αναρωτιεται γιατι αραιωσε το σεξ.
    το σεξ ακολουθει την σχεση..

  6. #96
    Υπάρχει κάτι που έχει τις απαρχές του στην φύση της αναπαραγωγής, όχι μόνον του ανθρώπου αλλά και των περισσότερων ζώων.
    Τα θηλυκά ζευγαρώνουν με το αρσενικό που φαίνεται έξυπνο, δυνατό και ικανό να κερδίσει τον θαυμασμό τους. Και αυτό γίνεται στην φύση προκειμένου να βγουν δυνατοί και υγιείς απόγονοι και να μπορέσει να επιβιώσει το κάθε είδος.
    Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και στον άνθρωπο. Οι γυναίκες έλκονται ερωτικά από άνδρες που εκτιμούν και θαυμάζουν. Μπορεί όχι για την ομορφιά η την δύναμη, αλλά τουλάχιστον για τον χαρακτήρα, το ήθος, την πρωτοβουλία, την ευστροφία, τον δυναμισμό. Όταν μια γυναίκα σταματήσει να εκτιμάει και να σέβεται έναν άντρα, αυτό τον κάνει στα μάτια της λιγότερο ελκυστικό ερωτικά, έως και βαρετό.
    Νομίζεις ότι το πρόβλημά σου με το σεξ δεν έχει σχέση με την όλη προβληματική κατάσταση στην οικογένεια; Λάθος το νομίζεις!

  7. #97
    Από την άλλη όμως και το σεξ κάθε μέρα, η το σχεδόν κάθε μέρα φαίνεται υπερβολικό μετά από 12 χρόνια γάμου.

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Όταν μια γυναίκα σταματήσει να εκτιμάει και να σέβεται έναν άντρα, αυτό τον κάνει στα μάτια της λιγότερο ελκυστικό ερωτικά, έως και βαρετό.
    Νομίζεις ότι το πρόβλημά σου με το σεξ δεν έχει σχέση με την όλη προβληματική κατάσταση στην οικογένεια; Λάθος το νομίζεις!
    Οι καταστάσεις στο σπίτι , τραγικές δεν είναι . Σε σχέση με αυτά που βλέπω σε άλλους , μιας και τυχαίνει να ακούω πολλές οικογενειακές ιστορίες, δεν είναι άσχημα. Ουδέποτε υπήρξαν φωνές, προσβολές , βρισιές, καυγάδες μεταξύ μας. Σε άλλους αυτά τα βλέπεις και τα ακούς τακτικά. Η επιδείνωση των οικονομικών , ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό . Κάτι άλλο που φταίει , είναι κάποια απωθημένα που έχει η γυναίκα μου, από τη δική της παιδική ηλικία, λόγω των υποκείμενων που είχε για γονείς. Οπότε αυτά που δεν είχε αυτή , με αυτούς τους μοναδικούς γονείς , θέλει να τα έχει το παιδί . Τις φορές που το κάνει , δεν δείχνει ούτε ασέβεια, ούτε έλλειψη ενδιαφέροντος. Ωστόσο είναι λίγες. Και αυτό είναι το δικό μου πρόβλημα .

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το καθε μερα, νορμαλ θα ηταν αν το ηθελαν κι οι δυο. το 3 φορες τη μερα, μετα απο 15 χρονια γαμο, για μενα δεν ειναι νορμαλ, κατι κρυβει. αλλα δικαιωμα τους επισης..
    αυτο που δεν ειναι νορμαλ ειναι να εχει μια διαλυμενη σχεση και να αναρωτιεται γιατι αραιωσε το σεξ.
    το σεξ ακολουθει την σχεση..
    τι να κρύβει?


    QUOTE=ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ;1180058]Από την άλλη όμως και το σεξ κάθε μέρα, η το σχεδόν κάθε μέρα φαίνεται υπερβολικό μετά από 12 χρόνια γάμου.[/QUOTE]

    που το βρίσκεις το υπερβολικό?

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Οι καταστάσεις στο σπίτι , τραγικές δεν είναι . Σε σχέση με αυτά που βλέπω σε άλλους , μιας και τυχαίνει να ακούω πολλές οικογενειακές ιστορίες, δεν είναι άσχημα. Ουδέποτε υπήρξαν φωνές, προσβολές , βρισιές, καυγάδες μεταξύ μας. Σε άλλους αυτά τα βλέπεις και τα ακούς τακτικά. Η επιδείνωση των οικονομικών , ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό . Κάτι άλλο που φταίει , είναι κάποια απωθημένα που έχει η γυναίκα μου, από τη δική της παιδική ηλικία, λόγω των υποκείμενων που είχε για γονείς. Οπότε αυτά που δεν είχε αυτή , με αυτούς τους μοναδικούς γονείς , θέλει να τα έχει το παιδί . Τις φορές που το κάνει , δεν δείχνει ούτε ασέβεια, ούτε έλλειψη ενδιαφέροντος. Ωστόσο είναι λίγες. Και αυτό είναι το δικό μου πρόβλημα .
    μα την ασεβεια, δεν θα την δειξει στο σεξ. την δειχνει στην ζωη σας, με τον τροπο που σε κανει περα, δεν αναζηταει την παρεα σου ουτε για τις εξοδους της καν και προτιμαει τις φιλες της, δεν μοιραζεται μαζι σου τα λεφτα που της περισσευουν και κανει μονη της λουσα και σε εχει σαν τον φτωχο συγγενη, κλπ...
    στο σεξ, σου δειχνει την απομακρυνση που νοιωθει και την ελλειψη ενδιαφεροντος, με το να εχει αραιωσει.

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα την ασεβεια, δεν θα την δειξει στο σεξ. την δειχνει στην ζωη σας, με τον τροπο που σε κανει περα, δεν αναζηταει την παρεα σου ουτε για τις εξοδους της καν και προτιμαει τις φιλες της, δεν μοιραζεται μαζι σου τα λεφτα που της περισσευουν και κανει μονη της λουσα και σε εχει σαν τον φτωχο συγγενη, κλπ...
    στο σεξ, σου δειχνει την απομακρυνση που νοιωθει και την ελλειψη ενδιαφεροντος, με το να εχει αραιωσει.
    Αποφεύγω κι εγώ να βγαίνω μαζί της ή να πηγαίνω στις βόλτες με το παιδί , όταν δεν αισθάνομαι πολύ άνεται οικονομικά. Ίσως είναι χαζοπερηφάνια , ίσως λόγω του παλιού καιρού , εφόσον τα οικονομικά μου δεν είναι αυτά που ήταν , προσπαθώ να κάνω οικονομία , μένοντας σπίτι . Αν μπορούσε να το καταλάβει και αν το ακολουθήσει κι αυτή , θα ήμουν χαρούμενος. Επειδή δεν μπορεί όμως, δεν το βρίσκω ικανοποιητική αιτία και να διαλύσω το σπίτι μας τελείως . Και να αρχίσει το παιδί να ζει καταστάσεις που θα βγαίνει με τους γκόμενους της μάνας, θα γνωρίζει γκόμενες του πατέρα, θα δίνει καταθέσεις σε ... δικαστές σχετικά με το που θα κάνει διακοπές κτλ και άλλες ομορφιές των διαζυγίων .

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Αποφεύγω κι εγώ να βγαίνω μαζί της ή να πηγαίνω στις βόλτες με το παιδί , όταν δεν αισθάνομαι πολύ άνεται οικονομικά. Ίσως είναι χαζοπερηφάνια , ίσως λόγω του παλιού καιρού , εφόσον τα οικονομικά μου δεν είναι αυτά που ήταν , προσπαθώ να κάνω οικονομία , μένοντας σπίτι . Αν μπορούσε να το καταλάβει και αν το ακολουθήσει κι αυτή , θα ήμουν χαρούμενος. Επειδή δεν μπορεί όμως, δεν το βρίσκω ικανοποιητική αιτία και να διαλύσω το σπίτι μας τελείως . Και να αρχίσει το παιδί να ζει καταστάσεις που θα βγαίνει με τους γκόμενους της μάνας, θα γνωρίζει γκόμενες του πατέρα, θα δίνει καταθέσεις σε ... δικαστές σχετικά με το που θα κάνει διακοπές κτλ και άλλες ομορφιές των διαζυγίων .
    αντε ρε! τι κριμα.. εχεις γινει σταχτοπουτος στο σπιτι σου.

    ενταξει, δεν ειπα να πας της προσκολλησεως αφου δεν αισθανεσαι ανετα κι αφου δεν εχει...την απαραιτητη whatever να συναισθανθει πως σε παραγκωνιζει, αλλα αφου θες να κρατησεις τον γαμο σου, κανε μια προσπαθεια να συζητησεις, να την παρεις με το μερος σου, να συνειδητοποιησει οτι με σενα ειναι ομαδα, οχι με τους γονεις της..
    πες της να πατε σε εναν συμβουλο μηπως βελτιωσετε την επικοινωνια σας. το σεξ ειναι η κορυφη του παγοβουνου σε μια σχεση. αν βελτιωθει ο γαμος σας, θα βελτιωθει και το σεξ, αφου δεν εχει πεθανει ακομα. αν πεθανει, ξεχνα το δια παντος. οι νεκραναστσεις, μετα την δευτερα παρουσια. προς το παρον, δεν εχει γινει καμια...

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αντε ρε! τι κριμα.. εχεις γινει σταχτοπουτος στο σπιτι σου.

    ενταξει, δεν ειπα να πας της προσκολλησεως αφου δεν αισθανεσαι ανετα κι αφου δεν εχει...την απαραιτητη whatever να συναισθανθει πως σε παραγκωνιζει, αλλα αφου θες να κρατησεις τον γαμο σου, κανε μια προσπαθεια να συζητησεις, να την παρεις με το μερος σου, να συνειδητοποιησει οτι με σενα ειναι ομαδα, οχι με τους γονεις της..
    πες της να πατε σε εναν συμβουλο μηπως βελτιωσετε την επικοινωνια σας. το σεξ ειναι η κορυφη του παγοβουνου σε μια σχεση. αν βελτιωθει ο γαμος σας, θα βελτιωθει και το σεξ, αφου δεν εχει πεθανει ακομα. αν πεθανει, ξεχνα το δια παντος. οι νεκραναστσεις, μετα την δευτερα παρουσια. προς το παρον, δεν εχει γινει καμια...
    Λεφτά για σύμβουλους γάμου δεν διαθέτω. Άσε που αν γινόταν τέτοια συζήτηση , θα έβρισκαν ευκαιρία οι γονείς της , να αρχίσουν πάλι να μιλάνε. Οπότε δεν κάνω κουβέντα για συμβούλους , απλά δεν υπάρχει λόγος και νόημα . Οι γονείς της , μια ζωή της έλεγαν ότι δεν πρέπει να ξοδέψει λεφτά για κανέναν , δεν αλλάζει αυτό , είναι προσδοκία εκτός πραγματικότητας. Ο πατέρας της είναι τύπος που πήγαινε τη γυναίκα του σε κρατικό μαιευτήριο να γεννήσει και πήγαινε να τη δει μετά τη γέννα το βράδυ , για να μη δώσει λεφτά στις μαίες ! Δεν μπορώ να κερδίσω τις διδαχές του ! Θα ήταν επίσης εκτός πραγματικότητος προσδοκία. Εδώ που τα λέμε , στην ελληνική κοινωνία και στη γενιά μας, δεν έχουμε δει και πολλές γυναίκες να προσφέρουν οτιδήποτε στους άνδρες τους οικονομικά. Αυτά υπήρχαν πάντα. Το σεξ έχει λιγοστέψει και είναι το πρόβλημά μου.

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Λεφτά για σύμβουλους γάμου δεν διαθέτω. Άσε που αν γινόταν τέτοια συζήτηση , θα έβρισκαν ευκαιρία οι γονείς της , να αρχίσουν πάλι να μιλάνε. Οπότε δεν κάνω κουβέντα για συμβούλους , απλά δεν υπάρχει λόγος και νόημα . Οι γονείς της , μια ζωή της έλεγαν ότι δεν πρέπει να ξοδέψει λεφτά για κανέναν , δεν αλλάζει αυτό , είναι προσδοκία εκτός πραγματικότητας. Ο πατέρας της είναι τύπος που πήγαινε τη γυναίκα του σε κρατικό μαιευτήριο να γεννήσει και πήγαινε να τη δει μετά τη γέννα το βράδυ , για να μη δώσει λεφτά στις μαίες ! Δεν μπορώ να κερδίσω τις διδαχές του ! Θα ήταν επίσης εκτός πραγματικότητος προσδοκία. Εδώ που τα λέμε , στην ελληνική κοινωνία και στη γενιά μας, δεν έχουμε δει και πολλές γυναίκες να προσφέρουν οτιδήποτε στους άνδρες τους οικονομικά. Αυτά υπήρχαν πάντα. Το σεξ έχει λιγοστέψει και είναι το πρόβλημά μου.
    ας αρχισουμε απο το προβλημα σου.
    το σεξ χειροτερευει αν χειροτερευσει η σχεση και δεν προκειται να βελτιωθει αν δεν βελτιωθει η σχεση, μπορει μαλιστα να χαθει και τελειως.
    ενα το κρατουμενο.

    επομενως, ο μονος τροπος να εχεις περισσοτερο σεξ σε αυτην την σχεση, ειναι να την βελτιωσετε.
    δευτερο κρατουμενο.

    ολοι καταλαβαμε ποσο απαραδεκτοι ειναι οι γονεις της. εσυ πρεπει να δουλεψεις οχι στο να βελτιωσεις τους γονεις της που ουτε ειναι εφικτο ουτε εχεις δικαιωμα, αλλα στο να την πεισεις για το οτι ειστε σε ηλικια που πρεπει να υπολογιζει τον εαυτο της και τον ανδρα της και οχι τους γονεις.
    οσο δεν το πετυχαινετε αυτο, εισαι παντρεμενος και με τους γονεις της, επομενως κατα μια εννοια και οι γονεις της, δικη σου επιλογη ειναι, οταν εισαι με μια γυναικα που ειδες ποσο μαμουχαλη ειναι.... βγαζεις "εκτος πραγματικοτητας προσδοκια" , το λογικο και προφανες!!!! οτι ενας ανθρωπος 40 και 45 και 50, δεν ακουει τους γονεις, αλλα τον εαυτο του και τον συντροφο του!! μαλλον το λες για να μην ασχοληθεις καν.
    τριτο κρατουμενο.

    στο τελευταιο εχεις απολυτα λαθος.
    η γυναικα δεν εισεφερε χρηματικα οχι στην γενια μας, αλλα στην γενια των παππουδων μας.
    για οσο δλδ η γυναικα δεν σπουδαζε, δεν δουλευε, δεν ειχε δικα της χρηματα και ηταν οικονομικα εξαρτωμενη.
    απο οταν δουλευει και στον ανδρα της προσφερει και στο σπιτι της και στον εαυτο της.
    εκτος αν τα λες για να μην ζηλευεις αλλους γαμους που υπαρχει συνεργασια και οι απολαβες ειναι ολων και οχι οποιου τις βγαζει...

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ας αρχισουμε απο το προβλημα σου.
    το σεξ χειροτερευει αν χειροτερευσει η σχεση και δεν προκειται να βελτιωθει αν δεν βελτιωθει η σχεση, μπορει μαλιστα να χαθει και τελειως.
    ενα το κρατουμενο.
    Δεν έχει χειροτερέψει , είναι πιο αραιό . Να χαθεί τελείως δεν γίνεται , γιατί είναι εκ των ουκ άνευ . Αν πει τελεσίδικα ότι δεν κάνει σεξ , ο γάμος θεωρείται τελειωμένο γεγονός και θα γυρίσει στο όμορφο πατρικό της και δεν θέλει ! Τα υπόλοιπα που γράφεις , συνεχίζουν να θυμίζουν έκθεση ιδεών λυκείου. Η γυναίκα ποτέ δεν θα θέλει να ξοδέψει από τα χρήματά της για μένα. Φταίνε δεν φταίνε οι γονείς δεν έχει και τόσο σημασία. Για μένα , φταίνε. Η διδαχή τους , είναι ανίκητη και αξεπέραστη . Οι δύο πρώην μπατζανάκηδές μου, προσπάθησαν να ξεπεράσουν τις συμβουλές αυτών των άθλιων γονέων και απέτυχαν . Δεν αισιοδοξώ ότι θα πετύχω εγώ, εκεί που απέτυχαν ! Δεν δαπανώ ούτε χρόνο , ούτε προσπάθεια. Και δεν θέλω. Δεν είναι στους στόχους μου, να περιμένω να με στηρίξει οικονομικά για να βγαίνουμε να τρώμε και να διασκεδάζουμε. Ούτε ανάγκη το έχω. Φίλοι και παρέες που ήταν τον παλιό καιρό μαζί σε όλα αυτά, τα έχουν κόψει και εκείνοι , για παρόμοιους λόγους. Η γυναίκα μου με αυτά , αρνητικά σχόλια μαζεύει και γίνεται περίγελος. Δεν θέλω να το μοιραστώ αυτό . Ίσως έχω άμυνες και απάθεια , που δεν είναι κατανοητά σε άλλους. Δεν με απασχολεί τίποτε για τη σχέση . Με απασχολεί η έλλειψη σεξ ! Μόνο . Νομίζω είμαι σαφέστατος. Δεν γράφω έκθεση περί ιδανικού γάμου και μη . Αναφέρομαι στο δικό μου αποκλειστικά .

Page 7 of 12 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Similar Threads

  1. 65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S
    By Matakia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 170
    Last Post: 19-10-2021, 00:35
  2. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 08:10
  3. Replies: 4
    Last Post: 21-07-2014, 03:37
  4. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 20:08
  5. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •