Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ ! - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 180
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    Δεν ξερω γιατι το μπερδευουν , προφανως δεν ανηκω σε αυτη την κατηγορια , ομως συμβαινει , κυριως βεβαια το πρωτο διαστημα της μητροτητας

    αν είναι για το πρώτο διάστημα οκ δικαιολογεί τα, που χρόνος για σεξ
    αλλά άμα υπάρχει θέληση

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Εφοσον το μονο που σε απασχολει στο γαμο σου ειναι το πολυ σεξ που θελεις κι η γυναικα σου αδυνατει να στο δωσει (για τους δικους της λογους) αναζητησε το αλλου. Και μη πεις πως δεν θες να την απατησεις ,γιατι ετσι κι αλλιως επικοινωνια δεν εχετε. Θα σου πω ενα μυστικο γιατι πραγματι δειχνεις να πιστευεις οτι ολοι οι γαμοι ετσι ειναι. Στον σωστο γαμο τα ζευγαρια κανουν πραγματα μαζι, με οσα χρηματα διαθετουν, εχουν κοινο λογαριασμο για τα εξοδα κι ο καθενας κρατα ενα ποσο για τα προσωπικα του. Δεν εχει δικα μου και δικα σου αλλά ΔΙΚΑ ΜΑΣ.

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by katran View Post
    εχουν κοινο λογαριασμο για τα εξοδα κι ο καθενας κρατα ενα ποσο για τα προσωπικα του. Δεν εχει δικα μου και δικα σου αλλά ΔΙΚΑ ΜΑΣ.
    Σου εύχομαι να μην ανακαλύψεις ποσο λάθος έχεις σε αυτό διότι θα σε πονέσει ΠΟΛΥ.
    Κυρίως θα σε πονέσει η μετωπική σύγκρουση με την πραγματικότητα.

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Σου εύχομαι να μην ανακαλύψεις ποσο λάθος έχεις σε αυτό διότι θα σε πονέσει ΠΟΛΥ.
    Κυρίως θα σε πονέσει η μετωπική σύγκρουση με την πραγματικότητα.
    Μα μιλω προφανως με βαση τη δικη μου πραγματικοτητα. Ευτυχως εζησα μια υγιη σχεση.

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Μα μιλω προφανως με βαση τη δικη μου πραγματικοτητα. Ευτυχως εζησα μια υγιη σχεση.
    Είσαι απλά τυχερός να ξέρεις.

    Ο κανόνας είναι οτι στην αρχή είναι ροζ και ιδανικά και στην συνεχεία μιεται ο Διας!

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Μα μιλω προφανως με βαση τη δικη μου πραγματικοτητα. Ευτυχως εζησα μια υγιη σχεση.
    Είσαι 98 τώρα, στο τέλος της ζωής σου ; Γιατί ξέρεις τι είχε πει ο Σόλων στο Μήδα έτσι ... Όταν του είπε ο Μήδας ότι είναι ... πολύ ευτυχισμένος ...

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Είσαι 98 τώρα, στο τέλος της ζωής σου ; Γιατί ξέρεις τι είχε πει ο Σόλων στο Μήδα έτσι ... Όταν του είπε ο Μήδας ότι είναι ... πολύ ευτυχισμένος ...
    Ακριβώς αυτό. Είμαι σίγουρος ότι θα το έχω ακούσει αλλά πιθανον δεν ξερω οτι ανήκει σε αυτόν.

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Είσαι 98 τώρα, στο τέλος της ζωής σου ; Γιατί ξέρεις τι είχε πει ο Σόλων στο Μήδα έτσι ... Όταν του είπε ο Μήδας ότι είναι ... πολύ ευτυχισμένος ...
    Καταρχην ειμαι γυναικα και με 25 χρονια κοινης ζωης μπορω να βγαλω σχετικα ασφαλη συμπερασματα χωρις να περιμενω το τελος μου πρωτα! "Στον σωστο γαμο τα ζευγαρια κανουν πραγματα μαζι, με οσα χρηματα διαθετουν, εχουν κοινο λογαριασμο για τα εξοδα κι ο καθενας κρατα ενα ποσο για τα προσωπικα του." Εγω ουσα εργαζομενη ετσι εζησα κι ετσι συνεχιζω να ζω. Και πολλα φιλικα ζευγαρια της ηλικιας μου (γυρω στα 50). Τωρα το γιατι κανει τοση εντυπωση το οτι υπαρχουν ζευγαρια που τα "βρισκουν" απορω, αλλα ειναι αλλο θεμα συζητησης.

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Καταρχην ειμαι γυναικα και με 25 χρονια κοινης ζωης μπορω να βγαλω σχετικα ασφαλη συμπερασματα χωρις να περιμενω το τελος μου πρωτα! "Στον σωστο γαμο τα ζευγαρια κανουν πραγματα μαζι, με οσα χρηματα διαθετουν, εχουν κοινο λογαριασμο για τα εξοδα κι ο καθενας κρατα ενα ποσο για τα προσωπικα του." Εγω ουσα εργαζομενη ετσι εζησα κι ετσι συνεχιζω να ζω. Και πολλα φιλικα ζευγαρια της ηλικιας μου (γυρω στα 50). Τωρα το γιατι κανει τοση εντυπωση το οτι υπαρχουν ζευγαρια που τα "βρισκουν" απορω, αλλα ειναι αλλο θεμα συζητησης.
    Και ο Μήδας είχε βγάλει συμπεράσματα με βάση τη μέχρι τότε ζωή του, αλλά έκανε λάθος, όπως αποδείχθηκε. Για τους κοινούς λογαριασμούς ζευγαριών , αν έχει περάσει κάποιος από δικαστήρια ή έχει κάνει κουβέντα με φίλους δικηγόρους ή δικαστές ... έχει μια αρκετά καλή άποψη του που έχουν καταλήξει , χιλιάδες κοινοί λογαριασμοί ! Ωστόσο , αν εσύ , έχεις ένα "σωστό γάμο" να τον χαίρεσαι , εδώ συνήθως συζητούν όσοι έχουν προβληματάκια κι εδώ που τα λέμε, δεν έχεις προσφέρει τίποτε στη συζήτηση . Το αντίθετο .

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Για τους κοινούς λογαριασμούς ζευγαριών , αν έχει περάσει κάποιος από δικαστήρια ή έχει κάνει κουβέντα με φίλους δικηγόρους ή δικαστές ... .
    Σωστά.

    27 χρόνια παντρεμένος στο τέλος λιγο πριν τα δικαστήρια ανακάλυψα οτι μου δεν είχα μια πλέον και γω ζούσα στην κοσμαρα του πλανήτη "σου εχω εμπιστοσύνη"

    Γηρασκω αει διδασκομενος (η κάπως έτσι)

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    το θεμα ειναι αν ειναι κοινοι ή ξεχωριστοι οι λογαριασμοι;
    ενα ζευγαρι μπορει να εχει κοινες δραστηριοτητες και κοινα εξοδα και με χωριστους λογαριασμους.
    δεν σου απαγορευει κανεις να τσονταρεις στα εξοδα του συντροφου, οταν δεν ειχεις κοινο λογαριασμο.
    το προβλημα ειναι οταν δεν υπαρχει διαθεση για κοινες δραστηριοτητες και ο καθενας κανει ο,τι του επιτρεπει το πορτοφολι του, οπως εδω..

  12. #132
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Γιατί ξέρεις τι είχε πει ο Σόλων στο Μήδα έτσι ... Όταν του είπε ο Μήδας ότι είναι ... πολύ ευτυχισμένος ...
    Του είπε του Μίδα : Γαμείς, δε γαμείς, η ζωή περνάει.
    Σοφόν το σαφές.

  13. #133
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Σωστά.

    27 χρόνια παντρεμένος στο τέλος λιγο πριν τα δικαστήρια ανακάλυψα οτι μου δεν είχα μια πλέον και γω ζούσα στην κοσμαρα του πλανήτη "σου εχω εμπιστοσύνη"

    Γηρασκω αει διδασκομενος (η κάπως έτσι)
    Εντάξει δεν είχες κι εσύ σωστό γάμο , όπως η Katran ... και η Μάρθα Βούρτση .
    Αλλά η Katran έχει σωστό γάμο , όπως είχε και ο Οδυσσέας με την Πηνελόπη. Το ζευγάρι από την Ιθάκη ξέρεις ... που έλειπε 20 χρόνια ο μάγκας
    και δεν του τα φόρεσε το Πηνελοπάκι .

  14. #134
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Διαβαζοντας το θεμα σου ξερεις τι μου αφησε σαν εικονα ολο αυτο ?

    Η γυναικα σου εψαχνε να βρει απεγνωσμενα εναν καλο "χορηγο " για να φυγει απο τους καταπιεστικους γονεις εφοσον αυτη επεμενε για τον γαμο σας και δικαιολογει αυτη της την κινηση .
    Ο " καλος χορηγος" στην προκειμένη περιπτωση βρήκε μια γυναικα που δεν τον ένοιαζε το οικονομικο-συναισθηματικο εφοσον του παρείχε το ζητουμενο του,που ηταν το πολυ και συνεχες καλο σεξ ..

    Τωρα που η συζηγος κουραστικε ο " χορηγος" διαμαρτυρεται για διαφυγοντα κερδη και οτι η επενδυση του δεν ηταν καλη εφοσον συνεχιζει να χορηγει ,να πληρωνει δηλαδη αλλα δεν εισπρατει το ιδιο σεξ ουτε σε ποιοτητα ουτε σε ποσοτητα και πλεον ο οικονομικος ισολογισμος ειναι αρνητικος ...

    Πως το βλεπεις ολο αυτο ?Λεγεται γαμος ή μια αποτυχημενη επενδυτικη κινηση ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #135
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    έχει σωστό γάμο , όπως είχε και ο Οδυσσέας με την Πηνελόπη. Το ζευγάρι από την Ιθάκη ξέρεις ... που έλειπε 20 χρόνια ο μάγκας
    και δεν του τα φόρεσε το Πηνελοπάκι .
    αυτα ανηκουν στην μυθολογια .....

Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Similar Threads

  1. 65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S
    By Matakia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 170
    Last Post: 19-10-2021, 01:35
  2. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 09:10
  3. Replies: 4
    Last Post: 21-07-2014, 04:37
  4. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 21:08
  5. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 01:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •