Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ ! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 180
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by VictoriaSkG View Post
    . Απο την αλλη απο οτι λες δεν κανετε τιποτα μαζι ωσ ζευγαρι . Δεν βγαινετε μαζι διοτι δεν μπορεις να της πληρωνεις τα εξοδα και εκεινη δεν ειναι διατεθειμενη να σε "κερναει" ...
    Δεν κάνουμε πλέον εξόδους συχνές μαζί , ειδικά εξόδους που κοστίζουν παραπάνω από καφέ ή πίτσες, επειδή δεν έχω τη δυνατότητα να τις πληρώνω εγώ με τα έσοδά μου και δεν θέλω να αρχίσω να μαζεύω χρέη (όπως άλλοι γνωστοί). Μαζί ζούμε , περνάμε ώρες μαζί . Μας τρώνε και ώρες χωριστά οι δουλειές, αφού κανείς δεν έχει ωράριο 7.30-15.30 . Αυτό δεν έγινε βάση κάποιας σύμβασης. Προέκυψε και έχει διάρκεια, αφού η κακή οικονομική κατάσταση που άρχισε να δημιουργείται πριν 10 χρόνια, μάλλον έμεινε μόνιμα, τουλάχιστον για τη δική μου δουλειά. Ως προς τις εξόδους που κάνει με άλλες μανάδες με παιδιά, συμμετέχουν και πολλές άλλες γνωστές παντρεμένες, που βγαίνουν με τα παιδιά τους, δήθεν για χάρη των παιδιών και οι άντρες τους μένουν σπίτι . Δεν γίνεται μόνο με εμένα. Σεξουαλικά δεν ξέρω τι επίπτωση έχει σε αυτούς, αφού δεν είναι και τόσο κολλητοί .

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Λες ότι η γυναίκα σου βλέπει την κατάσταση των αδερφιών της και δεν θέλει να γίνει έτσι. Έχεις πατήσει εκεί να της κάνεις μία συζήτηση ότι οι γονείς είναι παρεμβατικοί και την επηρεάζουν και ότι έχετε θέσει τα οικονομικά και τον τρόπο που τα βλέπατε ως τώρα σε λάθος βάση; Κι ότι μέσω της λάθος θεώρησης στα οικονομικά δεν μπορεί να έχετε και λειτουργική σχέση; Για αυτήν είσαι δεδομένος και επειδή είναι στραβό το κλίμα από την αρχή δεν βλέπει ότι πλέον το τρώει και ο γάιδαρος. Ίσως μία συζήτηση ότι δεν μπορείτε να συνεχίσετε έτσι να την ταρακουνήσει. Για να θέλει περισσότερο σεξ πρέπει να θυμηθείτε λίγο και τα παλιά σας, κοινές εξόδους, δραστηριότητες, ερωτικό κλίμα, να ξαναβρεθείτε από την αρχή βρε αδερφέ. Εσείς τα έχετε κάνει να μη πω πως τα έχετε κάνει.

  3. #48
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ως προς τις εξόδους που κάνει με άλλες μανάδες με παιδιά, συμμετέχουν και πολλές άλλες γνωστές παντρεμένες, που βγαίνουν με τα παιδιά τους, δήθεν για χάρη των παιδιών και οι άντρες τους μένουν σπίτι . Δεν γίνεται μόνο με εμένα.
    Για να κανονίσουν εργαζόμενες μανάδες με παιδιά να βγούνε μαζί με τα παιδιά, άντε μία φορά την βδομάδα το πολύ, εκτός αν ζω σε άλλο κόσμο....
    Τις υπόλοιπες έξι μέρες τι κάνει κάθε μέρα κανονίζει με άλλη μαμά ?
    Αν ψάχνεται γενικώς να κανονίζει με συναδέλφους, φίλους, τυχάρπαστους, το κάνει για να σε αποφεύγει. Δεν είναι η αιτία ότι δεν μπορείς να πληρώνεις.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Οι γονείς της, είναι συνταξιούχοι και έχουν φάει μια ζωή , μετρώντας τις καταθέσεις τους. Όσα λόγια κι αν πω , θα πουν περισσότερα, δουλειά δεν έχουν , δεν μπορώ να τους συναγωνιστώ, οπότε κερδίζουν. Δεν έχει νόημα να χάνω χρόνο και προσπάθεια. Κάποιες κινήσεις καλής θέλησης που πήγε να κάνει κάποιες φορές, τις σταμάτησαν αυτοί , πάντα. Π.χ. κάποιες φορές ήθελε η γυναίκα μου να κάνει αυτή τα έξοδα για να πάμε ΣΚ χωρίς παιδί κάπου οι δυό μας . Το είχε πει αρχές εβδομάδας, με μερικά τηλέφωνα ή μία επίσκεψή τους, την έκαναν να το ακυρώσει με δικαιολογίες αστείες. Πρόκειται για σκουλήκια μόνο τα μάρμαρα θα μας απαλλάξουν από αυτούς , οπότε κάνω υπομονή, μέχρι να τους σκεπάσουν . Ένα παράδειγμα για να καταλάβεις kαλύτερα για τι πρόκειται , μεταξύ άλλων , μου έχουν ζητήσει να πάνε να εγκατασταθούν μόνιμα στο δικό μου εξοχικό , για να νοικιάσουν το σπίτι τους ! Όταν ήταν να γεννήσει, έστειλαν δική τους συμβολαιογράφο , να κάνει διαθήκη ,σε περίπτωση που πέθαινε στη γέννα, να μείνει το σπίτι που της έγραψαν σε αυτούς και να μην πάρω εγώ μερίδιο . Τι κουβέντα να κάνω λοιπόν με αυτούς από πίσω της ; Άλλωστε τώρα, πλέον δεν μπορώ να ξοδεύω όπως παλιά, θα είναι και σε λάθος στιγμή.

    Το ότι θέλω να κάνουμε σεξ κάθε μέρα, δεν φαντάζομαι ότι θέλει πολύ σκέψη. Δεν της είναι και καινούριο μάλλον.ΠΟΣΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ;;; Ξέρει.
    Να κάνω εξωσυζυγική σχέση , δεν είπα ότι το σκέφτομαι. Δεν υπάρχει και πρόταση . Αν τύχαινε με κάποια παντρεμένη εχέμυθη , ίσως το έκανα, χωρίς πολύ σκέψη και ανάλυση. Απλά δεν θα ήθελα ρίσκα, τουλάχιστον όσο το παιδί είναι μικρό , γιατί δεν μου αρέσει ο τρόπος που μεγαλώνουν παιδιά γνωστών χωρισμένων και σίγουρα δεν μου αρέσει ο τρόπος που μεγαλώνουν τα παιδιά που έχουν οι αδελφές της, που τις χώρισαν και τις δύο οι γονείς τους και τώρα είναι με ψυχοφάρμακα και οι δύο και τα παιδιά τους βλέπουν άθλιες εικόνες και ακούνε όλη μέρα αισχρά ψέμματα για τους πατεράδες τους, που τους δηλητηριάζουν την ψυχή.
    δεν διαβασες τι ρωτησα και απορω.
    ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ. ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ!!!!
    μιλας για τα (ομολογουμενως αθλια πεθερικα σου), χωρις να μιλας καθολου για την ευθυνη της γυναικας σου σαν ενηλικη (μεσηλικη μαλιστα) γυναικα που ε χει στο να παρει θεση, να στηριξει τον ανδρα της και τον γαμο της...
    μισεις τα πεθερικα, περιμενεις να πεθανουν , αλλα δεν ζητας απο την γυναικα σου τον λογο που ειναι φυτο και δεν παιρνει μια [πρωτοβουλια να ζησετε καλα, μαζι.

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΙΑΛΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ, ΛΟΙΠΟΝ;

    για το σεξ, δεν ειπα να την πιεσεις για πιο πολυ σεξ. ειπα να της πεις οτι θελεις καπως να το λυσεις. να της προτεινεις να εχετε εξωσυζυγικο σεξ...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Για να κανονίσουν εργαζόμενες μανάδες με παιδιά να βγούνε μαζί με τα παιδιά, άντε μία φορά την βδομάδα το πολύ, εκτός αν ζω σε άλλο κόσμο....
    Τις υπόλοιπες έξι μέρες τι κάνει κάθε μέρα κανονίζει με άλλη μαμά ?
    Αν ψάχνεται γενικώς να κανονίζει με συναδέλφους, φίλους, τυχάρπαστους, το κάνει για να σε αποφεύγει. Δεν είναι η αιτία ότι δεν μπορείς να πληρώνεις.
    συμφωνω. σιγα μην μιλαει καθε μερα με τα πεθερικα και της απαγορευουν να πινει καφε με τον ανδρα της.
    ο φιλος εδω εχει καλυψει ολο το ελλειμα επικοινωνιας πουε χει με την γυναικα του, ριχνοντας τις ευθυνες μονο στους γονεις της, ενω μιλαει για την κοινη ζωη τους, σαν να ζει με μηχανη και οχι με ανθρωπο..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Λες ότι η γυναίκα σου βλέπει την κατάσταση των αδερφιών της και δεν θέλει να γίνει έτσι. Έχεις πατήσει εκεί να της κάνεις μία συζήτηση ότι οι γονείς είναι παρεμβατικοί και την επηρεάζουν και ότι έχετε θέσει τα οικονομικά και τον τρόπο που τα βλέπατε ως τώρα σε λάθος βάση; Κι ότι μέσω της λάθος θεώρησης στα οικονομικά δεν μπορεί να έχετε και λειτουργική σχέση;
    Όσο υπάρχουν αυτοί (πεθερικά), δεν είναι δυνατόν να αλλάξει κάτι στο οικονομικό. Πρόκειται για άτομα που δεν τους λέει καλημέρα κανείς , πουθενά. Στη γειτονιά τους, στα χωριά τους, οι συγγενείς τους και με όλους τους συγγενείς όπως και με τους πρώην γαμπρούς τους, έχουν δικαστικές διαμάχες. Όχι μία ή δύο. Αμέτρητες. Οπότε δεν κάνω ούτε καν σκέψη . Μια φορά που είχα κάνει μία επέμβαση και έμεινα 24 ώρες σε κλινική, πλήρωσε έκτακτα έναν ηλεκτρολόγο η γυναίκα μου και ήρθε η πεθερά μου και με βρήκε στην κλινική και έκανε φασαρία. Ούτε στους εφιάλτες μου δεν θα ήθελα να πληρώνει κάτι , αφού αυτό θα γίνει αιτία να μιλήσω με τα πεθερικά μου που θα εμφανιστούν αμέσως να ζητήσουν εξηγήσεις, γιατί ξοδεύτηκε η κόρη τους.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω. σιγα μην μιλαει καθε μερα με τα πεθερικα και της απαγορευουν να πινει καφε με τον ανδρα της.
    .
    Όταν δουλεύουμε και οι δύο όλη μέρα και βρισκόμαστε 20.00 με 23.00 , αυτό το 3ωρο , έχει 5-6 κλήσεις από γονείς και απο μία τουλάχιστον από την κάθε μουρλή αδελφή. Φαντάσου πόσες έχει την υπόλοιπη ημέρα.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    187
    Να προσθεσω οτι μετα απο καποια ηλικια τα λαθη παυουν να βαραινουν τους γονεις αλλα και τα παιδια πρεπει να αναλαμβανουν τις ευθυνες για τις πραξεις τους . Ενας ανθρωπος μεσηλικας ειναι αδικαιολογητο να στηριζεται και να ταλανιζεται απο τους γονεις του λες θα του κανουν ντα αμα δεν κανει αυτο που λενε . Δεν ξερω βεβαια τι σοι σχεση εχει η γυναικα σου μαζι τους , ομως ειναι ξεκαθαρο οτι καπως βολευει και εκεινη ολη αυτη η κατασταση .
    Και να κανω το καιριο ερωτημα , αμα εκεινη δεχοταν να κανετε καθε μερα σεξ και της ξυπνουσε αυτη η επιθυμια απο την αρχη και πηδιοασασταν σαν κουνελακια ... τοτε πιστευεις οτι εχουν λυθει τα προβληματα σας ?

  9. #54
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ένα παράδειγμα για να καταλάβεις kαλύτερα για τι πρόκειται , μεταξύ άλλων , μου έχουν ζητήσει να πάνε να εγκατασταθούν μόνιμα στο δικό μου εξοχικό , για να νοικιάσουν το σπίτι τους ! Όταν ήταν να γεννήσει, έστειλαν δική τους συμβολαιογράφο , να κάνει διαθήκη ,σε περίπτωση που πέθαινε στη γέννα, να μείνει το σπίτι που της έγραψαν σε αυτούς και να μην πάρω εγώ μερίδιο
    Ααααα, αυτό δεν το είχα δει.
    Και εσύ το δέχτηκες, διαθήκη που προφανώς ισχύει ακόμα.
    Καλά ρε άνθρωπε, τι πήγες και παντρεύτηκες ????
    Αυτό είναι χειρότερο από έναν φίλο μου που μένουν στο σπίτι της γυναίκας του και πληρώνουν 1.000 Ευρώ νοίκι στην πεθερά γιατί λέει αν δεν έμεναν εκεί θα το νοίκιαζε τόσο.

  10. #55
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Μια φορά που είχα κάνει μία επέμβαση και έμεινα 24 ώρες σε κλινική, πλήρωσε έκτακτα έναν ηλεκτρολόγο η γυναίκα μου και ήρθε η πεθερά μου και με βρήκε στην κλινική και έκανε φασαρία.
    Δεν μου αρέσει να χρησιμοποιώ την λέξη αυτή, αλλά έχεις μπλέξει με ανωμαλάρες. Καλά ξεμπερδέματα.

  11. #56
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω. σιγα μην μιλαει καθε μερα με τα πεθερικα και της απαγορευουν να πινει καφε με τον ανδρα της.
    ο φιλος εδω εχει καλυψει ολο το ελλειμα επικοινωνιας πουε χει με την γυναικα του, ριχνοντας τις ευθυνες μονο στους γονεις της, ενω μιλαει για την κοινη ζωη τους, σαν να ζει με μηχανη και οχι με ανθρωπο..
    Remedy δεν ξέρω,υπάρχουν όντως άνθρωποι που είναι μηχανές, με μηδέν ή ελάχιστα αισθήματα.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    υπάρχει κανείς από το σόι από σε υποστηρίζει?
    με τον κουνιάδο σου μιλάτε?

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Όταν δουλεύουμε και οι δύο όλη μέρα και βρισκόμαστε 20.00 με 23.00 , αυτό το 3ωρο , έχει 5-6 κλήσεις από γονείς και απο μία τουλάχιστον από την κάθε μουρλή αδελφή. Φαντάσου πόσες έχει την υπόλοιπη ημέρα.
    συνελθε, κουμπαρε. 40 χρονων γυναικα, και δεν ξερει να περιφρουρησει την σχεση της και να ζησει καλα με τον ανδρα της; ΔΙΚΕΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΥΘΥΝΕΣ, ΟΧΙ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ. ΣΥΝΕΛΘΕ!!!!!

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by mantelas nelson View Post
    Remedy δεν ξέρω,υπάρχουν όντως άνθρωποι που είναι μηχανές, με μηδέν ή ελάχιστα αισθήματα.
    κι αυτοι που τους παντρευονται και τους καμαρωνουν , τι ειναι ρε μαντελας; τα θυματα, η το συμπληρωμα τους;

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ. ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ!!!!


    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΙΑΛΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ, ΛΟΙΠΟΝ;
    Δεν κατανοείς αυτά που λέω. Οποιαδήποτε κουβέντα γίνει για κάτι οικονομικό με τη γυναίκα μου, σημαίνει ότι θα το ξέρουν σε μισή ώρα τα πεθερικά. Και θα με καλέσουν. Αν ξοδέψει κάτι , δεν χρειάζεται να τους ενημερώσει αν είναι με κάρτα ή κάνει ανάληψη . Παρακολουθούν τους λογαριασμούς της . Θες παραδείγματα ; Να σου δώσω. Σε ταξίδι στην εθνική οδό , δεν έπαιρνε την κάρτα μου pos βενζινάδικου και έδωσε τη δική της. Σε λιγότερο από μισή ώρα με πήρε στο κινητό ο πεθερός μου και με ρώτησε γιατί χρεώθηκε 50€ σε βενζινάδικο ο λογαριασμός της κόρης του. Του εξήγησα. Συνέχισε ρωτώντας αν έχω λεφτά να της τα επιστρέψω και αν θα χρειαστεί να ξαναβάλει βενζίνη αυτή.

    Όταν βγαίνουμε έξω και την πάρουν τηλέφωνο , της θυμίζουν .... να "μην παίρνει πορτοφόλι μαζί της όταν είναι μαζί μου, γιατί μπορεί να το χάσει ή να της το κλέψουν".
    Έγινε ξεκάθαρη η σχέση που έχουν και το πως παρακολουθούν τα οικονομικά της ;;; Όσους γνωστούς μου με μαγαζιά ή επαγγελματίες έτυχε και έμαθα, πήγαν και φότωσαν και μου έστειλαν το λογαριασμό .

    Νομίζω έχετε πλέον εικόνα.

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. 65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S
    By Matakia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 170
    Last Post: 19-10-2021, 00:35
  2. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 08:10
  3. Replies: 4
    Last Post: 21-07-2014, 03:37
  4. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 20:08
  5. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •