Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ !
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 180
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926

    Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ !

    Είμαι λίγο μετά τα 45. Είμαι παντρεμένος 12 χρόνια με παιδί . Ο γάμος μου συνοπτικά, περιγράφεται στα παρακάτω. Μένουμε σε δικό μου σπίτι (μεγάλο που κοστίζει πολλά και σε πάγια και ενφια κοκ) , καλύπτω εγώ όλα τα έξοδα του σπιτιού και τρόφιμα τα πάντα. Το ίδιο και στις διακοπές. Πάμε διακοπές σε δικό μου εξοχικό , το οποίο συντηρώ αποκλειστικά εγώ. Όλα μου τα λεφτά φεύγουν κάπως έτσι . Δεν μου μένουν χρήματα για δική μου ψυχαγωγία , ούτε ρούχα , ούτε τίποτε. Ευτυχώς από ρούχα είχα πάρα πολλά από πριν την κρίση το 2010 που λιγόστεψε τη δουλειά και τα έσοδά μου (από την οποία δεν βγήκα ποτέ) οπότε κρατάνε ακόμη !

    Η σύζυγός μου από την άλλη, βγάζει δικά της λεφτά που τα χρησιμοποιεί για τα προσωπικά της έξοδα. Έχει και εισόδημα, αφού έχει ένα σπίτι δικό της, που εισπράτει ενοίκιο μη ευκαταφρόνητο , το οποίο μοιράζεται με τους γονείς της και καταλήγει καταθέσεις σε τράπεζα το περισσότερο , αφού τα έξοδά τους είναι και μικρά και τακτοποιημένα. Οπότε αγοράζει συνέχεια ρούχα, παπούτσια, τσάντες, εσώρουχα, καλλυντικά. Πάει βόλτες με φίλες της , τρώνε έξω, πίνουν ποτά , φαγητά κτλ . Εμένα δεν με παίρνει , γιατί δεν θέλει να μου πληρώνει τα έξοδα και δεν είμαι σε θέση πλέον να καλύπτω εξόδους κτλ . Ωστόσο δεν απιστεί , δεν έχει κάποιον άλλο , αυτό βέβαιο. Με τον ίδιο τρόπο καλύπτει και τα έξοδα του παιδιού σε ρούχα , παιχνίδια κτλ . Το έχει κακομάθει . Εγώ , όχι μόνο δεν βλέπω κάποια ευγνωμοσύνη αφού παρέχω στέγη , πάγια και τη διατροφή, αλλά είμαι κάτι σαν πτωχός συγγενής. Με αντιμετωπίζουν με οίκτο .

    Εκτός από τις εξόδους η γυναίκα μου , έχει και δραστηριότητες που δαπανά μεγάλο ποσοστό από τον ελεύθερο χρόνο της. Επίσης λόγω δουλειάς, κοιμάται νωρίς, ενώ η δική μου δουλειά, μου επιτρέπει να κοιμάμαι αργά. Σεξ θέλει να κάνει σπάνια. Βαριέται ή δεν προλαβαίνει ή έχει κάποια δραστηριότητα ή βόλτες με φίλες της. Στις αρχές του γάμου, το κάναμε κάθε μέρα και σε διακοπές και ελεύθερο χρόνο , μπορεί να το κάναμε και 2-3 φορές την ημέρα. Γενικά είμαι τύπος που δεν χορταίνει . Θέλω συνέχεια και πολύ . Και όσο κάνω θέλω περισσότερο . Η μείωση αυτή , έγινε σταδιακά. Αυτή μου λέει ότι ... μεγαλώσαμε, έχουμε υποχρεώσεις ... δεν πρέπει να μας παίρνει χαμπάρι το παιδί (που κοιμάται αργά) και κάτι τέτοια.

    Εγώ από την άλλη, είμαι υγιής, δεν κάνω χειρωνακτική δουλειά, κάνω γυμνσστική, προσεγμένη διατροφή ... η επιθυμία μου σε σχέση με παλιότερα, όχι δεν μειώθηκε, ίσως έχει αυξηθεί κι όλας. Στη δουλειά, συναστρέφομαι γυναίκες που είναι σε μεγάλο βαθμό ελκυστικές , οπότε η επιθυμία μου αυξάνει κι άλλο .

    Νοίωθω μεγάλη έλλειψη . Δεν υπάρχει λύση . Η σύζυγος, δεν θέλει να αυξήσει συχνότητα. Και να την πιέσω, θα φτάσει το μέγιστο 1-2 φορες την εβδομάδα πλέον και αυτό με μεγάλη πίεση Το σύνηθες είναι 2-3 το μήνα ! Για μένα είναι ελάχιστες.

    Έχω μεγάλο πρόβλημα. Δεν θα ήθελα τώρα, να καταφύγω στον πληρωμένο έρωτα , όπως όταν ήμασταν 18-20 χρονών .
    Από την άλλη, αν και συναναστρέφομαι κάμποσες γυναίκες στη δουλειά, δεν τις βλέπω για πολύ, οπότε σχέση εκτός γάμου , έστω μόνο για σεξ , είναι πολύ δύσκολο να μου κάτσει .

    Το πρόβλημά μου μοιάζει άλυτο .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    δεν πληρωνει καθολου εξοδα για το σπιτι?
    πως ξερεις οτι δεν εχει απιστισει την εχεις παρακολουθησει?

    σαν 2 ξενοι μου φαινεται πως ειστε

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Ποτέ δεν πλήρωνε έξοδα για το σπίτι. Συνολικά σε όλο το γάμο, δεν έχει δώσει ούτε 1€ , για ΔΕΗ , ΕΥΔΑΠ, ΘΕΡΜΑΝΣΗ, ΤΗΛΕΦΩΝΑ, ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΙΚΗ , ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ , ΕΝΦΙΑ.
    Για την απιστία , είναι βεβαιωμένο ότι δεν πάει με άλλους. Γενικά με θεωρεί υπερβολικό με το σεξ . Στις αρχές, μάλλον ακολουθούσε τους ρυθμούς μου, μέχρι να παντρευτούμε και να έρθει το παιδί,
    οπότε νοιώθει εξασφαλισμένη , ξέρει ότι δεν χαλάω το γάμο. Δεν δείχνει κανένα ενδιαφέρον για το σεξ . Και παλιότερα άλλες μου είχαν πει ότι είμαι αχόρταγος σεξουαλικά. Αλλά τώρα είμαι στη στέρηση.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ποτέ δεν πλήρωνε έξοδα για το σπίτι. Συνολικά σε όλο το γάμο, δεν έχει δώσει ούτε 1€ , για ΔΕΗ , ΕΥΔΑΠ, ΘΕΡΜΑΝΣΗ, ΤΗΛΕΦΩΝΑ, ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΙΚΗ , ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ , ΕΝΦΙΑ.
    Για την απιστία , είναι βεβαιωμένο ότι δεν πάει με άλλους. Γενικά με θεωρεί υπερβολικό με το σεξ . Στις αρχές, μάλλον ακολουθούσε τους ρυθμούς μου, μέχρι να παντρευτούμε και να έρθει το παιδί,
    οπότε νοιώθει εξασφαλισμένη , ξέρει ότι δεν χαλάω το γάμο. Δεν δείχνει κανένα ενδιαφέρον για το σεξ . Και παλιότερα άλλες μου είχαν πει ότι είμαι αχόρταγος σεξουαλικά. Αλλά τώρα είμαι στη στέρηση.
    και γιατι δεν πληρωνε μενει και αυτη μεσα και οφειλη να βοηθαει και αυτη
    και τοσα ψωνια και ειδικα τα εσωρουχα αν δεν θελει να σου εξαψει την φαντασια τι τα περνει

    και οταν κανετε σεξ πως ειναι μαζι σου?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Γενικά, έχει κάποια απωθημένα . Οικονομικά. Μικρή , δεν είχε καλά οικονομικά. Τώρα η δουλειά της πάει καλά και μπορεί να ξοδεύει πολλά, οπότε το κάνει . Της βγαίνει και στο παιδί αυτό . Του αγοράζει ακριβά πράγματα, επειδή δεν είχε αυτή μικρή. Εγώ είμαι το αντίστροφο . Μικρός είχα πολλά όπως και νέος. Αργότερα , επειδή τα οικονομικά μου επιδεινώθηκαν πολύ, τα έκοψα όλα.
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ. Όταν κάνουμε σεξ , καλή είναι , αλλά δεν θέλει να κρατάει τόσο πολύ όσο παλιά. Στο ξεκίνημα της σχέσης και του γάμου, ήταν μαραθώνιο . Τώρα είναι σχετικά σύντομο. Επίσης τώρα το θέλει πιο απλό . Δεν κάνει όσα έκανε παλιά .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Γενικά, έχει κάποια απωθημένα . Οικονομικά. Μικρή , δεν είχε καλά οικονομικά. Τώρα η δουλειά της πάει καλά και μπορεί να ξοδεύει πολλά, οπότε το κάνει . Της βγαίνει και στο παιδί αυτό . Του αγοράζει ακριβά πράγματα, επειδή δεν είχε αυτή μικρή. Εγώ είμαι το αντίστροφο . Μικρός είχα πολλά όπως και νέος. Αργότερα , επειδή τα οικονομικά μου επιδεινώθηκαν πολύ, τα έκοψα όλα.
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ. Όταν κάνουμε σεξ , καλή είναι , αλλά δεν θέλει να κρατάει τόσο πολύ όσο παλιά. Στο ξεκίνημα της σχέσης και του γάμου, ήταν μαραθώνιο . Τώρα είναι σχετικά σύντομο. Επίσης τώρα το θέλει πιο απλό . Δεν κάνει όσα έκανε παλιά .
    και αυτη την ιδια ηλικια με εσενα εχει? σε αποθει οταν πας να κανεις κινηση?
    απο το τιποτα και το απλο κατι ειναι!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Όχι , είναι μικρότερη από μένα. Όταν πάω να κάνω κίνηση , βρίσκει δικαιολογίες. Συχνά , έχουν βάση , αλλά όλα θέλουν θυσίες στη ζωή. Στην τελική, αν έχανε μισή ώρα ύπνο , θα ήμουν εντάξει . Δεν το κάνει . Και με θεωρεί απαιτητικό , υπερβολικό και ανώριμο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Όχι , είναι μικρότερη από μένα. Όταν πάω να κάνω κίνηση , βρίσκει δικαιολογίες. Συχνά , έχουν βάση , αλλά όλα θέλουν θυσίες στη ζωή. Στην τελική, αν έχανε μισή ώρα ύπνο , θα ήμουν εντάξει . Δεν το κάνει . Και με θεωρεί απαιτητικό , υπερβολικό και ανώριμο
    μικροτερη και δεν θελει σεξ τοσο πολλοι περιεργο!
    εδω αλλες μεγαλυτερες και απο εσενα και κανουν καθε μερα

    εχεςι και εσυ τα δικια σου αντρας εισαι και θελεις την γυναικα σου δεν ζητας κατι το παραξενο,καντεις κουβεντα στα ισα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Δεν έχει νόημα η κουβέντα. Δεν αρνείται κάτι στην κουβέντα. Λέει ότι είναι φυσιολογικό , ότι έχω δίκιο , σαφώς δεν με απαρνιέται και έπειτα αναφέρει τις δικαιολογίες. Ότι κουράζεται στη δουλειά, πρέπει να ξυπνήσει πρωί , είχε τρεχάματα κτλ κτλ κτλ . Αν κάνω σύγκριση με το παρελθόν, μου λέει ότι τότε ήμασταν υπερβολικοί , το παρακάναμε, κανείς δεν είχε ποτέ τέτοιους ρυθμούς κτλ .

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Από αυτά που γράφεις, εμένα δε μου φαίνεται οτί το σεξ είναι το μόνο πρόβλημά σας πάντως. Ίσως ούτε καν το κυριότερο. Φαίνεται να τη θεωρείς εγωίστρια και να έχεις θυμό μέσα σου (όσον αφορά το οικονομικό). Αυτό το θέμα το έχετε συζητήσει; Όταν λες ότι σε αντιμετωπίζουν με οίκτο τι εννοείς;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    δεν έχω ακούσει περίπτωση ζευγάρι να έχει χωρίσει επειδή θέλει σεξ κάποιος από τους 2 αλλά το αντίστροφο

    πόσο να αυνανιζεσαι θέλεις και το σεξ
    κάποιαστιγμή την έχεις δοκιμάσει που να έχει άδεια από την δουλειά γενικά να έχει λασκα το ωράριο να δεις πως θα ανταποκριθεί?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Ο οίκτος προκύπτει από την οικονομική κατάσταση. Τα οικονομικά τα δικά μου πήγαν πολύ άσχημα τελευταία ενώ της συζύγου βελτιώθηκαν αρκετά. Με κάποιο τρόπο , το έχει περάσει και στο παιδί . Το παιδί δεν αντιλαμβάνεται ότι αυτά που παρέχω εγώ κοστίζουν περισσότερο αντικειμενικά από αυτά που του δίνει η μάνα του, οπότε με θεωρεί κάτι σαν το φτωχό γονιό. Αν συμμετείχε στα έξοδα του σπιτιού κατά το ήμισυ , φυσικά θα ήμουν πολύ καλύτερα οικονομικά. Πόσο μάλλον αν το νοίκιαζα και εισέπραττα το ενοίκιο , όπως κάνει αυτή με το δικό της σπίτι . Η κατάσταση αυτή ξεκίνησε έτσι εξαρχής και συνεχίστηκε, χωρίς φυσικά να έχει σκοπό να την αλλάξει αυτή, αφού τη συμφέρει έτσι . Έχουν παίξει μεγάλο ρόλο και οι δικοί της , που όχι μόνο την επηρεάζουν στις οικονομικές αποφάσεις, ουσιαστικά τις τις επιβάλλουν . Οπότε δεν έχει νόημα καμία συζήτηση προς το παρόν. Δεν είναι όμως το κύριο θέμα το οικονομικό . Απλώς το ανέφερα , για να γίνει αντιληπτή η ατμόσφαιρα στο σπίτι . Με την ίδια κατανομή δαπανών , τα πρώτα χρόνια, κυριολεκτικά κάναμε σεξ κάθε μέρα. Μας έφερνε και πιο κοντά αυτό .

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ο οίκτος προκύπτει από την οικονομική κατάσταση. Τα οικονομικά τα δικά μου πήγαν πολύ άσχημα τελευταία ενώ της συζύγου βελτιώθηκαν αρκετά. Με κάποιο τρόπο , το έχει περάσει και στο παιδί . Το παιδί δεν αντιλαμβάνεται ότι αυτά που παρέχω εγώ κοστίζουν περισσότερο αντικειμενικά από αυτά που του δίνει η μάνα του, οπότε με θεωρεί κάτι σαν το φτωχό γονιό. Αν συμμετείχε στα έξοδα του σπιτιού κατά το ήμισυ , φυσικά θα ήμουν πολύ καλύτερα οικονομικά. Πόσο μάλλον αν το νοίκιαζα και εισέπραττα το ενοίκιο , όπως κάνει αυτή με το δικό της σπίτι . Η κατάσταση αυτή ξεκίνησε έτσι εξαρχής και συνεχίστηκε, χωρίς φυσικά να έχει σκοπό να την αλλάξει αυτή, αφού τη συμφέρει έτσι . Έχουν παίξει μεγάλο ρόλο και οι δικοί της , που όχι μόνο την επηρεάζουν στις οικονομικές αποφάσεις, ουσιαστικά τις τις επιβάλλουν . Οπότε δεν έχει νόημα καμία συζήτηση προς το παρόν. Δεν είναι όμως το κύριο θέμα το οικονομικό . Απλώς το ανέφερα , για να γίνει αντιληπτή η ατμόσφαιρα στο σπίτι . Με την ίδια κατανομή δαπανών , τα πρώτα χρόνια, κυριολεκτικά κάναμε σεξ κάθε μέρα. Μας έφερνε και πιο κοντά αυτό .
    Δεν ξέρω, έμενα δεν μου φαίνεται ούτε φυσιολογικό ούτε υγιές να θεωρεί η σύζυγος και το παιδί, τον σύζυγο/πατέρα φτωχό συγγενή ακόμη και αν κάνει το ζευγάρι σεξ 5 φορές την ημέρα. Παράξενο μου φαίνεται και το γεγονός πως το θέμα του σεξ το έχεις συζητήσει, ενώ τον υποτιμητικό και άδικο, βάσει των όσων λες, τρόπο που σε αντιμετωπίζει στο θέμα των οικονομικών δεν το θεωρείς αναγκαίο να το συζητήσεις.

    Προσωπικά δεν θα μπορούσα να ζήσω σε μια τέτοια κατάσταση, στην οποία, αντί για κοινή προσπάθεια και υποστηρίξη μεταξύ των συντρόφων, υπάρχει θυμός και ανταγωνιστικότητα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    με τα πεθερικά τι σχέση έχεις?
    πως είστε με την γυναίκα σου από συμπεριφορά?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Ισημερία View Post
    Δεν ξέρω, έμενα δεν μου φαίνεται ούτε φυσιολογικό ούτε υγιές να θεωρεί η σύζυγος και το παιδί, τον σύζυγο/πατέρα φτωχό συγγενή ακόμη και αν κάνει το ζευγάρι σεξ 5 φορές την ημέρα. Παράξενο μου φαίνεται και το γεγονός πως το θέμα του σεξ το έχεις συζητήσει, ενώ τον υποτιμητικό και άδικο, βάσει των όσων λες, τρόπο που σε αντιμετωπίζει στο θέμα των οικονομικών δεν το θεωρείς αναγκαίο να το συζητήσεις.

    Προσωπικά δεν θα μπορούσα να ζήσω σε μια τέτοια κατάσταση, στην οποία, αντί για κοινή προσπάθεια και υποστηρίξη μεταξύ των συντρόφων, υπάρχει θυμός και ανταγωνιστικότητα.
    Ίσως οι φράσεις δεν περιέγραψαν με ακρίβεια την κατάσταση ή έδωσαν κάποια υπερβολική εντύπωση . Ανταγωνιστικότητα δεν υπάρχει με τη μορφή κόντρας ή θυμός με την έννοια καβγάδων . Θεωρεί η σύζυγος φυσιολογικό να εξασφαλίζονται όλα τα του σπιτιού από μένα χωρίς δική της συμμετοχή και το να χαλάει τα δικά της χρήματα αποκλειστικά για τον εαυτό της (και το παιδί). Το να πηγαίνουν για ψώνια (χαζά και άσκοπα) με το παιδί χωρίς εμένα ή βόλτες και για φαγητό έξω, δεν με χαλάει τόσο . Δεν με παίρνουν , επειδή δεν μου είναι εφικτό πλέον να τους τα πληρώνω όλα, αποκλειστικά από δικά μου χρήματα. Ούτε βέβαια δείχνει την αλληλεγγύη ή συμπάθεια, να πει , ότι "αφού ο άνδρας μου δεν έχει λεφτά να πάει να γεμίσει 5-10 τσάντες ρούχα, δεν πάω ούτε εγώ" . Πάνε χωρίς εμένα. Εκτός από τα ψώνια και σε ταινίες, θέατρα , κάθε πιθανή βόλτα μάνας με παιδί.Αυτό εννοούσα με το "φτωχός συγγενής".

    Είναι μία κατάσταση άσχημη , αλλά όχι τόσο ενοχλητική ή αφόρητη . Η παραπάνω εννοώ. Το ότι είμαι παντρεμένος όμως, με την έννοια ότι δεν είμαι ελεύθερος να ψάξω σεξ , αλλά κλεισμένος σπίτι , χωρίς σεξ ούτε με τη γυναίκα μου (εκτός 3-4 φορές το μήνα) , με χαλάει πολύ. Είναι αφόρητο .

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. 65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S
    By Matakia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 170
    Last Post: 19-10-2021, 01:35
  2. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 09:10
  3. Replies: 4
    Last Post: 21-07-2014, 04:37
  4. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 21:08
  5. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 01:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •