Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ ! - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 166 to 180 of 180
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    θα πω περιεκτικά μια άποψη για να είμαστε ρεαλιστες με λίγα λογια : όποιος θέλει γάμο να είναι προετοιμασμένος για μεγάλο ζόρι.Αν είναι προετοιμασμένος, αν αντέχει, αν το ξέρει εκ των προτέρων θα του έρθει καλύτερα....Όσο για το θέμα στο οποίο σχολιάζουμε...'' Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ '' Θεωρώ ότι ειναι μια πικρή αλήθεια που συμβαίνει σε πολλά ζευγάρια και το εντυπωσιακότερο όλων ??? Υπάρχει λίγο σεξ ακόμα και σε ζευγάρια εμφανίσιμα !
    αν στον γαμο το "μεγαλο ζορι" ειναι προυποθεση, για ποιον λογο να παντρευτει κανεις;;;
    υπαρχουν πολλοι γαμοι ευτυχισμενοι, χωρις "μεγαλα" ζορια, με αγαπη, κοινες δραστηριοτητες, ζωντανη επιθυμια και χωρις ξελιγωμενο κυνηγητο για εξωσυζυγικο σαιμπερ σεξ στο διαδυκτιο....

    γιατι πρεπει οσοι βαρεθηκαν στον γαμο τους να μας πεισουν σωνει και ντε οτι το ιδιο συμβαινει σε ΟΛΟΥΣ;
    ε οχι, δεν συμβαινει σε ολους...
    αν αυτος ειναι λογος να φθονουν τους αλλους, ξυδακι...

    οσο για το θεμα το οποιο σχολιαζουμε, ναι ειναι γνωστο οτι σε πολλους γαμους το σεξ χαλαει μετα απο χρονια και ειδικα μετα την αποκτηση παιδιων, σε αλλους ομως, δεν χαλαει.....

  2. #167
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    ο γάμος (θεωρώ ) ότι ειναι μεγάλο ζόρι με δεδομένο πχ ότι μπορεί να μην έχεις άτομο να αφήσεις τα παιδιά σου κάπου...(αρκετα συνηθισμένο)...ότι πχ δεν υπάρχει λυμένο οικονομικό πρόβλημα οπότε υπάρχει και ο καθημερινός αγώνας της επιβίωσης έστω στα πλαίσια της λογικής...και ναι είναι αρκετό ζόρι γιατι δεν ειναι επιτρεπτό να απατάς, δεν ειναι επιτρεπτό (βάση ηθικής λέμε) ακόμα και το φλερτ με τρίτα άτομα κλπ κλπ...
    Σήμερα βέβαια έχουμε το σύγχρονο μοντέλο γάμου όπου πχ μπορεί στη δουλειά να φλερτάρουμε ασύστολα άνδρες γυναίκες, να επιστρέφουμε σπίτι και να απαιτούμε απ τα παιδιά μας να ειναι άψογα στη συνέχεια να ξαναφλερτάρουμε ασύστολα και την Κυριακή να πηγαίνουμε και εκκλησία!!!

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Το φλερτ που θεωρείς απαράδεκτο , σε τι όρια φτάνει ; Μέχρι ενός ορίου, θεωρώ ότι συμβαίνει σε όλους, αν δεν είναι απομονωμένοι από άτομα του άλλου φύλου και συγχρωτίζονται. Σε πολύ παλιότερες εποχές, απέφευγαν συναδέλφους του άλλου φύλου κτλ ... σήμερα είναι καθημερινότητα.

  4. #169
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    Θέλω να καταδείξω ρεαλιστικά, ότι ο γάμος δεν είναι ένα ροζ συννεφάκι.Είναι κυρίως θυσίες και λιγότερες απολαύσεις.. και καλώς είναι. Έχει περισσότερες δυσκολίες παρά ευκολίες...γιατί όπως λέει και ο γέρος σοφός
    '' ο σωστός ο δρόμος είναι η ανηφόρα'' κοκ...Και ξαναγυρνάω στο πόρισμα: οι γονείς πρέπει να προετοιμάζουν τα παιδιά τους και με την προοπτική ότι ο γάμος έχει ανηφόρα και ΔΕΝ είναι πανηγύρι.Πιστεύω λοιπόν πως αυτοί που το παλεύουν ακόμα και στα δύσκολα είναι αυτοί που ήταν προετοιμασμένοι...Και φυσικά αιφνιδιάζονται, τα παρατάνε, κλπ όσοι διαπιστώνουν ότι ο γάμος δεν είναι ματσα μούτσα... (αν θέλουμε να είμαστε καθαροί ειλικρινείς και στρέιτ)
    Αν τώρα έχεις 2 νταντάδες, έχεις λυμένο το οικονομικό, ζορίζεσαι απλά σε ποιό νησί να κλείσεις διακοπές και θεωρείς ότι έχεις βρει το άλλο σου μισό.. οκ ! είσαι μια σπάνια περίπτωση που και πάλι έχει ζόρια απλά λιγότερα...

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Το φλερτ συμβαίνει παντού και σε πολλές περιπτώσεις ,ειδικά αν είσαι μια γυναίκα που δεν περνά απαρατήρητη.
    Το θέμα είναι εσύ σαν άνθρωπος τι όρια βάζεις σε αυτό?


    Πάντως ένα θα πω ,τα όρια πρεπει να είναι πάρα πολύ συγκεκριμένα γιατί πολυ απλά φτάνει μια κακή μέρα με τον σύντροφο, φτάνει ένας καυγάς για κάτι το οτιδήποτε η ακόμα φτάνει μια άλλη ασήμαντη αιτία ωστε αυτά τα όρια να ξεφύγουν και να γίνει ένα λάθος που μετά θα το μετανιώσεις.

    Όλα στην ζωή με μέτρο πλέον και παντα τα όρια του επιτρεπτου ώστε να μην αισθάνεσαι ότι προσβάλεις μόνο εσύ ο ίδιος τον άνθρωπο σου .
    Τώρα την έννοια της προσβολής καλό είναι να την καθορίζει ο καθένας μόνος του και όχι να επιτρέπει σε τρίτους να τους κουνάνε το δάκτυλο...

    Εμείς τα ορίζουμε και μονο εμεις ερχόμαστε αντιμέτωποι με τις συνέπειες μιας τυχών παραβίασης, οπότε δεν απολογουμαστε σε κανεννα και τίποτα που απλά δεν ζει την δική μας ζωή και φυσικά δεν είναι εκεί στα δύσκολα να μας σταθεί πάρα μόνο στα "ευκολα" για να μας κάνει υποδείξεις...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #171
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    ''αν στον γαμο το "μεγαλο ζορι" ειναι προυποθεση, για ποιον λογο να παντρευτει κανεις;;; (Υπάρχει κάτι στη ζωή χωρίς ζόρι? )
    υπαρχουν πολλοι γαμοι ευτυχισμενοι, χωρις "μεγαλα" ζορια, με αγαπη, κοινες δραστηριοτητες, ζωντανη επιθυμια και χωρις ξελιγωμενο κυνηγητο για εξωσυζυγικο σαιμπερ σεξ στο διαδυκτιο....(ούτε στις ταινίες δεν υπάρχει αυτό)...
    Ανέφερα ότι αν έχεις διαίσθηση μπορείς να δεις πίσω απ την κουρτίνα: και ευτυχισμένοι 100% ? και κοινές δραστηριότητες? και όλα τέλεια? και χαμογελαστοί? και τα παιδιά μεγαλωμένα τέλεια? wow στον Πλανήτη Γη ολα αυτα? Δεν είναι νορμάλ να είναι τα πράγματα σε ένα γάμο σε μια σχέση τέλεια !!

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Ομορφες εικονες απλως να προσθεσω σε ολα αυτα ..
    Αγγελικα πλασμενες σε μια πλανη που ισως καποιοι επαναπαυονται και ετσι δικαιολογουν κατι αλλο ,δικο τους μαλλον και οχι ολους εμας που ειμαστε μεσα σε αληθινους γαμους ,με παιδια και με οποια καλα ή κακα εχει ολο αυτο και ειμαστε ακομα εκει και ¨πολεμαμε¨με οποιο οπλο εχουμε εφοσον ειμαστε εμεις οι δυο καλα (το ζευγαρι )και οχι οι γυρω μας και προφανως η μηδενικης σημασιας αποψη τους .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    ''αν στον γαμο το "μεγαλο ζορι" ειναι προυποθεση, για ποιον λογο να παντρευτει κανεις;;; (Υπάρχει κάτι στη ζωή χωρίς ζόρι? )
    υπαρχουν πολλοι γαμοι ευτυχισμενοι, χωρις "μεγαλα" ζορια, με αγαπη, κοινες δραστηριοτητες, ζωντανη επιθυμια και χωρις ξελιγωμενο κυνηγητο για εξωσυζυγικο σαιμπερ σεξ στο διαδυκτιο....(ούτε στις ταινίες δεν υπάρχει αυτό)...
    Ανέφερα ότι αν έχεις διαίσθηση μπορείς να δεις πίσω απ την κουρτίνα: και ευτυχισμένοι 100% ? και κοινές δραστηριότητες? και όλα τέλεια? και χαμογελαστοί? και τα παιδιά μεγαλωμένα τέλεια? wow στον Πλανήτη Γη ολα αυτα? Δεν είναι νορμάλ να είναι τα πράγματα σε ένα γάμο σε μια σχέση τέλεια !!
    απ οτι εχω καταλαβει απο τις αναρτησεις σου, σκεπτεσαι στο διπολο ασπρο#μαυρο.
    αυτο, ειναι πολωτικο (δηλαδη αδιεξοδο), οπως ισως αντιλαμβανεσαι.

    μεταξυ του "μεγαλο ζορι" και του "100% τελεια ολα" (οπως λανθασμενα μεταφραζεις την αποψη μου), υπαρχουν χιλιες επιλογες, οπου εισαι ευτυχισμενος, χωρις να ειναι 100% ολα τελεια, χωρις να εχεις βαρεθει τον ανδρα σου και να κυνηγας νεαρουληδες να τους παρακαλας να σε μπιπ στα φορουμ, γιατι εχεις υπεροχο σεξ, μεσα στην σχεση σου.

    για μενα το ανωμαλο ειναι να περνας χαλια, να τον εχεις βαρεθει, να υστεριαζεις για να σε πηδηξει κανενας αγνωστος και να παριστανεις την happily married στους αλλους.
    το να εισαι ευτυχισμενος στον γαμο/σχεση που παραμενεις, μια χαρα νορμαλ ειναι. και δεν χρειαζεται να ειναι ΟΛΑ τελεια. ας ειναι τα περισσοτερα και ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ.

    το "μεγαλο ζορι", ειναι η ζωη. οχι ο γαμος! ο,τι επιλογες και να κανεις, ζορια θα περασεις. ειναι αναποφευκτο.
    το θεμα ειναι να ζεις συνειδητα επιλογες που δεν τις ξεφτιλιζεις με υποκρισια και καταπιεση, για να μην αποδεχτεις οτι εχουν τερματισει και πρεπει να απς παρακατω.

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Το φλερτ συμβαίνει παντού και σε πολλές περιπτώσεις ,ειδικά αν είσαι μια γυναίκα που δεν περνά απαρατήρητη.
    Το θέμα είναι εσύ σαν άνθρωπος τι όρια βάζεις σε αυτό?


    Πάντως ένα θα πω ,τα όρια πρεπει να είναι πάρα πολύ συγκεκριμένα γιατί πολυ απλά φτάνει μια κακή μέρα με τον σύντροφο, φτάνει ένας καυγάς για κάτι το οτιδήποτε η ακόμα φτάνει μια άλλη ασήμαντη αιτία ωστε αυτά τα όρια να ξεφύγουν και να γίνει ένα λάθος που μετά θα το μετανιώσεις.

    Το φλερτ είναι και λίγο προνόμιο θέσης. Πάντα ήταν . Ήξερα από πρώτο χέρι , γυναίκα της γενιάς της μάνας μου , που είχε και φλερτ και περιπέτειες ,ενώ ήταν παντρεμένη . Ο άνδρας της κάτι είχε καταλάβει , παρόλα αυτά έμειναν μαζί , μέχρι που πέθανε αυτός στα 70 . Ποιά ήταν η θέση ; Η γυναίκα ήταν αεροσυνοδός. Παρόμοια , πάλι από τη γενιά των γονιών μου. Άνδρας παντρεμένος ... με ωραία σύζυγο , καλή οικογένεια ... όλο κατακτήσεις ήταν ... κάτι έπαιρνε πρέφα η γυναίκα του, ποτέ όμως δεν φτάσαν στα άκρα, μαζί είναι ακόμη 80+. Τι πόστο είχε αυτός ;;; Βιοτεχνία που έφτιαχνε γυναικεία ρούχα και 2-3 μαγαζιά .... Το βάζο με το μέλι στα χέρια είχε.

    Δεν μετανιώνει κανείς, αν ό,τι γίνει , γίνει συνειδητά, χωρίς πιέσεις, από μετρημένους ανθρώπους, χωρίς ... ψυχιατρικό ιστορικό ! Αν δεν είναι και ρακένδυτοι οικονομικά, ίσως είναι λίγο καλύτερα. Σπάνιο να υπάρχει ο συνδιασμός ; Ίσως. Αλλά συμβαίνει .

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Το φλερτ είναι και λίγο προνόμιο θέσης. Πάντα ήταν . Ήξερα από πρώτο χέρι , γυναίκα της γενιάς της μάνας μου , που είχε και φλερτ και περιπέτειες ,ενώ ήταν παντρεμένη . Ο άνδρας της κάτι είχε καταλάβει , παρόλα αυτά έμειναν μαζί , μέχρι που πέθανε αυτός στα 70 . Ποιά ήταν η θέση ; Η γυναίκα ήταν αεροσυνοδός. Παρόμοια , πάλι από τη γενιά των γονιών μου. Άνδρας παντρεμένος ... με ωραία σύζυγο , καλή οικογένεια ... όλο κατακτήσεις ήταν ... κάτι έπαιρνε πρέφα η γυναίκα του, ποτέ όμως δεν φτάσαν στα άκρα, μαζί είναι ακόμη 80+. Τι πόστο είχε αυτός ;;; Βιοτεχνία που έφτιαχνε γυναικεία ρούχα και 2-3 μαγαζιά .... Το βάζο με το μέλι στα χέρια είχε.

    Δεν μετανιώνει κανείς, αν ό,τι γίνει , γίνει συνειδητά, χωρίς πιέσεις, από μετρημένους ανθρώπους, χωρίς ... ψυχιατρικό ιστορικό ! Αν δεν είναι και ρακένδυτοι οικονομικά, ίσως είναι λίγο καλύτερα. Σπάνιο να υπάρχει ο συνδιασμός ; Ίσως. Αλλά συμβαίνει .
    Καλημέρα

    Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε πως δεν υπάρχει γυναίκα που να μην κολακεύετε από το φλερτ .
    Όσο χρόνων και να είναι, παντρεμένη, ελεύθερη ή ακόμα και σε καποα σχέση.

    Όχι δεν αναζητά καμία επιβεβαίωση μέσα από αυτό και φυσικά δεν περιμένει μια γυναίκα το φλερτ από έναν που θα το εκδήλωση χυδαία να καταλάβει τι είναι..

    Είναι απλά μια απόλυτα φυσική εξέλιξη ανάμεσα σε δύο ανθρώπους διαφορετικού η ακόμα σε ειδικές περιπτώσεις ίδιου φύλου.

    Ας σταματήσουμε να το βλέπουμε σαν κάτι το ενοχικο και το μεμπτό όταν αυτό συμβαίνει επειδή καλώς ή κακώς το προσελκυεις.
    Η ομορφιά άλλωστε πάντα ήταν αιτία θαυμασμού ας μην γελιόμαστε και ιδιαίτερα η ομορφιά της ψυχής που για εμένα προσωπικά είναι πολύ πιο σημαντική από την εξωτερική...

    Σκέψου τι κακο μπορεί να κάνει σε μια γυναίκα να τις περάσουν ότι εφόσον σε φλερτάρουν φταις εσύ και κανένας άλλος..
    Πόσα ενοχικα μπορεί να τις δημιουργήσουν?
    Οπότε λοιπόν ας είμαστε λιγάκι πιο προσεκτικοί όταν λαμβάνουμε τον λόγο και μιλάμε για ένα τέτοιο περιστατικό..


    Οπότε καλό πλέον είναι να δεχόμαστε στην ζωή μας οποιαδήποτε φυσική εξέλιξη μπορεί να εξελίσσεται ανάμεσα σε δύο ανθρώπους ΑΡΚΕΙ να θέτουμε εμείς τα προσωπικά μας όρια κάθε φορά, όπως ΜΟΝΟ εμείς τα έχουμε ορίσει κόντρα σε οποιαδήποτε πρεπει και θέλω τρίτων ανθρώπων.
    Άλλωστε αναλογοζομενοι πως τις συνέπειες αυτού ,τις επομιζομαστε ΜΟΝΟ εμείς οι ίδιοι, αυτό και μόνο καθιστά ακυρο οποιοδήποτε άλλο κακοπροαιρετο σχόλιο προέρχεται από εξωγενείς παράγοντες και φυσικά κάτι τέτοιο όταν γίνεται εμμονικα και συστηματικά καταλαβαίνουμε πως υπάρχει ξεκάθαρο μένος και δόλος από το συγκεκριμένο άνθρωπο που ασχολείται με τις ζωές τις δικές μας και όχι πλέον με την δική του γιατί ποκυωαπλα δεν έχει καμία αξία...


    Βρίσκομαι μέσα σε σένα εργασιακό χώρο πολλά χρόνια τώρα ο οποίος είναι ένα 90% ανδροκτατουμενος.
    Σε όλες τις συνελεύσεις ετήσιες και μη που κάνω με τις εταιρίες που συνεργάζομαι δεν σου κρύβω ότι δέχομαι ένα είδος φλερτ ειδικά όταν είμαι μόνο εγω και όχι ο ο σύζυγος μαζί.

    ΟΜΩΣ αντιλαμβανεσαι ότι το φλερτ στον εργασιακό χώρο εκτός από επικίνδυνο ειναι και αντιεπαγγελματικο τελείως.
    Για εμένα τουλάχιστον. Δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί κάποιος να βάλει στην ζωή του το φλερτ και την εργασία συνδυαστικά..

    Ακροβατείς με πολλές καταστάσεις και διακυνδινευεις πολλά όσο αφορά την εργασία σου .
    Αξίζει?
    Δεν νομίζω ,γιατί εφόσον μια γυναίκα δέχεται φλερτ μέσα στην εργασία της σίγουρα θα το δεχτεί και εξω από αυτή..
    Οπότε ποιος ο λόγος να μπεις σε αυτή την διαδικασία?

    Σου εφερα ένα απλό παράδειγμα για να πω ,πως ωραίο όλο αυτό, άκρως κολακευτικό για μια γυναίκα σε όποια φάση και να είναι αλλά κάπου πρέπει να μπαίνουν και όρια μόνο και μόνο για να μην δημιουργούν προβλήματα στην ζωή του εκάστοτε ατόμου και όχι φυσικά να αναλογιζονμαστε τι θα πει ο κάθε άσχετος ,που στην τελική για να ασχολείται με εμας αυτόματα δείχνει ξεκάθαρα το δικό του θέμα και όχι το δικό μας ...


    Φλερτ σημαίνει υγεία ανάμεσα σε δύο ανθρώπους όπου η φύση τους δεν μπορεί να πάει ενάντια στην δύναμη αυτού.
    Τίποτα το κατακριτέο ωστε να φορτώνουμε ένα άτομο με ενοχικα γιατί ειναι ωραίο και το προσελκύει.
    Απλά και κατανοητά.
    Για όλους τους υπόλοιπους που θέλουν απλά να ενοχοποιησουν ένα ακομα όμορφο συναίσθημα βγάζοντας κακια γιατί αυτή έχουν ποτισμένη μέσα τους και να το περάσουν σαν κάτι το άρρωστο ή ασχημο ,καλύτερα να αναλογιστουν ποια τα δικά τους θέματα και όχι οι φυσιολογικές πλέον αντιδράσεις που υπάρχουν μέσα στην ανθρώπινη φύση!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #176
    garfield
    Guest
    Συγγνώμη που θα το πω αλλά γιατί εμένα όλο αυτό μου φαίνεται βγαλμένο από σειρά της δεκαετίας του 90; Τότε που είχαμε το παλιό καλό Πασοκ;
    Ποιος άνθρωπος στην εποχή μας έχει τόση άνεση να ψωνίζει ρούχα κάθε μέρα;
    Πάντως αν είναι αλήθεια όλο αυτό τα οικονομικά πρέπει να τα μοιραστείτε εφόσον δουλεύετε και οι δύο αλλα στο θέμα του σεξ δεν βλέπω να υπάρχει λύση δεν μπορείς να πιέζεις τον άλλον συνέχεια σ' αυτό το θέμα.

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν στον γαμο το "μεγαλο ζορι" ειναι προυποθεση, για ποιον λογο να παντρευτει κανεις;;;
    Γιατί αυτό δεν το γνωρίζουν από την αρχή, αλλά το ανακαλύπτουν στην πορεία.

    υπαρχουν πολλοι γαμοι ευτυχισμενοι, χωρις "μεγαλα" ζορια, με αγαπη, κοινες δραστηριοτητες, ζωντανη επιθυμια και χωρις ξελιγωμενο κυνηγητο για εξωσυζυγικο σαιμπερ σεξ στο διαδυκτιο....
    Όταν λες "πολλά" τι εννοείς; Πόσα είναι τα πολλά; 50%; 80%; Έχεις διαβάσει κάποια έρευνα πάνω σε αυτό ή η τοποθέτηση αυτή αποτελεί προσωπική σου άποψη;

    γιατι πρεπει οσοι βαρεθηκαν στον γαμο τους να μας πεισουν σωνει και ντε οτι το ιδιο συμβαινει σε ΟΛΟΥΣ;
    Εσύ γιατί αναστατώνεσαι τόσο απο αυτό; (αν και κανείς δεν υποστήριξε αυτό που προσάπτεις). Αν εσύ βρίσκεσαι στα πλαίσια ενός ευτυχισμένου γάμου, δεν θα έπρεπε να αναστατώνεσαι νομίζω. Αναστατώνονται συνήθως με τέτοια σχόλια αυτοί που θέλουν να πιστεύουν σε κάτι και τέτοιες δηλώσεις τους χαλάνε το παραμύθι.

    οσο για το θεμα το οποιο σχολιαζουμε, ναι ειναι γνωστο οτι σε πολλους γαμους το σεξ χαλαει μετα απο χρονια και ειδικα μετα την αποκτηση παιδιων, σε αλλους ομως, δεν χαλαει....
    Και πάλι δεν καταλαβαίνω, σε τι ποσοστό δεν χαλάει; Αυτό που κάνεις αποτελεί βασική τακτική σε κανάλια τύπου Fox news "κάποιοι λένε ότι......"

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν νομίζω ,γιατί εφόσον μια γυναίκα δέχεται φλερτ μέσα στην εργασία της σίγουρα θα το δεχτεί και εξω από αυτή..
    Οπότε ποιος ο λόγος να μπεις σε αυτή την διαδικασία?

    Σου εφερα ένα απλό παράδειγμα για να πω ,πως ωραίο όλο αυτό, άκρως κολακευτικό για μια γυναίκα σε όποια φάση και να είναι αλλά κάπου πρέπει να μπαίνουν και όρια μόνο και μόνο για να μην δημιουργούν προβλήματα στην ζωή του εκάστοτε ατόμου και όχι φυσικά να αναλογιζονμαστε τι θα πει ο κάθε άσχετος ,που στην τελική για να ασχολείται με εμας αυτόματα δείχνει ξεκάθαρα το δικό του θέμα και όχι το δικό μας ...


    Φλερτ σημαίνει υγεία ανάμεσα σε δύο ανθρώπους όπου η φύση τους δεν μπορεί να πάει ενάντια στην δύναμη αυτού.
    Τίποτα το κατακριτέο ωστε να φορτώνουμε ένα άτομο με ενοχικα γιατί ειναι ωραίο και το προσελκύει.
    Απλά και κατανοητά.
    Για όλους τους υπόλοιπους που θέλουν απλά να ενοχοποιησουν ένα ακομα όμορφο συναίσθημα βγάζοντας κακια γιατί αυτή έχουν ποτισμένη μέσα τους και να το περάσουν σαν κάτι το άρρωστο ή ασχημο ,καλύτερα να αναλογιστουν ποια τα δικά τους θέματα και όχι οι φυσιολογικές πλέον αντιδράσεις που υπάρχουν μέσα στην ανθρώπινη φύση!
    Δεν αναφέρθηκα σε ανεπιθύμητο φλερτ. Δεν θα ήταν φλερτ άλλωστε, παρενόχληση θα ήταν (που είναι και όρος της μόδας).
    Εφόσον λοιπόν δεν είναι ανεπιθύμητο , αλλά ευχάριστο και για τις δύο πλευρές, δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένα πρόβλημα.
    Αν μιλάμε για εργασιακό χώρο , ας βάλουμε και την προυπόθεση να μην κινδυνεύει η δουλειά κανενός και να μη μείνει κάποια εργασιακή υποχρέωση πίσω. Άλλωστε δεν πιστεύω ότι μιλάμε για άτομα που διαχειρίζονται πυρηνικά όπλα ή φτιάχνουν φάρμακα για τη σωτηρία του πλανήτη .
    Οπότε υπάρχουν περιθώρια , έστω κάποιες στιγμές, να φλερτάρουν στη δουλειά τους.
    Δεν νομίζω ότι χωρά κριτική κανενός, ούτε καν γνώμη.
    Φαντασιόπληκτοι που κάνουν διακηρύξεις σε φόρουμ σε αγνώστους ότι έχουν εξαιρετικούς γάμους , με άφθονο και ποιοτικό σεξ,
    χωρίς να έχουν ανάγκη όχι να στραφούν αλλού , αλλά ούτε καν να κοιτάξουν ... παρόλο που έχουν ... στρατιές θαυμαστών ...
    μπορούν να μην ασχολούνται ... και να γυρίσουν στη νιρβάνα τους ... ή τη θεραπευτική κάνναβη που την προκαλεί ...

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Δεν αναφέρθηκα σε ανεπιθύμητο φλερτ. Δεν θα ήταν φλερτ άλλωστε, παρενόχληση θα ήταν (που είναι και όρος της μόδας).
    Εφόσον λοιπόν δεν είναι ανεπιθύμητο , αλλά ευχάριστο και για τις δύο πλευρές, δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένα πρόβλημα.
    Αν μιλάμε για εργασιακό χώρο , ας βάλουμε και την προυπόθεση να μην κινδυνεύει η δουλειά κανενός και να μη μείνει κάποια εργασιακή υποχρέωση πίσω. Άλλωστε δεν πιστεύω ότι μιλάμε για άτομα που διαχειρίζονται πυρηνικά όπλα ή φτιάχνουν φάρμακα για τη σωτηρία του πλανήτη .
    Οπότε υπάρχουν περιθώρια , έστω κάποιες στιγμές, να φλερτάρουν στη δουλειά τους.
    Δεν νομίζω ότι χωρά κριτική κανενός, ούτε καν γνώμη.
    Φαντασιόπληκτοι που κάνουν διακηρύξεις σε φόρουμ σε αγνώστους ότι έχουν εξαιρετικούς γάμους , με άφθονο και ποιοτικό σεξ,
    χωρίς να έχουν ανάγκη όχι να στραφούν αλλού , αλλά ούτε καν να κοιτάξουν ... παρόλο που έχουν ... στρατιές θαυμαστών ...
    μπορούν να μην ασχολούνται ... και να γυρίσουν στη νιρβάνα τους ... ή τη θεραπευτική κάνναβη που την προκαλεί ...
    Συμφωνώ απόλυτα πλέον και ομολογώ πως μπορεί να το έκανα και εγώ αυτό κάποια στιγμή..

    Έκανα ένα βήμα πίσω λοιπόν και είδα πως όλο αυτό ήταν καθαρά δικό μουωθεμα και όχι των άλλων οπότε δεν μπορώ να μην συμφωνήσω στα λεγόμενα σου .

    Άλλωστε μέσα στους γάμους μας είμαστε γιατί δεχόμαστε κάποια πράγματα από κοινού.
    Συνθήκη δυων είναι και μόνο αυτοί οι δύο επωμξζονται και τις ευθύνες όλων των πράξεων μας.

    Οπότε ναι στο φλερτ λοιπόν αν εσένα σαν άντρα σε κολακεύει και το θέλεις!
    Εμένα σαν τριτη γιατί να με ενόχληση αν ειναι αποδεκτών στην δική σου σχέση?

    Αν είναι να είμαστε καλά, να μπορούμε να γυρνάμε σπίτι και να κοιτάμε τον σύντροφο μας στα μάτια τότε για τι ακριβώς συζητάμε και κατακρίνουν ακόμα δεν κατάλαβα...

    Αν κάποιος μπορεί να το κάνει αυτό μπράβο του !

    Είπες μια σωστή λέξη..
    Άστους στην νιρβάνα τους, την εικονική πλασματικη ζωούλα τους !!!

    Καλημερα μας λοιπόν και μια όμορφη Κυριακή για όλους μας με ή χωρίς φλερτ !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Γιατί αυτό δεν το γνωρίζουν από την αρχή, αλλά το ανακαλύπτουν στην πορεία.

    μα, αυτο ακριβως λεω. το μελος νορωδεν, προτεινει να προειδοποιουμε τον καθενα "ανιδεο" , οτι αν επιχειρησει να παντρευτει θα περασει "μεγαλο ζορι"!!!! οχι πιθανα, ή πιθανοτατα, αλλα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!! τοτε γιατι να το κανουμε, λεω; για να μην παντρευτει ποτε;;
    μπορει ο συγκεκριμενος να μην τραβηξει κανενα μεγαλο ζορι, αλλα μια ζωη που του αρεσει με εναν συντροφο που ποθει. πρεπει να τρομαζουμε τον κοσμο;;;


    Όταν λες "πολλά" τι εννοείς; Πόσα είναι τα πολλά; 50%; 80%; Έχεις διαβάσει κάποια έρευνα πάνω σε αυτό ή η τοποθέτηση αυτή αποτελεί προσωπική σου άποψη

    "πολλα" εννοω, ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ, ενα υπαρκτο ποσοστο, οχι ενα ανυπαρκτο οπως προσπαθουν να μας πεισουν εδω μεσα, μερικοι καμμενοι στον χυλο...
    φυσικα και ειναι προσωπικη μου αποψη. τινος να ειναι; του κουμπαρου;
    δεν ειδα καμια ερευνα στο θρεντ. ολοι αποψεις παραθετουν...
    μου θυμισε μια τον μυθο της αλεπους με την κομμενη ουρα. επειδη πιαστηκε στην φακα κι εκοψε την ουρα της, προσπαθουσε να πεισει ολες τις αλεπουδες οτι η νεα μοδα ειναι με κομμενη ουρα!! και την εχουν ολες κομμενη!!
    ααααχαχαχαχαχαχααχαχαχαχχ α!!
    ετσι κιε δω, αυτες που κοψαν την ουρα τους, προσπαθουν να μας πεισουν με ατελειωτα παραληρηματικα ασυναρτητα ποστ, οτι οσοι εχουν σχεσεις που δεν βαρεθηκαν ακομα , απλα δεν υπαρχουν.. ειναι ιδεα μας και κακοηθεια να το υποστηριζουμε ..

    δεν μπορω να ξερω ποιο ειναι το ακριβες ποσοστο, ξερω ομως και απο εμπειρια και απο συζητησεις με εμπιστα προσωπα, οτι υπαρχουν.
    αντιθετως, αυτοι που λενε οτι ΟΛΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, δλδ της βαρεμαρας και των κρισεων μεσα στον γαμο, μιλανε ξεκαθαρα για το 100%!!!! πως αποδεικνυεται το 100%; επειδη συμβαινει στους ιδιους;
    διαφορετικα θα αφηναν ενα παραθυρο και για αλλες περιπτωσεις, αντι να αμφισβητουν αυτα που δεν μπορουν να φτασουν.



    Εσύ γιατί αναστατώνεσαι τόσο απο αυτό; (αν και κανείς δεν υποστήριξε αυτό που προσάπτεις). Αν εσύ βρίσκεσαι στα πλαίσια ενός ευτυχισμένου γάμου, δεν θα έπρεπε να αναστατώνεσαι νομίζω. Αναστατώνονται συνήθως με τέτοια σχόλια αυτοί που θέλουν να πιστεύουν σε κάτι και τέτοιες δηλώσεις τους χαλάνε το παραμύθι.

    α, δεν αναστατωνομαι, αποκαθιστω την αληθεια..
    απαντησα πιο πανω.
    γιατι, ενω ειναι γνωστο σε ολους μας οτι υπαρχουν και διαφορετικες, καλες και ευτυχισμενες σχεσεις, μερικοι καμμενοι το αποκλειουν σαν πιθανοτητα, επειδη δεν το εχουν ζησει , αλλα οχι μονο δνε το εχουν ζησει, θελουν οπωσδηποτε να μας αποκλεισουν την πιθανοτητα να το ζουν οι υπολοιποι!!!! (το λες και παραλογισμο δηλαδη)...
    ας το ακουνε, οτι ισχυει. περαστικα τους!!!




    Και πάλι δεν καταλαβαίνω, σε τι ποσοστό δεν χαλάει; Αυτό που κάνεις αποτελεί βασική τακτική σε κανάλια τύπου Fox news "κάποιοι λένε ότι......"
    αχαχαχαχααχχααχαχαχαχαχαα αα!!!
    θα με πνιξεις βρε σατανα!!!!

    δεν θελω να σε ταραξω, αλλα εδω οι περισσοτεροι αποψεις παραθετουν. δεν παραθετουν ερευνες.
    δηλαδη, οποιος γραφει μια εμπειρια του εδω, τρεχεις απο πισω του να του ζητησεις ποσοστα για οσους ισχυει κατι αναλογο;;
    τι ειναι εδω; γραφειο ερευνων;
    αν εχεις διαφορετικη εμπειρια, μπορεις να την παραθεσεις κι εσυ.
    δεν θα σου ζητησω ποσοστα!!
    αααχαχαχαχαχαααα!!!
    να μην ξεχασω να μην πινω οταν σε διαβαζω, θα πνιγω!!!

Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112

Similar Threads

  1. 65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S
    By Matakia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 170
    Last Post: 19-10-2021, 01:35
  2. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 09:10
  3. Replies: 4
    Last Post: 21-07-2014, 04:37
  4. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 21:08
  5. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 01:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •