Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ ! - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast
Results 136 to 150 of 180
  1. #136
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    επιβεβαιώνεται από πολλούς φίλους ότι το σεξ οι γυναίκες μετά από κάποια χρόνια το ''προσφέρουν'' με τσιγκουνιά στο γάμο και επίσης ότι το συνδέουν απόλυτα με συμπεριφορές που δεν θα έπρεπε.Ενώ για τον άνδρα είναι ξεκάθαρα ορμή γι αυτές συνδέεται με πχ μια λάθος κουβέντα που μπορεί να της είπες 6 ώρες νωρίτερα.....

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Επειδή είμαι ... ο θεματοθέτης ...

    Από τότε που είχα ανοίξει το θέμα, κάποια πράγματα έγιναν λιγότερο άσχημα. Η σύζυγος ... δείχνει να αποδέχεται πλέον ότι υπάρχει οικονομική κρίση και ότι τα οικονομικά , δεν θα γίνουν όπως ήταν πριν το 2010 . Σεξουαλικά, είναι πιο δεκτική, το κάνουμε πλέον τακτικότερα. Αυξήθηκε η συχνότητα. Η ποιότητα και η διάρκεια, δεν είναι όπως παλιά βέβαια.

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    επιβεβαιώνεται από πολλούς φίλους ότι το σεξ οι γυναίκες μετά από κάποια χρόνια το ''προσφέρουν'' με τσιγκουνιά στο γάμο και επίσης ότι το συνδέουν απόλυτα με συμπεριφορές που δεν θα έπρεπε.Ενώ για τον άνδρα είναι ξεκάθαρα ορμή γι αυτές συνδέεται με πχ μια λάθος κουβέντα που μπορεί να της είπες 6 ώρες νωρίτερα.....
    εισαι βεβαιος οτι συνδεουν την απομακρυνση τους με επιμερους συμπεριφορες;
    γιατι εγω εχω την γνωμη οτι οσες γυναικες απομακρυνονται μετα απο χρονια στο σεξ (που δεν ειναι ολες φυσικα), το κανουν γιατι η ΣΧΕΣΗ, η επικοινωνια εχουν χειροτερεψει και οχι για καποια επιμερους κουβεντα η συμπεριφορα.

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εισαι βεβαιος οτι συνδεουν την απομακρυνση τους με επιμερους συμπεριφορες;
    γιατι εγω εχω την γνωμη οτι οσες γυναικες απομακρυνονται μετα απο χρονια στο σεξ (που δεν ειναι ολες φυσικα), το κανουν γιατι η ΣΧΕΣΗ, η επικοινωνια εχουν χειροτερεψει και οχι για καποια επιμερους κουβεντα η συμπεριφορα.
    Άργησες να μας (ξανα)πεις για το σύμβουλο γάμου , ψυχολόγους και ψυχανάλυση. Που δεν θα πάω. Ποτέ.

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Άργησες να μας (ξανα)πεις για το σύμβουλο γάμου , ψυχολόγους και ψυχανάλυση. Που δεν θα πάω. Ποτέ.
    γιατί δεν πας?


    [QUOTE=Al_Bundy;1194214]Επειδή είμαι ... ο θεματοθέτης ...

    Από τότε που είχα ανοίξει το θέμα, κάποια πράγματα έγιναν λιγότερο άσχημα. Η σύζυγος ... δείχνει να αποδέχεται πλέον ότι υπάρχει οικονομική κρίση και ότι τα οικονομικά , δεν θα γίνουν όπως ήταν πριν το 2010 . Σεξουαλικά, είναι πιο δεκτική, το κάνουμε πλέον τακτικότερα. Αυξήθηκε η συχνότητα. Η ποιότητα και η διάρκεια, δεν είναι όπως παλιά βέβαια.[/QUOTE

    θα διάβασε μάλλον τι έγραφες :-)

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    το μετα καποια χρονια γαμου συνηθως συμπιπτει με την εμμηνοπαυση ετσι ειναι λογικο να μεωνεται η διαθεση της πλειοψηφιας των γυναικων για γενετησιες επαφες.
    η Ελαττωμενη διαθεση για γενετ. επαφες και η δυσκολια ερωτικης διεγερσης ειναι βασικα χαρακτηριστικα οχι μονο της εμμηνοπαυσης αλλα και της κλιμακτηριου.
    βεβαια οι γυναικες εχουν παντα μικροτερη ερωτικη διαθεση απο τους αντρες
    κτλ κτλ κτλ

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    γιατί δεν πας?
    . Σε παρακαλώ, μη ξαναγράψεις σε δικό μου θέμα και μην απευθυνθείς σε μένα ξανά.
    Last edited by Al_Bundy; 14-05-2022 at 20:02.

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    . Σε παρακαλώ, μη ξαναγράψεις σε δικό μου θέμα και μην απευθυνθείς σε μένα ξανά.
    το ιδιο και εσυ στα μηνυματα μου!

  9. #144
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    @Al_Bundy
    Έχεις σκεφτεί ότι το σεξ μπορεί να έχει γίνει βαρετό και μονοχνωτο?
    Εχεις δοκιμάσει να κάνεις κάτι να εξάψεις την φαντασία της? Να της ετοιμάσεις ένα δείπνο χαμηλό φωτισμό κεριά.. να της πάρεις εσώρουχα που τρώγονται ή πάμφθηνα εσώρουχα μόνο κ μόνο για να της τα σκισεις? στην τελική κόλλα την στον τοίχο εκεί που δεν το περίμενει και θύμισέ της τι σου βρήκε.. το σεξ είναι καθαρή αλληλεπιδραση... αντί να κάθεσαι και το συζητάς κ το κουράζεις ξεκινά τις πράξεις.. γτ απότι να αναφερεις δεν κάνεις κάτι απλά ελπίζεις σε μια ουρανοκατεβατη βελτίωση.. όσον αφορά το οικονομικό και τις καθημερινοτητες σας πιστεύω μπορείς να είσαι πιο ενεργός.. να της δείξεις ότι θέλεις να συμμετέχεις σε ότι κάνει κι ότι δεν χρειάζεται να δαπανησετε χρήματα πάντα για να περάσετε καλά.. επίσης μπορείς να ξεκινήσεις να βγαίνεις με την οικογένεια σου.. καταλαβαίνω λόγω της στερεοτυπικης εικόνας του άντρα ίσως νιώθεις άβολα να μην μπορείς να πληρώσεις πάντα και τα πάντα.. αλλά πρπει να δείξεις στην σύζυγο σου πως κακώς το έχει δεδομένο και πως είστε ομάδα..μπορεις να βγαίνεις μαζί της και να της λες όταν έρχεται η ώρα να πληρώσετε "μωρό μου μισά-μισά" ή "σορρυ, την επόμενη δικά μου"... πιστεύω λύσεις υπάρχουν και πολύ πιο απλές κ πρακτικές αποσο ίσως φαντάζεσαι.. ακούγεται τυπικός μεσοαστικος γάμος που σας έχει πεθάνει ο έρωτας, έχετε αποξενωθει και έχετε ξεχάσει να προσεγγίζετε έστω και ανθρώπινα ο ένας τον άλλον .. ίσως αν ξεκινούσες να της φέρεσαι όπως όταν ήταν γκόμενά σου να ξυπνουσες λίγο την κοιμισμένη σας ερωτική ζωή.. να την έκανες λίγο να νιώσει πως δεν είναι όλα δεδομένα και πως υπάρχουν κι άλλα πράγματα να δει σε σένα.. ξεκινά να βγαίνεις κι εσύ λίγο παραπάνω με τους δικούς σου φίλους.

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Φίλε prisoner ... αυτά που λες, είναι άρθρο για περιοδικό και εκθεσούλα. Δεν έχουν καμία σχέση με εμένα όμως. Ποτέ δεν έκατσα να το συζητήσω μαζί της, οπότε δεν κούρασα τίποτε. Το "δεν χρειάζεται να δαπανήσετε χρήματα" είναι σε άλλο πλανήτη. Όχι το δικό της. Οι φίλοι μου επίσης, επειδή είναι από άλλες εποχές, κοστίζουν πάνω κάτω τα ίδια με τη γυναίκα μου. Οπότε αναγκαστικά έχω αραιώσει και μαζί τους. Άστο λοιπόν. Δεν είναι ανάγκη να γράψεις κάτι εδώ. Δεν κολλάνε αυτά που λες.

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    το μετα καποια χρονια γαμου συνηθως συμπιπτει με την εμμηνοπαυση ετσι ειναι λογικο να μεωνεται η διαθεση της πλειοψηφιας των γυναικων για γενετησιες επαφες.
    η Ελαττωμενη διαθεση για γενετ. επαφες και η δυσκολια ερωτικης διεγερσης ειναι βασικα χαρακτηριστικα οχι μονο της εμμηνοπαυσης αλλα και της κλιμακτηριου.
    βεβαια οι γυναικες εχουν παντα μικροτερη ερωτικη διαθεση απο τους αντρες
    κτλ κτλ κτλ
    αλλη μια φορα αποδεικνυεις οτι ξερεις για τις γυναικες, οσα και για τους εξωγηινους...
    εκτος του οτι λες σαχλαμαρες, μετα απο καποια χρονια γαμου, δλδ στα 35 η στα 40 η στα 45, ΔΕΝ υπαρχει καμια εμμηνοπαυση (ασχετως που η εμμηνοπαυση δεν ειναι το τελος του σεξ, αλλα η απελευθερωση του), αλλα αν οντως υπαρχει τεχνικο προβλημα και οχι συναισθηματικο, το πιο πιθανο ειναι να το εχει ο 45ρης ή 50ρης ανδρας, δηλαδη, κακη στυση, αδυναμια συντηρησης της στυσης, προωρη εξπερματιση, και γενικα ολες αυτες τις δυσλειτουργιες που ταλαιπωρουν παρα πολλους μεσηλικες ανδρες, ειδικα αν δεν εχουν προσεξει την υγεια τους, τα κιλα τους, την πιεση τους, το ζαχαρο τους, κλπ κλπ κλπ.

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Άργησες να μας (ξανα)πεις για το σύμβουλο γάμου , ψυχολόγους και ψυχανάλυση. Που δεν θα πάω. Ποτέ.
    δεν σου εγραψα για ψυχοθεραπεια (οχι ψυχαναλυση), για τον απλουστατο λογο οτι καμια ψυχοθεραπεια δεν εχει αποτελεσμα σε καποιον που ειναι αρνητικος σε αυτην. οποτε, δικαιωμα σου να μην πας ΠΟΤΕ.
    αν ωστοσο στο ζητουσε η γυναικα σου γιατι μπορει να ενδιαφερεται να βελτιωσετε κατι, να πατε μαζι σε συμβουλο γαμου, θα ησουν κι εκει αρνητικος;

  13. #148
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by 24601_prisoner View Post
    @Al_Bundy
    . πιστεύω λύσεις υπάρχουν και πολύ πιο απλές κ πρακτικές αποσο ίσως φαντάζεσαι..
    συμφορουμιτη νομιζω οτι οταν μια γυναικα στυλωσει τα ποδια σαν γαιδαρος ειναι πολυ δυσκολο να κανεις οτιδηποτε για να επαναφερεις την σχεση.συνηθως οτι και να της πεις οτι και να κανεις αυτη δεν καταλαβαινει τιποτα. παθαινει κατι σαν αρνηση δεν ξερω τι ακριβως αλλα εγω ετσι θα το ονομαζα.

    η κατασταση θυμιζει περισσοτερο εκεινη την μητερα που εχει παθει υστερια στο πλοιο που βυθιζεται και μενει ακινητη κρατωντας τα παιδια που της τα περνουν με το ζορι οι ναυτες και αυτη παει στον πατο μαζι με το πλοιο. αυτα δεν γινονται μονο στον σινεμα αλλα και στην ζωη

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αλλη μια φορα αποδεικνυεις οτι ξερεις για τις γυναικες, οσα και για τους εξωγηινους...
    εκτος του οτι λες σαχλαμαρες, μετα απο καποια χρονια γαμου, δλδ στα 35 η στα 40 η στα 45, ΔΕΝ υπαρχει καμια εμμηνοπαυση (ασχετως που η εμμηνοπαυση δεν ειναι το τελος του σεξ, αλλα η απελευθερωση του), αλλα αν οντως υπαρχει τεχνικο προβλημα και οχι συναισθηματικο, το πιο πιθανο ειναι να το εχει ο 45ρης ή 50ρης ανδρας, δηλαδη, κακη στυση, αδυναμια συντηρησης της στυσης, προωρη εξπερματιση, και γενικα ολες αυτες τις δυσλειτουργιες που ταλαιπωρουν παρα πολλους μεσηλικες ανδρες, ειδικα αν δεν εχουν προσεξει την υγεια τους, τα κιλα τους, την πιεση τους, το ζαχαρο τους, κλπ κλπ κλπ.
    καλημερΑΑΑ!!
    βαριεμαι να σου βαλω τα σχετικα λιγκ ολοι οι γιατροι δηλαδη η ιατρικη επιστημη τα ιδια λενε τωρα εσυ λες τα δικα σου....

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    καλημερΑΑΑ!!
    βαριεμαι να σου βαλω τα σχετικα λιγκ ολοι οι γιατροι δηλαδη η ιατρικη επιστημη τα ιδια λενε τωρα εσυ λες τα δικα σου....
    ναι, εχει πολλα λινκ για την ανδρικη σεξουαλικη δυσλειτουργια, οντως... κι εγω βαριεμαι να στα βαλω.

Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast

Similar Threads

  1. 65 χρονών Παντρεμένος αλλά εξαρτημένος με νεότερη Βουλγάρα S.O.S
    By Matakia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 170
    Last Post: 19-10-2021, 01:35
  2. Παντρεμένος με σχέση
    By Adagio in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 28
    Last Post: 17-06-2021, 09:10
  3. Replies: 4
    Last Post: 21-07-2014, 04:37
  4. μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
    By eva-sunstar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-01-2011, 21:08
  5. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 01:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •