Δεν με χωράει ο τόπος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410

    Δεν με χωράει ο τόπος

    Έχετε νοιώσει αυτό το δύσκολο συναίσθημα;

    Περιληπτικά να αναφέρω πως δυσκολεύομαι στην εργασία μου.
    Είμαι 30 χρονών και συνεχώς αλλάζω δουλειές διότι όλο κάτι θα μου φταίει.
    Βρήκα πέρυσι μια δουλειά που φάνταζε ιδανική από αρκετές πλευρές, αλλά έφτασα στο σημείο να μην την αντέχω λόγω του μη σταθερού ωραρίου (6ώρου μεν), του μικρού μισθού και της πολλής συναναστροφής με κόσμο.
    Παραιτήθηκα από εκεί και είμαι σε μια άλλη παρόμοια δουλειά πιο ήσυχα όμως τώρα με ενοχλεί το πολύ πρωινό ωράριο (ξυπνάω στις 6).
    Πάλι έχω σκέψεις να παραιτηθώ.
    Το κάνω όμως έχοντας μια "καβάτζα" μέχρι να βρω την επόμενη δουλειά η οποία συνήθως δεν αργεί.
    Με αγχώνει αρκετά το γεγονός ότι σε αυτή την ηλικία δεν έχω σταθεροποιηθεί κάπου γιατί το ένα μου ξινίζει και το άλλο μου βρωμάει.
    Πως θα κάνω οικογένεια με το να αλλάζω συνεχώς επαγγέλματα;
    Τύψεις, ένα διαρκές άγχος και μια στεναχώρια για τις συχνές τάσης φυγής που έχω από κάθε δουλειά.
    Ξέρω δεν θα βρω την ιδανική αλλά δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω...
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  2. #2
    Nefeli28
    Guest
    Ναι το νιώθω πολύ έντονα τον τελευταίο καιρό και είναι πολύ ενοχλητικό. Μου φταίνε όλα, δεν έχω διάθεση για τίποτα και δεν με χωράει ο τόπος. Θέλω κι εγώ να αλλάξω δουλειά, είναι δυστυχισμένη σε αυτό που κάνω.
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα.
    Έχεις κάποια ψυχική διαταραχή; Παίρνεις αγωγή;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Μια χαρα φυσιολογικοσ εισαι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    όχι καμία αγωγή... πέρσυ είχα κάνει ψυχοθεραπεία για το άγχος και τα συμπλέγματα που είχα..
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Ναι το νιώθω πολύ έντονα τον τελευταίο καιρό και είναι πολύ ενοχλητικό. Μου φταίνε όλα, δεν έχω διάθεση για τίποτα και δεν με χωράει ο τόπος. Θέλω κι εγώ να αλλάξω δουλειά, είναι δυστυχισμένη σε αυτό που κάνω.
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα.
    Έχεις κάποια ψυχική διαταραχή; Παίρνεις αγωγή;
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    Πόσο φυσιολογικός είναι ένας άνθρωπος να αλλάζει το χρόνο 3 δουλειές γιατί όλο κάτι θα του φταίει [emoji25]
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μια χαρα φυσιολογικοσ εισαι
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  6. #6
    Nefeli28
    Guest
    Σε βοήθησε η ψυχοθεραπεία;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    Βασικά και μόνο η ετυμολογία της λέξης δουλειά τα λέει όλα. Από κει και πέρα ήθελα να ρωτήσω αν η έλλειψη υπομονής (αν οφείλεται σε αυτό) σου βγαίνει μόνο με τη δουλειά ή και αλλού.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Σε βοήθησε η ψυχοθεραπεία;
    Πάρα πολύ ...
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Βασικά και μόνο η ετυμολογία της λέξης δουλειά τα λέει όλα. Από κει και πέρα ήθελα να ρωτήσω αν η έλλειψη υπομονής (αν οφείλεται σε αυτό) σου βγαίνει μόνο με τη δουλειά ή και αλλού.
    Γενικά δεν με λες και τέρας υπομονής αλλά κυρίως αυτό συμβαίνει στη δουλειά.. δεν μπορώ τη ρουτίνα θέλω συνέχεια να κάνω νέα πράγματα. Εν μέρει ξέρω πως είναι καλό αλλά στη δικιά μου περίπτωση καταντάει πρόβλημα..
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    Μήπως να βρεις μια δουλειά που να έχει αυτό το συνεχώς διαφορετικό, που να μην ρουτινιαζει, ίσως με ταξίδια, με επαφή με διαφορετικό κόσμο κλπ;

Similar Threads

  1. έχει γεμίσει αυτός ο τόπος goldiggers?
    By chris athens in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 22-03-2017, 19:04
  2. έχει γεμίσει ο τόπος γυναίκες ιερόδουλες
    By chris athens in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 100
    Last Post: 20-03-2017, 21:04
  3. ΠΟΣΟ ΠΟΝΟ ΧΩΡΑΕΙ ΜΙΑ ΨΥΧΗ?
    By ασπασια in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 6
    Last Post: 03-09-2015, 18:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •