Δεν είμαι σίγουρος αν μου την πεφτει καποιος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728

    Δεν είμαι σίγουρος αν μου την πεφτει καποιος

    Στη δουλεια μου εκπαιδεύω άτομα (δεν μπαίνω πολύ σε λεπτομέρειες, περιπου σαν καθηγητης αλλα οχι καθηγητης, δηλαδη δεν υπαρχει τοσο τυπικη σχεση κτλ). Ενα παιδι ερχεται και βλεπει καποια πραγματα, του δειχνω, του εχω αναθεσει και ενα project (οταν λεω παιδι εννοω 25ρης).

    Εινιαι ευγενικος, συμπαθητικος (κατα βαση ολοι ετσι ειναι). Μιλαμε πολυ, και στο φβ για σχετικα αλλα και ασχετα θεματα. Δεν ειναι ο τυπος μου (οποτε δεν ειναι οτι τον γουσταρω) αλλα παιζει να μαι εγω ο δικος του. Δεν εχω καθολου "ευαισθητο" ρανταρ θεωρω οτι οι αντρες μου την πεφτουν (ακομα και ανδεν ισχυει) και οτιοι γυναικες δεν μου την πεφτουν (και ας μου την πεφτουν)

    Και δεν ξερω αν του δινω "θαρρος" και εγω τον βλεπω φιλικα και αυτος αλλιως επειδη ασχολουμαι. Δεν ξερω τι να κανω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Στη δουλεια μου εκπαιδεύω άτομα (δεν μπαίνω πολύ σε λεπτομέρειες, περιπου σαν καθηγητης αλλα οχι καθηγητης, δηλαδη δεν υπαρχει τοσο τυπικη σχεση κτλ). Ενα παιδι ερχεται και βλεπει καποια πραγματα, του δειχνω, του εχω αναθεσει και ενα project (οταν λεω παιδι εννοω 25ρης).

    Εινιαι ευγενικος, συμπαθητικος (κατα βαση ολοι ετσι ειναι). Μιλαμε πολυ, και στο φβ για σχετικα αλλα και ασχετα θεματα. Δεν ειναι ο τυπος μου (οποτε δεν ειναι οτι τον γουσταρω) αλλα παιζει να μαι εγω ο δικος του. Δεν εχω καθολου "ευαισθητο" ρανταρ θεωρω οτι οι αντρες μου την πεφτουν (ακομα και ανδεν ισχυει) και οτιοι γυναικες δεν μου την πεφτουν (και ας μου την πεφτουν)

    Και δεν ξερω αν του δινω "θαρρος" και εγω τον βλεπω φιλικα και αυτος αλλιως επειδη ασχολουμαι. Δεν ξερω τι να κανω.
    εφοσον δεν τον γουσταρεις, γιατι προβληματιζεσαι;
    να το συζητουσαμε αν τον γουσταρες, γιατι λογω της σχεσης σας με την εκπαιδευση, μπορει να ειναι αλλα πραγματα αυτο που κανει. πχ, να θελει την ευνοια σου, κλπ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εφοσον δεν τον γουσταρεις, γιατι προβληματιζεσαι;
    να το συζητουσαμε αν τον γουσταρες, γιατι λογω της σχεσης σας με την εκπαιδευση, μπορει να ειναι αλλα πραγματα. πχ, να θελει την ευνοια σου, κλπ.
    Μπορει να του περασω την ιδεα οτι ψηνομαι. Εχω παθει πριν πολλα χρονια να λεω οχι ειναι ιδεα μου, αυτος να πιανει εγω να λεω επειδη ειμαι γκει ειμαι "υπερευαισθητος" και τα βλεπω ολα αλλιως και χουφτωνε αυτος εγω ελεγα οχι ιδεα σου ε τελικα με φιλησε αποτομα και επαθα σοκ. Δεν θα θελα ξανα :P
    Ευνοια δε νομιζω. Ειμαι καλος και προσιτος δεν χρειαζονται τετοια με εμενα. Ειναι καλο παιδι. Επισης ειμαστε απο το ιδιο χωρο κατα συμπτωση το εμαθα σημερα και ηρθαμε πιο κοντα γιατι τελικα ξερουμε τις οικογενειες μας.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν μου απαντας, γιατι προβληματιζεσαι ενω λες οτι δεν γουσταρεις;;;;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν μου απαντας, γιατι προβληματιζεσαι ενω λες οτι δεν γουσταρεις;;;;
    για να καταλαβαινουμε ολοι το ιδιο. εγω μπορει νσ τον βλεπω σαν εναν συμπαθητικο τυπο που εχει ορεξη να μαθει και να ασχολουμαι για αυτο το λογο μαζι του και να κανουμε και λιγη πλακα η και αν τυχει να βγουμε και αυτος να νομιζει οτι ξεκιναει ειδυλλιο.

  6. #6
    kopela93
    Guest
    Δεν το ξέρουμε αν σε θέλει αλλά αφού εσύ δεν τον θες δεν έχει νόημα να το ψάχνεις. Μάλλον θες την επιβεβαίωση σου κι εσύ όπως και ο περισσότερος κόσμος. Δεν πειράζει. Είναι φυσιολογικό στις μέρες μας.
    Λοιπόν μην ανησυχείς.
    Όπως καταλαβαίνεις δε μπορούμε να ξέρουμε αν σε γουστάρει. Εδώ δεν μπορούμε να καταλάβουμε ακόμη κι αν μας έλεγες κάτι που σου είπε ή έκανε για σένα. Οι προθέσεις κάθε ατόμου και ο σκοπός του είναι πολύ περίπλοκοι γιατί αναμιγνύονται με την προσωπικότητα του και τα θέλω του. Ναι μεν υπάρχουν κάποια σημάδια που λέμε οκ αν κάνει αυτό τότε σημαίνει ότι σε θέλει, αλλά νομίζω ότι αν βασιστούμε σε αυτά θα πέφτουμε έξω. Το καλύτερο είναι απλά όταν νιώθουμε κάτι να το λέμε. Εσύ δεν τον θες οπότε μην την ψάχνεις.
    Κάτι άλλο;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δεν το ξέρουμε αν σε θέλει αλλά αφού εσύ δεν τον θες δεν έχει νόημα να το ψάχνεις. Μάλλον θες την επιβεβαίωση σου κι εσύ όπως και ο περισσότερος κόσμος. Δεν πειράζει. Είναι φυσιολογικό στις μέρες μας.
    Λοιπόν μην ανησυχείς.
    Όπως καταλαβαίνεις δε μπορούμε να ξέρουμε αν σε γουστάρει. Εδώ δεν μπορούμε να καταλάβουμε ακόμη κι αν μας έλεγες κάτι που σου είπε ή έκανε για σένα. Οι προθέσεις κάθε ατόμου και ο σκοπός του είναι πολύ περίπλοκοι γιατί αναμιγνύονται με την προσωπικότητα του και τα θέλω του. Ναι μεν υπάρχουν κάποια σημάδια που λέμε οκ αν κάνει αυτό τότε σημαίνει ότι σε θέλει, αλλά νομίζω ότι αν βασιστούμε σε αυτά θα πέφτουμε έξω. Το καλύτερο είναι απλά όταν νιώθουμε κάτι να το λέμε. Εσύ δεν τον θες οπότε μην την ψάχνεις.
    Κάτι άλλο;
    οχι μωρε για επιβεβαιωση. Αλλα αν υπηρχε κατι τετοιο θα θελα να τον στειλω σε αλλον υπευθυνο, αλλα αν οντως ισχυε γιατι κατα ταλλα ειναι πολυ αξιολογος.

    Το θεμα αν τον θελω δεν εχει σημασια γιατι δεν ειναι ο σκοπος μου να κανω σχεση μαζι μου, αλλα δεν πιστευω οτι σε μια σχεση εστω και επαγγελματικη αν ο ενας γουσταρει ειναι καλο.

  8. #8
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    οχι μωρε για επιβεβαιωση. Αλλα αν υπηρχε κατι τετοιο θα θελα να τον στειλω σε αλλον υπευθυνο, αλλα αν οντως ισχυε γιατι κατα ταλλα ειναι πολυ αξιολογος.

    Το θεμα αν τον θελω δεν εχει σημασια γιατι δεν ειναι ο σκοπος μου να κανω σχεση μαζι μου, αλλα δεν πιστευω οτι σε μια σχεση εστω και επαγγελματικη αν ο ενας γουσταρει ειναι καλο.
    Ποιος είναι ο σκοπός σου λοιπόν και γιατί το συζητάς ;

Similar Threads

  1. Μπορει καποιος επιτελους να μου πει ποιος ειμαι?
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-01-2021, 01:36
  2. Δεν ειμαι σιγουρος οτι η πραγματικοτητα ειναι πραγματικη
    By Ορέστης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 29-06-2019, 04:03
  3. Ταινία home alone η δεν είμαι σίγουρος
    By hagard in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3
    Last Post: 21-11-2018, 11:59
  4. ο σιγουρος τροπος για να ..............
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 17-01-2014, 03:24
  5. ειμαι(σίγουρος) πλέον!
    By Castiel in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 10-07-2013, 16:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •