Έκανα κάτι λάθος εγώ; Κοντεύω να σκάσω...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    23

    Έκανα κάτι λάθος εγώ; Κοντεύω να σκάσω...

    Είμαι χάλια... Πέρασα δύο ωραίες εβδομάδες... είχε αλλάξει η ψυχολογία μου και είχα αρχίσει να νιωθω καλύτερα μετά το τέλος της προηγούμενης δουλειάς... Ωραίο περιβάλλον. Πολύ καλό το αφεντικό. έτσι νόμιζα δηλαδή.
    Ωραία η δουλειά. Ήταν σε ένα δικηγορικό γραφείο, γραμματειακή υποστήριξη... Ήταν κάτι που πάντα ονειρευόμουν κι ας έχω άλλες σπουδές... Τέλος πάντων. Έληξε άδοξα η συνεργασία σήμερα... Καθώς ο εργοδότης μου προσπαθούσε να με βάλει σε προγραμμα του ΟΑΕΔ αλλά επειδή είχα τελειώσει πριν λίγο καιρό από άλλη δουλειά, δεν μπορούσε να με βάλει σε πρόγραμμα. Προφανώς το ήξερε από το πρωί τι θα.μου πει αλλά εγώ δεν είχα ιδέα. Σε κάποια φάση μπήκα στο γραφείο του όταν έλειπε για να καθαρίσω λιγάκι και έπεσε το μάτι μου τυχαία επάνω σε έναν φάκελο που έγραφε το όνομά μου και είχε κάποια χρήματα μέσα... Δεν έδωσα σημασία και κάνοντας μια κουβέντα στο σχόλασμα για κάτι άσχετο, το έμαθα.. έκλαψα πολύ στο σπίτι. έκανα όνειρα και μου ήρθε απότομο. Αν μου το έλεγε από το πρωί θα ήμουν πιο προετοιμασμένη ψυχολογικα... Τέλος πάντων. Άντε πάλι από την αρχή τώρα... Γιατί όταν χαιρόμαστε με κάτι, να προσγειωνόμαστε τόσο απότομα; Δεν έχω διαθεση για τίποτα τώρα... Επίσης άσχετο αλλά η συνάδελφος όσο ήμουν εκεί ένιωθα ότι με αντιπαθούσε... Και γενικά μεταξύ τους ήταν πολύ φιλικοί... Αυτός όλο φιλενάδα μου και φίλη μου τη φώναζε και χαχα όλη την ώρα... Χωρια που δεν με βοήθησαν να εκπαιδευτώ... Τι λέτε να παίχτηκε;

  2. #2
    Μπορεί τίποτα αλλά και πολλά.
    Από το να την κουτουπωνει η να είναι απλά κοντά η να μη συμβαίνει τίποτα απολύτως.
    Το θέμα είναι να μην σε πάρει από κάτω.
    Πάμε για αλλά.
    Όλα καλά με θετική σκέψη.
    Τα καλύτερα είναι μπροστά

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    δεν νομιζω να εκανες κατι λαθος.
    αυτα τα προγραμματα με τις επιδοτησεις, δινουν αρκετα απο τα χρηματα της αμοιβης και δεν θα τα αφηνε ευκολα ενας εργοδοτης για να τα βαλει ο ιδιος απο την τσεπη του..
    προφανως νομιζε οτι ειναι κατι που ξεπερνιεται οι οροι συμμετοχης στο προγραμμα, αλλα τελικα δεν ξεπερνιεται.
    μην βασανιζεσαι, δενε φταιξες πουθενα.
    απλα θα προτιμησει καποιον που να μπορει να ενταχθει, ωστε να πληρωνει τα μισα λεφτα το οαεδ...

    η ιστορια με την αλλη κοπελα, ειναι συμπτωματικη. δεν εχει να κανει με σενα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    378
    Ο εργοδότης θα προσλάβει τον υπάλληλο που τον συμφέρει καλύτερα οικονομικά, προφανώς.
    Δεν τίθεται θέμα συμπάθειας και αντιπάθειας.
    Προφανώς και θα προτιμήσει έναν υπάλληλο που θα χρειαστεί να πληρώνει λίγοτερο γιατί έτσι κερδίζει χρήματα.
    Αλλά κατά τη γνώμη μου δεν ήταν καλός εργοδότης.
    Ο καλός εργοδότης ενημερώνει τον υπάλληλο τουλάχιστον μια εβδομάδα πριν για τη λήξη της συνεργασίας ώστε ο δεύτερος να αναζητεί δουλειά εκείνο το διάστημα και να μην μείνει ξαφνικά άνεργος και στο δρόμο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Γενικότερα ο δικηγορικός κλάδος δεν φημίζεται για τις καλύτερες συνθήκες. Πας παρακάτω, απλά δεν έκατσαν οι συγκυρίες.

Similar Threads

  1. Έκανα το λαθος
    By ΖΜΕ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 08-06-2020, 14:52
  2. Έκανα κάτι λάθος???
    By VickyK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 23-12-2012, 23:21
  3. Νομίζω ότι έκανα λάθος
    By katerina_x in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 16-09-2010, 19:52
  4. Τί συνέβη;;;τί λάθος πάλι έκανα;;;;
    By stella78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 12-03-2008, 16:23
  5. Κοντεύω να σκάσω!
    By Τάνια_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 16
    Last Post: 23-08-2006, 21:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •