εχει παρει κανεις σας entact?βοηθεια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197

    εχει παρει κανεις σας entact?βοηθεια...

    Παιδια επειδη υποτροπιασα παιρνω effexor και trenxene .Και μου ειπε να παρω το entact.Ειναι η ιδια ουσια με το cipralex εμαθα.Παιδια σας παρακαλω βοηθηστε οποιος το εχει παρει!!Στις αρχες τι παρενεργειες εχει?Παλι ζαλαδες θα χω?Κανει τιποτα γιατι δεν εχω διαθεση ουτε να κουνηθω οι εμμονες φουντωσαν και γενικα νιωθω και ειμαι σα ζομπι.Του ειπα θελω να πεθανω μου λεει θες να σε βαλω μεσα μετα λεω ασε τι θα κερδισω?Θα βοηθησει καθολου αυτο το φαρμακο να νιωσω λιγο μα λιγο ζηταω καλυτερα?Κανει καλο και στις εμμονες?Φοβαμαι να το παρω για τις πρωτες 10 μερες μεχρι να το συνηθισω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αφρούλα με το εφεξορ είχες παρενέργειες; εγώ πίνω εφεξορ λαντος και τραξεν ολόκληρο.Γιατί να έχεις πρόβλημα με το εντακτ;αντκαταθλιπτικό δεν είναι; όλα περίπου την ίδια δουλειά κάνουν επαναπρόσληψη σερετονίνης.Μάλλον το τραχεν σε κάνει λίγο ζόμπι το πάθαινα και εγώ.Πάρε τα φάρμακα σου και μην σκέφτεσαι τίποτε παρενέργειες δεν είχα ποτέ απο τα αντκαταθλιπτικά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Λοιπόν διάβασα ότι το εντακτ είναι η βελτιωμένη σύνθεση του σεροπράμ το οποίο έχω πάρει παλαιότερα χωρίς καμμιά παρενέργεια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Μακαρι παιδια γιατι φοβαμαι .Τωρα γιατι φοβαμαι,ελα ντε αφου παιρνω ηδη effexor.Απλως στην αρχη τις ζαλαδες δε μπορω παλι.Εκανα 2 μηνες να συνηθησω την αγωγη μου και περασα μεγαλο λουκι και ομως τα καταφερα .Λιγο η αρχη με τρομαζει αλλα δε νομιζω αφου παιρνω και τα αλλα μονο ζαλαδες θα εχω .Απο την 6η μερα που θα μεγαλωσω τη δοση θα μεγαλωσουν και οι ζαλαδες.Αντε να το συνηθισω τωρα αυτο.Τουλαχιστον ευχομαι να με βοηθησει να κουνηθω γιατι δεν εχω διαθεση για τιποτα και ζομπι νιωθω απο τη κατασταση αυτη .Τα φαρμακα τα αλλα εχω μπει στον 6ο μηνα και ειναι σταθερη η κατασταση.Καποιο ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ENTACT??Ας μου πουν τι εγινε ..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αφρούλα δεν θα πάθεις τίποτε και εγώ πρώτη φορά πίνω τόσα αντικαταθλιπτικά δεν υπάρχει πρόβλημα μην ταλαιπωρείς τον εαυτό σου.Εγώ πάιρνω το πρωί 3 μαζί και άλλα 2 το βράδυ.Δεν είχα καμμία παρενέργεια όταν μεγάλωσε η δόση άρχισα να αισθάνομαι καλύτερα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •