ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1

    ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ;

    Παιδιά καλησπέρα. Έβγαινα με ένα κορίτσι για 1.5 μήνα, την ερωτεύτηκα κι ενώ όλα πήγαιναν σχετικά καλά, ξαφνικά μια Κυριακή δεν απαντούσε στα μηνύματα, στις κλήσεις μου, διακοψαμε επαφές.
    Μετά από 10 ημέρες αγανάκτησης πήρα την απόφαση να την βρω έξω από το χώρο της εργασίας της ενώ σχολούσε.
    Μου είπε πως δεν το έκανε επειτιδες, απλά είχε πολύ δουλειά εκείνο το διάστημα και δεν ήθελε κανέναν δίπλα της. Μου είπε πως οι προθέσεις της για μένα δεν έχουν αλλάξει και πως θα μπορούσα κι εγώ να της στείλω ένα μήνυμα να δω τι κάνει.
    Έτσι παιδιά, την επόμενη ημέρα της στέλνω μήνυμα μου απαντάει πολύ τυπικά και απότομα, ανεβάζει και ένα στόρι στα social ( σπάνιο πράγμα για εκείνη) που λεει εν ταχυ πως καλό είναι να εξαφανιζονται άνθρωποι από τη ζωή μας για να είναι η ζωή μας πιο όμορφη.
    Τη βρίσκω κάπου έξω και μου λέει πως οι κοπέλες συνάδελφοι της μόλις με είδαν ενθουσιαστικαν, δεν έδωσα σημασία στα λόγια της και το βράδυ της έστειλα μήνυμα γιατί με έτρωγε μέσα μου ρωτώντας την αν έπαψε να νιώθει ενθουσιασμό με την παρουσία μου. Και με άφησε στο διαβάστηκε. Από το Σάββατο στο διαβάστηκε.. Περνάει έξω από το χώρο εργασίας μου, κοιτάει καλά καλά μέσα από το τζάμι να δει αν είμαι εκεί, δεν ξέρω τι μου συμβαίνει, πάω να τρελαθώ, θα ήθελα να ακούσω την άποψη σας και συγνώμη για την πολυλογία μου....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Φαίνεται ότι παίζει και με τη νοημοσύνη σου και με τα συναισθήματά σου. Εσύ τι θα κάνεις γι' αυτό;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Παιδιά καλησπέρα. Έβγαινα με ένα κορίτσι για 1.5 μήνα, την ερωτεύτηκα κι ενώ όλα πήγαιναν σχετικά καλά, ξαφνικά μια Κυριακή δεν απαντούσε στα μηνύματα, στις κλήσεις μου, διακοψαμε επαφές.
    Μετά από 10 ημέρες αγανάκτησης πήρα την απόφαση να την βρω έξω από το χώρο της εργασίας της ενώ σχολούσε.
    Μου είπε πως δεν το έκανε επειτιδες, απλά είχε πολύ δουλειά εκείνο το διάστημα και δεν ήθελε κανέναν δίπλα της. Μου είπε πως οι προθέσεις της για μένα δεν έχουν αλλάξει και πως θα μπορούσα κι εγώ να της στείλω ένα μήνυμα να δω τι κάνει.
    Έτσι παιδιά, την επόμενη ημέρα της στέλνω μήνυμα μου απαντάει πολύ τυπικά και απότομα, ανεβάζει και ένα στόρι στα social ( σπάνιο πράγμα για εκείνη) που λεει εν ταχυ πως καλό είναι να εξαφανιζονται άνθρωποι από τη ζωή μας για να είναι η ζωή μας πιο όμορφη.
    Τη βρίσκω κάπου έξω και μου λέει πως οι κοπέλες συνάδελφοι της μόλις με είδαν ενθουσιαστικαν, δεν έδωσα σημασία στα λόγια της και το βράδυ της έστειλα μήνυμα γιατί με έτρωγε μέσα μου ρωτώντας την αν έπαψε να νιώθει ενθουσιασμό με την παρουσία μου. Και με άφησε στο διαβάστηκε. Από το Σάββατο στο διαβάστηκε.. Περνάει έξω από το χώρο εργασίας μου, κοιτάει καλά καλά μέσα από το τζάμι να δει αν είμαι εκεί, δεν ξέρω τι μου συμβαίνει, πάω να τρελαθώ, θα ήθελα να ακούσω την άποψη σας και συγνώμη για την πολυλογία μου....
    ναι, παιζει ξεκαθαρα.
    τον λογο δεν τον ξερουμε, αλλα ειναι βεβαιο οτι παιζει.
    εσυ τι θες; να μαθεις τον λογο η να σκεφτεις αν σου αρεσει αυτη η κατασταση;
    αν περνας καλα, κατσε να δεις που θα το φτασει. αν ξενερωνεις και φρικαρεις και ζοριζεσαι, φυγε ΧΘΕΣ.

    υ.γ. μια και μονη επιφυλαξη εχω.
    επειδη υπηρξε 1,5 μηνας που ολα ηταν καλα, μηπως την τελευταια φορα που βρεθηκατε εγινε κατι η εμαθε κατι που εσυ δεν ξερεις η δεν αξιολογησες σωστα;;
    Last edited by Remedy; 02-11-2021 at 14:23.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    χμ..
    βλεποντας και αυτο εδω το μηνυμα σου, αν μιλας για την ιδια κοπελα, βλεπω οτι ουτε σχεση ειχατε, ουτε ηταν ποτε καλα τα πραγματα.
    δεν εγινε τπτ ξαφνικο δλδ. μονιμως ετσι σου φερεται...

    https://forum.psychology.gr/threads/...B4%CE%AF%CE%B1

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Δύο μηνύματα έχεις βάλει σχετικά. Είχατε ολοκληρωμένη σχέση ;;; Πόσων ετών είστε ;;;

  6. #6
    kopela93
    Guest
    Δεν παίζει με τη νοημοσύνη σου απλά είναι άνθρωπος που είτε δεν ενδιαφέρεται για σένα είτε δεν ξέρει ή δεν έχει μάθει να δείχνει ενδιαφέρον ώστε να σε κρατήσει.
    Γενικά δεν αξίζει η φάση και φαίνεται. Απάντησα και στο άλλο θρεντ σου.
    Κοίτα αν είναι να σου βγάζει την πίστη άστο. Τι νόημα έχει;
    Ξέρω έφαγες κόλλημα αλλά θα το ξεπεράσεις. Μην αφήσεις τον εαυτό σου να ξεπέσει για μια κοπέλα που δεν σου αξίζει. Αστην όσο δύσκολο κι αν είναι. Στο λέω. Πρόσφατα πέρασα κάτι παρόμοιο. Ήταν δύσκολο να φύγω. Απλά κάνε την αρχή,φύγε, και θα συνηθίσεις στη νέα κατάσταση. Ο καιρός περνάει και θα πάρεις σύντομα τις δυνάμεις σου πίσω. Δεν αξίζει καμία κοπέλα που δε σου δίνει απλόχερα το ενδιαφέρον της όπως επίσης και ένας τύπος να μη δείχνει το ενδιαφέρον του σε μια κοπέλα. Με το ζόρι δε γίνεται. Αν ήθελε θα σε έψαχνε αν ήθελε θα σε κυνηγούσε. Να πάει να ******* επομένως. Απλά τα πράγματα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Έχει δίκιο η προλαλήσασα ! Έτσι είναι !!

  8. #8
    Καλησπέρα και πάλι. Τα ξαναβρήκαμε, για έναν μήνα ήμασταν πολύ καλά, μέχρι που ξεκίνησαν πάλι οι τσακωμοι. Νευριάζει με το παραμικρό, λέει πως δεν είναι ο εαυτός της μαζί μου γτ μ λέει πράγματα κι εγώ παρεξηγουμαι εύκολα και τωρα θέλει να σκεφτεί αν θέλει να το ξανά προσπαθήσουμε.. 3 ημέρες έχουμε να μιλήσουμε, είμαι να σκάσω για άλλη μια φορά.. Θέλω Ν πιστεύω πως θα το ξεπεράσω.. Δυστυχώς είναι πολύ απόλυτη και εγωίστρια

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Προσωπική μου άποψη είναι ότι σχέση κάνεις με έναν άνθρωπο επειδή τα βρίσκετε, υπάρχει έντονη χημεία ερωτική, ταιριάζετε και περνάτε αυθόρμητα καλά γιατί έτσι σας βγαίνει χωρίς πολλά σούξου μούξου μανταλάκια. Όλα τα άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε κι αν κάτι δεν τσουλάει από την αρχή, μη το ψειρίζεις κι άστο να πάει άστο που λέει και το άσμα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Καλησπέρα και πάλι. Τα ξαναβρήκαμε, για έναν μήνα ήμασταν πολύ καλά, μέχρι που ξεκίνησαν πάλι οι τσακωμοι. Νευριάζει με το παραμικρό, λέει πως δεν είναι ο εαυτός της μαζί μου γτ μ λέει πράγματα κι εγώ παρεξηγουμαι εύκολα και τωρα θέλει να σκεφτεί αν θέλει να το ξανά προσπαθήσουμε.. 3 ημέρες έχουμε να μιλήσουμε, είμαι να σκάσω για άλλη μια φορά.. Θέλω Ν πιστεύω πως θα το ξεπεράσω.. Δυστυχώς είναι πολύ απόλυτη και εγωίστρια
    δεν μας εχεις απαντησει ποτέ, ουτε τι ηλικιες εχετε, ουτε αν εχετε κανει σεξ.
    κρυβεις κατι;
    ειχε ςποτε ολοκληρωμενες σχεσεις με κοπελες;

  11. #11
    Σονια μου, έχεις απόλυτο δίκαιο. Το γνωρίζω αυτό που αναφέρεις και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.. Δυστυχώς είμαι ερωτευμένος με έναν άνθρωπο που ουσιαστικά πέρα από ένα ρολόι 300 ευρώ (υλικό αγαθό) δε μ χαρησε κάτι άλλο ποτέ τουλάχιστον ψυχικά, αντε για να μην είμαι υπερβολικός, μερικές όμορφες στιγμές μόνο.. Την βλέπω και λιώνω, θέλω να κλάψω αλλά δε μπορώ, είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά, πρώτη φορά στη ζωή μου πήρα ηρεμιστικό (mimitran).
    Remedy, είμαι 28, έχω προχωρήσει με την κοπέλα και έχω κάνει και άλλες 3 σχέσεις στο παρελθόν. Εκείνη είναι στα 24.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    υπαρχει περιπτωση να ειναι καταρακωμενη απο καποια ερωτικη απορριψη, η να μπαινοβγαινει σε παλιοτερη σχεση της;

  13. #13
    Remedy έχει επηρεαστεί πολύ γιατί ο πρώην της την κακοποιούσε και μου είπε πως από τότε έχει σκληρηνει πολύ γιατί φοβάται μην πληγωθει.. Σκέφτομαι το σενάριο να έχει βρει άλλον αλλά δεν ξέρω πως θα το μάθω.. Μέχρι πριν μια εβδομάδα μου έλεγε πως είναι πολύ χαρούμενη κάθε φορά που είμαστε μαζί και την Κυριακή μου είπε πως δεν είναι ο εαυτός της μαζί μου, πως είμαι παιδάκι και άλλα πολλά. Όλα αυτά για ένα αστείο που μου έκανε και της είπα με ήρεμο τόνο να σταματήσει να γελάει μαζί μου γτ νιώθω σαν καραγκιόζης.. Εκεί μουτρωσε και δεν μ μιλάει. Και της λέω είναι λογος αυτός;; και ρωτάω κι εσάς είναι λόγος αυτός;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Remedy έχει επηρεαστεί πολύ γιατί ο πρώην της την κακοποιούσε και μου είπε πως από τότε έχει σκληρηνει πολύ γιατί φοβάται μην πληγωθει.. Σκέφτομαι το σενάριο να έχει βρει άλλον αλλά δεν ξέρω πως θα το μάθω.. Μέχρι πριν μια εβδομάδα μου έλεγε πως είναι πολύ χαρούμενη κάθε φορά που είμαστε μαζί και την Κυριακή μου είπε πως δεν είναι ο εαυτός της μαζί μου, πως είμαι παιδάκι και άλλα πολλά. Όλα αυτά για ένα αστείο που μου έκανε και της είπα με ήρεμο τόνο να σταματήσει να γελάει μαζί μου γτ νιώθω σαν καραγκιόζης.. Εκεί μουτρωσε και δεν μ μιλάει. Και της λέω είναι λογος αυτός;; και ρωτάω κι εσάς είναι λόγος αυτός;
    Να βρεις εναν ανθρωπο να σε κανει ευτυχισμενο...να περνας καλα.Οχι να σου τσαλακωνει το νευρικο συστημα.Ο ερωτας με ερωτα περναει λενε και εχουν απολυτο δικιο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Remedy έχει επηρεαστεί πολύ γιατί ο πρώην της την κακοποιούσε και μου είπε πως από τότε έχει σκληρηνει πολύ γιατί φοβάται μην πληγωθει.. Σκέφτομαι το σενάριο να έχει βρει άλλον αλλά δεν ξέρω πως θα το μάθω.. Μέχρι πριν μια εβδομάδα μου έλεγε πως είναι πολύ χαρούμενη κάθε φορά που είμαστε μαζί και την Κυριακή μου είπε πως δεν είναι ο εαυτός της μαζί μου, πως είμαι παιδάκι και άλλα πολλά. Όλα αυτά για ένα αστείο που μου έκανε και της είπα με ήρεμο τόνο να σταματήσει να γελάει μαζί μου γτ νιώθω σαν καραγκιόζης.. Εκεί μουτρωσε και δεν μ μιλάει. Και της λέω είναι λογος αυτός;; και ρωτάω κι εσάς είναι λόγος αυτός;
    αν ειναι πληγωμενη και κανει ολα αυτα τα αψυχολογητα, στειλτην για ψυχοθεραπεια.
    θελεις να κανεις τον σακο του μποξ;;
    διοτι τον ψυχιατρο, δεν μπορεις να τον κανεις, θελει αλλες γνωσεις.
    η κοπελα εχει απο τηνα ρχη μεχρι τωρα μια πολυ προβληματικη συμπεριφορα.
    ειναι επειδη ειναι πληγωμενη;
    ειναι επειδη τσιλιμπουρδιζει και με αλλον/αλλους, ειναι επειδη ειναι βλαμμενη;
    το αποτελεσμα ειναι το ιδιο παντως.
    εσενα σου αρεσει να σου φερονται ετσι; πιστευεις οτι σου αξιζει;
    δεν ειδα μια κανονικη φαση απο την αρχη της σχεσης σας που να ηταν ενταξει.
    αν οποτε γνωριζει καποιον αλλον, η οποτε της γυριζει η βιδα ξεκιναει τα τρελλα, τι να την κανεις;.
    δεν τσουλαει αβιαστα το πραγμα. ΚΑΤΙ συμβαινει.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 09-10-2021, 19:24
  2. Τεχνητη νοημοσυνη
    By elis in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 03-05-2018, 13:15
  3. Νοημοσύνη/Σκέψη
    By Greedy in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 108
    Last Post: 11-01-2016, 00:36
  4. Μεγεθος! Παιζει ή δεν παιζει ρολο?
    By Νικος Κ. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2014, 14:41
  5. ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ
    By ALIA in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 18-09-2011, 20:24

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •