ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Νικολινα καλησπέρα. Το ξέρω ότι ο έρωτας με έρωτα περνάει. Κι εγώ από αυτούς είμαι για να είμαι ειλικρινής, αλλά έκανα 2 χρόνια να ερωτευτώ. Πολύ δύσκολα ερωτεύομαι...

  2. #17
    Θεωρώ κι εγώ Remedy πως κάτι συμβαίνει εσω πέρα.. Αλλά δε θα μάθω πότε απ ότι φαίνεται.. Το θέμα είναι πως εκείνη έχει θέματα και τα φορτώνει σε εμένα που δεν της βάζω ποτέ τις φωνές ούτε και τη μαλωνω. Τη σέβομαι σαν άνθρωπο αλλά δυστυχώς έμπλεξα με μια νευρική πραγματικά. Αν την δω με άλλον θα τρελαθώ.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Θεωρώ κι εγώ Remedy πως κάτι συμβαίνει εσω πέρα.. Αλλά δε θα μάθω πότε απ ότι φαίνεται.. Το θέμα είναι πως εκείνη έχει θέματα και τα φορτώνει σε εμένα που δεν της βάζω ποτέ τις φωνές ούτε και τη μαλωνω. Τη σέβομαι σαν άνθρωπο αλλά δυστυχώς έμπλεξα με μια νευρική πραγματικά. Αν την δω με άλλον θα τρελαθώ.
    α καλα..
    φυγε πριν την δεις, τοτε...
    αλλιως, πηγαινε για ψυχοθεραπεια, να δεις γιατι δενεσαι τοσο με μια προβληματικη κατασταση.

  4. #19
    Είναι πάρα πολύ όμορφη. Ακουμπάει το εντυπωσιακό. Για αυτό τρώγομαι με τα ρούχα μου. Πιστεύω πως αν μάθω αύριο μεθαύριο ότι βρήκε άλλον θα τρελαθώ.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πρώτον το ότι κάτι παίζει με μία κοπέλα δε σημαίνει ότι είναι κτήμα σου. Σαφώς και μπορεί να βρει άλλον αύριο-μεθαύριο.
    Δεύτερον το ότι είναι όμορφη κι όλα αυτά που λες σημαίνει ότι ερωτεύτηκες την εικόνα της, αλλά την ονειρευόσουνα αλλιώς την όλη φάση, ότι θα περνάτε καλά. Σε κάθε νέα γνωριμία υπάρχει ενθουσιασμός και σχηματίζεις μία πρώτη εικόνα για τον άλλον, όμως αν στην πορεία η πρώτη εντύπωση δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα κα δεν πάνε καλά τα πράγματα, φεύγεις. Αν εθελοτυφλείς, απλά κάνεις τα πράγματα χειρότερα και δεν αποφεύγεις το αναπόφευκτο, που είναι ταλαιπωρίες, ντράβαλα και τελικά χωρισμός.
    Τρίτον αν εσύ επιλέγεις να εθελοτυφλείς, τι θα ήθελες να σου πούμε παραπάνω; Κάτσε εκεί να ψυχαναγκάζεσαι, να σε έχει στο περίμενε μέχρι να γίνει τίποτα ακόμα πιο χοντρό, να σε φτύσει για τα καλά και να ξυπνήσεις απότομα.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    20
    Επειδή περνάω μια παρόμοια φάση τελευταία με τη διαφορά ότι δεν έχει νεύρα και δεν ανεβάζει υποννοουμενα το μόνο που μπορώ να σε συμβουλέψω είναι να ξεκοψεις και θα δεις αν θα σε ψάξει. Αλλά και να σε ψάξει φίλε μου, άτομα που δεν μας βάζουν σε προτεραιότητα αξίζουν τον κόπο; Δεν νομίζω...επίσης μπορεί να σε έχει σε αναμονή μέχρι να βρει κάτι καλύτερο. Οι γυναίκες είναι αρκετά πονηρά οντα σε σχέση με μας. Επιπλέον επηρεάζονται από τις φίλες τους πολύ, γιατί δεν τη συμβουλεύουν επιτηδευμένα ποτέ σωστά. Οπότε πες της να πάει να @@@@ βρες καμία άλλη να περάσεις την ώρα σου και μην απογοητεύεται (τα ίδια λέω και στον εαυτό μου).

  7. #22
    Καλημέρα. Χθες το βράδυ βρεθήκαμε. Με έψαξε μετά από μια εβδομάδα και μου είπε πως θέλει να μιλήσουμε. Μου είπε πως θέλει δίπλα της έναν πιο δυναμικό άνδρα, πως δεν έχει τον ίδιο ενθουσιασμό όπως στην αρχή, πως δεν της αρέσει η ηρεμία που εκπέμπω, θέλει να είμαι πιο σκληρός μαζί της και στο τέλος μετά από 3 ώρες συζητήσεως, μου είπε πως δεν ξέρει τι θα γίνει με εμάς και δεν ξέρει πως θα πάει, μου λέει να το αφήσουμε να δούμε πως θα πάει στα κρυφά για να μην μας δουν και λένε τι κάνουν αυτοί τα χαλάνε και τα ξαναβρισκουν σαν παιδάκια και όταν της είπα μήπως θες να το τελειώσουμε μου είπε ναι. Επηρεασμένη φανερά από τις φιλες της.
    Της απάντησα πως πίστευα ότι κάνοντας μια προσπάθεια τελευταία θα το σωζαμε εκείνη μου είπε πως πολλά πράγματα νομίζουμε πως μπορούμε να κάνουμε αλλά δεν γίνονται πάντα πραγματικότητα, μου έκλεισε την πόρτα και σηκώθηκε και έφυγε... Δεν ξέρω αν πρέπει να στεναχωρηθώ ή να χαρώ.. Αυτή τη στιγμή νιώθω εντελώς κενός. Κρίμα και άδικο για μένα να μη με θέλει πια!
    Last edited by Balajohk; 13-12-2021 at 08:47.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    σε ολα μπορω να σε καταλαβω, εκτος απο το "κριμα κι αδικο"...
    γιατι ειναι αδικο να μην σε θελει;
    επειδη την θελεις , εσυ;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Προφανώς σου αρέσει και σίγουρα θα ήθελες να είχατε σχέση . Όλοι μας έχουμε όνειρα και επιθυμίες. Ήσουν ποτέ κοντά σε αυτό ;; Όσο είμαι εγώ στο να αποκτήσω κότερο σαν του Αμπράμοβιτς. Οπότε μην κοιτάς τι θες. Κοίτα τι μπορείς να αποκτήσεις. Αυτή, σίγουρα όχι . Επίσης , το να μιλάς για έρωτες και σχέσεις με κάποια ... που μιλάγατε στο τηλέφωνο ... ή πίνατε καφέδες , είναι εκτός πραγματικότητος. Δεν είπες, οι παλιές σχέσεις ήταν ολοκληρωμένες ; Ή καφέδες και μηνύματα μόνο ήταν ;

  10. #25
    Remedy ναι είναι άδικο γιατί μπορούσα να της προσφέρω πάρα πολλά πράγματα. Al_bundy φυσικά και είχαμε ολοκληρωμένη σχέση, και εξόδους και τα πάντα! Δε με θέλει άλλο και πρέπει να το αποδεκτώ αυτό.....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Balajohk View Post
    Remedy ναι είναι άδικο γιατί μπορούσα να της προσφέρω πάρα πολλά πράγματα. Al_bundy φυσικά και είχαμε ολοκληρωμένη σχέση, και εξόδους και τα πάντα! Δε με θέλει άλλο και πρέπει να το αποδεκτώ αυτό.....
    εννοεις, οτι ΘΕΛΕΙΣ να της προσφερεις πραγματα. δεν μπορεις. για να μπορεις, πρεπει να θελει κι εκεινη να ειστε μαζι. και δεν θελει.
    δεν βρισκω καποια αδικια.
    οι περισσοτερες σχεσεις που ειτε διαλυονται ειτε δεν υπηρξαν ποτε, ειναι γιατι ο ενας απ τους δυο δεν ηθελε.
    αυτη ειναι και η περιπτωση η δικη σας.
    δεν υπαρχει αδικια..

    αδικια ειναι, να υπαρχει αμοιβαια επιθυμια και να τους διαλυει εξωγενης παραγοντας, η κατι μοιραιο.
    δεν ειναι αδικια να μην θελει ο ενας.
    περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Το πρόβλημα λοιπόν είναι ότι δεν έχεις βρει ακόμη κάποια άλλη! Όταν βρεις, δεν θα τη θυμάσαι καν .

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 09-10-2021, 19:24
  2. Τεχνητη νοημοσυνη
    By elis in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 03-05-2018, 13:15
  3. Νοημοσύνη/Σκέψη
    By Greedy in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 108
    Last Post: 11-01-2016, 00:36
  4. Μεγεθος! Παιζει ή δεν παιζει ρολο?
    By Νικος Κ. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 10-01-2014, 14:41
  5. ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ
    By ALIA in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 18-09-2011, 20:24

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •