Η σχεση μας με αυτον που αγοράζουμε καφε (aka καφετζης) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν είναι εύκολο, δεν είναι θέμα φύλου, οι γυναίκες είναι σαν τα χέλια ξεγλιστράνε πολύ πιο εύκολα από τον άνδρα ακόμα και αν είναι στο ίδιο επίπεδο. Ετσι τινάζεσαι όταν ξυπνάς ρώτα και εμένα που έχω πέσει αναίσθητος χιλιάδες φορές.
    Αν δεν είναι θέμα φύλου, μπορείς να κάνεις μια πρόταση στις ομοσπονδίες που κάνουν τους αγώνες να παίζουν μικτά άντρες γυναίκες και να υπάρχει μόνο διαχωρισμός κιλών.

    Τι να σου πω, δεν κάνω ούτε έκανα πολεμικές τέχνες. Τον κολλητό μου έχω που κάνει από παιδί και έχω δει κάμποσες ώρες αγώνων.
    Αν ήθελαν να κάνουν πιο αληθοφανές βίντεο, θα μπορούσε αυτός να μη της δώσει τον λαιμό του για πνίξιμο αλλά να την αφήσει να πιάσει αγκώνα ή αστράγαλο.

    Αν του τον έσπαγε, θα πίστευα ότι όντως δεν έκαναν σκετσακι

    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ετσι τινάζεσαι όταν ξυπνάς ρώτα και εμένα που έχω πέσει αναίσθητος χιλιάδες φορές.
    Είσαι τέρας της φύσης! Τόσα χρόνια δεν έχω δει κανέναν να σηκώνεται κ να χοροπηδάει μετά από πνιγμό

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Αν δεν είναι θέμα φύλου, μπορείς να κάνεις μια πρόταση στις ομοσπονδίες που κάνουν τους αγώνες να παίζουν μικτά άντρες γυναίκες και να υπάρχει μόνο διαχωρισμός κιλών.

    Τι να σου πω, δεν κάνω ούτε έκανα πολεμικές τέχνες. Τον κολλητό μου έχω που κάνει από παιδί και έχω δει κάμποσες ώρες αγώνων.
    Αν ήθελαν να κάνουν πιο αληθοφανές βίντεο, θα μπορούσε αυτός να μη της δώσει τον λαιμό του για πνίξιμο αλλά να την αφήσει να πιάσει αγκώνα ή αστράγαλο.

    Αν του τον έσπαγε, θα πίστευα ότι όντως δεν έκαναν σκετσακι
    Γίνεται. Μία φορά την εβδομάδα όλες οι σχολές έχουν open mat δηλαδή πας σε μία άλλη σχολή από αυτή που προπονείσαι και κάνεις αγώνες και με γυναίκες. Αν πας να παρακολουθήσεις μια προπόνηση bjj θα δεις πως στο sparring γινεται παμπολλες φορές το άνδρας γυναίκα στο ίδιο επίπεδο κιόλας και πολλές φορές μην σου πω τις περισσότερες αν όχι όλες οι γυναίκες χαρίζουν κιλά και εννοείται πως κερδίζουν καποιες απο αυτές. Και υπάρχουν και αγώνες grappling που είναι μικτοί αγώνες. Αν δεν ξέρει ο άλλος bjj δεν μπορείς να αμυνθείς οπότε ο άλλος σου κάνει ότι θέλει και εκείνη έκανε το πιο αποδοτικό για τον σωματότυπο που είχε απέναντι της. Rear naked choke και τελειώνει η ιστορία.

  3. #18
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αν δεν ξέρει ο άλλος bjj δεν μπορείς να αμυνθείς.
    Προφανώς


    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    εκείνη έκανε το πιο αποδοτικό για τον σωματότυπο που είχε απέναντι της. Rear naked choke και τελειώνει η ιστορία.
    Της στήθηκε στα 4 να του πιάσει λαιμο :')

    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Γίνεται. Μία φορά την εβδομάδα όλες οι σχολές έχουν open mat .
    Δηλ συγκρίνεις τα φιλικά μεταξύ σχολων που παίζουν όλων των επιπέδων αθλητες με bjj στους ολυμπιακούς ή στο παγκόσμιο ξέρω γω.
    Μου θυμίζεις τις συζητήσεις μεταξύ αντρών που λένε ένας kick boxer με έναν bjj και έναν Tae Kwon do πλακώνονται σε ένα μπαρ. Ποιος θα κερδισει;
    ( Δεν έχω και εμότζι κλόουν να βαλω )

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν καταλαβα αν εννοεις οτι τον πινεις εκει τον καφε.
    γιατι καθεσαι μια ωρα; εγω τον παιρνω και φευγω. αυτο δεν εννοουμε;
    αν εννοουμε αυτο, εγω θελω να ειναι ευγενικος/η, καλωσυνατος. ουτε ξυνιλες θελω, αλλα ουτε και φλυαριες, γιατι αν μιλαμε για πρωι, δεν μιλιεμαι πριν τον καφε. δεν εχω ορεξη για πολλες κουβεντες. πρεπει να ψυχανεμιζεται σε τι φαση ειναι ο καθενας και να μη παιρνει πολλες πρωτοβουλιες για συζητησεις. επισης να ειναι γρηγορος, γιατι συνηθως βιαζομαι... καμια ορεξη δεν εχω να τον παιρνω αγκαλιτσα, αλλα μ αρεσει να ειναι ενα ευχαριστο/ευπαρουσιαστο ατομο.
    Οχι για τον προπονητη εννοουσα. Απλα με προθεση να πω οτι ενω δεν ειναι καποιος στη ζωη μας, ουτε ο ενας ουτε ο αλλος (δεν ειναι φιλος/αδερφος/σχεση/γονιος) τελικα περναμε υπολογισιμο χρονο μαζι του (και οχι επειδη ειμαστε αναγκασμενοι οπως πχ στη δουλεια που τρως στη μαπα καποιον ενδεχομενως).

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Οχι για τον προπονητη εννοουσα. Απλα με προθεση να πω οτι ενω δεν ειναι καποιος στη ζωη μας, ουτε ο ενας ουτε ο αλλος (δεν ειναι φιλος/αδερφος/σχεση/γονιος) τελικα περναμε υπολογισιμο χρονο μαζι του (και οχι επειδη ειμαστε αναγκασμενοι οπως πχ στη δουλεια που τρως στη μαπα καποιον ενδεχομενως).
    καλε ποιον προπονητη; για τον καφετζη δεν συζηταμε; γιατι αλλαζουμε θεμα;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλε ποιον προπονητη; για τον καφετζη δεν συζηταμε; γιατι αλλαζουμε θεμα;
    Το γενικευσα εννοωντας για ανθρωπους που ενω δεν ειναι φιλοι μας εχουμε μια ιδιαιτερη σχεση.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    εγώ σαν εσωστρεφής τα πολλά πολλά δεν τα μπορώ, οπότε και να μην με ξέρουν και να μην θυμούνται λίγο με νοιάζει.
    φυσικα το να έχει ύφος ο άλλος επειδή εσύ πληρώνεις απλά ενώ αυτός δουλεύει και πρέπει να ανεχτείς την δυσθυμία του που προέρχεται από κάποιον προηγούμενο πελάτη ή το αφεντικό, δεν το καταλαβαίνω.
    γενικότερα να φέρεσαι όμορφα δεν χρειάζεται να είσαι και πολύ διαχυτικός.
    και φίλος/η μου να ήταν, δεν θα ήθελα πολλά πολλά πάλι. κουράζομαι -λολ.

    εγώ καφέ πια φτιάχνω σπίτι κι έτσι έχω ησυχάσει.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Σμρ οπως επαιρνα καφε. Περιμενω τον γλυκουλη να τον φτιαξει και ερχεται μια τυπισα που λες δεν μπορει φαρσα ειναι
    Ηθελε εναν καφε όχι μέτριο αλλά ούτε με ολίγη και αφρόγαλα λιγότερο από το κανονικό. Να αναλυει τι κουταλιά βάζουν και αν ειναι λιγη η πολλη, αυτος να δειχνει τη μεζουρα του αυτη να ναι σε φαση οτι βαριεται που της δειχνει ιποσο θα βαλε, να λεει αυτος οτι τα στικς ειναι προζυγισμενα οποτε για ακριβως μπορει να λεει πχ θελω 2 στικς (αρα 2 γραμμαρια). Λεω οκ δεν την παλεύει.

  9. #24
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Σμρ οπως επαιρνα καφε. Περιμενω τον γλυκουλη να τον φτιαξει και ερχεται μια τυπισα που λες δεν μπορει φαρσα ειναι
    Ηθελε εναν καφε όχι μέτριο αλλά ούτε με ολίγη και αφρόγαλα λιγότερο από το κανονικό. Να αναλυει τι κουταλιά βάζουν και αν ειναι λιγη η πολλη, αυτος να δειχνει τη μεζουρα του αυτη να ναι σε φαση οτι βαριεται που της δειχνει ιποσο θα βαλε, να λεει αυτος οτι τα στικς ειναι προζυγισμενα οποτε για ακριβως μπορει να λεει πχ θελω 2 στικς (αρα 2 γραμμαρια). Λεω οκ δεν την παλεύει.
    ενταξει μπορεί να γινει insider ανεκδοτο και αύριο να του ζητήσεις τον καφέ σου μέτριο με 3/4 κουταλάκι του γλυκού ζάχαρη. :p Θα ερθετε και πιο κοντά

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    ενταξει μπορεί να γινει insider ανεκδοτο και αύριο να του ζητήσεις τον καφέ σου μέτριο με 3/4 κουταλάκι του γλυκού ζάχαρη. :p Θα ερθετε και πιο κοντά
    σκετο τον θελω :P

  11. #26
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    σκετο τον θελω :P
    Θα στον κάνει σκέτο και θα κάνει οτι και καλα ριχνει ζάχαρη σαν τον salt bae. Εκεί να δεις κοριτσάκια που θα μαζευτούν.

    Μπορεί να είμαι πέρα για περα λάθος με την υπόθεση που θα κάνω αλλά νιωθω πως έχεις ανάγκη να ερωτευτείς....χτες! Μου φαίνεται πως θες κάτι καινουργιο γιατι πλήττεις

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Σμρ οπως επαιρνα καφε. Περιμενω τον γλυκουλη να τον φτιαξει και ερχεται μια τυπισα που λες δεν μπορει φαρσα ειναι
    Ηθελε εναν καφε όχι μέτριο αλλά ούτε με ολίγη και αφρόγαλα λιγότερο από το κανονικό. Να αναλυει τι κουταλιά βάζουν και αν ειναι λιγη η πολλη, αυτος να δειχνει τη μεζουρα του αυτη να ναι σε φαση οτι βαριεται που της δειχνει ιποσο θα βαλε, να λεει αυτος οτι τα στικς ειναι προζυγισμενα οποτε για ακριβως μπορει να λεει πχ θελω 2 στικς (αρα 2 γραμμαρια). Λεω οκ δεν την παλεύει.
    μπορει να της φαινεται κι εκεινης γλυκουλης και να τον παιζει...

  13. #28
    Elenia781
    Guest
    Δεν θα τον πω καφετζή γιατι δουλευει στα Starbucks. Ο barista αυτός, ηταν αυτο που λεμε επιδραστικός με το περιβάλλον και στον λεγειν και στο βλέμμα. Τον χάρηκα γιατι δεν βαριόταν του στυλ κανω το 8ωρο μου και κουράζομαι! όχιιι το διασκεδάζει και σίγουρα έχει ακούσει πολλές ιδιοτροπίες. Ενδιαφέρον τυπος λεω...χιχιι

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Η ωρα του καφέ!!
    By serios in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 18
    Last Post: 03-08-2018, 01:31
  2. Ερωτικη σχεση με αυτον/ην που "δεν πρεπει"
    By Nefeli28 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 23-05-2017, 00:28
  3. Πρόταση καφέ ενώ είστε σε σχέση-Τι θα κάνατε;
    By soncorreo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 26-05-2013, 11:32
  4. ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΚΑΦΕ
    By XRISTOS2612 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 10-11-2009, 13:54
  5. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ?
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 28-04-2009, 01:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •