Θα ομολογούσατε σε υποψήφιο σύντροφό σας σεξουαλικές εμπειρίες-προβλήματα που έχετε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12

    Θα ομολογούσατε σε υποψήφιο σύντροφό σας σεξουαλικές εμπειρίες-προβλήματα που έχετε;

    Αναφέρομαι σε εμπειρίες και προβλήματα για τα οποίες δεν είστε περήφανοι και για τα οποία είναι πιθανό να σας απορρίψουν.

    Σε προηγούμενο νήμα που είχα δημιουργήσει είχα πει για διάφορα προβλήματα που έχω, αλλά δεν αναφέρθηκα ιδιαίτερα σε κάποια θέματα. Ακόμα κι εδώ που γράφω ανώνυμα μου είναι δύσκολο να αναθερθώ σε κάποια πράγματα που κάνω. Με λίγα λόγια, εδώ και μερικά χρόνια έχω εθιστεί στο διαδίκτυο και συγκεκριμένα στο φβ. Ξοδεύω τον περισσότερο χρόνο μου εκεί για να ικανοποιώ τις ερωτικές μου προτιμήσεις (μου αρέσουν οι μεγάλοι σε ηλικία Τούρκοι), γιατί δεν μπορούσα να κάνω πράξη αυτές τις προτιμήσεις αλλιώς. Στην αρχή δεν ξόδευα τόσο χρόνο στο φβ αλλά εδώ και χρόνια όλη η μέρα μου περιστρέφεται γύρω από αυτό φτάνοντας σε επικίνδυνες συμπεριφορές (σεξ μέσω κάμερας και τηλ., γυμνές φωτογραφίες κλπ).

    Ακόμη και όταν είχα σχέση, πάλι το μυαλό μου εκεί ήταν και γι αυτό χώρισα. Το τελευταίο εξάμηνο άρχισα να συναντώ από κοντά πολλούς από αυτούς που γνωρίζω μέσω φβ και μου έγινε κι αυτό εμμονή. Ευτυχώς τον τελευταίο μήνα περίπου μπόρεσα να το σταματήσω, αλλά ξανάρχισα πάλι να περνάω όλο το χρόνο μου στο φβ με καμ-σεξ κλπ. Πήρα απόφαση νααπεξαρτηθώ και να προσπαθήσω να κάνω σχέση με Τούρκο, αλλά είναι πάρα πολύ δύσκολο. Έχω γνωρίσει κάποιον, μου αρέσει πολύ, όταν μιλάμε δεν σκέφτομαι τίποτα και κανέναν άλλο, αλλά πολλές φορές περνάνε ώρες χωρίς να τον δω, χωρίς να μιλήσουμε και τότε αρχίζω πάλι να θέλω να ανοίξω το φβ.

    Αν ήταν να το προχωρήσω σοβαρά μαζί του δεν θα ήθελα να τα έχω κρυφά όλα αυτά, αλλά από την άλλη φοβάμαι ότι θα με απορρίψει και δεν του έχω πει τίποτα. Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι αν δεν του έλεγα τίποτα και προχωρούσε η σχέση μας (μέναμε μαζί π.χ.) θα ξεπερνούσα επιτέλους την εμμονή με το φβ και όλα αυτά, αλλά δεν αισθάνομαι καθόλου καλά να κρατάω κάτι τέτοιο κρυφό. Από την άλλη φοβάμαι πάρα πολύ την απόρριψη και δεν ξέρω τι να κάνω.

    Εσείς τι θα κάνατε; Θα μοιραζόσασταν με το σύντροφό σας τέτοια θέματα ή θα το κρατούσατε κρυφό προσπαθώντας να το ξεπεράσετε;

  2. #2
    Αν θα είχα εμμονές αυτοικανοποίησης με τυπους στο fb δε θα έκανα σχέση, ας το πάρουμε από εκεί.
    Γιατί είναι σαν να του τα φοράς πριν καν τα φτιάξετε.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Αν θα είχα εμμονές αυτοικανοποίησης με τυπους στο fb δε θα έκανα σχέση, ας το πάρουμε από εκεί.
    Γιατί είναι σαν να του τα φοράς πριν καν τα φτιάξετε.
    Τι θα έκανες;

  4. #4
    Quote Originally Posted by Ισημερία View Post
    Τι θα έκανες;
    Θα έμενα μόνη μου και θα συνέχιζα το cam sex ή θα έκανα μακροχρόνια ψυχοθεραπεία να βοηθηθώ ( πάλι όμως χωρίς κάποιον σύντροφο μαζί μου)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Αν πιστεύεις ότι μπορείς να τα κόψεις , προχώρα. Υποχρεωμένη δεν είσαι να δώσεις αναφορά για το τι έκανες στο παρελθόν. Είμαι άνδρας και πιστεύω ακράδαντα ότι όσοι ρωτάνε τις γυναίκες με τις οποίες σχετίζονται για το ... παρελθόν των σχέσεών τους, είναι ΗΛΙΘΙΟΙ και ΖΟΥΝ ΣΕ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΑΙΩΝΑ, ΙΣΩΣ ΤΟ 19ο ή και πιο πίσω. Γενικά επειδή η κοινωνία είναι λίγο οπισθοδρομική, ούτε σε κολλητές σου μην τα πεις αυτά, δεν ξέρεις που θα φτάσουν και πως θα χρησιμοποιηθούν εναντίον σου. Γιατί να σου βγουν σε καλό αποκλείεται . Προσωπικά πιστεύω ότι η στέρηση σε έφθασε σε τέτοιες συμπεριφορές και θα τις ξεπεράσεις αν ξεκινήσεις μια ολοκληρωμένη σχέση . Χαμένη δεν θα βγεις. Σχέση με τούρκο , αν ήταν να πας να ζήσεις σε χωριό στην τουρκία ... πιστεύω δεν θα ήθελες να κάνεις στα αλήθεια, ειδικά αν δεις πως είναι τα χωριά στην τουρκία.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Προσωπικά πιστεύω ότι η στέρηση σε έφθασε σε τέτοιες συμπεριφορές και θα τις ξεπεράσεις αν ξεκινήσεις μια ολοκληρωμένη σχέση . Χαμένη δεν θα βγεις.
    Κι εγώ το ίδιο πιστεύω και για τα δυο που αναφέρεις, αλλά ξέρω ότι θα νιώθω άσχημα αν δεν τα πω. Δεν είναι καν θέμα ότι ρώτησε αυτός, εγώ δεν νιώθω καλά.


    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Σχέση με τούρκο , αν ήταν να πας να ζήσεις σε χωριό στην τουρκία ... πιστεύω δεν θα ήθελες να κάνεις στα αλήθεια, ειδικά αν δεις πως είναι τα χωριά στην τουρκία.
    Δεν είναι από χωριό, αλλά αν είμαστε καλά ως ζευγάρι δεν θα με πείραζε και σε χωριό να μείνω. Άλλο θέμα που εχω πάντως είναι πώς θα το πω στους γονείς σε περίπτωση που προχωρήσει και πάω π.χ. στην Τουρκία. Ξέρω από τώρα ότι δεν θα το πάρουν καλά.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Θα έμενα μόνη μου και θα συνέχιζα το cam sex ή θα έκανα μακροχρόνια ψυχοθεραπεία να βοηθηθώ ( πάλι όμως χωρίς κάποιον σύντροφο μαζί μου)
    Και αν το ξεπερνούσες με την ψυχοθεραπεία, θα έλεγες στον υποψήφιο γι αυτά τα θέματα που είχες στο παρελθόν;

  8. #8
    Quote Originally Posted by Ισημερία View Post
    Και αν το ξεπερνούσες με την ψυχοθεραπεία, θα έλεγες στον υποψήφιο γι αυτά τα θέματα που είχες στο παρελθόν;
    αν κάτσουμε να αναλύσουμε όλα όσα κάναμε στα κρεβατια μας τρωγοντας ποπ κορν θα ελεγα ότι εχω κάνει και cam sex σιγά το κακό :p

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    αν κάτσουμε να αναλύσουμε όλα όσα κάναμε στα κρεβατια μας τρωγοντας ποπ κορν θα ελεγα ότι εχω κάνει και cam sex σιγά το κακό :p
    Το πρόβλημα προφανώς είναι ο εθισμός με το cam sex και όλα αυτά. Νομίζω ότι οι περισσότεροι δεν θα είχαν θέμα αν ο/η σύντροφός τους απλά είχε κάνει cam sex στο παρελθόν, αλλά οι περισσότεροι θα είχαν θέμα αν είχε φτάσει στο στάδιο του εθισμού.

  10. #10
    Quote Originally Posted by Ισημερία View Post
    Το πρόβλημα προφανώς είναι ο εθισμός με το cam sex και όλα αυτά. Νομίζω ότι οι περισσότεροι δεν θα είχαν θέμα αν ο/η σύντροφός τους απλά είχε κάνει cam sex στο παρελθόν, αλλά οι περισσότεροι θα είχαν θέμα αν είχε φτάσει στο στάδιο του εθισμού.
    εξακολουθώ να πιστεύω οτι δεν θα έπρεπε να υπάρχει θέμα.
    Πολλοί κανουν cam sex. Κολλαμε δηλαδη στο αν έκανες λίγο ή πολύ cam sex?

  11. #11
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    92
    Εξαρτάται από τη σύντροφο, πόσο άνετα θα αισθανόμουν μαζί της για να της εκφράσω τι μου αρέσει αλλά και κατά πόσο θα ενδιαφερόμουν για κάτι σοβαρό μαζί της. Μπορεί στο κρεβάτι να έκανα και μία κίνηση για να δείξω... κάποιες διαθέσεις. Θεωρώ πως αν η άλλη πλευρά ήθελε κάτι ανάλογο, θα έπαιρνε μετά πρωτοβουλία.

    Ωστόσο, αν ήθελα να προχωρήσουμε μία σχέση σοβαρά αλλά είχα την αίσθηση ότι δε θα της άρεσε καθόλου αν ήξερε τι μου αρέσει, δε θα το έλεγα καν. Ήδη δηλαδή έχει γίνει αφού πλέον δεν είμαι ελεύθερος αλλά δε γνωρίζει ότι πριν τη γνωρίσω είχα τέτοιες εμπειρίες. Βέβαια μην ξεχνάμε μία σημαντική διαφορά. Αυτό που αρέσει σε εμένα (το pegging) δεν αποτελεί πλέον εμμονή. Και αν καμιά φορά με περιτριγυρίσουν... περίεργες σκέψεις, βλέπω σχετικά βίντεο, εκτονώνομαι και το ξεχνάω. Απλά δεν είναι κάτι που σκέφτομαι συνέχεια.

    Υπήρξε, όμως, περίοδος (όταν ήθελα να το δοκιμάσω αλλά κ πιο μετά) που ήταν ως ένα βαθμό εμμονή. Αλλά δεν μπορούσα να κάνω γνωριμίες με την προοπτική κάποια στιγμή να συζητήσω για αυτό και νε ξενερώσει η άλλη πλευρά. Υπήρξε περίοδος που έψαχνα ξεκάθαρα αυτό και μόνο αυτό από την αρχή. Θα ήθελα ιδανικά να το ζούσα ακόμα αλλά οκ, ούτως ή άλλως ευχαριστημένος είμαι.

    Θεωρώ, ωστόσο, αν κάποια στιγμή μείνω πάλι ελεύθερος, ότι θα το αναζητήσω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Ισημερία View Post
    Το πρόβλημα προφανώς είναι ο εθισμός με το cam sex και όλα αυτά. Νομίζω ότι οι περισσότεροι δεν θα είχαν θέμα αν ο/η σύντροφός τους απλά είχε κάνει cam sex στο παρελθόν, αλλά οι περισσότεροι θα είχαν θέμα αν είχε φτάσει στο στάδιο του εθισμού.
    μην του το πεις, γιατι μπορει να σου παιρνει ολα τα λεφτα και να μην εχεις να ψωνισεις.
    σιγουρεψου οτι θα σε παντρευτει πρωτα.
    τι διαφορα βρισκεις μεταξυ τουρκων και αραβων και σου αρεσουν οι τουρκοι;
    θα σε πειραζε να ηταν αραβας;

  13. #13
    Ρε παιδιά , όταν οι σεξουαλικες σας αναγκες δεν απαιτουν 3ο ατομο, γιατι δεν κανετε τη κίνηση έστω να κανετε μια συζητηση με τη σχεση σας?

    Δεν ειναι αναγκη να πειτε ορθα κοφτα εμενα μ αρεσει αυτο. Καντε μια κινηση να συζητησετε θεωρητικα ή να δειξετε κανενα βιντεο

    Στη τελική μπορει να μην χρειάζεται καν να κάνετε τη θυσια και να το στερηθειτε

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Ρε παιδιά , όταν οι σεξουαλικες σας αναγκες δεν απαιτουν 3ο ατομο, γιατι δεν κανετε τη κίνηση έστω να κανετε μια συζητηση με τη σχεση σας?

    Δεν ειναι αναγκη να πειτε ορθα κοφτα εμενα μ αρεσει αυτο. Καντε μια κινηση να συζητησετε θεωρητικα ή να δειξετε κανενα βιντεο

    Στη τελική μπορει να μην χρειάζεται καν να κάνετε τη θυσια και να το στερηθειτε
    Γιατί δεν είναι και ότι πιο εύκολο. Και επειδή το έχω ζήσει το έργο τίποτα δεν έχει νόημα. Είτε το λες εξαρχής είτε δεν το λες αλλά και πάλι η όποια σχέση θα έχει ημερομηνία λήξεως. Τώρα αν αυτός ή αυτή που έχει δεν ξέρω γω τι στο μυαλό θέλει να χάσει το χρόνο του και να καθυστερήσει το αναπάντεχο ας το κάνει δικαίωμα του είναι. Αν εγώ πχ πω σε κάποια ξέρεις είμαι sub όταν η άλλη έχει δημιουργήσει μία εντελώς αντίθετη εικόνα στο μυαλό της από αυτή που έχει σχηματίσει από την καθημερινότητα, την κατέστρεψα, της διέλυσα τα πάντα.... Αν από την άλλη δεν το πω ε θα έρθει η στιγμή που θα πρέπει να χωρίσω γιατί θα πνίγομαι εγώ. Οπότε το μοιραίο είναι αναπόφευκτο και στην ουσία είναι χάσιμο χρόνου και για τους δύο.

  15. #15
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αν εγώ πχ πω σε κάποια ξέρεις είμαι sub όταν η άλλη έχει δημιουργήσει μία εντελώς αντίθετη εικόνα στο μυαλό της από αυτή που έχει σχηματίσει από την καθημερινότητα, την κατέστρεψα, της διέλυσα τα πάντα.....
    Γι αυτό βρίσκεις μια dom και περνάτε όμορφα. :)

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ??
    By anxious4ever in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 64
    Last Post: 01-08-2016, 09:16
  2. Εχετε αλλα προβλήματα παραλληλα με την ψύχωση?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 16-04-2013, 18:47
  3. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 02:37
  4. ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΕΣ ΕΠΑΦΕΣ
    By μαρινακι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 25-04-2011, 23:51
  5. Σεξουαλικές... μαλαγανιές!
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 24-08-2007, 03:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •