Βοήθεια ξαφνικές πολλες έκτακτες - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 19 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 271
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    218
    Πόσες έκτακτες έχετε γενικά;;;

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    [QUOTE=Irini23;1185560]Πόσες έκτακτες το λιγότερο μία κάθε μέρα.απελπισια!!!

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    188
    Παιδια εδω και 3 μερες εχω πονο στο κεντρο του στήθους. Και ψες σαν κοιμομουνα, ξυπνησα απο τον πονο. Επισης σημερα εχω παρουσιάσει 3 επεισοδια μεχρι στιγμής με τσιμπήματα δυνατά. Αυριο θα τηλεφωνησω στην καρδιολογο μου να της το αναφερω. Δεν μιλάω για εκτακτες. Καθαρός πονος και τσιμπήματα. Ειμαι να σκάσω απο τον φόβο μου μην παθω κανενα επεισοδιο καρδιακής προσβολής! Ειμαι μονη μου με το παιδακι μου και εχω τρελαθεί μη μου συμβει τιποτα μεχρι να γυρίσει ο συζυγος με τον μεγαλο γιο.

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Λία εδώ και 1 μήνα είμαι έτσι. Προσπαθώ να μην πανικοβληθω μιας και ο γιατρός είπε ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Μήπως έχεις πρόβλημα με στομάχι, οισοφαγο;

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    188
    Ποσο σε ευχαριστω που απαντησες! Δυσπεψία εχω… ειναι δυνατον να εχει σχεση;

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Νομίζω πως ναι μπορεί αλλα σίγουρα θα ευθύνεται και το άγχο. Και αν το σκέφτεσαι γίνεται χειρότερο. Αν έχεις κάνει εξετάσεις και είναι οκ τότε προσπάθησε να μην εστιάζεις στον πόνο

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    188
    Επρεπε να με εξετάσει Οκτώβριο αλλα εκανα έκτακτα χειρουργειο για νεφρο και το ακύρωσα. Δεν ξερω αν φταιει και αυτο. Ειχα πετρες στα νεφρά και επαθα απόφραξη με αποτελεσμα να δημιουργηθεί πύον στον ενα νεφρο και παρολίγον να τον χασω. Πηγα επείγοντα και με κράτησαν μεσα. Την επομενη χειρουργειο και εμεινα μια εβδομαδα μεσα με πυρετους. Μου εβαλε ο γιατρος στεντ. Αυτο 30/10. Στις 9/12 μπηκα δευτερο χειρουργειο για να μου αφαιρεσει τις πετρες και απο τους 2 νεφρους και εβαλε ξανα στεντ και στους 2 νεφρους. Στις 21/12 πηγα μου τα αφαιρεσε και μπηκα ξανα χειρουργειο 24/12 και ξανα βαλαμε στεντ στον δεξι νεφρο γιατι ειχα κολικούς. Το αφαιρεσα πριν 5 μέρες. Τωρα ολα καλα. Βασικα μπηκα 3 χειρουργια σε 2 μηνες. Δεν ειναι λιγο να σε κοιμίζουν συνεχεια και λαμβάνα και 2 αντιβιωσεις. Έυτυχως ολα πηγαν καλα γιατι μπορούσαν να πανε πολυ ασχημα. Αυριο θα της τηλεφωνησω να διευθετήσω αμεσα ραντεβου γιατι φοβαμαι. Προσπαθω να ειμαι ηρεμη αλλα επειδη περασα πολλα το τελευταιο διαστημα και εχασα και 6 κιλα σε 5 μερες απο ολο αυτο θελω να την δω να με καθησυχάσει αν δεν υπαρχει κατι..

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Αχ Λία μου λυπάμαι για αυτο που πέρασες. Τουλάχιστον τώρα είσαι καλά. Κάθε μέρα και καλύτερα σου εύχομαι.
    Σίγουρα ζοριστηκες και ψυχολογικά οπότε μην αγχώνεσαι και αλλο. Όλα καλά θα είναι. Σπάνια πονακια και τσιμπήματα είναι κάτι επικινδυνο

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Πόνο στο κεντρο του στήθους έχω κι εγώ. Συνήθως είναι μυοσκελετικο ή το στομάχι. Γιατί δεν δοκιμαζεις κάτι για ανακούφιση της δυσπεψιας;

    Ο πονος καρδιάς συνήθως είναι βάρος και γενικευμένος πονος, οχι μονο σε ένα σημείο. Βέβαια κι εγώ καρδιά σκεφτομαι. Και έχω απο τον Οκτωμβρη να κάνω καρδιογραφημα και απο τον Σεπτεμβρη τριπλεξ και εξετάσεις αίματος. Χολτερ ένα χρόνο(!) και τεστ κοπωσεως 1.5 χρόνο (!)

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Ρε παιδιά εγώ νιωθω στο κέντρο και αριστερά σαν κάτι να με κλωτσα εσωτερικά σαν ένας πολύ δυνατός χτυπος της καρδιάς που πονά αλλά δεν νιώθω ποτε αυτό το κενό. Και αυτό το παθαίνω κυρίως όταν είμαι ξαπλωμένη ανάσκελα. Λέτε αυτό να είναι κίνηση οισοφαγου;
    Αυτο πιθανο να είναι το έντερο σου.

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Αυτο πιθανο να είναι το έντερο σου.
    Μακαρι Αντώνη(;) Αν και δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να είναι έντερο...

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Μακαρι Αντώνη(;) Αν και δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να είναι έντερο...


    Kινήσεις του παχύ εντέρου μπορείς να νιώσεις μέχρι και τον αριστερό ώμο. Πόνος από παγιδευμένο αερα είναι επισης συχνό, χωρίς απαραίτητα να νιώθεις κάποιο φούσκωμα. Τα έντερα καταλαμβάνουν αρκετό χώρο στο σώμα μας. Προσωπικά έχω νιώσει και πόνο ψηλά στην πλάτη λόγω του εντέρου και μου το εξήγησε ο γιατρός γιατί υποχώρησε αμέσως μετά την αγωγή που πήρα τότε. Επίσης το στομάχι και το έντερο συνδέονται γενικά με τους παλμούς λόγω του πνευμογαστρικού νεύρου.

  13. #193
    Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Athens
    Posts
    72
    Εδώ και 10 μέρες έχω τρελαθεί στις έκτακτες, αλλά έχω και πολύ συχνά ρεψίματα

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Καλησπερα παιδια και καλή χρονιά σε όλους με μια μεγάλη ευχή να φυγουν οι έκτακτες από όλους μας και ότι μας ενοχλεί. Και εγώ τα ίδια προσπαθω να μην κατάρρευσω γενικά έχω έκτακτες όλη μέρα και τη νυχτα και στον υπνο και πονους και στομάχι και όλα τα κακά. Προσπαθώ να σηκωθώ όμως γιατί δεν αντέχω άλλο. Αφου δεν σταματάνε θα μάθω να ζω έτσι δεν αντέχω άλλο. Έχω χάσει τη ζωή μου και φοβάμαι μην χάσω τον συντροφο μου και όλους γυρω μου μιας και δεν είμαι καλά. Θα παω κόντρα όσο μπορώ.

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Εγω δυστυχως δεν μπορω να κανω τιποτα. αδυνατω να ανταπεξελθω στην καθημερινοτητα με αυτες. Θελω να βρω δουλεια και δεν μπορω να παω καν για συνεντευξη οχι να δουλεψω κιολας. Περιμενω απλα να αποφασισει η καρδια να λειτουργησει κανονικα...

Page 13 of 19 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές βοήθεια
    By Maritf09 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-12-2019, 20:29
  2. Βοήθεια εκτακτες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 19-10-2019, 16:28
  3. Αμφιβολίες...φόβος θέλω πολλες Απόψεις και βοήθεια
    By Den3erwGiatiSeEmena in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 58
    Last Post: 28-03-2018, 14:15
  4. Ξαφνικες Κρισεις Πανικου . Βοηθεια !
    By skorpios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 15-05-2009, 11:25
  5. βοήθεια πολλες πολλες ερωτήσεις..
    By liveloula12 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 2
    Last Post: 29-11-2007, 22:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •