Βοήθεια ξαφνικές πολλες έκτακτες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 271
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Σας καταλαβαίνω όλες σε όλα!! Και μένα με το που διπλώσω ελενα η κάτσω κάπως ξεκινάνε πραγμα που με τρομάζει και μου προκαλει έκπληξη ταυτόχρονα. Περίοδος και έκτακτες για μένα πια πανε μαζί. Δεν ξέρω γιατί. Στομάχι και έκτακτες παλι πανε μαζί. Εγω σε μένα τουλάχιστον βλέπω τεράστια συνδεση. Ελπίζω να είστε καλυτερα όλες. Προσπαθώ να είμαι καλά και ήρεμη σκεπτόμενη ότι όλα θα πάνε καλά!! Αλλά αυτές εκεί... Βαράνε αλυπητα. Και εγώ ελενα μου ενώ μου έδωσαν ένα χάπι πιο πολυ ηρεμιστικό και μετά για παλμους δεν πήρα τι παραμικρό. Θέλω όσο μπορώ να παλευω μόνη μου να ηρεμώ τον εαυτό μου.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Σας καταλαβαίνω όλες σε όλα!! Και μένα με το που διπλώσω ελενα η κάτσω κάπως ξεκινάνε πραγμα που με τρομάζει και μου προκαλει έκπληξη ταυτόχρονα. Περίοδος και έκτακτες για μένα πια πανε μαζί. Δεν ξέρω γιατί. Στομάχι και έκτακτες παλι πανε μαζί. Εγω σε μένα τουλάχιστον βλέπω τεράστια συνδεση. Ελπίζω να είστε καλυτερα όλες. Προσπαθώ να είμαι καλά και ήρεμη σκεπτόμενη ότι όλα θα πάνε καλά!! Αλλά αυτές εκεί... Βαράνε αλυπητα. Και εγώ ελενα μου ενώ μου έδωσαν ένα χάπι πιο πολυ ηρεμιστικό και μετά για παλμους δεν πήρα τι παραμικρό. Θέλω όσο μπορώ να παλευω μόνη μου να ηρεμώ τον εαυτό μου.
    Πως την παλευεις να πηγαινεις δουλεια Ελλη? Το εχω απορια γενικα αυτο. Εχω αφησει 2 δουλειες γιατι δεν παλευοταν...δεν μπορω καν να βγω βολτα οχι να δουλεψω. Μαλλον ειμαι πολυ αδυναμος ανθρωπος γιατι απο οτι εχω κατααβει ειμαι η μονη που δεν σηκωνεται ουτε απο το κρεβατι καμια φορα εξαιτιας τους.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Πως την παλευεις να πηγαινεις δουλεια Ελλη? Το εχω απορια γενικα αυτο. Εχω αφησει 2 δουλειες γιατι δεν παλευοταν...δεν μπορω καν να βγω βολτα οχι να δουλεψω. Μαλλον ειμαι πολυ αδυναμος ανθρωπος γιατι απο οτι εχω κατααβει ειμαι η μονη που δεν σηκωνεται ουτε απο το κρεβατι καμια φορα εξαιτιας τους.
    Και εγώ έτσι .. κάθε τι που έχει να κάνει με κόσμο δουλειά και τα σχετικά έτσι αντιδράω . Στεναχωριέμαι πολύ και κοιτάω τους άλλους που είναι φυσιολογικοί και ζηλεύω με την καλή έννοια . Ότι γιατί να μην είμαι και εγώ έτσι όπως ήμουν ������

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Σας καταλαβαίνω όλες σε όλα!! Και μένα με το που διπλώσω ελενα η κάτσω κάπως ξεκινάνε πραγμα που με τρομάζει και μου προκαλει έκπληξη ταυτόχρονα. Περίοδος και έκτακτες για μένα πια πανε μαζί. Δεν ξέρω γιατί. Στομάχι και έκτακτες παλι πανε μαζί. Εγω σε μένα τουλάχιστον βλέπω τεράστια συνδεση. Ελπίζω να είστε καλυτερα όλες. Προσπαθώ να είμαι καλά και ήρεμη σκεπτόμενη ότι όλα θα πάνε καλά!! Αλλά αυτές εκεί... Βαράνε αλυπητα. Και εγώ ελενα μου ενώ μου έδωσαν ένα χάπι πιο πολυ ηρεμιστικό και μετά για παλμους δεν πήρα τι παραμικρό. Θέλω όσο μπορώ να παλευω μόνη μου να ηρεμώ τον εαυτό μου.
    Εύχομαι Περαστικα να είναι για όλες μας . Μια αγκαλιά από εμένα για όλες εσάς τις ευαίσθητες ψυχούλες γιατί εμείς τα παθαίνουμε αυτά . Οι αναίσθητοι τώρα που μιλάμε κοιμούνται στην ύπνο του δικαίου ☺️

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by Despinatrik View Post
    Εύχομαι Περαστικα να είναι για όλες μας . Μια αγκαλιά από εμένα για όλες εσάς τις ευαίσθητες ψυχούλες γιατί εμείς τα παθαίνουμε αυτά . Οι αναίσθητοι τώρα που μιλάμε κοιμούνται στην ύπνο του δικαίου ☺️
    Καλά κάνουν οι άνθρωποι. Ειλικρινά μακάρι να ημου έτσι. Σαν τον άντρα μου. Ο κόσμος να χαλάσει στην κοσμαρα του. Δεν τρέχει μια.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    146
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Καλησπερα σας δεν είναι η πρωτη φορα που γράφω εννοείται για έκτακτες μα φοβάμαι πολυ. Μόλις γυρισα σπιτι από τη δουλειά και μόλις ξεκίνησε να μου έρχεται περιοδος. Ξαφνικά με το που έφαγα με έπιασαν ανά δυο δευτερόλεπτα έκτακτες. Είναι πολλες και πολυ δυνατές. Φοβάμαι. Τι να κάνω? Έχει παρατηρησει κάποια άλλη κοπέλα το ίδιο λόγο περιοδου? Συγνώμη από τους άντρες εννοείται οποιαδήποτε βοήθεια κάτι παραπανω απο καλοδεχούμενη.
    Ειχα γράψει ενα κατεβατο κ το εχασα!! Ρεζουμε λοιπόν

    Α) ΝΑΙ ΕΠΗΡΕΆΖΕΙ ΠΟΛΥ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΙΣ ΈΚΤΑΚΤΕΣ - ΚΆΘΕ ΜΗΝΑ ΥΠΟΦΈΡΩ Κ ΕΓΩ

    Β)ΚΑΙ ΘΈΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟΜΆΧΟΥ ΔΥΣΤΥΧΏΣ ΠΡΟΚΑΛΟΎΝ ΚΑΙ ΈΚΤΑΚΤΕΣ Κ ΤΑΧΥΚΑΡΔΊΕΑ

    Είναι εύκολο να σου πω μην αγχώνεσαι αλλα πραγματικά τα παθαινω κ εγω!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Σας ευχαριστω τόσο πολυ όλους. Η αλήθεια είναι ότι όπως και να είμαι δεν αφήνω τη δουλειά μου γιατί δεν θέλω να παραδωθω τελείως. Ναι είμαι πολλες φορες στα προθυρα να την αφήσω αλλά παλευω με τον εαυτό μου πιο πολυ. Γιατί να πριν λίγο μπήκα σπίτι και έφαγα λίγο και αμέσως σκέφτηκα να δεν με έχουν πιασει σήμερα και τσουπ μετά από λίγο έχω συνέχεια ανά δυο δευτερόλεπτα. Είναι θέμα μυαλού? Ελπίζω ναι γιατί το παλευω πολυ μέσα μου να βρω την ηρεμία μου και παραλληλα μήπως να βοηθηθω και με τις έκτακτες. Ναι τις τρέμω ναι τις φοβάμαι ναι μπορεί να με επηρεάζουν και να μην θέλω να κουνηθω αλλά θα προσπαθω παντα. Ένα βήμα τη φορά μπας και νιώσω καλυτερα. Λέω μέσα μου ήρεμα θα σταματήσουν και αν δεν σταματουν λέω οκ δέξου τες. Δεν θα πεθανεις. Τώρα ρε παιδια εννοείται φοβάμαι μην πεθανω μη σταματήσει η καρδιά μου αλλά τι άλλο μένει να κάνουμε? Ειλικρινά δεν μπορώ να βρω άλλη λυση.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Σας καταλαβαίνω όλες σε όλα!! Και μένα με το που διπλώσω ελενα η κάτσω κάπως ξεκινάνε πραγμα που με τρομάζει και μου προκαλει έκπληξη ταυτόχρονα. Περίοδος και έκτακτες για μένα πια πανε μαζί. Δεν ξέρω γιατί. Στομάχι και έκτακτες παλι πανε μαζί. Εγω σε μένα τουλάχιστον βλέπω τεράστια συνδεση. Ελπίζω να είστε καλυτερα όλες. Προσπαθώ να είμαι καλά και ήρεμη σκεπτόμενη ότι όλα θα πάνε καλά!! Αλλά αυτές εκεί... Βαράνε αλυπητα. Και εγώ ελενα μου ενώ μου έδωσαν ένα χάπι πιο πολυ ηρεμιστικό και μετά για παλμους δεν πήρα τι παραμικρό. Θέλω όσο μπορώ να παλευω μόνη μου να ηρεμώ τον εαυτό μου.
    Και εγω αυτο με το στομαχι και εκτακτες με τρελαινει.απο παλια εχω θεμα με το ατομαχι,γιατι εχω εκτακτες τον τελευταιο 1,5 χρόνο??εμενα που η καρδιολογος δεν μου εδωσε τιποτα γιατι ητανε ελαχιστες οι εκτακτες στο holter???θα παω να κανω μια γαστροσκοπηση στο τελος του μηνα να δω τι θα βγει και απο εκει.εκει που λες τις ξεφορτωθηκα ερχονται με δυναμη να σουωτα χαλασουν ολα.ενα με τα πατωματα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Δεν αντέχω άλλο. Πάλι με έπιασαν και συνέχεια γιατί δεν σταματούν? Νόμιζα ότι θα σταματήσουν ως συνήθως αλλά τώρα παραπαει. Φοβάμαι. Λέτε να παω σε γιατρό?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Και να πας σε γιατρό Έλλη μου θα σου πει ότι είναι ακίνδυνες και να τις συνηθίσεις...
    Δεν σου έχει δώσει κάποιο χαπάκι για όταν έχεις πολλές;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Και να πας σε γιατρό Έλλη μου θα σου πει ότι είναι ακίνδυνες και να τις συνηθίσεις...
    Δεν σου έχει δώσει κάποιο χαπάκι για όταν έχεις πολλές;
    Ακινδυνες οκ ,αλλα γιατι δεν σταματανε???και αφου τις πυροδοτει το αγχος οταν ειμαστε ηρεμοι γιατι εμφανιζονται τοτε ???υπαρχει τροπος να απαλλαχτουμε μια και για παντα???αυτο ειναι το ζητημα που με απασχολει,αλλα κανεις δεν δινει απαντηση(εννοω απο τους γιατρους).

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Τα ίδια σκέφτομαι και εγώ. Να τώρα ας πουμε γυρισα σπιτι έφαγα ένα μπισκότο και παιδια είχα έκτακτες για δυο ωρες. Δεν μπορώ να το πιστεψω. Όταν νιώθω το στομάχι μου κάπως νιώθω και έκτακτες αλλά και παλι δεν ξέρω. Να είναι όντως μόνο από αυτό? Να είναι κάτι άλλο? Αφου τα έχω ψάξει όλα γιατί συνεχίζουν? Παιδιά βάζω τα δυνατά μου να είμαι όσο πιο θετική γίνεται γιατί δεν θα αντέξω άλλο. Με έχουν τρελάνει αλλά τι να κάνω? Φοβάμαι τα πάντα. Φοβάμαι να κάνω οτιδήποτε μην τις χειροτερεψω. Έχετε παρατηρήσει εσείς κατι να βοηθάει?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Τα ίδια σκέφτομαι και εγώ. Να τώρα ας πουμε γυρισα σπιτι έφαγα ένα μπισκότο και παιδια είχα έκτακτες για δυο ωρες. Δεν μπορώ να το πιστεψω. Όταν νιώθω το στομάχι μου κάπως νιώθω και έκτακτες αλλά και παλι δεν ξέρω. Να είναι όντως μόνο από αυτό? Να είναι κάτι άλλο? Αφου τα έχω ψάξει όλα γιατί συνεχίζουν? Παιδιά βάζω τα δυνατά μου να είμαι όσο πιο θετική γίνεται γιατί δεν θα αντέξω άλλο. Με έχουν τρελάνει αλλά τι να κάνω? Φοβάμαι τα πάντα. Φοβάμαι να κάνω οτιδήποτε μην τις χειροτερεψω. Έχετε παρατηρήσει εσείς κατι να βοηθάει?
    Αυτό με το στομάχι το έχω και εγώ. Μόλις πριστω αρχίζουν. Ο γιατρός δεν σου έχει δώσει κάτι??

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Τα ίδια σκέφτομαι και εγώ. Να τώρα ας πουμε γυρισα σπιτι έφαγα ένα μπισκότο και παιδια είχα έκτακτες για δυο ωρες. Δεν μπορώ να το πιστεψω. Όταν νιώθω το στομάχι μου κάπως νιώθω και έκτακτες αλλά και παλι δεν ξέρω. Να είναι όντως μόνο από αυτό? Να είναι κάτι άλλο? Αφου τα έχω ψάξει όλα γιατί συνεχίζουν? Παιδιά βάζω τα δυνατά μου να είμαι όσο πιο θετική γίνεται γιατί δεν θα αντέξω άλλο. Με έχουν τρελάνει αλλά τι να κάνω? Φοβάμαι τα πάντα. Φοβάμαι να κάνω οτιδήποτε μην τις χειροτερεψω. Έχετε παρατηρήσει εσείς κατι να βοηθάει?
    Δεν μπορει να εχεις εκτακτες επειδη εφαγες ενα μπισκοτο.Ναι μεν δημιουργουνται εκτακτες λόγω στομαχου αλλα συνθως αυτο συμβαινει αν φας πολυ και ειδικα αν φας και μετα ξαπλωσεις.Οχι απο ενα μπισκοτο.μαλλον η φοβια σου τις δημιουργει.Ακομα και ψυχοσωματικε ςνα ειναι ομως θελει πολυ προσπαθεια για να ξεκολλησει ςτο μυαλο σου.Προσπαθησε να εισαι ηρεμη...ξερω ειναι δυσκολο.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Μα ρε παιδια ένα περιεργο πραγμα οι έκτακτες μου μέχρι τώρα ήταν όποτε να ναι και εδώ και μια βδομαδα ειναι το απόγευμα και κρατάνε όλη νυχτα. Γιατί? Είναι δυνατόν να αλλάζουν το ποτε πιανουν? Ξεκινουν εδώ και μια βδομαδα από το απόγευμα λες και έχουν πρόγραμμα. Θα τρελαθω

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές βοήθεια
    By Maritf09 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-12-2019, 21:29
  2. Βοήθεια εκτακτες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 19-10-2019, 17:28
  3. Αμφιβολίες...φόβος θέλω πολλες Απόψεις και βοήθεια
    By Den3erwGiatiSeEmena in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 58
    Last Post: 28-03-2018, 15:15
  4. Ξαφνικες Κρισεις Πανικου . Βοηθεια !
    By skorpios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 15-05-2009, 12:25
  5. βοήθεια πολλες πολλες ερωτήσεις..
    By liveloula12 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 2
    Last Post: 29-11-2007, 23:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •