Βοήθεια ξαφνικές πολλες έκτακτες - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 271
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Οι εκτακτες υπάρχουν σε όλους σχεδον τους ανθρωπους. Απλά άλλοι τις αισθάνονται και άλλοι όχι. Εμένα με βοηθησε πολύ το μαγνήσιο στο να μειωθουν. Δεν ξέρω αν το δοκίμασες. Βοηθα ομως. Δεν τις εξαφανίζει. Τις μείωνει. Να εξαφανιστουν όπως εμφανίστηκαν θα το θέλαμε όλοι μας…

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Οι εκτακτες υπάρχουν σε όλους σχεδον τους ανθρωπους. Απλά άλλοι τις αισθάνονται και άλλοι όχι. Εμένα με βοηθησε πολύ το μαγνήσιο στο να μειωθουν. Δεν ξέρω αν το δοκίμασες. Βοηθα ομως. Δεν τις εξαφανίζει. Τις μείωνει. Να εξαφανιστουν όπως εμφανίστηκαν θα το θέλαμε όλοι μας…
    Το μαγνησιο στο προτεινε ογιατρος???το επαιρνα στην εγκυμοσυνη αν θυμαμαι καλα για τι κραμπες.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Δεν έχεις και άδικο. Ζηλέυω τους ανθρωπους που ´εχουν ηρεμία και γαλήνη…

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Οχι ο γιατρος, ο φαρμακοποιος μου μου το εδωσε για το αγχος και με βοηθησε και στις εκτακτες. Στο ειπα σαν προσωπικη εμπειρια. Εννοειται οτι θες συμβουλεψου τον γιατρο σου!

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Παιδιά και εγώ έχω βάλει χολτερ έδειξε ελάχιστες και δεν τις αισθάνθηκα κιολας. Τραγικό. Τώρα να σήμερα πηρα ένα ντεπον και ήπια ένα χυμό και έχω παρατηρησει με το που θα πιω κάτι κρυο τσουπ αρχισα να τις νιώθω. Δεν ξέρω ειλικρινά προσπαθω να τρώω παντα καλά και με μέτρο και μόνο καλές τροφές για να βοηθάω και το στομάχι μου και παλι τίποτα. Δεν αντέχω άλλο αλήθεια. Κάθε στιγμή σκέφτομαι ότι θα με πιασει κάθε που ξαπλώνω κάθε που κάνω κατι που τρώω κάτι και με πιανουν αμέσως. Θέλω να ηρεμησω. Εχει παρατηρησει καμία να την πιανει με το που πιει κάτι? Λέτε να ήταν το ντεπόν? Φοβάμαι τα παντα πια. Καλά για περιοδο δεν συζητώ έχει γίνει πια το σιγουράκι.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ναι και εμενα με το φαγητο με πιανουν. Πλεον δεν τρωω οσο ετρωγα. Δεν ξερω τι να σου πω. Να τρως οτι θες και αν ειναι να ερθουν ηρθαν. Μας πιάνουν που μας πιάνουν τουλαχιστον ας απολαμβανουμε εκεινη την ώρα που ειμαστε καλά.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Παιδιά και εγώ έχω βάλει χολτερ έδειξε ελάχιστες και δεν τις αισθάνθηκα κιολας. Τραγικό. Τώρα να σήμερα πηρα ένα ντεπον και ήπια ένα χυμό και έχω παρατηρησει με το που θα πιω κάτι κρυο τσουπ αρχισα να τις νιώθω. Δεν ξέρω ειλικρινά προσπαθω να τρώω παντα καλά και με μέτρο και μόνο καλές τροφές για να βοηθάω και το στομάχι μου και παλι τίποτα. Δεν αντέχω άλλο αλήθεια. Κάθε στιγμή σκέφτομαι ότι θα με πιασει κάθε που ξαπλώνω κάθε που κάνω κατι που τρώω κάτι και με πιανουν αμέσως. Θέλω να ηρεμησω. Εχει παρατηρησει καμία να την πιανει με το που πιει κάτι? Λέτε να ήταν το ντεπόν? Φοβάμαι τα παντα πια. Καλά για περιοδο δεν συζητώ έχει γίνει πια το σιγουράκι.
    Ποσες δηλαδη εδειξε????εμενα κατεγραψε 600 και δεν καταλαβα καμια.για την γιατρο μου ηταν σποραδικες δηλαδη ελαχιστες.θα επρεπε να ειναι πανω απο 5.000 για να μου δωσει φαρμακο.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Ναι και εμενα με το φαγητο με πιανουν. Πλεον δεν τρωω οσο ετρωγα. Δεν ξερω τι να σου πω. Να τρως οτι θες και αν ειναι να ερθουν ηρθαν. Μας πιάνουν που μας πιάνουν τουλαχιστον ας απολαμβανουμε εκεινη την ώρα που ειμαστε καλά.
    Συμφωνω απόλυτα.ας τρωμε οτι θελουμε αφου δεν μπορουμε να τις αποφυγουμε!!!!

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Αλήθεια πόσο καιρό ταλαιπωρήστε με τις εκτακτες???υπαρχουν διαστηματα που σας ξεχνανε εστω και για λιγο και περιοδοι που εχετε εξαρση??

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Εμενα πριν 3μιση χρόνια ξεκίνησαν. Αλλα ήταν τύπου 2-3 την ημέρα και αν σε περίοδο με κρίσεις πανικού μετά τιποτα. Αλλα στην πρώτη καραντίνα μετά από μια γρίπη λόγω κατάχρησης εισπνεομενων και από το άγχος του κορονοιου ασταμάτητες και πολλές συνεχόμενες. Υπάρχουν μέρες που δεν νιώθω άλλες με τρελαίνουν. Μακάρι να μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πίσω...

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Εγω εδω και 9 μηνες. Απο την τελευταια μου γεννα. Μου ειπαν οτι μπορει να φυγουν στους 4 μηνες αλλα ειμαι στους 9 και ειναι μαζί μου ακόμα.

  12. #57
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Καλησπέρα ! Εγώ το τελευταίο διάστημα αντιμετώπισα πρόβλημα με αυτές . Εμένα ήταν υπερβολικά πολλές ανά δυο η 4 δευτερόλεπτα όλη μέρα όχι μεσημέρια και απογεύματα που βλέπω εδώ ότι έχετε.. κυρίως όταν καθόμουν ξαπλώνω η κοιμάμαι . Έχω μείνει με ένα οξυμετρο στο χέρι για να βλέπω τον καρδιακό ρυθμό και πράγματι όταν συμβαίνει το βλέπω ακόμη και στο οξυμετρο ότι χάνει τον ρυθμό της η καρδιά . Αν με φοβίζει παρά πολύ με φοβίζει . Κυρίως με φοβίζει μην κουράσει τον καρδιακό μυ και πάθω έξω και μακριά καρδιακή ανεπάρκεια από την συχνότητα που έχουν . Και ας λένε οι γιατροί κουκουνάρες .. παρατήρησα όμως κάτι τις τελευταίες ημέρες για αυτό και ξανά γράφω γιατί είπα δεν θα ξανά ασχοληθώ να παλαυωσω τελείως είμαι που είμαι . Πως όταν παθαίνω στρες αυτό συμβαίνει οποτε ήπια κάποια βραδάκια ποτακι και προσπαθούσα να χαλαρώσω και έκανα και μασάζ στην κοιλιά μου και το στομάχι όλα αυτά και προσπαθούσα να χαλαρώσω μετρούσα και μέχρι το πενήντα δυο 3 φορές προσπαθούσα να μιλάω συνεχώς για αλλά θέματα με την οικογένεια μοθ για αν ξεχαστώ και ας ήταν και χαζά και έφυγαν εξαφανίστηκαν όχι απλα ελαττώθηκαν σήμερα που πάλι έπαθα αμόκ με ένα σκηνικό που έγινε έχω κάνει κάποιες αλλά αν δω τα σκούρα θα ξανά κάνω αυτό που έκανα .αυτό ήθελα απλα να σας γράψω μήπως σας βοηθήσει κάτι από αυτά....

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Despinatrik View Post
    Καλησπέρα ! Εγώ το τελευταίο διάστημα αντιμετώπισα πρόβλημα με αυτές . Εμένα ήταν υπερβολικά πολλές ανά δυο η 4 δευτερόλεπτα όλη μέρα όχι μεσημέρια και απογεύματα που βλέπω εδώ ότι έχετε.. κυρίως όταν καθόμουν ξαπλώνω η κοιμάμαι . Έχω μείνει με ένα οξυμετρο στο χέρι για να βλέπω τον καρδιακό ρυθμό και πράγματι όταν συμβαίνει το βλέπω ακόμη και στο οξυμετρο ότι χάνει τον ρυθμό της η καρδιά . Αν με φοβίζει παρά πολύ με φοβίζει . Κυρίως με φοβίζει μην κουράσει τον καρδιακό μυ και πάθω έξω και μακριά καρδιακή ανεπάρκεια από την συχνότητα που έχουν . Και ας λένε οι γιατροί κουκουνάρες .. παρατήρησα όμως κάτι τις τελευταίες ημέρες για αυτό και ξανά γράφω γιατί είπα δεν θα ξανά ασχοληθώ να παλαυωσω τελείως είμαι που είμαι . Πως όταν παθαίνω στρες αυτό συμβαίνει οποτε ήπια κάποια βραδάκια ποτακι και προσπαθούσα να χαλαρώσω και έκανα και μασάζ στην κοιλιά μου και το στομάχι όλα αυτά και προσπαθούσα να χαλαρώσω μετρούσα και μέχρι το πενήντα δυο 3 φορές προσπαθούσα να μιλάω συνεχώς για αλλά θέματα με την οικογένεια μοθ για αν ξεχαστώ και ας ήταν και χαζά και έφυγαν εξαφανίστηκαν όχι απλα ελαττώθηκαν σήμερα που πάλι έπαθα αμόκ με ένα σκηνικό που έγινε έχω κάνει κάποιες αλλά αν δω τα σκούρα θα ξανά κάνω αυτό που έκανα .αυτό ήθελα απλα να σας γράψω μήπως σας βοηθήσει κάτι από αυτά....
    Ταλαιπωρουμαι 2 χρονια περιπου.εχθες το βραδυ που ετοιμαζομουνα για υπνο και κρυωνα μεχρι να βαλω τις πυτζαμες μου παρατηρησα πως μολις ξαπλωσα ανασκελα αρχισαν οι εκτακτες κυριως κατω απο το θωρακα.πιεσα και εγω εκεινο το σημειο και σταματησαν.λετε να το ριξουμε στο ποτο για να χαλαρωσουμε????

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Παιδιά και εγώ έχω παραρηρησει ότι όταν με πιανουν βοηθάει να παιρνω αργές βαθιές ανάσες. Δεν ξέρω τι είναι όλο αυτό που μας έχει αποτινάξει έτσι με δαυτες αλλά σίγουρα δεν είμαστε μόνοι μας. Δείτε ποσοι από εδώ μέσα το έχουμε και συνεχίζουμε. Εμείς θα στηρίζουμε ο ένας τον άλλο θα μοιραζόμαστε κάτι που ίσως βοηθήσει και άλλους και όλα θα πανε καλα. Και εγώ φοβάμαι και εγώ τρέμω. Αυτό που έγραψε η Δέσποινα ναι σίγουρα βοηθάει και κάτι παρομοιο εφαρμόζω και εγώ. Δεν ξέρω γιατί δεν φευγουν μια και καλή. Τι να πω.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Τι ωραιες ειναι ομως οι στιγμες που δεν τις εχουμε… καποιες φορες αγχωνομαι ποτε θα με πιασουν με αποτελεσμα να μην απολαμβανω ουτε τις στιγμες ηρεμιας. Ωρες ωρες νιωθω ενα κενο και μετα απο λιγο ρευομαι και ολα καλα. Και αυτες εκτακτες ειναι; Σας ετυχε; Το εχω καθε μερα σχεδον ολη μερα.

Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές βοήθεια
    By Maritf09 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-12-2019, 21:29
  2. Βοήθεια εκτακτες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 19-10-2019, 17:28
  3. Αμφιβολίες...φόβος θέλω πολλες Απόψεις και βοήθεια
    By Den3erwGiatiSeEmena in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 58
    Last Post: 28-03-2018, 15:15
  4. Ξαφνικες Κρισεις Πανικου . Βοηθεια !
    By skorpios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 15-05-2009, 12:25
  5. βοήθεια πολλες πολλες ερωτήσεις..
    By liveloula12 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 2
    Last Post: 29-11-2007, 23:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •