Βοήθεια ξαφνικές πολλες έκτακτες - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 19 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 271
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Αυτο το εχω εδω και 3 μηνες με αποτελεσμα απο τις πολλες προσπαθειες να ρευομαι. Νομιζω και το στομαχι παιζει ρολο..

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Αυτο το εχω εδω και 3 μηνες με αποτελεσμα απο τις πολλες προσπαθειες να ρευομαι. Νομιζω και το στομαχι παιζει ρολο..
    Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι σταματησα να καταλαβαινω τις εκτακτεςστο λαιμο και τωρα τις αισθανομαι στο κατω μερος του θωρακα ή στο κεντρο του θωρακα.εχει συμβει σε κανεναν αλλο???

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Επίσης δεν μπορω να εξηγησω γιατι οι περισοοτερες εκτακτες τις αισθανομαι βραδυ και κυριως ξαπλωμενη ανασκελα/δεξια/αριστερα???

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Και εγώ τότε τις αισθάνομαι τις περισσότερες δεν ξέρω γιατί. Και εγώ τις αισθάνομαι στο κέντρο θώρακα και καρδιά κανονικά. Ρε παιδια βοήθεια ανέβηκα κάτι σκάλες και ένιωσα έκτακτες. Γίνεται να τις νιώθεις στην ας πουμε άσκηση? Να ανησυχώ? Έχει συμβεί σε κανέναν?

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ναι θωρακα ή δεξιά ή αριστερα ή κέντρο. Ειμαι αδιαθετη και εχει 5 μερες με τρελαναν.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Και εγώ περιμενω τώρα. Αλλά σου έχει τυχει ενώ ανεβαίνεις σκάλες η γυμνάζεσαι?

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Και εγώ τότε τις αισθάνομαι τις περισσότερες δεν ξέρω γιατί. Και εγώ τις αισθάνομαι στο κέντρο θώρακα και καρδιά κανονικά. Ρε παιδια βοήθεια ανέβηκα κάτι σκάλες και ένιωσα έκτακτες. Γίνεται να τις νιώθεις στην ας πουμε άσκηση? Να ανησυχώ? Έχει συμβεί σε κανέναν?
    Οταν εννοεις καρδια κανονικα???μια φορα πταν εκανα προθερμανση για γυμναστικη με πιασανε 10 εκτακτες απανωτες.πταν ειμαι ορθια δεν τις αισθανομαι,αλλα οταν λιγο ξαπλωσω ή καθομαι καναπε ξεκινανε.ρε παιδια εχω σαλταρει λεμε.δεν ξερω τι να υποθεσω.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Και εγώ ρε συ στον καναπέ και ξαπλα τις αισθάνομαι τις περισσοτερες. Δεν ξέρω τι παιζει. Απλά καμια φορα αν πιεστω η ανεβω σκάλα τρέξω κλπ με πιανουν και τότε. Πιστεύω ότι απλά θα μείνουμε με αυτές. Σε καταλαβαίνω απόλυτα δεν φαντάζεσαι. Είναι απίστευτα φοβιστικες. Όταν λέω καρδιά εννοώ ότι νιώθω ότι θα σταματήσει η καρδιά μου ότι προέρχονται από εκεί. Τις προαλλες ήμουν στη δουλειά και εκεί που καθόμουν με πιασαν απανωτές φοβήθηκα απειρα ήταν λες και κάποιος έπιασε την καρδιά μου και μετά άρχιζα να ζαλίζομαι. Ένιωσα οτι θα λιποθυμησω. Δεν αντέχω. Προσπαθώ παρολα αυτά να είμαι όσο πιο ήρεμη γίνεται όσο μπορώ. Προσπαθώ.

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Εγω τις νιώθω μόνο σε άσκηση( ακόμα και περπάτημα). Όταν ξαπλωνω εξαφανιζονται

  10. #85
    Καλησπέρα και εγώ 26 είμαι με επιβεβαιωμένες έκτακτες σε καρδιογράφημα άνδρας. Απλά μια ερώτηση θέλω να κάνω σας έχει πιάσει εν ώρα ύπνου ? Εχθές ενώ κοιμόμουν έπαθα έκτακτη και ήταν σαν τράνταγμα στο στήθος εσεις πως τις νιώθετε ? Σας έχει τύχει εν ώρα ύπνου ?

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Ναι ναι ναι!! Μου έχει τυχει και δεν σου κρυβω στην αρχή ξυπνουσα μες στον υπνο μου φοβισμένη με κρίση πανικου νομίζοντας ότι χτυπάει αργά γρήγορα και δεν ξέρω εγώ τι. Είναι τραγικό αλλά ναι μου συμβαίνει και εμένα. Κράτα γερά έχω να σου πω και προσπαθησε να είσαι ήρεμος. Μακάρι να πανε ολα καλα για όλους μας.

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Οχι σε σκαλα. Δεν γυμναζομαι. Παω χορο και μου εχει τυχει μια φορα.

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Δεν εχω σταθερες ωρες που με πιανουν. Οποτε θελουν ερχονται πλεον απλα σιγουρα λιγες μερες πριν την περιοδο, κατα την περιοδο και λιγες μερες μετα ειναι σιγουρο. Καταντησαμε να μας κοβεται το χαμογελο μαχαιρι οταν μας πιανουν. Χθες εβαζα φαγητο στον γιο μου, μιλουσαμε και γελουσαμε με τον συζυγο και με πιανει δεξιά απο το κεντρο του θωρακα κατι πολύ εντονο. Ριπες συνεχομενες για 4 δευτερολεπτα αλλα νομιζα θα μεινω! Κρατουσα το στηθος μου και με κοιταζε ο συζυγος μου. Του λεω και εγω: ηταν δυνατή, νόμιζα θα φυγω! Και μετα δεν ειπαμε κατι αλλο. Απλα δεν το συζηταω και δεν του τα λεω. Αρκετα εχουμε…

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Πάντως από ότι έχω καταλάβει βάσει όσων μου έχουν πει γιατροί κατά την διάρκεια άσκησης μπορεί να θεωρηθούν και επικίνδυνες σε στιγμές ηρεμίας είναι σε εισαγωγικά πιο νορμάλ. Και για αυτό αγχώνομαι παρα πολύ και δεν τολμώ ουτε να συνεχίσω το περπάτημα μέσα στο σπίτι όταν τις παθαίνω.
    Σήμερα δυστυχώς είναι κακή μέρα, νιώθω απίστευτη κούραση και έκτακτες περίεργες. Ίσως να ευθύνεται το χασιμοτο εντελει για τις κακές μέρες...

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Κοίτα αν υπαρχει ιστορικο στην οικογενεια αιφνιδιου θανατου μονο τότε ειναι επικινδυνες μου ειπαν. Καλό κάνει το περπάτημα αλλά μην το παρακάνουμε κιόλας. Απο την στιγμή που νιωθουμε άβολα καλό είναι να κρατούμε μια υγιεινή σταση ζωής χωρις να πιεζόμαστε. Ουτε το να καθομαστε ολη μέρα ειναι καλό, ούτε το να τρωμε ανθυγιεινα ειναι καλο για να μην δημιουργησουμε αλλα προβληματα. Ολα με μετρο. Εγω δεν θα παω να κανω ελευθερη πτωση ασπουμε αλλα θα κανω water sports! Το χασιμοτο ειναι αυτοάνοσο ετσι;

Page 6 of 19 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές βοήθεια
    By Maritf09 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-12-2019, 21:29
  2. Βοήθεια εκτακτες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 19-10-2019, 17:28
  3. Αμφιβολίες...φόβος θέλω πολλες Απόψεις και βοήθεια
    By Den3erwGiatiSeEmena in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 58
    Last Post: 28-03-2018, 15:15
  4. Ξαφνικες Κρισεις Πανικου . Βοηθεια !
    By skorpios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 15-05-2009, 12:25
  5. βοήθεια πολλες πολλες ερωτήσεις..
    By liveloula12 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 2
    Last Post: 29-11-2007, 23:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •