Βοήθεια ξαφνικές πολλες έκτακτες - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 19 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 271
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Δεν μου έβαλε χολτερ. Είπε ας δούμε αν θα ηρεμήσω για ένα διάστημα ηιατι σίγουρα με το άγχος γίνονται χειροτερες και αν οχι θα το βάλουμε. Και εφόσον δείξει κοιλιακες αυτές θα πρέπει να διερευνηθουν παραπάνω με μαγνητική γιατι σημαίνει ότι από μέσα κάτι δεν πάει καλά με την καρδιά σε αντίθεση με τις υπεκοιλιακες. Αν και η μαγνητική βγει οκ βλέπουμε. Αχ Έλλη και εμένα σταματα όταν πάω να κοιμηθώ και στον ύπνο μου βασικα. Προχθές ξύπνησα γιατι ενιωθα ακριβώς αυτές τις παύσεις. Σου ειπαν κατά πόσο ειναι επικίνδυνο και μπορεί να οδηγήσει σε ανακοπή η γιατι συμβαίνει; είναι πάρα πολύ τρομακτικό..
    Ναι ξέρω πως είναι να χάνεις τον εαυτό σου εξαιτίας τους. Αναρωτιέμαι αν η ZME που πήρε τα αντικαταθλιπτικα νιωθει καλύτερα γιατι έχει καιρό να γράψει

  2. #122
    Υπέρκοιλιακες είναι επικίνδυνες αλλά το 95% αυτών που έχουμε είναι κολπικές οπότε δεν υπάρχει θέμα ανησυχίας..υπέρ κοιλιακές είναι επικίνδυνες γιατί μπορεί να σε κάνει ταχυκαρδία όπως κοιλιακή μαρμάριγη υπέρ κοιλιακό παροξυσμό που ειναι δύο πολύ επικίνδυνες αρρυθμίες. Έλενα είμαστε 25 χρόνων δεν χρειάζεται από τώρα να φοβόμαστε τόσο πολύ χρειάζεται ηρεμία όλα θα γίνουν. Και σου μιλάω εγώ που το άγχος τρελενομαι με.εκτακτες ειδικά τώρα που έδωσα για ιατρική

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Για να καταλαβω οι κοιλιακές έιναι επικινδυνες ή οι υπερκοιλιακες???γιατι οταν εβαλα holter η διαγνωση ηταν διασπαρτες κοιλιακες συστολες αλλα δεν μου ειπε οτι ειναι επικινδυνες.καινουριο αγχος προστεθηκε παλι!!!!!

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Έχω την αίσθηση ότι υπερκοιλιακες=κολπικες.Δηλ αδη έχουμε αυτές που προέρχονται από τις κοιλιές που είναι οι επικίνδυνες και αυτές από τους κόλπους( δηλ. Υπερκοιλιακες) που δεν γεννάνε συνήθως επικίνδυνες αρρυθμίες. Προφανώς και δεν εννοω ότι 3/5/10 κοιλιακες είναι επικίνδυνες, αλλά αν υπερτερούν και είναι αρκετές πρπει να γίνουν περαιτέρω εξετάσεις μου ειπε. Δεν ξέρω ρε παιδιά το θέμα των αρρυθμιων είναι τόσο χαοτικό ακόμα και για τους ίδιους ποσο δε για μας που τις βιώνουμε.

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Trelameni οχιι δεν ήθελα να σας αγχωσω
    Σε παρακαλώ μην αγχώνεσαι. Εφόσον ο γιατρός σου είπε οκ τότε είναι οκ
    Απλα εμενα έρχονται και σε ριπες. Δηλαδή 3 συνεχόμενες που εκεί τα βλέπω όλα.

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Trelameni οχιι δεν ήθελα να σας αγχωσω
    Σε παρακαλώ μην αγχώνεσαι. Εφόσον ο γιατρός σου είπε οκ τότε είναι οκ
    Απλα εμενα έρχονται και σε ριπες. Δηλαδή 3 συνεχόμενες που εκεί τα βλέπω όλα.
    Στο holter μου βρηκε 600 κοιλιακες και εκεινη την περιοδο ειχα καθε μερα.μου ειπε ειναι οκ αλλα αν συνεχισω να εχω καθημερινα θα πρεπει να το ξανακοιταξουμε καποια στιγμη.απο τοτε βεβαια αραιωσαν πολυ αισθανομουνα 1 την εβδομαδα.

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Θεωρείς ότι είναι επειδή ξεαγχωθηκες; τις ένιωθες όλες;

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Την ημερα που εβαλα το holter (πριν 10μηνες) δεν αισθανθηκα ουτε μια.παντως σημερα που εκανα γαστροσκοπηση και ρωτησα το γιατρο μου διαβεβαιωσε οτι το στομαχι δημιουργει εκτακτες.

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Πωπω τρομερό. Θα ήθελα πάρα πολύ να καταλάβω γιατί κάποιες τις νιώθουμε και άλλες οχι. Έτυχε προχθές που είχα τρελό άγχος και είχα ταχυκαρδια να τις πιάσω στο σφυγμό. Ήταν πολλές και δεν ένιωσα καμια. Όλα επηρεάζουν από ότι έχω καταλαβει. Εδώ σκύβω και νιώθω η κάθομαι και επειδή μάλλον ανεβαίνουν όλα προς τα πάνω παλι νιώθω.

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Πωπω τρομερό. Θα ήθελα πάρα πολύ να καταλάβω γιατί κάποιες τις νιώθουμε και άλλες οχι. Έτυχε προχθές που είχα τρελό άγχος και είχα ταχυκαρδια να τις πιάσω στο σφυγμό. Ήταν πολλές και δεν ένιωσα καμια. Όλα επηρεάζουν από ότι έχω καταλαβει. Εδώ σκύβω και νιώθω η κάθομαι και επειδή μάλλον ανεβαίνουν όλα προς τα πάνω παλι νιώθω.
    Αλυτη απορια και για εμενα γιατι καποιοι τις αισθανονται καο καποιοι οχι.οταν σκυβω ή καθομαι με τροπο που να πιεζεται το στομαχι και εγω τις αισθανομαι.

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Alex cha View Post
    Υπέρκοιλιακες είναι επικίνδυνες αλλά το 95% αυτών που έχουμε είναι κολπικές οπότε δεν υπάρχει θέμα ανησυχίας..υπέρ κοιλιακές είναι επικίνδυνες γιατί μπορεί να σε κάνει ταχυκαρδία όπως κοιλιακή μαρμάριγη υπέρ κοιλιακό παροξυσμό που ειναι δύο πολύ επικίνδυνες αρρυθμίες. Έλενα είμαστε 25 χρόνων δεν χρειάζεται από τώρα να φοβόμαστε τόσο πολύ χρειάζεται ηρεμία όλα θα γίνουν. Και σου μιλάω εγώ που το άγχος τρελενομαι με.εκτακτες ειδικά τώρα που έδωσα για ιατρική
    Υπερκοιλιακές ή κοιλιακες ειναι το ιδιο??

  12. #132
    Παιδιά υπέρκοιλιακες με κοιλιακές δεν είναι το ίδιο..υπέρκοιλιακες είναι επικίνδυνες γιατί προέρχονται έξω από τις κοιλίες της καρδιας.

  13. #133
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Alex cha View Post
    Παιδιά υπέρκοιλιακες με κοιλιακές δεν είναι το ίδιο..υπέρκοιλιακες είναι επικίνδυνες γιατί προέρχονται έξω από τις κοιλίες της καρδιας.
    Συγνώμη για την ερώτηση.αρα εμένα που μου βρήκε εκτακτες κοιλιακές δεν ειναι επικίνδυνες???

  14. #134
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Συγνώμη Αλεξ σου είπε γιατρός ότι οι υπερκοιλιακες είναι επικίνδυνες; Πρώτη φορά το ακούω και αυτό..

  15. #135
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    730
    Παιδιά σήμερα τα έχω δει όλα. Έχω όλη μέρα έκτακτες βασικά από όταν έφαγα το μεσημέρι και μετά όλη μέρα. Δεν αντέχω άλλο. Πήρα ένα σιμεκο ένιωσα καλυτερα αλλά τώρα όλο παω να ρευτώ και δεν μπορώ να βγάλω τον αέρα. Είμαι χάλια δεν αντέχω άλλο. Ολη μερα μαρτυριο. Τι να κάνω? Θα τρέλαθω

Page 9 of 19 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές βοήθεια
    By Maritf09 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-12-2019, 20:29
  2. Βοήθεια εκτακτες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 19-10-2019, 16:28
  3. Αμφιβολίες...φόβος θέλω πολλες Απόψεις και βοήθεια
    By Den3erwGiatiSeEmena in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 58
    Last Post: 28-03-2018, 14:15
  4. Ξαφνικες Κρισεις Πανικου . Βοηθεια !
    By skorpios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 15-05-2009, 11:25
  5. βοήθεια πολλες πολλες ερωτήσεις..
    By liveloula12 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 2
    Last Post: 29-11-2007, 22:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •