Βοήθεια ξαφνικές πολλες έκτακτες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 271
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Έλλη μήπως είσαι όλη μερα έξω και γυρίζεις απογευμα; Εμενα εμφανίζονται κάποιες φορές με το που πατήσω σπίτι και χαλαρώσω...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Μα ρε παιδια ένα περιεργο πραγμα οι έκτακτες μου μέχρι τώρα ήταν όποτε να ναι και εδώ και μια βδομαδα ειναι το απόγευμα και κρατάνε όλη νυχτα. Γιατί? Είναι δυνατόν να αλλάζουν το ποτε πιανουν? Ξεκινουν εδώ και μια βδομαδα από το απόγευμα λες και έχουν πρόγραμμα. Θα τρελαθω
    Οταν εισαι εξω απο το σπιτι σκεφτεσαι καθολου τις εκτακτες???γιατι και εμενα με πιανουν τον τελευταιο καιρο σε ασχετες στιγμες.

  3. #33
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Καλησπερα σας δεν είναι η πρωτη φορα που γράφω εννοείται για έκτακτες μα φοβάμαι πολυ. Μόλις γυρισα σπιτι από τη δουλειά και μόλις ξεκίνησε να μου έρχεται περιοδος. Ξαφνικά με το που έφαγα με έπιασαν ανά δυο δευτερόλεπτα έκτακτες. Είναι πολλες και πολυ δυνατές. Φοβάμαι. Τι να κάνω? Έχει παρατηρησει κάποια άλλη κοπέλα το ίδιο λόγο περιοδου? Συγνώμη από τους άντρες εννοείται οποιαδήποτε βοήθεια κάτι παραπανω απο καλοδεχούμενη.
    Καλησπέρα. Και βέβαια στην περίοδο συμβαίνει εμένα μου το έχει πει καρδιολόγος. Δεν έχουν εξηγήση για ποιον λόγο συμβαίνει αλλά συνηθίζεται.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Απελπισία είναι όλο αυτό. Αλήθεια. Δεν μπορώ να ξαπλώσω καν από την αριστερή μου μεριά. Με το που ξαπλώσω από αριστερά με πιανουν έκτακτες. Έχει τυχει σε κανέναν? Δεν τις αντεχω αλλο τις φοβάμαι τόσο πολυ.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Απελπισία είναι όλο αυτό. Αλήθεια. Δεν μπορώ να ξαπλώσω καν από την αριστερή μου μεριά. Με το που ξαπλώσω από αριστερά με πιανουν έκτακτες. Έχει τυχει σε κανέναν? Δεν τις αντεχω αλλο τις φοβάμαι τόσο πολυ.
    Ναι με πιάνουν και όταν κάνω συγκεκριμένες κινήσεις. Είτε ξαπλώσω από αριστερά, είτε σκυψω! Είτε πάω να σηκώσω κάτι βαρη. Άσε...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Απελπισία είναι όλο αυτό. Αλήθεια. Δεν μπορώ να ξαπλώσω καν από την αριστερή μου μεριά. Με το που ξαπλώσω από αριστερά με πιανουν έκτακτες. Έχει τυχει σε κανέναν? Δεν τις αντεχω αλλο τις φοβάμαι τόσο πολυ.
    Εμένα με πιανουν οταν ξαπλωνω απο τη δεξια πλευρα.καθε μερα φοβος.πως θα τις ξεφορτωθουμε δεν ξερω τις ατιμες!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by ΖΜΕ View Post
    Ναι με πιάνουν και όταν κάνω συγκεκριμένες κινήσεις. Είτε ξαπλώσω από αριστερά, είτε σκυψω! Είτε πάω να σηκώσω κάτι βαρη. Άσε...
    Και εμενα παλια οταν εσκυβα να πιασω κατι τις ενιωθα.τωρα.......φοβαμαι καθε λεπτο ποτε θα ερθει η επομενη!!!!!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Αχ βρε παιδια τι κατάσταση ειναι αυτη. Εγω τωπρα ένιωσα μια πρώτη φορα κράτησε τόση ώρα και η αίσθηση της πολύ διαφορετική. Ενα τρέμουλο μεσα στο στήθος που ανέβηκε στον λαιμο και δυνάμωνε. Κρατουσα και το βρέφος και μου ήρθε μια ζαλάδα, νόμιζα θα πέσω..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Αχ βρε παιδια τι κατάσταση ειναι αυτη. Εγω τωπρα ένιωσα μια πρώτη φορα κράτησε τόση ώρα και η αίσθηση της πολύ διαφορετική. Ενα τρέμουλο μεσα στο στήθος που ανέβηκε στον λαιμο και δυνάμωνε. Κρατουσα και το βρέφος και μου ήρθε μια ζαλάδα, νόμιζα θα πέσω..
    Αυτό παθαινω. Και λέω τέλος... Δεν είναι ζωή αυτή. Μόνο όποιος το περνάει καταλαβαίνει. Έχω ξαπλώσει αδιαθετη φουλ αίμα και Βαράνε συνέχεια. Πες μου πως να ηρεμήσω????

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by ΖΜΕ View Post
    Αυτό παθαινω. Και λέω τέλος... Δεν είναι ζωή αυτή. Μόνο όποιος το περνάει καταλαβαίνει. Έχω ξαπλώσει αδιαθετη φουλ αίμα και Βαράνε συνέχεια. Πες μου πως να ηρεμήσω????
    Με βρισκεις απολυτα συμφωνη.δεν ειναι ζωη αυτη!!!!βρε παιδια οι γιατροι τι σας εχουνε πει????

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Σκεψου ποσες φορες σε πιασανε και εισαι ακόμα δυνατή. Στα λέω για να τα διαβάζω και εγώ για να τα πιστέψω.. είμαστε ομως δυνατές. Πολύ. Δυστυχώς η Ζωή μας τα έφερε έτσι ωστε να τις νιώθουμε… πόσες φορές ειπα μακάρι να ειχα χιλιάδες και να μην ενιωθα ουτε μία παρα να έχω 200 και να τις νιώθω! Απλά έλεος. Την μία ειναι η περίοδος, την άλλη η ωορρηξία, την άλλη το άγχος… εχω χασει 7 κιλά αυτες τις μέρες. Δεν τρωω. Καθε φορά ο τρόμος ειναι τοσος που ουτε καν μιλάω. Θελω να κοιμηθω να μην νιωθω τιποτα…

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Εμενα μου ειπε να πέρνω μισο encorcor οταν τις νιωθω πολύ έντονα. Προσεξα ομως οτι την επομενη μερα ειμαι χειροτερα οποταν το αποφευγω.. δεν υπαρχει λυση.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Σκεψου ποσες φορες σε πιασανε και εισαι ακόμα δυνατή. Στα λέω για να τα διαβάζω και εγώ για να τα πιστέψω.. είμαστε ομως δυνατές. Πολύ. Δυστυχώς η Ζωή μας τα έφερε έτσι ωστε να τις νιώθουμε… πόσες φορές ειπα μακάρι να ειχα χιλιάδες και να μην ενιωθα ουτε μία παρα να έχω 200 και να τις νιώθω! Απλά έλεος. Την μία ειναι η περίοδος, την άλλη η ωορρηξία, την άλλη το άγχος… εχω χασει 7 κιλά αυτες τις μέρες. Δεν τρωω. Καθε φορά ο τρόμος ειναι τοσος που ουτε καν μιλάω. Θελω να κοιμηθω να μην νιωθω τιποτα…
    Απλα η απορια μου ειναι γιατι δεν τις αισθανομασταν πριν και τωρα ειναι απολυτος τρομος ολης της ημερας!!!!δεν μπορουν να εξαφανιστουν οπως εμφανιστηκαν????

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Σκεψου ποσες φορες σε πιασανε και εισαι ακόμα δυνατή. Στα λέω για να τα διαβάζω και εγώ για να τα πιστέψω.. είμαστε ομως δυνατές.
    Δεν αισθανομαι καθολου δυνατη.τρομοκρατημενο ανθρωπακι ειμαι καθε μερα και με εχω βαρεθει.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Εμενα μου ειπε να πέρνω μισο encorcor οταν τις νιωθω πολύ έντονα. Προσεξα ομως οτι την επομενη μερα ειμαι χειροτερα οποταν το αποφευγω.. δεν υπαρχει λυση.
    Εμενα παντως δεν μου προτεινε κανενα φαρμακο παρολο που εβαλα holter.και να φανταστεις δεν ηθελε να μου το βαλει, μετα απο πιεση δικη μου τελικα δεχτηκε.

Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές βοήθεια
    By Maritf09 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-12-2019, 21:29
  2. Βοήθεια εκτακτες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 19-10-2019, 17:28
  3. Αμφιβολίες...φόβος θέλω πολλες Απόψεις και βοήθεια
    By Den3erwGiatiSeEmena in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 58
    Last Post: 28-03-2018, 15:15
  4. Ξαφνικες Κρισεις Πανικου . Βοηθεια !
    By skorpios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 15-05-2009, 12:25
  5. βοήθεια πολλες πολλες ερωτήσεις..
    By liveloula12 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 2
    Last Post: 29-11-2007, 23:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •