Βοήθεια ξαφνικές πολλες έκτακτες - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 19 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 271
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Lia22387 View Post
    Τι ωραιες ειναι ομως οι στιγμες που δεν τις εχουμε… καποιες φορες αγχωνομαι ποτε θα με πιασουν με αποτελεσμα να μην απολαμβανω ουτε τις στιγμες ηρεμιας. Ωρες ωρες νιωθω ενα κενο και μετα απο λιγο ρευομαι και ολα καλα. Και αυτες εκτακτες ειναι; Σας ετυχε; Το εχω καθε μερα σχεδον ολη μερα.
    Περυσι για 3 ημερες ειχα 20-30-40 μεσα σε 1,5 ωρα μολις ρευτηκα σταματησαν.καποια στιγμη για 10 ημερες δεν ειχα καθολου,μαλλον δεν αισθανομουν.νομιζα οτι ειχα πισω την παλια ξεγνοιαστη ζωη μου !!!

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    180
    Ολες το ιδιο ειμαστε! Απιστευτο!!! Νιωθω μια παρηγορια αλλά πόσο θα χαιρομουν να ακουγα οτι κάποιας σταμάτησαν! Θα κρατούσα ψηλά την ελπίδα. Πλεον δεν εχω καμία. Απλά το ξέρω οτι θα τις εχω. Αας ευχαριστω που υπαρχετε εδω και στηριζουμε η μια την άλλη.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Μονο εγω όταν είμαι αγχωμένη η θυμωμένη νιώθω σαν να μου σφίγγει ένα χέρι την καρδιά; ξέρω ότι παθαίνω έκτακτες εκείνη την στιγμή αλλά δεν είναι κενό χτύπος είναι ένα πάρα πολύ τρομακτικό πράγμα, σαν να πιέζεται παρα πολύ η καρδιά, σαν να σφίγγεται..πφφ δεν μπορώ καν να το εξηγήσω αλλα είναι τραγικο

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Παιδιά εγώ σήμερα όλη μέρα οκ και μετά το απόγευμα έφαγα ένα ρυζόγαλο και αυτό ήταν. Ξεκίνησαν πολλες και ιδιαίτερα δυνατές. Τρόμαξα απίστευτα. ένιωσα χάλια και προσπαθησα να ηρεμησω. Απλά ήθελα να το πω γιατί για μένα ήταν η πολοστη φορά που διέκρινα ότι με ενοχλεί κάτι γαλακτοκομικό. Από σήμερα κόβω ότι έχει να κάνει με αυτά. Λυπάμαι αλλά φοβάμαι ότι είναι και από αυτά οι έκτακτες. Δεν ξέρω αν έχει τυχει σε καμία. Φοβήθηκα πολυ.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Οταν το παθαινεις αυτο βαλε το χερι σου κατω απο το θωρακα.το εκανα ενα βραδυ που ημουν ξαπλωμενη (τοτε παρατηρω τις περισσοτερες εκτακτες)για να καταλαβω αν ερχεται απο το στομαχι σε συνδυασμο με ηρεμες ανασες σταματανε.με βοηθησε πολυ.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Παιδιά βοήθεια. Είμαι στη δουλειά και ξαφνικά εκεί που κάθομαι νιώθω ένα περιεργο πραγμα σαν ακανόνιστο ρυθμό για δευτερόλεπτα. Νομίζω ένιωσα σαν έκτακτες δυνατές τρεις και από το φόβο μου η από δεν ξέρω τι κακό θα μου συμβεί ένιωσα να παω να λιποθυμήσω. Έχει συμβεί σε καμία? Τι είναι αυτό?

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Συνεχόμενες 3; χωρίς ενδιάμεσο κανονικό χτυπο;

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Παιδιά βοήθεια. Είμαι στη δουλειά και ξαφνικά εκεί που κάθομαι νιώθω ένα περιεργο πραγμα σαν ακανόνιστο ρυθμό για δευτερόλεπτα. Νομίζω ένιωσα σαν έκτακτες δυνατές τρεις και από το φόβο μου η από δεν ξέρω τι κακό θα μου συμβεί ένιωσα να παω να λιποθυμήσω. Έχει συμβεί σε καμία? Τι είναι αυτό?
    Το πάθαινα συχνά όταν άλλαξα αγωγή, μου έγραψε το dorm ο γιατρός για να το παίρνω όταν το πάθω και όταν έχω έντονο άγχος
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Παιδιά βοήθεια. Είμαι στη δουλειά και ξαφνικά εκεί που κάθομαι νιώθω ένα περιεργο πραγμα σαν ακανόνιστο ρυθμό για δευτερόλεπτα. Νομίζω ένιωσα σαν έκτακτες δυνατές τρεις και από το φόβο μου η από δεν ξέρω τι κακό θα μου συμβεί ένιωσα να παω να λιποθυμήσω. Έχει συμβεί σε καμία? Τι είναι αυτό?
    Πως είσαι????

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Μια που με έπιασε αυτό και τα έκανα πανω μου και μια που ηρέμησα μέχρι τώρα. Αλλά τρέμω για όταν με πιασει ξανά. Τι ήταν αυτό? Γιατί μου συμβαίνει? Με γονάτισε. Δεν ήταν ότι ήταν απανωτο χωρίς κτυπο ήταν πολυ περιεργο σαν έκτακτη και παραλληλα να νιώθω ότι παει να ξεκινήσει ταχυκαρδια και μετά σαν να ήταν πολυ δυνατό. Όλα μαζί? Φοβάμαι τρέμω. Όλη μέρα.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Μια που με έπιασε αυτό και τα έκανα πανω μου και μια που ηρέμησα μέχρι τώρα. Αλλά τρέμω για όταν με πιασει ξανά. Τι ήταν αυτό? Γιατί μου συμβαίνει? Με γονάτισε. Δεν ήταν ότι ήταν απανωτο χωρίς κτυπο ήταν πολυ περιεργο σαν έκτακτη και παραλληλα να νιώθω ότι παει να ξεκινήσει ταχυκαρδια και μετά σαν να ήταν πολυ δυνατό. Όλα μαζί? Φοβάμαι τρέμω. Όλη μέρα.
    Μηπως ητανε κριση πανικου???αυτος ο φοβος και ο τρομος καθημερινος αγωνας!!!!

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Τις τελευταίες μέρες (4-5) καί εγώ αισθάνομαι ότι η ανασα μου " Δεν φτάνει μέχρι μέσα", δεν είναι γεμάτη...
    Σκέφτομαι νά πάρω ένα οξυμετρο ή μήπως θά αγχωθω περισσότερο; Ή να πάω πνευμολογο; Πάντως δεν έχω περισσότερο άγχος από πρίν δυο βδομάδες, αλλά μάλλον συσσωρεύεται καί μου τά σκαει μία στο τόσο..

  13. #73
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Παιδιά βοήθεια. Είμαι στη δουλειά και ξαφνικά εκεί που κάθομαι νιώθω ένα περιεργο πραγμα σαν ακανόνιστο ρυθμό για δευτερόλεπτα. Νομίζω ένιωσα σαν έκτακτες δυνατές τρεις και από το φόβο μου η από δεν ξέρω τι κακό θα μου συμβεί ένιωσα να παω να λιποθυμήσω. Έχει συμβεί σε καμία? Τι είναι αυτό?
    καλησπέρα!! και σε εμένα έχει συμβεί αρκετές φορές . Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι δεν είναι ίδιες όλες τις φορές ακόμη και στο ίδιο μας το σώμα ποσό μάλλον από άνθρωπο σε άνθρωπο όλοι μπορεί να έχουμε παρόμοια συμπτώματα αλλά αλλά σίγουρα το κάθε σώμα τα αντιλαμβάνεται διαφορετικά ! Εύχομαι να πάνε στον αγύριστο όλων των ανθρώπων που βλέπω εδώ στο φόρουμ ότι τους ταλαιπωρεί μαζί και με εμάς !! Ψάχνω την ζωή μου και πως είναι να είσαι ήρεμος και να μην περιμένεις ποτε θα έρθει η επόμενη αλλά το έχω ξεχάσει πως ήταν ..

  14. #74
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    12
    Πάντως με παρηγορεί το γεγονός όχι ότι συμβαίνει σε άλλους ανθρώπους αν είναι δυνατόν μακάρι να μην γίνει ξανά ποτε σε κανέναν άνθρωπο .. αλλά το γεγονός ότι δεν είμαι μόνη μου σε αυτό και ότι δεν είμαι τρελή όπως με έχουν βγάλει κάποιοι γιατί εφόσον έχουν γίνει κάποιες απαραίτητες εξετάσεις οι οποίες δεν έχουν δείξει κάτι εγώ συνεχίζω και τα βιώνω από το κακό στο χειρότερο . Για αυτό διαβάζω συλλαβή προς συλλαβή αυτά που γράφεται όλοι έδω μέσα για αυτό το θέμα και μπορώ να μπω και στην θέση σας αλλά και κυρίως να καταλάβουμε ο ένας τον άλλον . Γιατί ως γνωστό μόνο όταν πάθουμε κάτι ξέρουμε πως είναι . Ενώ όταν ο άλλος το βιώνει και εμείς δεν το έχουμε νιώσει κοινώς χεστηκ@@ν χαχα . Αααχχ συγνώμη για το σεντόνι και της θεωρίες μου μέσα στο βράδυ απλα στεναχωριέμαι πρέπει κάποια να τα πω . Στο οικείο μ περιβάλλον ούτε λόγος

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Παιδιά τεστ για κορώνα κάνατε? Αυτό το σύμπτωμα με την δυσκολία στην ανάσα το είχα όταν νόσησα
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Page 5 of 19 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές βοήθεια
    By Maritf09 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 21-12-2019, 21:29
  2. Βοήθεια εκτακτες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 19-10-2019, 17:28
  3. Αμφιβολίες...φόβος θέλω πολλες Απόψεις και βοήθεια
    By Den3erwGiatiSeEmena in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 58
    Last Post: 28-03-2018, 15:15
  4. Ξαφνικες Κρισεις Πανικου . Βοηθεια !
    By skorpios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 15-05-2009, 12:25
  5. βοήθεια πολλες πολλες ερωτήσεις..
    By liveloula12 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 2
    Last Post: 29-11-2007, 23:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •