Ξεπερνώντας άτομα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1

    Ξεπερνώντας άτομα

    Καλησπέρα σε ολ@, όπως λέει κ ο τίτλος ουσιαστικά θέλω να πω ότι λόγω καραντίνας κλπ έχω μείνει σχεδόν μόνη, το οποίο κάνει πολύ δύσκολο να ξεπεράσω παρελθοντικες σχέσεις, ερωτικές η φιλικές, με άτομα.. Εν ολίγοις σκέφτομαι ένα κορίτσι με το οποίο έχουμε περίπου ένα χρόνο που μαλώσαμε ακόμα.. Πως μπορώ να προχωρήσω επιτέλους στη ζωή μου; από πανεπιστήμια, dating apps κλπ κάνω προσπάθειες για φιλίες κ σχέσεις αλλά δε βλέπω μεγάλο αντίκρυσμα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Δεν δίνεις στοιχεία για σένα. Με το κορίτσι που λες είχατε σχέση ;

  3. #3
    οχι, απλα ειχα εναποθεσει (λανθασμενα) ολες μου τις ελπιδες οτι ο "κυριος" κυκλος μου θα ταν αυτη κ οι φιλοι της, αλλα δεν προλαβαμε να γνωριστουμε απο κοντα λογω καραντινας κ μετα χαλασε το πραγμα εντελως. εκτοτε εχω κανει αρκετες προσπαθειες αλλα ματαια φαινεται, δε βλεπω φως στο τουνελ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Το έγραψα και αλλού. Πολλοί δήμοι , οργανώνουν μαθήματα χορού, τα οποία μάλιστα είναι και σχεδόν δωρεάν . Συμμετέχει πολύς κόσμος, κάθε καρυδιάς καρύδι . Και είναι όλοι της περιοχής.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Τι απέγινε με τις παλιές φιλίες, σχέσεις δηλαδή που είχες πιο παλιά (σχολείο, σχολή κλπ). Χαθήκατε, τσακωθήκατε και γιατί?

  6. #6
    kopela93
    Guest
    Το να εναποθέτεις τις ελπίδες σου σε ένα άτομο είναι εξ αρχής λανθασμένη νοοτροπία την επόμενη φορά προσπάθησε να μην το κάνεις τώρα έγινε εντάξει.
    Απλά ψάξε να βρεις καινούργιους δεν υπάρχει μυστική συνταγή σε αυτό το πράγμα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by areti View Post
    οχι, απλα ειχα εναποθεσει (λανθασμενα) ολες μου τις ελπιδες οτι ο "κυριος" κυκλος μου θα ταν αυτη κ οι φιλοι της, αλλα δεν προλαβαμε να γνωριστουμε απο κοντα λογω καραντινας κ μετα χαλασε το πραγμα εντελως. εκτοτε εχω κανει αρκετες προσπαθειες αλλα ματαια φαινεται, δε βλεπω φως στο τουνελ
    συγνωμη.... ειχες εναποθεσει τις ελπιδες σου στην γνωριμια με τον κυκλο ενος ανθρωπου που δεν γνωρισες ποτε;;;;
    κατι σκεφτεσαι πολυ λαθος...

    ξεκινα δραστηριοτητες παντος ειδους για να γνωρισεις ανθρωπους, και κατα την γνωμη μου, αν αναλογιστω και αλλους προβληματισμους σου, ξεκινα ψυχοθεραπεια, ΧΘΕΣ..

  8. #8
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συγνωμη.... ειχες εναποθεσει τις ελπιδες σου στην γνωριμια με τον κυκλο ενος ανθρωπου που δεν γνωρισες ποτε;;;;
    κατι σκεφτεσαι πολυ λαθος...

    ξεκινα δραστηριοτητες παντος ειδους για να γνωρισεις ανθρωπους, και κατα την γνωμη μου, αν αναλογιστω και αλλους προβληματισμους σου, ξεκινα ψυχοθεραπεια, ΧΘΕΣ..
    Ναι, όντως τα σκέφτομαι λάθος τα πράγματα, το παραδέχομαι αυτό, αλλά από δραστηριότητες δεν είμαι κ το πιο δραστήριο άτομο να πω την αλήθεια, γι αυτό θα θελα πιο καλά σχολικά χρόνια, να είχα εναλλακτικές, αλλά αυτό δεν έγινε. Η ψυχοθεραπεία εδώ κ πάρα πολύ καιρό δε με βοηθάει, ίσα ίσα είτε με κάνει να νιώθω χειρότερα είτε είναι μόνο για την αγωγή μου κ ως εκεί

  9. #9
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Το να εναποθέτεις τις ελπίδες σου σε ένα άτομο είναι εξ αρχής λανθασμένη νοοτροπία την επόμενη φορά προσπάθησε να μην το κάνεις τώρα έγινε εντάξει.
    Απλά ψάξε να βρεις καινούργιους δεν υπάρχει μυστική συνταγή σε αυτό το πράγμα.
    Αυτό το ψάξε δεν λειτουργεί όμως

  10. #10
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Τι απέγινε με τις παλιές φιλίες, σχέσεις δηλαδή που είχες πιο παλιά (σχολείο, σχολή κλπ). Χαθήκατε, τσακωθήκατε και γιατί?
    Εγώ έφυγα όταν είδα ότι δεν πήγαινε άλλο

  11. #11
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Το έγραψα και αλλού. Πολλοί δήμοι , οργανώνουν μαθήματα χορού, τα οποία μάλιστα είναι και σχεδόν δωρεάν . Συμμετέχει πολύς κόσμος, κάθε καρυδιάς καρύδι . Και είναι όλοι της περιοχής.
    Δεν ενδιαφέρομαι για χορούς :/

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by areti View Post
    Δεν ενδιαφέρομαι για χορούς :/
    Για κανά γκόμενο δεν το ψάχνεις ; Λογικά θα έχεις ... καλοθελητές ! Όλες οι γυναίκες έχουν . Έχει πολλά πλεονεκτήματα !

  13. #13
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Για κανά γκόμενο δεν το ψάχνεις ; Λογικά θα έχεις ... καλοθελητές ! Όλες οι γυναίκες έχουν . Έχει πολλά πλεονεκτήματα !
    δεν ψαχνω γκομενους, γκομενες ψαχνω κυριως, ειμαι πολυ επιλεκτικια στα αγορια που μ αρεσουν

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by areti View Post
    δεν ψαχνω γκομενους, γκομενες ψαχνω κυριως, ειμαι πολυ επιλεκτικια στα αγορια που μ αρεσουν
    Σε έλκουν σεξουαλικά γυναίκες ; Ψάξε γυναίκες . Γυναίκες και άνδρες ; Ψάξε και τα δύο . Με το ψάξιμο , θα γεμίσεις και ώρες !

  15. #15
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Σε έλκουν σεξουαλικά γυναίκες ; Ψάξε γυναίκες . Γυναίκες και άνδρες ; Ψάξε και τα δύο . Με το ψάξιμο , θα γεμίσεις και ώρες !
    ε ρε συ εχει χρονια που το κανω αυτο ομως, χωρις αποτελεσμα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Άτομα με αναπηρία
    By Kokle99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 18-03-2020, 23:59
  2. Άτομα για παρέα
    By PostMortem in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 14-10-2015, 10:05
  3. ΔΑΝΕΙΣΜΟΣ ΒΙΒΛΙΟΥ ''ΞΕΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ''
    By Greca in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 7
    Last Post: 16-07-2015, 21:58
  4. ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 18-02-2014, 17:55
  5. Ενορατικά άτομα
    By whitecandle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 16-11-2012, 05:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •