Είμαι λίγο προβληματισμένος με τη σχέση μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Α ναι σορρυ τωρα θυμηθηκα το στορυ σου.Αρα λογω συνθηκων ας πουμε στην ουσια ειστε οι δυο σας ή ο καθενας με τους φιλους του.Αρα αυτο με την ισορροπια που λες δεν μπορεις να το κρινεις απολυτα.

    Καλα το οτι διαφωνειτε δε λεει κατι...ολοι διαφωνουμε με τους συντροφους μας.Επισης ολοι στο πισω μερος του μυαλου μας θα θελαμε κατι να αλλαξουμε πανω τους.Το θεμα ειναι οτι τον υποτιμας.Και θεωρω απιθανο προσωπικα αυτο ο αλλος να μην το εκλαμβανει.Ειμαι μαθηματικα βεβαιο οτι μια σχεση στην οποια ο ενας υποτιμα στον αλλο εχει ημερομηνια ληξης.Ειτε γιατι εσυ θα γνωρισεις καποιον που θα σε εξιτάρει και λογω επαγγελματος ειτε γιατι εκεινος θα γνωρισει καποιον λιγοτερο "ψωνισμενο".Μηπως αυτο που σε κραταει μαζι του ειναι οτι μαζι του μπορεις να εισαι ο εαυτος σου?
    Μια φίλη του ξέρει για εκείνον οπότε έχουμε βγει μαζί της. Ισορροπία στο μεταξύ μας. Από το τι θα κάνουμε όταν βγουμε, στις διακοπές, όταν χρειαζόμαστε ο ενας τον αλλον, η οταν απλα μιλαμε στο τηλφωνο το βραδυ.

    Δε θα έλεγα ότι τον υποτιμώ. Πιστεύω ότι μπορεί να κάνει κάτι καλύτερο. Αν τον υποτιμούσα θα τον είχα αφήσει στην τύχη του. Νομίζω κάπως έτσι ξεκίνησε να θελει μεταπτυχιακο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Μια φίλη του ξέρει για εκείνον οπότε έχουμε βγει μαζί της. Ισορροπία στο μεταξύ μας. Από το τι θα κάνουμε όταν βγουμε, στις διακοπές, όταν χρειαζόμαστε ο ενας τον αλλον, η οταν απλα μιλαμε στο τηλφωνο το βραδυ.

    Δε θα έλεγα ότι τον υποτιμώ. Πιστεύω ότι μπορεί να κάνει κάτι καλύτερο. Αν τον υποτιμούσα θα τον είχα αφήσει στην τύχη του. Νομίζω κάπως έτσι ξεκίνησε να θελει μεταπτυχιακο.
    δεν μενετε μαζι;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν μενετε μαζι;
    όχι ακριβώς. κοιμομαστε πσκ μαζι, αλλα τωρα που δουλεύει σε ενα νοσοκομείο στην άλλη άκρη, μενει σπιτι του που ειναι διπλα. Το οτι δεν οδηγει ειναι ενα σημειο τριβης.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Νομίζω κάπως έτσι ξεκίνησε να θελει μεταπτυχιακο.
    Μεγάλη τραγωδία αυτή. Το έχω δει αρκετές φορές σε γάμους. Να πηγαίνει κάποιος να πάρει πτυχίο , για να είναι αποδεκτός από το ταίρι ... ή ακόμη χειρότερα από πεθερικά. Κατάντια.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Ειμαι προβληματισμένος με τον γάμο μου
    By Panos p in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 01-04-2015, 18:49
  2. ειμαι προβληματισμενος και χρειαζομαι βοηθεια
    By death4glory in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 29-07-2014, 06:50
  3. Ειμαι λιγο σε υπερενταση....οποτε καλημερα:)
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 23-08-2011, 18:20
  4. ειμαι λιγο στεναχωρημενος αυτες τις μερες
    By Value in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 02-11-2010, 00:14
  5. Προβληματισμένος...
    By Chocolate_Puma in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 11-10-2010, 17:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •