Έχασα το φιλαράκι μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    3

    Έχασα το φιλαράκι μου

    Συγγνώμη που ενώ έχετε ειδική κατηγορία για αυτό, εγώ το γράφω εδώ, μα ούτε τη λέξη δεν θελω να βλέπω. Στο κάτω κατω και αυτό μια σχέση ήταν, σαν αυτές που συζητάτε και εδώ..
    Πάει μια βδομάδα που τον εχασα. Δεν νιώθω ότι ήταν σαν χτες που τον είχα, νομίζω ότι μεσολάβησε ένας αιώνας από την τελευταία φορά που τον είδα. Νιώθω σαν να πονάει η καρδιά μου από τότε. Έχει σπάσει στα δυο. Έχω πάρει άδεια από τη δουλειά και απλά κλαίω. Μου είπαν δεν έχει νόημα να παω σε ψυχολογο ακομα γιατι ειναι τοσο νωπο.. ορισμενες φορες θολωνει το μυαλο μου, νομιζω οτι ειναι εδω, αλλες τον ξεχναω, χανω επαφη. Γενικά ξεχναω αυτές τις μερες. Σχεδον δεν ξερω τι νιωθω. Ειμαι στεναχωρημενος και θυμωμενος.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by LiquidSilver View Post
    Συγγνώμη που ενώ έχετε ειδική κατηγορία για αυτό, εγώ το γράφω εδώ, μα ούτε τη λέξη δεν θελω να βλέπω. Στο κάτω κατω και αυτό μια σχέση ήταν, σαν αυτές που συζητάτε και εδώ..
    Πάει μια βδομάδα που τον εχασα. Δεν νιώθω ότι ήταν σαν χτες που τον είχα, νομίζω ότι μεσολάβησε ένας αιώνας από την τελευταία φορά που τον είδα. Νιώθω σαν να πονάει η καρδιά μου από τότε. Έχει σπάσει στα δυο. Έχω πάρει άδεια από τη δουλειά και απλά κλαίω. Μου είπαν δεν έχει νόημα να παω σε ψυχολογο ακομα γιατι ειναι τοσο νωπο.. ορισμενες φορες θολωνει το μυαλο μου, νομιζω οτι ειναι εδω, αλλες τον ξεχναω, χανω επαφη. Γενικά ξεχναω αυτές τις μερες. Σχεδον δεν ξερω τι νιωθω. Ειμαι στεναχωρημενος και θυμωμενος.
    Ο χρόνος ειναι ο καλύτερος γιατρος.Θα μειώνεται η ενταση η πονου με την παρορδο του καιρού.Κριμα το παλικαρι,ζωη σε σας.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ο χρόνος ειναι ο καλύτερος γιατρος.Θα μειώνεται η ενταση η πονου με την παρορδο του καιρού.Κριμα το παλικαρι,ζωη σε σας.
    Να σαι καλα,
    μου ειναι πολυ δυσκολο ολο αυτο. Νιωθω πως κατι μεσα μου παγωνει. Πάλευε αρκετο καιρο. Ειχα βοηθησει στη διαγνωση και ειχα χαρει γιατι πιστεψα ο βλακας οτι αφου το βρηκαμε νωρις θα ειχε καλη προγνωση. Καλος μαλακας και εγω. Νιωθω γειωμένος από την επιστήμη μου.. και σαν ειδικευομενος γιατρος ανεπαρκης. Τόσο διαβασμα, τόσος κόπος, τοσοι ανθρωποι και μαλακιες. Πιο πολυ υπεφερε στα χερια μας. Δεν ξερω αν ειμαι λυπημενος ή έξω φρενών.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Γεια σου!
    Λυπαμαι για την απωλεία σου αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι απο την μερα που γεννιομαστε ζουμε για να πεθανουμε.

    Ευχομαι συντομα ο χρόνος να σε βοηθησει να ζησεις ευτυχισμενος με τις αναμνησεις που σε συντροφευουν.

    μην ξεχνας ομως πως επειδη ειδες εναν ανθρωπο να φευγει απο την ζωη , να θυμασαι να ζεις την δικη σου.

    Εαν κατι διδασκει ο θανατος ειναι οτι δεν υπολογιζει τιποτα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Ο Θάνατος είναι αρχαιοελληνική θεότητα του θανάτου.

    Ο μύθος
    Ο Ησίοδος αναφέρει ότι είναι δίδυμος αδελφός του Ύπνου, οι οποίοι είναι "δεινοί θεοί" που κατοικούν στο σκοτεινό Τάρταρο και ποτέ δεν τους φωτίζει ο ήλιος. Όμως ενώ ο Ύπνος ταξιδεύει ειρηνικά πάνω στη θάλασσα και στη γη και είναι ευχάριστος στους ανθρώπους, ο Θάνατος αντίθετα έχει σκληρή και σιδερένια καρδιά και μισείται από τους ανθρώπους, ακόμη κι από τους αθάνατους.

    Άλλες φορές ο Θάνατος χαρακτηρίζεται, ιδιαίτερα από τους τραγικούς, ως ευεργέτης και μάλιστα γιατρός, γιατί απαλύνει τους ανθρώπους από τις αρρώστιες και τους πόνους. Στην Ιλιάδα ο Θάνατος εμφανίζεται, με εντολή του Δία και της Ήρας, για να παραλάβει το πτώμα του Σαρπηδόνα και να το μεταφέρει στη Λυκία. Ο Ευριπίδης παριστάνει το Θάνατο σαν βασιλιά των νεκρών, που φορά μαύρο πέπλο ή έχει μαύρα φτερά. Τον παρουσιάζει ως πικρό, αλόγιστο, άκριτο, λυπηρό, κακό δαίμονα κλπ.


    Οι θεοί, Ύπνος και Θάνατος, μεταφέρουν το νεκρό σώμα ενός πολεμιστή.
    Για τη λατρεία του θεού ελάχιστα πράγματα προσφέρονται, γιατί ο Θάνατος ούτε θέλει, ούτε δέχεται δώρα. Γι' αυτόν δεν υπάρχει βωμός. Συνήθως παριστάνεται σαν όμορφος νέος, άλλοτε με φτερά κι άλλοτε χωρίς φτερά. Μερικές φορές συνοδεύεται από τον αδελφό του Ύπνο. Η προσωποποίηση του Θανάτου που τον παριστάνει ως σκελετό να κρατάει δρεπάνι είναι μεταγενέστερη.

    https://el.wikipedia.org/wiki/Θάνατος_(μυθολογία)
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

Similar Threads

  1. το φιλαρακι μου δαγκωσε τον ανιψιο μου
    By yannisdoulk in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 05-01-2013, 18:25
  2. τα έχασα όλα...
    By alis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 20-09-2012, 14:15
  3. τα έχασα όλα.....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 16-08-2012, 01:46
  4. Ας γινουμε φιλαρακι κ στο FB..
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 124
    Last Post: 11-06-2010, 17:26
  5. Δωρακια εικονικα για το φιλαρακι μας κιπ
    By Παστελι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 947
    Last Post: 20-09-2009, 11:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •