Φίλη με διφορούμενες προθέσεις - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μονο που επειδη ειναι γυναικα, της ηταν πολυ πιο ευκολο να σε πλησιασει σαν "αδερφη" που ειπες κι εσυ...
    και το εκανε πονηρα, διοτι αν εσυ δυσανασχετουσες και της ελεγες να μαζευτει γιατι δεν ενδιαφερεσαι, θα το εριχνε στην τρελλιτσα, διοτι αυτα που εκανε, ηταν οριακα παρεξηγησιμα, οχι ξεκαθαρα. απο τις περιγραφες που κανεις, περισσοτερο στα βλεμματα καταλαβες τις προθεσεις της, παρα σε συγκεκριμενες κινησεις.
    οκ, πηγε να σου κανει μασαζ. και ποσες φιλες μας δεν μας εχουν κανει μασαζ; ειναι δυσκολο να υποστηριξεις οτι εκανε κατι αλλο.
    η γνωμη μου ειναι να το αντιμετωπισεις οπως αν ηταν ανδρας καισ την επεφτε.
    Mα οταν της ειπα αυστηρα σταματα τωρα στο υποτιθεμενο μασαζ, μου δειχνει το χερι της και μου λεει ετσι κανω και στη γιαγια μου...
    Οι κινησεις της ειναι πολυ προσεκτικα ζυγισμενες και μετρημενες και εχει την αριστη ικανοτητα να πουλαει τρελα και να αλλαζει ερμηνεια.
    τελος παντων....

    μου ηρθε τωρα στο νου ενα περιστατικο που εγινε νωριτερα φετος το Μαρτη, αν συγκεντρωθωμ θα θυμηθω σιγουρα και αλλα παρομοια... είχα έναν συμφοιτητη προ 20ετιας με τον οποιο υπηρχε ενα φλερτ αλλα ποτε δεν προχωρησε για λογους που δεν ειναι του παροντος. Βρεθηκαμε στο facebook, μιλουσαμε, αυτος ενδιαφεροταν να τα βρουμε, δηλαδη μου το ειπε ξεκαθαρα αλλα η αποσταση αφενος, οι δουλειες αφετερου, τελικα δεν τα βρηκαμε. Επειδη μιλουσα και τοτε με δαυτην της ελεγα για τον τυπο αυτο ποσο ειχα ενθουσιαστει και μου λεει σε μια φαση αυτη, θα ηθελα να ειμαι στο φουστανι σου. Μου φανηκε τοσο αστειο και γελοιο ταυτοχρονα αυτο που ειπε που μπορει να χτυπιομουν στα γελια για μερικες μέρες...Σε μια αλλη φαση μου λεει, τρελανε τον τοσο πολυ ωστε να σηκωθει να ερθει εδω χωρις 2η σκεψη, Της λεω ναι δεν ειμαστε 20χρονα, υποτιθεται οτι εχει πηξει το μυαλο στο κεφαλι και ζυγιζουμε τις δυσκολιες μας, μου λεει καντον να μην τα σκεφτεται...
    Το απιστευτο ειναι οτι τωρα που τα γραφω μου φαινονται αλλιως από ό,τι όταν τα ακουγα απο δαυτην...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Νιωθω οτι της χρωσταω επειδή όταν εμεινα χωρις δουλεια τον Ιουνιο και ζοριστηκα πολυ, με επαιρνε τηλεφωνο καθημερινα, να με ακουσει, να μου συμπαρασταθει, να με ενθαρρυνει. Η δουλειά μου ηταν με συμβαση ορισμενου χρονου που δεν ανανεωθηκε και επειδη ζω στο εξωτερικο ηδη 3 χρονια, δεν μπορώ να μενω εδω χωρις να εργαζομαι. Και επειδη μου εστελνε συνεχως βλακειες στο facebook to keep contact, ανοιχτηκα κι εγω, πάτησε εκει και αρχισε να διεκδικει περισσοτερο χωρο στη ζωη μου. Φτασαμε στο σημείο να μιλάμε καθημερινα περιπου μιαμιση ωρα στο μεσεντζερ. Είχα αναγκη κι εγω να μοιραστω τα αρνητικα μου συναισθηματα και κάπου έχασα το οριο, ενιωθα οτι μιλαω σε μια αδερφη, σε εναν συγγενη, οχι απλα σε μια φίλη...
    αν συνδεθηκες ουσιαστικα μαζι της και την ενοιωθες σχεδον σαν αδερφη, νομιζω οτι μπορεις και να της μιλησεις.
    να της πεις οτι σε στηριξε, μιλησατε τοσο πολυ, την ενοιωθες αδερφη σου κι αυτη προδωσε την εμπιστοσυνη σου και γι αυτο δεν θες αλλες επαφες.
    αν κανει την κινεζα, ας την κανει. μια χαρα θα καταλαβει.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ναι και εγω το εχω κανει. Σε ατομο που με στηριξε στα δυσκολα διαδικτυακα, εφαγα 12ωρα για να κανω πανεπιστημιακες εργασιες πανω στον προγραμματισμο για αυτην. Καλα τα λεγαμε. Μου εκοψε επαφη οταν ζητησα φιλοξενια. Δεν ξερω εαν ζει ή πεθανε.
    Μια αλλη συμβουλη ειναι κρατα αμυνα. Δηλαδη μπορει να μην εισαι ψυχολογικα καλα ή λιαν εκνευρισμενη την συγκεκριμενη στιγμη και να θες να μην την βλεπεις στα ματια σου και ισως επηρεαζεται και η κριση σου. Μπορει αυτο να περασει.
    Φιλη μεχρι εκει, οχι ανευ ορου παραδοση.
    Τωρα για το πεσιμι τι να πω. Δεν λεω τιποτα.
    για μια μέρα δεν μπορείς να αρνηθείς φιλοξενία, για ένα βράδυ ουσιαστικά. Γιατί ήρθε, πήγαμε στον καφέ όπου ήταν και άλλα τρια άτομα, και την άλλη μέρα στις 11 το πρωί έφυγε....Αρνηθηκα τον αυγουστο που μου ζήτησε φιλοξενια για αυτήν και για αλλη μια φιλη της. Επισης 2 βδομαδες τωρα εχω κοψει μαχαιρι καθε επικοινωνια και ξερω οτι παραδιδει εργασιες αυτες τις μερες.

    Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι καλυτερα να βοηθαμε ατομα που ζητανε συγκεκριμενη βοηθεια με συγκεκριμενα ερωτηματα, να φαινεται οτι εχουν κανει δουλεια και δυσκολευονται. Σε μια εργασια με copy paste απο αλλα αρθρα, και γκουγκλαρισματα, τι να πρωτοδιορθωσεις...?
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν συνδεθηκες ουσιαστικα μαζι της και την ενοιωθες σχεδον σαν αδερφη, νομιζω οτι μπορεις και να της μιλησεις.
    να της πεις οτι σε στηριξε, μιλησατε τοσο πολυ, την ενοιωθες αδερφη σου κι αυτη προδωσε την εμπιστοσυνη σου και γι αυτο δεν θες αλλες επαφες.
    αν κανει την κινεζα, ας την κανει. μια χαρα θα καταλαβει.
    πολυ φοβαμαι οτι αν κανω οσα λες θα με βγαλει τρελη...
    καλυτερα εξαφανιζολ
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Mα οταν της ειπα αυστηρα σταματα τωρα στο υποτιθεμενο μασαζ, μου δειχνει το χερι της και μου λεει ετσι κανω και στη γιαγια μου...
    Οι κινησεις της ειναι πολυ προσεκτικα ζυγισμενες και μετρημενες και εχει την αριστη ικανοτητα να πουλαει τρελα και να αλλαζει ερμηνεια.
    τελος παντων....

    μου ηρθε τωρα στο νου ενα περιστατικο που εγινε νωριτερα φετος το Μαρτη, αν συγκεντρωθωμ θα θυμηθω σιγουρα και αλλα παρομοια... είχα έναν συμφοιτητη προ 20ετιας με τον οποιο υπηρχε ενα φλερτ αλλα ποτε δεν προχωρησε για λογους που δεν ειναι του παροντος. Βρεθηκαμε στο facebook, μιλουσαμε, αυτος ενδιαφεροταν να τα βρουμε, δηλαδη μου το ειπε ξεκαθαρα αλλα η αποσταση αφενος, οι δουλειες αφετερου, τελικα δεν τα βρηκαμε. Επειδη μιλουσα και τοτε με δαυτην της ελεγα για τον τυπο αυτο ποσο ειχα ενθουσιαστει και μου λεει σε μια φαση αυτη, θα ηθελα να ειμαι στο φουστανι σου. Μου φανηκε τοσο αστειο και γελοιο ταυτοχρονα αυτο που ειπε που μπορει να χτυπιομουν στα γελια για μερικες μέρες...Σε μια αλλη φαση μου λεει, τρελανε τον τοσο πολυ ωστε να σηκωθει να ερθει εδω χωρις 2η σκεψη, Της λεω ναι δεν ειμαστε 20χρονα, υποτιθεται οτι εχει πηξει το μυαλο στο κεφαλι και ζυγιζουμε τις δυσκολιες μας, μου λεει καντον να μην τα σκεφτεται...
    Το απιστευτο ειναι οτι τωρα που τα γραφω μου φαινονται αλλιως από ό,τι όταν τα ακουγα απο δαυτην...
    το "τρελανε τον να ερθει", δεν μου φαινεται επιληψιμο. θα μπορουσε να στο πει και μια φιλη.
    αλλα το "θαθελα να μαι στο φουστανι σου", κανει μπαμ, δεν ειναι καθολου αστειο. μονο ανδρας στο λεει..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. μια φιλη.....
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 01-04-2020, 15:36
  2. Η φίλη μου
    By Sty in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 28-12-2019, 13:48
  3. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ
    By panos7wwe in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 22-10-2014, 21:27
  4. Φίλη...;
    By anna laki in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 80
    Last Post: 07-06-2014, 04:21
  5. Φίλη
    By Νάντια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 30-09-2012, 01:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •