Νιώθω χίλια κομμάτια... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Αγαπητέ θεματοθέτη,
    καλησπέρα!
    Διάβασα με προσοχή το θέμα σου. Λυπάμαι για τη σχέση σου, που δεν εξελίχθηκε όπως θα ήθελες.
    Ωστόσο, θεωρώ πως πάντα στη ζωή ενός ανθρώπου έρχονται κάποιοι άνθρωποι για να μας διδάξουν κάτι.
    Για να μας εξελίξουν. Και αυτό το μάθημα αργά ή γρήγορα θα ερχόταν σε εσένα.
    Δεν ειναι τυχαίο που διάλεξες αυτή την κοπέλα για σύντροφο. Άλλωστε, ειδικά στο ξεκίνημα της ερωτικής ζωής δεν έχουμε μάθει να διαλέγουμε σωστούς συντρόφους ακόμη. Στην πορεία αποκτάμε κάποια φίλτρα.
    Γιατί εκεί έξω υπάρχουν πολλών ειδών άνθρωποι και σχέσεις, Υπάρχουν σχέσεις υγιείς, τοξικές, νεκρές, ζωντανές κλπ.
    Το φίλτρο που αποκτάς μέσω της εμπειρίας είναι αυτό που θα σε βοηθήσει να διαλέξεις σοφά που να επενδύσεις και που όχι.
    Εάν δεις την ιστορία σου από την αρχή το πράγμα χόλαινε. Και είναι αρκετά ρομαντικό αλλά όχι ιδιαίτερα ρεαλιστικό να πιστεύουμε πως ένας άνθρωπος που μας φέρεται άσχημα στην αρχή θα αλλάξει στην πορεία. Συνήθως αυτό δεν συμβαίνει.
    Από την αρχή της σχεσης η κοπέλα σου είχε πει ότι δεν ήταν 100% σωστή όπως ήσουν εσύ και μέσα σου το ένστικτό σου σου μίλαγε γιατί ήξερε αλλά δεν το άκουγες.
    Όλα αυτά όμως συνδέονται με κάποιες ταμπέλες που έχεις αποδώσει στον εαυτό σου, του δυνατού, του καλού, που επωμίζεται όλο το βαρος και βοηθάει τους άλλους. Ο σωτήρας.
    Ο άνθρωπος ποτ δεν μιλάει για τις ανάγκες του που δεν επιθυμεί να τον φροντίζουν αλλά μόνο να φροντίζει.
    Εκεί ήρθε και κόλλησε αυτή η σχέση όπου εσύ ήσουν ο σωτήρας της κοπέλας.
    Όμως έχεις και εσύ ανάγκες, και δεν γίνεται να είσαι πάντα ο δυνατός, ο φροντιστής, ο σωτήρας, ο καλός, ο τίμιος. Είσαι τα πάντα, είσαι και ευάλωτος, και έχεις ανάγκη από ασφάλεια, φροντίδα και προστασία εξίσου.
    Ότανβγεις λοιπόν από αυτή την ταμπέλα θα καταλάβεις ότι το σωστό ταίρι θα σε φροντίζει όπως φροντίζεις και εσύ εκείνον, στο σωστό ταίρι θα είσαι και εσύ ευάλωτος και αδύναμος κάποιες φορές και θα έχεις ένα ώμο να κλάψεις.
    Και όταν είσαι με το σωστό ταίρι το ένστικτό σου δεν θα φωνάζει πως "φιλε κάτι δεν πάει καλά"
    Αδερφέ! Τα λες πολύ ωραία αλήθεια... η αλήθεια είναι ότι η μόνη στήριξη που ζητάω απο μία σχέση είναι αυτή του να με βλέπει σαν τον μοναδικό άντρα στη ζωή της... και γι αυτό γενικώς προσπαθώ να λύνω προβλήματα, να σηκώνω τα βάρη που λες και συ. Η αλήθεια είναι ότι βγαίνοντας απο αυτή τη σχέση, εκτός του ότι νιώθω κενός αυτή τη στιγμή. Το βασικότερο όλων είναι ότι έχασα πολλές δικές μου φιλίες με ανθρώπους που άξιζαν να τους έχω φίλους. Έδωσα τόσο βάση στη τοξικότητά της ( την οποία την έβλεπα ως δικές της ανάγκες ) και αυτή η τοξικότητα με έκανε να μην έχω μεγάλους κύκλους φίλων... οπότε τώρα στην ουσία, έχουμε και τα μέτρα με τον κοβιντ... και στην ουσία αυτό που με σκοτώνει πιο πολύ τώρα είναι ότι δεν μπορώ να βγω να χαρώ να γελάσω να γνωρίσω καινούριο κόσμο, καινούρια αγάπη... αλλά.. το θετικό σε όλα αυτά είναι ότι έχω το πλάνο μου για όλα. και πιστεύω ότι θα τα καταφέρω...ωστόσο πρέπει να περιμένω μέχρι το καλοκαίρι για να μπορώ να το υλοποιήσω χαχα
    Ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε μου

  2. #17
    kopela93
    Guest
    Onetouch ������������������

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    49
    Quote Originally Posted by OneTouch View Post
    Καλησπέρα αγαπητέ αναγνώστη,
    Ονομάζομαι Πάνος και είμαι 26 χρονών. Θα ήθελα να σου πω την ιστορία μου, αυτή την ιστορία της ζωής μου όλης, και ζητάω από εσένα, τον άκυρο τύπο πίσω από την οθόνη του υπολογιστή να μου δείξεις ότι ακόμα υπάρχουν ΑΛΛΗΘΙΝΟΙ άνθρωποι, και όχι μόνο άνθρωποι οι οποίοι σε χρησιμοποιούν και έπειτα σε πετάνε αφού έχουν αδιάσει απο μέσα σου κάθε σταγόνα του ίδιου σου του εαυτού... Ειλικρινά, θα χαρώ εάν υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος εκεί έξω... που θα αξίζει να τον γνωρίσω, που θα αξίζει την αγάπη, που θα αξίζει την φιλία...
    Θα ξεκινήσω την ιστορία μου από τότε που ήμουν με τους γονείς μου. Οι γονείς μου δεν λέω, καλοί άνθρωποι, αλλά δυστυχώς ήταν τόσο πιεστικοί σε όλη τη πορεία της ζωής μου... Μέχρι και για το παραμικρό που ήθελα να κάνω σαν παιδί, πάντα άκουγα τα μη και τα όχι. ΠΑΝΤΑ. Έχασα ευκαιρίες στη ζωή μου να ζήσω, έστω και μια εκδρομή, έστω και ένα φλερτ. Ένιωσα από πολύ μικρή ηλικία την πίεση, μεγάλωσα υπό πίεση, αρκέστικα στα μη στα όχι και στα αν, κατάπνιξα τα δικά μου θέλω, για τις, χωρίς λόγο και υπόσταση φοβίες τους και... ΚΑΙ ΜΑΝΤΕΨΕ, δεν το καταλάβαινα μέχρι τώρα, μέχρι που ήρθε και το κερασάκι στη τούρτα και έδεσε όλο το γλυκό...
    Όταν ενηλικιώθηκα, αποφάσισα να ακολουθήσω ένα επάγγελμα το οποίο θα μου προσφέρει ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΛΛΑΓΗ από τον τόπο που μένω, και αρκετά χρήματα για να ξεκινήσω να είμαι ανεξάρτητος όσο πιο γρήγορα γίνεται. Και έτσι και έγινε, τα κατάφερα. Έφυγα, και ήμουν έτοιμος να πραγματοποιήσω όλα μου τα όνειρα, να ανοίξω τα φτερά μου και να πετάξω... όμως... στα 19 μου γνώρισα μια κοπέλα, έδειξα αμέσως το ενδιαφέρον μου να τη γνωρίσω καλύτερα, και να δω τι άνθρωπος είναι. Αυτή η κοπέλα, μόλις την γνώρισα έβγαινε από μια τοξική σχέση, μια καταπιεστική σχέση. Είμαι καλός άνθρωπος, και σκέφτηκα, αξίζει να βοηθήσεις μια ψυχή η οποία τόσο καιρό πάλευε μόνη της, αξίζει να της δείξεις ότι εκεί έξω υπάρχουν και καλοί άνθρωποι, που έχουν τόση αγάπη να δώσουν , που θα σε προσέχουν που θα σε τιμούν. Και έτσι και έγινε... για ένα καλοκαίρι ( πριν 6 χρόνια ) της έδωσα αγάπη, έναν ώμο να κλάψει, ένα στήριγμα να πέσει πάνω του και αυτό να είναι τόσο γερό και δυνατό που θα τα αντέξει όλα... Τέτοιος άνθρωπος είμαι, είμαι τόσο δυνατός, που μπορώ να πάρω τα βάρη άλλων, να τους ξαλαφρώσω, και να τα σηκώνω ΟΛΑ εγώ... Ώσπου... λόγο του επαγγέλματος που επέλεξα, έπρεπε να φύγω από την Ελλάδα εκείνο το καλοκαίρι, και να μείνω στο εξωτερικό για μεγάλο χρονικό διάστημα. Αυτή η κοπέλα έκανε πολλά ασυγχώρητα πράγματα όσο έλειπα, και παράλληλα μου έλεγε ότι με "περιμένει". Την πίστευα... γυρνώντας από το ταξίδι...έμαθα σχεδόν τα πάντα, τυχαία... Ήταν επιλογή μου να τη συγχωρέσω τότε, μετά από πολλά παρακάλια, πολλά κλάματα. Σκέφτηκα, με ήξερε λίγο, ό,τι και να της έδωσα, το λίγο που με ήξερε, δεν ήταν αρκετό για να με αγαπήσει. Οπότε την συγχώρεσα. Ώσπου τα επόμενα 5 χρόνια της σχέσης μας, αυτή ξεκίνησε να βγάζει μια συμπεριφορά σε εμένα τοξική. " ΜΗ ΠΑΣ ΓΙΑ ΚΑΦΕ " , " ΜΗΝ ΒΓΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ " , "ΜΗΝ ΜΗΝ ΜΗΝ ΜΗΝ"... ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΠΑΛΙ ΤΑ ΜΗΝ ΚΑΙ ΤΑ ΟΧΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ........Μάντεψε όμως... τα δέχτηκα όλα, γιατί έτσι είχα μάθει και απο τους γονείς μου, γιατί πίστευα ότι είναι ένας άνθρωπος που αξίζει, πίστεψα σε αυτήν, ότι θα χτίσουμε κάτι δυνατό και γερό που δε θα το ρίχνει τίποτα, και ας κάνω εγώ τις υποχωρήσεις που μου ζητάει... Μετά από πολλές υποχωρήσεις, φτάσαμε στον τελευταίο χρόνο, εγώ δεν είχα "ζωή". Είχα χάσει κάθε όνειρο μου, και δε το καταλάβαινα. Είχα σταματήσει να ενδιαφέρομαι για τον εαυτό μου... Αν τότε με ρώταγες, τι όνειρα και τι φιλοδοξίες έχεις στη ζωή σου, θα σου έλεγα: Να κάνω Ευτυχισμένη την Χ... Και δεν το καταλάβαινα, πόσο κακό μου είχε κάνει αυτή η σχέση. Έλεγα, τουλάχιστον, είναι σοβαρή κοπέλα, τουλαχιστόν είναι πιστή κοπέλα, θέλει ΜΟΝΟ εμένα και κανέναν άλλον ανδρα, και ημουν Ευτυχισμένος μόνο με αυτό το λίγο που θα έπρεπε να ήταν ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ... έχασα τον εαυτό μου... αυτόν που ξεκίνησα να αγαπώ πριν την γνωρίσω, τον έχασα...
    Θα φτάσω κάπου σε αυτό το σημείο στο τώρα... Εκεί που όλα ένιωθα οτι ήταν "καλά"¨και κολύμπουσα στη μικρή μου γυάλα και ένιωθα οτι " ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ " , ξαφνικά μου δηλώνει ότι θέλει να χωρίσουμε. Απλά έπεσε η γη κάτω απο τα πόδια μου... πέρασα 15 μέρες μόνος μου, κλεισμένος σε ένα σπίτι να μη μπορώ να φάω, να μη μπορώ να πιω νερό να μη μπορώ να ζήσω, να μην έχω θέληση να φροντίσω τον εαυτό μου. Ώσπου προφανώς. κατέληξα με ορούς σε νοσοκομείο, μόνος μου. Κάπου εκεί μια φωνή μέσα μου δυνατά, μου είπε ...ΤΕΛΟΣ.. κοίτα τον εαυτό σου, δεν αξίζει να είσαι έτσι , δε το αξίζεις... Βρήκα χθες τη δύναμη να της στείλω. Να την ρωτήσω το τι έκανα λάθος... η απάντηση με έκανε χίλια κομμάτια...
    << Πάνο, δεν σου αξίζω, όλο αυτό το καιρό έχω κάνει πολλά πράγματα που δεν σου αξίζουν ( τα τελευταία 4 χρόνια δλδ ). Η αλήθεια είναι ότι σε χρησιμοποίησα για να ξεφύγω απο τον τοξικό πρώην μου, μόνο που , και εγώ είμαι τοξικός άνθρωπος. Μου ήσουν πιστός, δεν σου ήμουν. Μου έδωσες αγάπη και τη χρησιμοποίησα, μου έδωσες τα πάντα αλλά δεν πάει άλλο. Δεν σου αξίζω, και δεν αξίζω γενικώς σαν άνθρωπος.>>
    Αυτά τα λόγια με κάρφωσαν , κατευθείαν στη καρδιά μου, την έσπασαν, την έκαναν στη κυριολεξία όχι κομματια, αλλά σκόνη. Δεν έχω θυμώσει, δεν έχω κρατήσει κακία... αλλά δε μπορώ να διανοηθώ με κανέναν τρόπο, το πώς μπορείς να ζεις μια διπλή ζωή, πως μπορείς να κοροιδεύεις έναν άνθρωπο που σε έχει ΣΑΝ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ, που σου έχει δώσει τον ίδιο του τον εαυτό...
    Αλήθεια αγαπητέ αναγνώστη... πως γίνεται ; Άραγε υπάρχει εκεί έξω κάποιος που εκτιμάει τον άλλον; Υπάρχει η πραγματική αγάπη ή όλα βασίζονται σε ένα πέπλο "αναγκών κάποιου, και χειρισμού απο τον αλλο? "
    Αλήθεια, νιώθω ότι δεν ξέρω τι μου γίνεται πλέον. Ελπίζω πραγματικά κάποια στιγμή να γνωρίσω ένα άτομο και να του δώσω ακριβώς αυτό που θέλει, και αυτό το άτομο να είναι έστω εκεί για εμένα όπως ΑΡΜΟΖΕΙ, σε μία σχέση...
    Πραγματικά ... νιώθω ΧΙΛΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ από όλη αυτή τη κοροιδία... πάλι κατάφερα να χάσω τον εαυτό μου, και 6 χρόνια από τη ζωή μου, για κάποιον άλλον ...
    Άμα ψάχνεις κάποιον να επικοινωνήσεις στείλε μου στο [email protected] για αλληλουποστήριξη!

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    11

    Red face

    Επιστρέφω μετά από 1 χρόνο σχεδόν στο φόρουμ. Ως ένδειξη ευγνωμοσύνης για όλους εσάς, οι οποίοι μου απάντησαν στο ποστ μου, και πρόσθεσαν ένα λιθαράκι ελπίδας τότε θέλω να γράψω κάποια πράγματα με σκοπό να σας ευχαριστήσω και εάν κάποιος κάποτε βρεθεί σε μία παρόμοια κατάσταση με τη δική μου, να διαβάσει αυτό το ποστ και να γεμίσει με ελπίδα, όνειρα, στόχους.


    Αγαπητοί αναγνώστες, καλησπέρα σας.
    Πριν από έναν χρόνο είχα γίνει χίλια κομμάτια. Και αυτό συνέβη επειδή δεν σεβόμουν αρκετά τον εαυτό μου και επειδή είχα εναποθέσει όλες μου τις ελπίδες, και τη ζωή μου σε έναν άλλον άνθρωπο, ΠΕΡΑΝ του εαυτού μου. Ειλικρινά μην κάνετε ποτέ αυτό το λάθος, αυτός που πάντα θα είναι δίπλα σας θα είναι ο ίδιος σας ο εαυτός. Από την αρχή της ζωής σας μέχρι και τη τελευταία στιγμή που θα αφήσετε την τελευταία σας αναπνοή θα είστε εσείς, και μόνο εσείς που θα ζήσετε αυτή την εμπειρία.
    Αφιερώστε χρόνο σε εσάς, γίνεται καλύτεροι στις αδυναμίες σας, σκεφτείτε πριν δράσετε και να έχετε πάντα θετική σκέψη κάνοντας ηθικές πράξεις.
    Κάθε επιλογή μας έχει και ένα αντίκτυπο στο μέλλον μας. Γεμίστε τα 1440 δευτερόλεπτα της ημέρα σας δημιουργικά, ΚΑΙ πάνω απ'όλα ανακαλύψτε αυτό που αντιπροσωπέυετε και αναπτύξτε το. Κάθε άνθρωπος ειναι ξεχωριστός, και αντιπροσωπεύει ξεχωριστά πράγματα και συμπεριφέρετε σε καταστάσεις αναλόγως με τις εμπειρίες του τις αξίες του και τις αρχές του. Αν θέλετε κάτι πολύ, πρέπει πρώτα να δείτε την τούρτα και όχι το κερασάκι. Το κερασάκι αντιπροσωπεύει αυτό που θέλουμε στη ζωή (ή που το θέλουμε αλλά δεν ξέρουμε πώς να το κερδίσουμε) η τούρτα όμως αντιπροσωπεύει αν ΑΞΙΖΟΥΜΕ να έχουμε αυτό που ζητάμε. Είναι πολύ δύσκολο ίσως για κάποιον να έχει την αυτογνωσία στον εαυτό του, να ξέρει τί αντιπροσωπεύει και τί αξίζει. Είναι εγωιστικό να θέλουμε κάτι, και αυτό που βγάζουμε προς τα έξω να είναι κάτι μικροπρεπές και κάτι που δεν υποστηρίζει τα θέλω μας.

    Μετά από ένα χρόνο λοιπόν, μετά από πολλές ώρες σκέψης αλλά και βοήθειας από φίλους και επίσης και μερικά άτομα από αυτό το φόρουμ ( τους οποίου και ευχαριστώ από την καρδιά μου ) αυτά τα χίλια κομμάτια τα μάζεψα, τα ένωσα, ασχολήθηκα με τον εαυτό μου. Τον εξύψωσα ΜΗ εγωιστικά εκεί που του αξίζει να βρίσκεται. Έγινα καλύτερος σε πολλά, έγινα ένας άλλος εγώ με κυρίαρχο τρόπο σκέψης τον πραγματισμό, την αλήθεια, το λογικό, και το ηθικό. Άλλωστε δεν υπάρχει ψέμα που να μπορεί να κερδίσει την αλήθεια, παράλογο που να μπορεί να κερδίσει το λογικό και ανήθικο που να μπορεί να κερδίσει το ηθικό! Για εμένα όλα είναι θέμα μυαλού και αντιλήψης. Όλα λύνονται, αρκεί να είμαστε αρκετά εύστροφοι, θετικοί και τολμηροί. Αλλά ΠΑΝΩ από ΟΛΑ να ασχοληθούμε πρώτα με εμάς να ρωτήσουμε τον εαυτό μας " Τι ζητάς; Τί αξίζεις; Τί θες να πετύχεις; Πώς ονειρεύεσαι τη ζωή σου; Έτσι λοιπόν, μετά από έναν χρόνο και μετά από πολύ προσπάθεια εξύψωσα εμένα, ασχολήθηκα με την εξωτερική μου εμφάνιση, με την επαγγελματική μου εξέλιξη, με τα χόμπυ, με την έκφραση του λόγου, με τη γυμναστική και την τέχνη.

    Και αυτό που λένε ότι όταν κάτι το θες πολύ τότε όλα συνωμοτούν για να το έχεις; Ναι ισχύει. Αλλά ισχύει όταν ξέρεις τι θες φιλαράκο, και εάν προσπαθήσεις να το κερδίσεις όταν σου έρθει. Εμένα μου ήρθαν πολλές ευκαιρίες. Και ήμουν έτοιμος να τις αρπάξω. Οπότε ειλικρινά. Φρόντισε εσύ που είσαι χίλια κομμάτια να σταματήσεις την κλάψα, να σταματήσεις τον αρνητισμό και επικεντρώσου σε εσένα ώστε όταν αυτό που ζητάς σου έρθει να είσαι έτοιμος να το κερδίσεις και να το απολαύσεις.

    Σας ευχαριστώ όλους, έναν έναν ξεχωριστά για το χρόνο που αφιερώσατε στο πόστ μου. Καλή συνέχεια, καλή δύναμη και ποτέ μα ποτέ μα ποτέ μην κάνετε give up στον ίδιο σας τον εαυτό. Πάντα θα υπάρχουν καλές μέρες και καλές εποχές και πάντα θα υπάρχουν δύσκολες καταστάσεις. ΤΙΠΟΤΑ δεν είναι στατικό. Ούτε καν το ίδιο το σύμπαν, συνεπώς όποιος μένει στατικός σε καταστάσεις πάει ενάντια στην ίδια τη φύση. Εξελιχθείτε, και ζήστε.


  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Ειναι πολυ ευχαριστο κι ελπιδοφορο ολο αυτο. Ναυτικος εισαι ετσι?

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    11
    Σωστά. Αλλά δεν έχει καμία σημασία αυτό ;ρ

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Εχει! Στο ποσο πιο προσεκτικοι πρεπει να ειστε στο να εμπιστευεστε τα ατομα που σας προσεγγιζουν. Βγαζετε πολλα λεφτα και αυτο τραβαει κοντα σας τα λαθος ατομα που σας αγαπουν για τους λαθος λογους. Να δινεις αγαπη κι ενδιαφερον, αλλά στα χρηματα που χαλας γι αυτη που ειναι κοντα σου, να εισαι συγκρατημενος. Να εισαι καλα και ηρεμες θαλασσες να εχεις.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Εχει! Στο ποσο πιο προσεκτικοι πρεπει να ειστε στο να εμπιστευεστε τα ατομα που σας προσεγγιζουν. Βγαζετε πολλα λεφτα και αυτο τραβαει κοντα σας τα λαθος ατομα που σας αγαπουν για τους λαθος λογους. Να δινεις αγαπη κι ενδιαφερον, αλλά στα χρηματα που χαλας γι αυτη που ειναι κοντα σου, να εισαι συγκρατημενος. Να εισαι καλα και ηρεμες θαλασσες να εχεις.
    Η απόδειξη της "αγάπης" δεν είναι τα ακριβά δώρα και ο fancy τρόπος ζωής. Το ξέρω πολύ καλά αυτό. Όπως επίσης ξέρω πώς να ξεχωρίζω τους ανθρώπους γύρω μου και το λόγο για τον οποίο με προσεγγίζουν. Και εσύ να είσαι καλά.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Χίλια κομμάτια..
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 31-08-2022, 14:11
  2. Αγοραφοβία (;) και χιλια μυρια
    By NikolaosAr in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 08-06-2018, 23:21
  3. Ο ανθρωπος με τα χιλια προσωπα..
    By Confused889 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 22
    Last Post: 02-03-2018, 15:57
  4. Πώς να μαζέψω τα κομμάτια μου ;
    By samantha26 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 102
    Last Post: 29-08-2017, 14:58
  5. Πως μαζευονται τα κομμάτια?
    By blackcat in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 23
    Last Post: 29-10-2011, 00:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •