Φανερα εκνευρισμενος.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Φανερα εκνευρισμενος.

    Προσπαθω να κλεισω ραντεβου στο ΕΦΚΑ και εχω παρει ενα σωρο τηλεφωνα. Τα δυο μιλαγανε, πηρα αμεσως μετα και δεν το σηκωνε κανεις. Γενικα δεν το σηκωνει κανεις.
    Για να ειμαι και μεσα στη θεματολογια του φορουμ.
    Χθες εψαχνα τα εγγραφα μου. Οταν με ειχα κλεισει ψυχιατρειο, να σας πω τι αγωγη μου εδωσαν για να παιρνω?

    30 mg aloperidin (αντιψυχωτικο)
    8 mg Akineton
    20 mg olanzapin (αντιψυχωτικο)
    20 mg Diazapem

    Εγω προσωπικα παιρνω 5 mg alloperidin, εδω και πανω απο χρονο και δεν μου εχει ερθει ουτε υποψια συμπτωματων. Εξωπυραμιδικα δεν εχω. Αγχος δεν εχω.

    Μερικοι μπορει να τρομαζεται με τη λεξη ψυχιατρειο. Πηγα, δεν ειπα τιποτα περιεργο, ελαχιστη επικοινωνια και ημουν τυπος και υπογραμμων, μην φανταστειτε τιποτα ταινιες που ουρλιαζουν.

    Οσες φορες βλεπω το συγκεκριμενο χαρτι, σκεφτομαι δικαστηρια.

    Δεν νομιζω να μπορουσα να κανω τιποτα εαν επαιρνα αυτη την τραγικη αγωγη, σιγουρα θα ειχα και σοβαρα σωματικα προβληματα υγειας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αυτη η αγωγη ειναι γεγονος. Δεν μπορω να αποδειξω οτι παιρνω μονο 5 mg aloperidin, εδω και πανω απο χρονο, ουτε οτι ειμαι μια χαρα, περα απο τον γραπτο μου λογο.
    Η αγωγη υπαρχει σε εγγραφα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Προσπαθω να κλεισω ραντεβου στο ΕΦΚΑ και εχω παρει ενα σωρο τηλεφωνα. Τα δυο μιλαγανε, πηρα αμεσως μετα και δεν το σηκωνε κανεις. Γενικα δεν το σηκωνει κανεις.
    Για να ειμαι και μεσα στη θεματολογια του φορουμ.
    Χθες εψαχνα τα εγγραφα μου. Οταν με ειχα κλεισει ψυχιατρειο, να σας πω τι αγωγη μου εδωσαν για να παιρνω?

    30 mg aloperidin (αντιψυχωτικο)
    8 mg Akineton
    20 mg olanzapin (αντιψυχωτικο)
    20 mg Diazapem

    Εγω προσωπικα παιρνω 5 mg alloperidin, εδω και πανω απο χρονο και δεν μου εχει ερθει ουτε υποψια συμπτωματων. Εξωπυραμιδικα δεν εχω. Αγχος δεν εχω.

    Μερικοι μπορει να τρομαζεται με τη λεξη ψυχιατρειο. Πηγα, δεν ειπα τιποτα περιεργο, ελαχιστη επικοινωνια και ημουν τυπος και υπογραμμων, μην φανταστειτε τιποτα ταινιες που ουρλιαζουν.

    Οσες φορες βλεπω το συγκεκριμενο χαρτι, σκεφτομαι δικαστηρια.

    Δεν νομιζω να μπορουσα να κανω τιποτα εαν επαιρνα αυτη την τραγικη αγωγη, σιγουρα θα ειχα και σοβαρα σωματικα προβληματα υγειας.
    καλησπερα κιπ.
    τι σχεση εχει ο εφκα με αυτο που λες; τι να κανουν απο εκει;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αυτη την αγωγη μου εδωσαν να παιρνω εξω απο το ψυχιατρειο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλησπερα κιπ.
    τι σχεση εχει ο εφκα με αυτο που λες; τι να κανουν απο εκει;
    Ο εφκα ειναι ασχετος. Το ανεφερα γιατι ηταν η σκανδαλη που εκνευριστηκα, οτι τιποτα δεν δουλευει στο δημοσιο. Πρεπει να κλεισω ραντεβου και δεν μπορω, εφαγα μιση ωρα και δεν τα καταφερα. Θα παω εκει και θα μου πουν απλα πρεπει να κλεισεις ραντεβου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Έτσι πάει συνήθως παίρνεις τηλ όπως πήρα και έχω στο ΚΨΥ για δωρεάν ραντεβού με δημόσιο ψυχίατρο και μου είπαν να πάρω τηλ στις 26 με 27 Νοεμβρίου για τον άλλο μήνα επειδή έκλεισαν τα ραντεβού του Νοεμβρίου. Πιος ζει πιος πεθαίνει μέχρι τότε.. Η εναλλακτική λύση είναι σε ιδιωτικό με 30€ επίσκεψη!
    Τα ίδια φάρμακα έπαιρνα σχεδόν το 2017 όταν βγήκα από την κλινική : Aloperdin, Akineton, Tramal, Stedon και ήμουν μια φυτό μια υπερκινηκός έτσι αποφάσισα να τα κόψω.
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Οχι δεν θελω για φαρμακα. Κατι εγγραφα θελω να παρω να συμπληρωσω, καθως και οδηγιες πως θα τα συμπληρωσω. Καθαρα γραφειοκρατικο. Για φαρμακα παω σε ιδιωτη. Ουτε ηλεκτρονικα μπορω να κλεισω ραντεβου, ουτε τηλεφωνικα. Θα παω εκει και σε αυτον που εχουν βαλει θυρωρο θα δειξω τις απεγνωσμενες κλησεις μου στο κινητο, ως αποδεικτικο στοιχειο στα πολλαπλα τηλεφωνα της υπηρεσιας που λενε "Δεν συνδεθηκε". Κριμα και που δεν δειχνει και ποσες φορες τα καλεσα και για ποση ωρα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Οχι δεν θελω για φαρμακα. Κατι εγγραφα θελω να παρω να συμπληρωσω, καθως και οδηγιες πως θα τα συμπληρωσω. Καθαρα γραφειοκρατικο. Για φαρμακα παω σε ιδιωτη. Ουτε ηλεκτρονικα μπορω να κλεισω ραντεβου, ουτε τηλεφωνικα. Θα παω εκει και σε αυτον που εχουν βαλει θυρωρο θα δειξω τις απεγνωσμενες κλησεις μου στο κινητο, ως αποδεικτικο στοιχειο στα πολλαπλα τηλεφωνα της υπηρεσιας που λενε "Δεν συνδεθηκε". Κριμα και που δεν δειχνει και ποσες φορες τα καλεσα και για ποση ωρα.
    Ηλεκτρονικά μπορείς να κλείσεις ραντεβού , όμως επειδή παίρνουν πολλοί , κλείνουν γρήγορα τα εναπομείναντα ραντεβού.
    Για να κλείσεις ηλεκτρονικό ραντεβού σίγουρα, μπες πάλι μέσω εφκα αλλά να μπεις μετά της δώδεκα το βράδυ.Δηλαδη 00.01

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Οχι δεν θελω για φαρμακα. Κατι εγγραφα θελω να παρω να συμπληρωσω, καθως και οδηγιες πως θα τα συμπληρωσω. Καθαρα γραφειοκρατικο. Για φαρμακα παω σε ιδιωτη. Ουτε ηλεκτρονικα μπορω να κλεισω ραντεβου, ουτε τηλεφωνικα. Θα παω εκει και σε αυτον που εχουν βαλει θυρωρο θα δειξω τις απεγνωσμενες κλησεις μου στο κινητο, ως αποδεικτικο στοιχειο στα πολλαπλα τηλεφωνα της υπηρεσιας που λενε "Δεν συνδεθηκε". Κριμα και που δεν δειχνει και ποσες φορες τα καλεσα και για ποση ωρα.
    αχ κιπακο, νομιζεις δεν τα ξερουν;
    τπτ δεν θα κανει ο θυρωρος. αν μπορεσεις θα μπεις, αν δεν μπορεσεις δεν θα μπεις.
    εγω βρηκα ακρη με εφκα, μεσω μειλ. εκει που λεει να στειλετε μειλ να εξυπηρετηθειτε ηλεκτρονικα αναλογα με το αιτημα σας. ειναι υποχρεωμενοι να απαντουν μαλλον. για δοκιμασε με μειλ.

    οσο για τα φαρμακα, και ιδιωτης να ειναι ο γιατρος, προφανως στα συνταγογραφει για να τα παιρνεις δωρεαν. στο ιστορικο σου φαινεται τι πηρες ολον αυτον τον καιρο. μενουν αυτα. δεν μενουν μονο αυτα που σουε δωσαν στο νοσοκομειο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αχ κιπακο, νομιζεις δεν τα ξερουν;
    τπτ δεν θα κανει ο θυρωρος. αν μπορεσεις θα μπεις, αν δεν μπορεσεις δεν θα μπεις.
    εγω βρηκα ακρη με εφκα, μεσω μειλ. εκει που λεει να στειλετε μειλ να εξυπηρετηθειτε ηλεκτρονικα αναλογα με το αιτημα σας. ειναι υποχρεωμενοι να απαντουν μαλλον. για δοκιμασε με μειλ.

    οσο για τα φαρμακα, και ιδιωτης να ειναι ο γιατρος, προφανως στα συνταγογραφει για να τα παιρνεις δωρεαν. στο ιστορικο σου φαινεται τι πηρες ολον αυτον τον καιρο. μενουν αυτα. δεν μενουν μονο αυτα που σουε δωσαν στο νοσοκομειο.
    Ναι το ξερω εχω ηλεκτρονικη συνταγογραφηση. Εστειλα και ηλεκτρονικα μηνυμα στην υπηρεσια για ραντεβου. Δεν ξερω εαν εξυπηρετηθω. Στην αντιστοιχη υπηρεσια του ΟΑΕΔ πριν κανα διμηνο απλα με αγνοησαν. Απλα εαν δεν μου κλεισουν και ραντεβου ετσι, δεν υπαρχει καμμια αλλη λυση απο το να παω ο ιδιος. Εαν καταφερω να μπω ή απλα να κλεισω ραντεβου για αλλη ημερα (ελεος δλδ)... δεν ξερω. Τα τηλεφωνα τα εχω πλεον στις κλησεις του κινητου. Θα παιρνω εξω απο το ΕΦΚΑ.

    Τα φαρμακα ειναι εγκληματικη ενεργεια, αλλα ειμαι εντελως ανισχυρος μαλλον νομικα. Ποσοι θα την πληρωσουν δεν ξερω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Ηλεκτρονικά μπορείς να κλείσεις ραντεβού , όμως επειδή παίρνουν πολλοί , κλείνουν γρήγορα τα εναπομείναντα ραντεβού.
    Για να κλείσεις ηλεκτρονικό ραντεβού σίγουρα, μπες πάλι μέσω εφκα αλλά να μπεις μετά της δώδεκα το βράδυ.Δηλαδη 00.01
    Το Εφκα εχει γενικες κατηγοριες που δεν ταιριαζουν με το αιτημα μου, κυριως αυτοματοποιημενα εγγραφα. Εχει και μια κατηγορια που τους στελνεις μηνυμα για ραντεβου. Το εκανα και περιμενω να μου κλεισουν. Ειμαι απο επαρχια. Προ κωρονοιου πηγαινες ωρες εξυπηρετησης κοινου, περιμενες μερικες φορες αρκετα αλλα εξυπηρετουσαν. Να υποθεσω οτι τωρα παιρνει το διπλασιο να εξυπηρετησουν. Το θεμα ειναι σαν απορθητο φρουριο. Μακαρι να απαντησουν στην αιτηση που υποβαλλα ηλεκτρονικα. Στον οαεδ δεν το εκαναν.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Οκ αν είναι σε άλλη κατηγορία.
    Δεν ξέρω αν δοκίμαζες να κλείσεις ραντεβού σε μια παραπλήσια κατηγορια και όταν εφθανες εκεί να έλεγες ότι μπερδεύτηκες και να έλεγες και τον κανονικό λόγο.Μπορει και να σε εξυπηρετουσαν .

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ναι το ξερω εχω ηλεκτρονικη συνταγογραφηση. Εστειλα και ηλεκτρονικα μηνυμα στην υπηρεσια για ραντεβου. Δεν ξερω εαν εξυπηρετηθω. Στην αντιστοιχη υπηρεσια του ΟΑΕΔ πριν κανα διμηνο απλα με αγνοησαν. Απλα εαν δεν μου κλεισουν και ραντεβου ετσι, δεν υπαρχει καμμια αλλη λυση απο το να παω ο ιδιος. Εαν καταφερω να μπω ή απλα να κλεισω ραντεβου για αλλη ημερα (ελεος δλδ)... δεν ξερω. Τα τηλεφωνα τα εχω πλεον στις κλησεις του κινητου. Θα παιρνω εξω απο το ΕΦΚΑ.

    Τα φαρμακα ειναι εγκληματικη ενεργεια, αλλα ειμαι εντελως ανισχυρος μαλλον νομικα. Ποσοι θα την πληρωσουν δεν ξερω.
    Στο email καμιά φορά στέλνουν μήνυμα και πάει στον φάκελο ανεπιθύμητα μπες και κοίτα εκεί μήπως σου έστειλαν κανε μια ανανέωση δηλαδή scroll προς τα κάτω, έχω πολλά μηνύματα στα ανεπιθύμητα που δεν ήξερα ότι ήταν εκεί για πόσο καιρό.
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  14. #14
    Elenia781
    Guest
    Οχι πολυ παλια εκλεινα ραντεβου ηλεκτρονικα στο ΙΚΑ-Πεδυ τελως παντων οποια ειδικοτητα ηθελα, μεσω ΗΔΙΚΑ . Τελευταια ειναι τελειως αχρηστο το Ηδικα καμια σχεση.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Στο ηλεκτρονικο ραντεβου με εχουν αγνοησει. Ειναι κατοχυρωμενη η αιτηση, αλλα δεν μου εχουν θεσει ωρα και ημερα να παω.
    Θα παω τη Δευτερα, γιατι συμφωνα με τις πληροφοριες που εχω απο περσι-προπερσι, η συγκεκριμενη υπηρεσια δεχεται κοινο.
    Εαν μου αρνηθουν την εισοδο, θα παω στον εισαγγελεα.
    Εχω τρια τηλεφωνα απο την ιστοσελιδα του ΕΦΚΑ που παιρνω και ενα επιπλεον πολυ συγκεκριμενο της υπηρεσιας που θελω.
    Οι κλησεις ειναι καταγεγραμμενες στο κινητο, τουλαχιστον 20 κλησεις σε καθε τηλεφωνο, διαφορες ωρες και επι δυο ημερες.
    Ζουμε στην ηλεκτρονικη εποχη, ολα καταγραφονται. Κατι πρεπει να γινει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •