Έχω πρόβλημα με τους γονεις του συντρόφου μου - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 81
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Psyduck View Post
    για να γυρίσω πίσω στο θεμα (το αρχικο), σε μια εβδομάδα έχει γενέθλια και του ζήτησε η μητέρα του να περάσει μαζί τους το βράδυ και καλά σαν γιορτή (εννοείται ότι δεν είμαι καλεσμένος). Ειλικρινά πείτε μου, σε τι αποσκοπεί; Ότι απλά θα ξεκόψει από εμένα; Ότι θα φέρει καμία θεογκόμενα να βγει μέσα από καμιά τούρτα και θα μπει στον ίσιο δρόμο; προφανως και γινεται για να μου την σπάσει, επιτηδες το κανει. Ζω ομως μαζί του, αγαπάω τον γιο της και θέλω να τον προσέχω. Έλεος.
    σε τι να αποσκοπει βρε πσι; στο προφανες!
    σε ο,τι αποσκοπει οτιδηποτε κανει απο την στιγμη που εναντιωθηκε στην σχεση σας..
    δλδ, στο να τον εχει απο κοντα, μπορει να του κουβαλησει και καμια νυφιτσα να γνωρισει μηπως και την ορεχτει και το γυρισει, κλπ.
    εσυ, γιατι λες να το κανει;;

    "ο γυιος της", δεν ειναι κανενα σκυλακι για να τον προσεχεις. καταλαβαινω πως το λες, αλλα απανταω ετσι για να καταλαβεις οτι ο φιλος σου ειναι ενηλικας και εχει ευθυνη για τις επιλογες του και τις αποφασεις του.
    αν επιλεξει να επρασει με την μαμα του τα γενεθλια του, θα ειναι δικη του αποφαση και οχι της μανας του...
    επομενως, ξεπερασε καποιασ τιγμη το τι προκαλει η μανα του και επικεντρωσου στο πως ανταποκρινεται σε ολα αυτα, και ΠΟΣΟ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΣΑΣ Ο ΙΔΙΟΣ...

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ, αυτοι για τους οποιους μιλας, ειναι μπαι...
    κανεις δεν ειναισ το κρεβατι του αλλου να ξερει τι πραγματικα του συμβαινει..
    η 55, μπορει να εκανε μια λευκη σχεση με εναν ανδρα για την συντροφικοτητα, μπορει να ειναι αμφι και να μην το ξερεις, πολλα μπορει.
    αυτο που δεν μπορει, ειναι να αλλαξει σεξουαλικοτητα.
    η σεξουαλικοτητα μπορει και να μην εκφραστει ποτε, αλλα δεν αλλαζει.
    μπορει πχ ενας ανδρας να ειναι ομοφυλοφιλος, αλλα να τον σοκαρει τοσο η ιδεα που να μην σεξ ποτε του με ανδρα. αυτο δεν αλλαζει αυτο που ειναι.

    ο γκει γειτονας σου μπορει να παντρευτηκε για να κανει παιδια, η για τα ματια του κοσμου.
    εσυ νομιζεις οτι οποιος ειναι παντρεμενος με γυναικα, ειναι καποια αποδειξη οτι δεν ειναι γκει;;; αχαχουχα, εχω να σου πω....
    ειχα κι εγω ζευγαρι γειτονων σε γαμο που χωρισαν οταν η γυναικα συνειδητοποιησε οτι ο ανδρας της ειναι ομοφυλοφιλος και της το εκρυβε.
    Διαφωνείς με τους πάντες για να διαφωνείς ; Για να γεμίζεις το χρόνο σου ; Ή πιστεύεις ότι γνωρίζεις καλύτερα ανθρώπους που ξέρω μια ζωή ;
    Η ξαδέρφη μου ποτέ δεν είχε σχέσεις με άνδρες. Καμία ανάγκη λευκής σχέσης δεν έχει , ούτε έλλειψη συντροφικότητας. Και τον συγκεκριμένο άνδρα, πρώτο στη ζωή της, δείχνει να τον γουστάρει
    πολύ. Κάτι που δεν είχε ξανακάνει ποτέ. Και ο γείτονας επίσης, καμία ανάγκη δεν είχε να πείσει κανέναν . Ούτε καιγόταν για παιδιά, όπως έλεγε.

    Η σεξουαλικότητα αλλάζει . Άλλοι άλλαξαν σε μεγάλες ηλικίες.
    Κάτι που βαριέμαι όμως πολύ, είναι η διαφωνία για τη διαφωνία .

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Διαφωνείς με τους πάντες για να διαφωνείς ; Για να γεμίζεις το χρόνο σου ; Ή πιστεύεις ότι γνωρίζεις καλύτερα ανθρώπους που ξέρω μια ζωή ;
    Η ξαδέρφη μου ποτέ δεν είχε σχέσεις με άνδρες. Καμία ανάγκη λευκής σχέσης δεν έχει , ούτε έλλειψη συντροφικότητας. Και τον συγκεκριμένο άνδρα, πρώτο στη ζωή της, δείχνει να τον γουστάρει
    πολύ. Κάτι που δεν είχε ξανακάνει ποτέ. Και ο γείτονας επίσης, καμία ανάγκη δεν είχε να πείσει κανέναν . Ούτε καιγόταν για παιδιά, όπως έλεγε.

    Η σεξουαλικότητα αλλάζει . Άλλοι άλλαξαν σε μεγάλες ηλικίες.
    Κάτι που βαριέμαι όμως πολύ, είναι η διαφωνία για τη διαφωνία .
    το οτι δεν συμφωνουμε οι δυο μας στα περισσοτερα, δεν σημαινει οτι διαφωνω με τους παντες.
    αν το προσεξες, κανεις δεν συμφωνει μαζι σου, και δεν βρεθηκε ανθρωπος να συμφωνει με το σκεπτικο σου στο θεμα σου...

    κανεις δεν αλλαζει σεξουαλικοτητα σε μεγαλη ηλικια.
    αν η ξαδερφη ειναι μπαι, ναι μπορει να ετυχε οι προηγουμενες σχεσεις να ηταν γυναικες.τωρα αγαπησε ανδρα. που ειναι το περιεργο;
    απλα μπορει να εκδηλωθει σε μεγαλη ηλικια, η να το μαθεις εσυ, σε μεγαλη ηλικια.
    σιγα να μην σου πει η ξαδελφη σου τι ακριβως κανει στο κρεβατι της...

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το οτι δεν συμφωνουμε οι δυο μας στα περισσοτερα, δεν σημαινει οτι διαφωνω με τους παντες.
    αν το προσεξες, κανεις δεν συμφωνει μαζι σου, και δεν βρεθηκε ανθρωπος να συμφωνει με το σκεπτικο σου στο θεμα σου...
    Αυτό που προσέχω, είναι ότι έχεις κάτι δεκάδες χιλιάδες posts και ότι απαντάς σε dt . Είναι αναμφισβήτητα. Για να προσθέσεις επιπλέον διαφωνίες, διαστρεβλώνεις όσα γράφουν και οι άλλοι , έτσι ώστε να έχεις περισσότερο υλικό , για μερικές δεκάδες χιλιάδες posts. Έγραψα εγώ πουθενά ότι όσοι είναι παντρεμένοι με γυναίκες, δεν μπορεί να είναι ομοφυλόφιλοι ; ΟΧΙ, ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΔΙΑΦΩΝΙΑ, το έγραψες μόνη σου ! Είπα ότι είναι "περίεργο" ; Δεν χρησιμοποιώ χαρακτηρισμούς. Αλλά ήταν πρωτόγνωρο , γιατί αφορά άτομο που το ξέρω και το βλέπω μια ζωή και ανεβάζει και φωτογραφίες καθημερινά τα τελευταία 15 χρόνια που υπάρχουν τα ρημάδια σόσιαλ μήντια. Ε λοιπόν αυτά τα 15 χρόνια των ... σόσιαλ , ανέβαζε χιλιάδες φωτογραφίες , μόνο με γυναίκες ! Μόνο. Και πριν όμως, γιατί την ξέρω μια ζωή, το ίδιο ήταν . Ο άνδρας αυτός, ήταν ο πρώτος. Αυτό . Μέχρι εκεί! Όλοι αυτό για αλλαγή το βλέπουν . Εσύ ... ξέρεις καλύτερα όμως και έχεις άλλη άποψη . Επίσης το ανέφερα και είπα ότι ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ. Αλλά , φυσικά δεν θα μπορούσες να το αφήσεις έτσι . Είσαι διατεθειμένη να γράψεις καμιά 1000αρα posts (και) για αυτό . Εγώ όχι όμως. Βαριέμαι . Γράφε ό,τι θες. Απλά από μένα μην περιμένεις απάντηση .

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    χαχαχαχαχαχαχαα!! ηρεμησε λιγο αλ. σε λιγο θα με κανεις να συμφωνησω μαζι σου οτι η ελλειψη σεξ σου προκαλει σοβαρο προβλημα.

    υ.γ. αν τα συμπερασματα σου για τις προτιμησεις του καθενος τις βγαζεις απο αναρτησεις των σοσιαλ, καποιος πρεπει να σου μιλησει για την αληθινη ζωη...

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χαχαχαχαχαχαχαα!! ηρεμησε λιγο αλ. σε λιγο θα με κανεις να συμφωνησω μαζι σου οτι η ελλειψη σεξ σου προκαλει σοβαρο προβλημα.
    .
    Συνεχίζεις, ότι ξέρεις καλύτερα την ξαδέλφη μου ! Και συνεχίζεις να προσάπτεις σε άλλους πράγματα που δεν είπαν ποτέ. ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΚΡΙΝΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΞΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΟΣΙΑΛ;
    Όσο είπα ότι όσοι είναι παντρεμένοι αποκλείεται να είναι ομοφυλόφιλοι . Δική σου φαντασία. Είπα ότι έχει ανεβάσει άπειρες φωτογραφίες με γυναίκες μόνο . Όλοι την έχουμε δει με γυναίκες μόνο. Οι πάντες. Η μάνα της. Η αδελφή της. Ο αδελφός της. Μια ζωή. Πάντα. 25 χρόνια πριν δημιουργηθούν τα σόσιαλ , με γυναίκες τη βλέπαμε. Αλλά μία που γράφει όλη μέρα εδώ χιλιάδες posts και απαντά σε dt , ξέρει καλύτερα. Όχι , είχε άντρες και στο παρελθόν, επειδή το ... ξέρεις εσύ. Δεν μπορεί να είναι διαφορετικά. Όλοι έχουν άδικο για την ... ξαδέλφη μου ! Και έχεις δίκιο εσύ ...

    Στην συνέχεια τι κάνεις ; Προσπαθείς να με μειώσεις και να ειρωνευτείς, πατώντας πάνω σε θέμα που άνοιξα; Στο οποίο έγραψα ότι η γυναίκα μου, έχει μειώσει το ρυθμό με τον οποίο κάνουμε σεξ. Από αυτό ... βγάζεις πάλι συμπέρασμα ότι έχω γενικότερη έλλειψη ... και μου έχει δημιουργηθεί πρόβλημα! Θλιβερή ... Έγινα πάντως αφορμή να δείξεις τι είσαι . Συνέχισε ! Καλά πας .

  7. #67
    Banned
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σε τι να αποσκοπει βρε πσι; στο προφανες!
    σε ο,τι αποσκοπει οτιδηποτε κανει απο την στιγμη που εναντιωθηκε στην σχεση σας..
    δλδ, στο να τον εχει απο κοντα, μπορει να του κουβαλησει και καμια νυφιτσα να γνωρισει μηπως και την ορεχτει και το γυρισει, κλπ.
    εσυ, γιατι λες να το κανει;;

    "ο γυιος της", δεν ειναι κανενα σκυλακι για να τον προσεχεις. καταλαβαινω πως το λες, αλλα απανταω ετσι για να καταλαβεις οτι ο φιλος σου ειναι ενηλικας και εχει ευθυνη για τις επιλογες του και τις αποφασεις του.
    αν επιλεξει να επρασει με την μαμα του τα γενεθλια του, θα ειναι δικη του αποφαση και οχι της μανας του...
    επομενως, ξεπερασε καποιασ τιγμη το τι προκαλει η μανα του και επικεντρωσου στο πως ανταποκρινεται σε ολα αυτα, και ΠΟΣΟ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΣΑΣ Ο ΙΔΙΟΣ...
    Βασικά αν πιστεύει ότι ο γιος της παρασύρθηκε από τον κακό βίγκινγκ να θέλει άντρες, αυτή ως καλή μάνα θα μπορέσει να τον σώσει. Οπότε στην παράνοια της, είναι λογικό; Τι να πω;
    Το προσέχω σημαίνει ότι νοιάζομαι για εκείνον, θέλω να είναι καλά. Του έχω πει να κάνει ότι θέλει, δε θα θυμώσω. Προσπαθώ να καταλάβω την σχέση με τους γονείς του. Μας χωρίζει χάσμα. Το μόνο που γίνεται είναι να τα βάζει με τον εαυτό του. Πιο παλιά έλεγε να χωρίσουμε, γιατί θα με στενοχωρεί και θα είναι μόνος του και έκλαιγε. Αν είναι να ησυχάσει η μάνα του για ένα χρόνο, μικρη η θυσία τα γενέθλια του. Αλλά δεν θα ηρεμίσει. Με απογοητεύει που δεν κάνουν μια προσπάθεια να με γνωρίσουν περισσότερο. Είχα έρθει Ελλάδα πιο παλιά (όταν ήμασταν Σουηδία) και είχα φιλοξενηθεί. Με κοίταζαν με μισό μάτι.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Ομολογουμενως, πρέπει να είναι κοινότυπη αντίδραση γονέων . Ειδικά από συντηρητικό περιβάλλον. Όταν μάθουν ότι το παιδί τους , έχει ομοφυλόφιλη σχέση , να προσπαθούν να του βρουν ... ετερόφυλο ταίρι . Έχω περίπτωση , ξαδέλφης, που είχε σχέσεις με γυναίκες , οι γονείς της να προσπαθούν να της βρουν ... γαμπρό !

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Psyduck View Post
    Βασικά αν πιστεύει ότι ο γιος της παρασύρθηκε από τον κακό βίγκινγκ να θέλει άντρες, αυτή ως καλή μάνα θα μπορέσει να τον σώσει. Οπότε στην παράνοια της, είναι λογικό; Τι να πω;
    Το προσέχω σημαίνει ότι νοιάζομαι για εκείνον, θέλω να είναι καλά. Του έχω πει να κάνει ότι θέλει, δε θα θυμώσω. Προσπαθώ να καταλάβω την σχέση με τους γονείς του. Μας χωρίζει χάσμα. Το μόνο που γίνεται είναι να τα βάζει με τον εαυτό του. Πιο παλιά έλεγε να χωρίσουμε, γιατί θα με στενοχωρεί και θα είναι μόνος του και έκλαιγε. Αν είναι να ησυχάσει η μάνα του για ένα χρόνο, μικρη η θυσία τα γενέθλια του. Αλλά δεν θα ηρεμίσει. Με απογοητεύει που δεν κάνουν μια προσπάθεια να με γνωρίσουν περισσότερο. Είχα έρθει Ελλάδα πιο παλιά (όταν ήμασταν Σουηδία) και είχα φιλοξενηθεί. Με κοίταζαν με μισό μάτι.
    προφανως και ειναι λογικο γι αυτην, εφοσον πιστευει οτι η ομοφυλοφιλια ειναι κολλητικη και προσωρινη, παρασυρεται κανεις κι αν εχει τις σωστες επιρροες,....ξεπαρασυρεται...

    αυτα τους λενε στην εκκλησια. οτι με θεληση και προσευχη, ο κ@@#ς γινεται μ#@@ι...

    φυσικα και δεν θα ηρεμησει ΠΟΤΕ. για να ηρεμησει, πρεπει ο γυιος της να γινει ετεροφυλοφιλος, δηλαδη, ΠΟΤΕ!

    να μην το παιρνεις προσωπικα. δεν σε εχει απορριψει ουτε σαν προσωπικοτητα ουτε σαν κακο ατομο. σε εχει απορριψει μονο λογω της ομοφυλοφιλιας, επομενως αυτη η αντιπαθεια δεν εχει τελος...

    σιγουρα,σ την πιο δυσκολη θεση ειναι ο φιλος σου, γιατι θελει να ειναι μαζι σου, αλλα του ειναι δυσκολο να απαρνηθει τους γονεις του. προφανως ειναι πολυ δεμενος κι αν δεν υπηρχε το θεμα του σεξουαλικου προσανατολισμου, θα ηταν παντα κοντα τους.
    αυτος πρεπει να παρει αποφασεις και να βρει τροπους να βαλει ορια που να τηρουνται, η να κοψει επαφες... νομιζω οτι χρειαζεται ψυχολογο να τα διαχειριστει..

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ομολογουμενως, πρέπει να είναι κοινότυπη αντίδραση γονέων . Ειδικά από συντηρητικό περιβάλλον. Όταν μάθουν ότι το παιδί τους , έχει ομοφυλόφιλη σχέση , να προσπαθούν να του βρουν ... ετερόφυλο ταίρι . Έχω περίπτωση , ξαδέλφης, που είχε σχέσεις με γυναίκες , οι γονείς της να προσπαθούν να της βρουν ... γαμπρό !
    και;;; τελικα της τον βρηκαν;;
    εαν ειναι η ξαδερφη που μας ελεγες και πριν, να θεωρησεις πολυ πιθανο να την επρηξαν με τους γαμπρους και να αποφασισε να μεινει με εναν φιλο της γκει για να βουλωσουν στοματα.
    το εχουν κανει πολλοι. γυναικες, λιγοτερες..

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Συνεχίζεις, ότι ξέρεις καλύτερα την ξαδέλφη μου ! Και συνεχίζεις να προσάπτεις σε άλλους πράγματα που δεν είπαν ποτέ. ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΚΡΙΝΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΞΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΟΣΙΑΛ;
    Όσο είπα ότι όσοι είναι παντρεμένοι αποκλείεται να είναι ομοφυλόφιλοι . Δική σου φαντασία. Είπα ότι έχει ανεβάσει άπειρες φωτογραφίες με γυναίκες μόνο . Όλοι την έχουμε δει με γυναίκες μόνο. Οι πάντες. Η μάνα της. Η αδελφή της. Ο αδελφός της. Μια ζωή. Πάντα. 25 χρόνια πριν δημιουργηθούν τα σόσιαλ , με γυναίκες τη βλέπαμε. Αλλά μία που γράφει όλη μέρα εδώ χιλιάδες posts και απαντά σε dt , ξέρει καλύτερα. Όχι , είχε άντρες και στο παρελθόν, επειδή το ... ξέρεις εσύ. Δεν μπορεί να είναι διαφορετικά. Όλοι έχουν άδικο για την ... ξαδέλφη μου ! Και έχεις δίκιο εσύ ...

    Στην συνέχεια τι κάνεις ; Προσπαθείς να με μειώσεις και να ειρωνευτείς, πατώντας πάνω σε θέμα που άνοιξα; Στο οποίο έγραψα ότι η γυναίκα μου, έχει μειώσει το ρυθμό με τον οποίο κάνουμε σεξ. Από αυτό ... βγάζεις πάλι συμπέρασμα ότι έχω γενικότερη έλλειψη ... και μου έχει δημιουργηθεί πρόβλημα! Θλιβερή ... Έγινα πάντως αφορμή να δείξεις τι είσαι . Συνέχισε ! Καλά πας .
    εγω, δεν ειπα οτι ειχε ανδρες στο παρελθον, οπωσδηποτε.
    ειπα Η της αρεσαν ανεκαθεν και οι ανδρες και δεν ειχε τυχει να εχει σχεση με ανδρα, Η ειναι με τον φιλο της σε λευκη σχεση, επειδη της επρηξαν οι γονεις της, πιθανως γκει κι εκεινος.
    εσυ, κρατησες μονο το μισο, οπως και σε οτιδηποτε σου λενε, κρατας μονο οτι σε βολευει και το υπολοιπο κανεις οτι δεν γραφτηκε...
    αν δεν της αρεσαν ποτε, οι ανδρες, δεν ξεκινησαν να της αρεσουν στα 55. δεν παιζει..., κατι αλλο συμβαινει. και ναι, δεν θα το ηξεραν αυτο το κατι ουτε οι ξαδερφες ουτε οι θειαδες... εκεινη το ξερει..

    στο τελευταιο εχεις δικιο και ζητω συγνωμη. κακως σχολιασα το θεμα που εβαλες.

  12. #72
    Banned
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    προφανως και ειναι λογικο γι αυτην, εφοσον πιστευει οτι η ομοφυλοφιλια ειναι κολλητικη και προσωρινη, παρασυρεται κανεις κι αν εχει τις σωστες επιρροες,....ξεπαρασυρεται...

    αυτα τους λενε στην εκκλησια. οτι με θεληση και προσευχη, ο κ@@#ς γινεται μ#@@ι...

    φυσικα και δεν θα ηρεμησει ΠΟΤΕ. για να ηρεμησει, πρεπει ο γυιος της να γινει ετεροφυλοφιλος, δηλαδη, ΠΟΤΕ!

    να μην το παιρνεις προσωπικα. δεν σε εχει απορριψει ουτε σαν προσωπικοτητα ουτε σαν κακο ατομο. σε εχει απορριψει μονο λογω της ομοφυλοφιλιας, επομενως αυτη η αντιπαθεια δεν εχει τελος...

    σιγουρα,σ την πιο δυσκολη θεση ειναι ο φιλος σου, γιατι θελει να ειναι μαζι σου, αλλα του ειναι δυσκολο να απαρνηθει τους γονεις του. προφανως ειναι πολυ δεμενος κι αν δεν υπηρχε το θεμα του σεξουαλικου προσανατολισμου, θα ηταν παντα κοντα τους.
    αυτος πρεπει να παρει αποφασεις και να βρει τροπους να βαλει ορια που να τηρουνται, η να κοψει επαφες... νομιζω οτι χρειαζεται ψυχολογο να τα διαχειριστει..
    Δεν το παίρνω προσωπικά. Είναι όμως θλιβερό. Εγώ μίλησα στους γονείς μου στα 14 περίπου και δεν αντέδρασαν καθόλου. Και είχα σχέση στο λύκειο και τον ήξεραν. Λυπάμαι που ζει όλο αυτό.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Psyduck View Post
    Δεν το παίρνω προσωπικά. Είναι όμως θλιβερό. Εγώ μίλησα στους γονείς μου στα 14 περίπου και δεν αντέδρασαν καθόλου. Και είχα σχέση στο λύκειο και τον ήξεραν. Λυπάμαι που ζει όλο αυτό.
    κι εγω λυπαμαι.
    στην ελλαδα, πολυ σπανια υπαρχει θετικη αντιμετωπιση απο γονεις και ειδικα πατεραδες, σε τετοια περιπτωση.
    ειδικα σε παλιοτερες γενιες. τελευταια κατι αρχισε να γινεται, αλλα οχι πολλα πραγματα.
    ευχομαι να ζησετε καλυτερες μερες, στο μελλον..

  14. #74
    Banned
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι εγω λυπαμαι.
    στην ελλαδα, πολυ σπανια υπαρχει θετικη αντιμετωπιση απο γονεις και ειδικα πατεραδες, σε τετοια περιπτωση.
    ειδικα σε παλιοτερες γενιες. τελευταια κατι αρχισε να γινεται, αλλα οχι πολλα πραγματα.
    ευχομαι να ζησετε καλυτερες μερες, στο μελλον..
    Καλές μέρες ζουμε, γιατί έχουμε το σπίτι μας και αγαπιόμαστε. Κατά βάθος πιστεύω ήξεραν για τον γιο τους και πιστευαν ότι το "πάλευε" και ήρθε ο αλλοδαπός και ξανακύλησε. Σήμερα ήρθε πάλι η μάνα του, έφτιαξε γλυκό. Πιστεύει εκτός των άλλων ότι δεν τρώει καλά μαζί μου. Νομίζει ότι τον βάζω να μαγειρεύει. Νομίζει πολλά πράγματα. Και κάθε φορά τον φιλάω επίτηδες μπροστά της. Ξέρω ότι την ενοχλεί, αλλά αν θέλει να έρχεται σπίτι, πρέπει να αποδέχεται τους ενοίκους του.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Psyduck View Post
    Καλές μέρες ζουμε, γιατί έχουμε το σπίτι μας και αγαπιόμαστε. Κατά βάθος πιστεύω ήξεραν για τον γιο τους και πιστευαν ότι το "πάλευε" και ήρθε ο αλλοδαπός και ξανακύλησε. Σήμερα ήρθε πάλι η μάνα του, έφτιαξε γλυκό. Πιστεύει εκτός των άλλων ότι δεν τρώει καλά μαζί μου. Νομίζει ότι τον βάζω να μαγειρεύει. Νομίζει πολλά πράγματα. Και κάθε φορά τον φιλάω επίτηδες μπροστά της. Ξέρω ότι την ενοχλεί, αλλά αν θέλει να έρχεται σπίτι, πρέπει να αποδέχεται τους ενοίκους του.
    Κλασσικη σχεση νυφης με πεθερα...και μετα μας κατηγορειτε οτι εμεις οι γυναικες τα κανουμε αυτα.Να ανταγωνιζεστε ποιος κανει το καλυτερο γλυκο και να τον φιλας μπροστα της για να της αποδειξεις οτι της τον πηρες.Ετσι δε λυνονται τα προβληματα...αυτα ειναι κατινιες.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με τους γονείς της κοπέλας μου
    By flavor in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 23-07-2021, 14:49
  2. Πρόβλημα με τους γονείς λόγω των φαρμάκων
    By iamverysad in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 03-07-2019, 00:19
  3. Πρόβλημα με τους γονείς.
    By Mary93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 65
    Last Post: 03-09-2017, 00:15
  4. Καταπίεση από τους γονείς της συντρόφου μου
    By indianas in forum Αντικοινωνική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 15
    Last Post: 22-07-2017, 16:29
  5. Replies: 105
    Last Post: 02-09-2014, 23:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •