Έχω πρόβλημα με τους γονεις του συντρόφου μου - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 81 of 81
  1. #76
    Banned
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Κλασσικη σχεση νυφης με πεθερα...και μετα μας κατηγορειτε οτι εμεις οι γυναικες τα κανουμε αυτα.Να ανταγωνιζεστε ποιος κανει το καλυτερο γλυκο και να τον φιλας μπροστα της για να της αποδειξεις οτι της τον πηρες.Ετσι δε λυνονται τα προβληματα...αυτα ειναι κατινιες.
    Καμία σχέση και δεν υπάρχει νύφη εδώ. Επίσης δεν κατηγόρησα κανέναν. Για γλυκό επίσης δεν ανταγωνιζόμαστε, αν θέλουμε κάτι το αγοράζουμε. Αν τον φιλάω μπροστά της είναι γιατί είναι ο σύντροφος μου και είμαι σπίτι μου. Αυτή δεν λέει να το καταλάβει, σαν φίλους με περίεργη συμπεριφορά το βλέπει.

    Πως λύνονται τα προβλήματα δηλαδή; Να βρω πνευματικό και να ζητήσω άφεση;

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Psyduck View Post
    Καμία σχέση και δεν υπάρχει νύφη εδώ. Επίσης δεν κατηγόρησα κανέναν. Για γλυκό επίσης δεν ανταγωνιζόμαστε, αν θέλουμε κάτι το αγοράζουμε. Αν τον φιλάω μπροστά της είναι γιατί είναι ο σύντροφος μου και είμαι σπίτι μου. Αυτή δεν λέει να το καταλάβει, σαν φίλους με περίεργη συμπεριφορά το βλέπει.

    Πως λύνονται τα προβλήματα δηλαδή; Να βρω πνευματικό και να ζητήσω άφεση;
    Άσε ρε...μόνος σου είπες ότι τον φιλάς επιτηδες μπροστά της.Καλα τον άλλον τον κακομοίρη λυπάμαι που τον έχετε βάλει στη μέση...χαχαχα.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι εγω λυπαμαι.
    στην ελλαδα, πολυ σπανια υπαρχει θετικη αντιμετωπιση απο γονεις και ειδικα πατεραδες, σε τετοια περιπτωση.
    ειδικα σε παλιοτερες γενιες. τελευταια κατι αρχισε να γινεται, αλλα οχι πολλα πραγματα.
    ευχομαι να ζησετε καλυτερες μερες, στο μελλον..
    Αυτό το ξεχνάς. Τα στραβά και άθλια παραμένουν αναλλοίωτα . Πεθαίνω στο γέλιο όποτε βλέπω ... τον Παντελή Ζερβό στην ταινία "Ο Ατσίδας" . Ίδιος ο ... πεθερός μου σήμερα ! Θέλει ... ο γιός του να ... βρει προίκα (το ότι δεν τον πλησιάζει γυναίκα στο μισό χιλιόμετρο είναι λεπτομέρεια) . Από την άλλη .... στις κόρες του .... δεν ήθελε να δώσει τίποτε ! Ίδιος με το ... Ζερβό στην ταινία πριν .... 65 χρόνια !!!! Τίποτε δεν αλλάζει .

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Γεία σου και χαρα σου!

    Αρχικα τι ομορφο λόγο γραφής εχεις, δευτερο χαίρομαι που είστε ενα ερωτευμενο ζευγαρι που παρα τα δύσκολα είστε μαζί και το παλεύετε ο καθένας με τον τρόπο του.

    Στη ερωτηση 'τι να κανω με τους γονείς του;" η απαντηση είναι μία "ΤΙΠΟΤΑ". Οσο κυνικο και να ακουγεται οι γονεις τους δεν ειναι δικο σου πρόβλημα είναι δικο του. Μπορεί να στεναχωριεσαι που στεναχωριεται, αλλα εκείνος πρεπει να δει τι θα κανει με αυτο, πρεπει εκείνος να το λυσει γιατί θα το κουβαλαει μια ζωη ή όσο ζουν οι γονεις του.

    Για μενα η λυση ειναι μονο μια, ψυχολογος, πρεπει να παει να μιλησει να βρει τα πατηματα του να βαλει ορια στους γονεις του. Δεν ειναι καθόλου ευκολο δεν ειναι καθόλου σίγουρο οτι θα γινει αλλα είστε πολυ πολυ νεοι και όλα γίνονται αρκεί να πιστεψεις οτι αξίζεις αυτη την ευτυχια που σου προσφερεται.

    Για καποιο λόγο πιστευω οτι ο συντροφος σου, πιστευει οτι του αξίζει αυτη η συμπεριφορα των γονιων του. Το οτι σε υποτιμουν ετσι και εκείνος δεν βαζει φρενο εμενα με ενοχλει. Πολυ. Παρα πολυ. Πιστευει και εκεινος το ιδιο για σενα ή μηπως το πιστευει για τον εαυτο του;

    Οτι είστε δυο ανωμαλοι αντρες που εχετε το θρασος να παρετε σκυλο.

    Επίσης το οτι οι γονεις τους ειναι τοσο αντιθετοι με ολα αυτα, συχτιριζουν και βρίζουν αλλα είναι ακόμα εκεί επίσης κατι σημαινει. Συνηθως οι γονεις αρνιονται τα παιδια τους καθε επαφη οταν δεν συμφωνουν εκείνοι ομως ειναι εκεί και ριχνουν καταρες.

    Δεν θελουν να αποδεχτουν οτι το σπλαχνο τους ειναι γκευ, οτι εκείνοι εκαναν ενα γκευ αντρα. Δεν ειναι θυμωμενοι μαζι σου ουσιαστικα, με τον εαυτο τους ειναι και ξεσπανε πανω σου. Αλλα καποια στιγμη θα σπασεις, ειναι θεμα χρόνου πιστεψε με. Τωρα μπορει να εισαι κουλ αλλα καποια μερα θα ξυπνησεις και θα πεις "Γιατι δεν ειμαι σε μια σχεση που δεν με βριζουν οι γονεις του συντροφου μου;".

    Ευχομαι απο καρδιας να εξαφανιστείτε απο εκεί να κανετε ζωαρα μακρυα τους. <3

  5. #80
    Banned
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by LiloCook View Post
    Γεία σου και χαρα σου!

    Αρχικα τι ομορφο λόγο γραφής εχεις, δευτερο χαίρομαι που είστε ενα ερωτευμενο ζευγαρι που παρα τα δύσκολα είστε μαζί και το παλεύετε ο καθένας με τον τρόπο του.

    Στη ερωτηση 'τι να κανω με τους γονείς του;" η απαντηση είναι μία "ΤΙΠΟΤΑ". Οσο κυνικο και να ακουγεται οι γονεις τους δεν ειναι δικο σου πρόβλημα είναι δικο του. Μπορεί να στεναχωριεσαι που στεναχωριεται, αλλα εκείνος πρεπει να δει τι θα κανει με αυτο, πρεπει εκείνος να το λυσει γιατί θα το κουβαλαει μια ζωη ή όσο ζουν οι γονεις του.

    Για μενα η λυση ειναι μονο μια, ψυχολογος, πρεπει να παει να μιλησει να βρει τα πατηματα του να βαλει ορια στους γονεις του. Δεν ειναι καθόλου ευκολο δεν ειναι καθόλου σίγουρο οτι θα γινει αλλα είστε πολυ πολυ νεοι και όλα γίνονται αρκεί να πιστεψεις οτι αξίζεις αυτη την ευτυχια που σου προσφερεται.

    Για καποιο λόγο πιστευω οτι ο συντροφος σου, πιστευει οτι του αξίζει αυτη η συμπεριφορα των γονιων του. Το οτι σε υποτιμουν ετσι και εκείνος δεν βαζει φρενο εμενα με ενοχλει. Πολυ. Παρα πολυ. Πιστευει και εκεινος το ιδιο για σενα ή μηπως το πιστευει για τον εαυτο του;

    Οτι είστε δυο ανωμαλοι αντρες που εχετε το θρασος να παρετε σκυλο.

    Επίσης το οτι οι γονεις τους ειναι τοσο αντιθετοι με ολα αυτα, συχτιριζουν και βρίζουν αλλα είναι ακόμα εκεί επίσης κατι σημαινει. Συνηθως οι γονεις αρνιονται τα παιδια τους καθε επαφη οταν δεν συμφωνουν εκείνοι ομως ειναι εκεί και ριχνουν καταρες.

    Δεν θελουν να αποδεχτουν οτι το σπλαχνο τους ειναι γκευ, οτι εκείνοι εκαναν ενα γκευ αντρα. Δεν ειναι θυμωμενοι μαζι σου ουσιαστικα, με τον εαυτο τους ειναι και ξεσπανε πανω σου. Αλλα καποια στιγμη θα σπασεις, ειναι θεμα χρόνου πιστεψε με. Τωρα μπορει να εισαι κουλ αλλα καποια μερα θα ξυπνησεις και θα πεις "Γιατι δεν ειμαι σε μια σχεση που δεν με βριζουν οι γονεις του συντροφου μου;".

    Ευχομαι απο καρδιας να εξαφανιστείτε απο εκεί να κανετε ζωαρα μακρυα τους. <3
    Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.
    Ελπίζω να κάνει κάτι, γιατί σε όλους μας κάνει κακό αυτή η κατάσταση. Αυτό που θαθελε θα ήταν να το δεχτούν. Και δεν ξέρω πως μπορεί να μη δέχεσαι το γιο σου. Πως μπορείς να μη βλέπεις με τα μάτια σου ότι είναι καλά και ότι υπάρχει αγάπη. Είχε θέμα να αποδεχτεί ότι είναι γκει, αλλά έχει κάνει μεγάλη πρόοδο. Δηλαδή είναι σχετικά open θα ελεγα.
    Αυτοί οι γονείς είναι ένα διαρκές σοκ. Τους συγκρίνω με τους δικούς μου και νιώθω τόσο τυχερός. Και όλο με ρωτάνε αν ντρέπονται οι γονεις μου για μενα και λέω όχι ίσα ίσα και δεν το αντιλαμβάνονται.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Ψυχολογικο φόρουμ είναι εδώ όχι γκομενικο καφενείο
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με τους γονείς της κοπέλας μου
    By flavor in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 23-07-2021, 15:49
  2. Πρόβλημα με τους γονείς λόγω των φαρμάκων
    By iamverysad in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 03-07-2019, 01:19
  3. Πρόβλημα με τους γονείς.
    By Mary93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 65
    Last Post: 03-09-2017, 01:15
  4. Καταπίεση από τους γονείς της συντρόφου μου
    By indianas in forum Αντικοινωνική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 15
    Last Post: 22-07-2017, 17:29
  5. Replies: 105
    Last Post: 03-09-2014, 00:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •