Έχω πρόβλημα με τους γονεις του συντρόφου μου - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 81
  1. #31
    Που σαι ρε φίλε.

    Αυτόν τον λογαριασμό που ανοιξες , τον ξεκίνησες με κέφι και μπρίο.
    Αυτό το διάστημα τρέχεις γύρω στους έξι τρολοκλωνους ( άντρες και γυναίκες )
    Παρόλο που σε καταλαβαίνω , σε αφήνω να συνεχίζεις τις φαντασιώσεις και το παιχνίδι σου .
    Όμως στην προσπάθεια σου να τραβήξεις την προσοχή και να εντυπωσιασεις , γράφεις και αρρωστημένα θεματα.
    Όπως για παράδειγμα αυτό που έγραψες με άλλο κλωνο και έχεις θέμα την αιμομιξία με τον αδελφο σου

    https://forum.psychology.gr/threads/...BE%CE%AF%CE%B1

    Έχεις καμία αντίρρηση ότι αυτός ο κλώνος δεν

    είναι πνευματικό σου παιδί;

    Πάμε σε αυτό το θέμα
    Μας λες ότι οι γονείς σου είναι Σουηδοί και συ Ελληνοσουηδος.
    Πως γίνεται αυτό;
    Ελληνικά ποιος σου έμαθε; Εδώ βλέπω χρησιμοποιείς ιδιωματισμούς , αργκό και ρολαρει η γλώσσα σου.
    Άντε να σε βοηθήσω λίγο και να πω ότι μπερδεύτηκες και ότι ο πατέρας σου είναι Έλληνας .Όμως για ποιον λόγο σε άφησαν να φύγεις μόνος σου και να πας Γυμνάσιο και Λύκειο στην Ελλάδα;
    Ποιος σε πρόσεχε στην Ελλάδα;
    Οι γονείς σου δεν είχαν κανένα πρόβλημα σ αυτό ;
    Για ποιον λόγο οι γονείς σου δεν θέλησαν το εκπαιδευτικό σύστημα της Σουηδίας και προτίμησαν να σε στείλουν στο τέλειο εκπαιδευτικό σύστημα της Ελλάδας;
    Εσυ πάλι πως πήγες σε ένα άγνωστο μέρος; Πόσο καλά τα μιλαγες τα Ελληνικά τότε; Δεν ειχες το παραμικρό πρόβλημα προσαρμογής να πας Γυμνάσιο με όλους άγνωστους;

    Έπειτα λες όταν ήσουν στην Ελλάδα γνώρισες τον σύντροφό σου.Τον έπεισες να σπουδάσει στην Σουηδία , σπουδάσατε μαζί και μετά αφήσατε την Σουηδία και ήρθατε εδώ.
    Για ποιον λόγο δεν μείνατε Σουηδία ; Ο φίλος σου στο πανεπιστήμιο τι γλώσσα μίλαγε;
    Όπως θα κατάλαβες φίλε μου η ιστορία σου μπαζει .

    Και επειδή η ιστορία σου είναι κάτι σαν Μια Ιταλίδα από την κυψέλη, θα ήθελα μιας και όπως λες είσαι και Σουηδός να γράψεις στα Σουηδικά ένα μέρος από το πρώτο σου ποστ.

    Μην χρησιμοποιήσεις google translate γιατί θα το στείλω σε μια φίλη μου Σουηδέζα και θα μου πει κατά πόσο είναι αληθινό.

    Επίσης επειδή έχω πάει κάποιες φορές στην Σουηδία , πες μου που έμενες και που σπουδάζες για να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις για αυτά τα μέρη , για να δω κατά πόσο τα ξέρεις.

    Είμαι περίεργος να δω τι θα μου απαντήσεις.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Που σαι ρε φίλε.

    Αυτόν τον λογαριασμό που ανοιξες , τον ξεκίνησες με κέφι και μπρίο.
    Αυτό το διάστημα τρέχεις γύρω στους έξι τρολοκλωνους ( άντρες και γυναίκες )
    Παρόλο που σε καταλαβαίνω , σε αφήνω να συνεχίζεις τις φαντασιώσεις και το παιχνίδι σου .
    Όμως στην προσπάθεια σου να τραβήξεις την προσοχή και να εντυπωσιασεις , γράφεις και αρρωστημένα θεματα.
    Όπως για παράδειγμα αυτό που έγραψες με άλλο κλωνο και έχεις θέμα την αιμομιξία με τον αδελφο σου

    https://forum.psychology.gr/threads/...BE%CE%AF%CE%B1

    Έχεις καμία αντίρρηση ότι αυτός ο κλώνος δεν

    είναι πνευματικό σου παιδί;

    Πάμε σε αυτό το θέμα
    Μας λες ότι οι γονείς σου είναι Σουηδοί και συ Ελληνοσουηδος.
    Πως γίνεται αυτό;
    Ελληνικά ποιος σου έμαθε; Εδώ βλέπω χρησιμοποιείς ιδιωματισμούς , αργκό και ρολαρει η γλώσσα σου.
    Άντε να σε βοηθήσω λίγο και να πω ότι μπερδεύτηκες και ότι ο πατέρας σου είναι Έλληνας .Όμως για ποιον λόγο σε άφησαν να φύγεις μόνος σου και να πας Γυμνάσιο και Λύκειο στην Ελλάδα;
    Ποιος σε πρόσεχε στην Ελλάδα;
    Οι γονείς σου δεν είχαν κανένα πρόβλημα σ αυτό ;
    Για ποιον λόγο οι γονείς σου δεν θέλησαν το εκπαιδευτικό σύστημα της Σουηδίας και προτίμησαν να σε στείλουν στο τέλειο εκπαιδευτικό σύστημα της Ελλάδας;
    Εσυ πάλι πως πήγες σε ένα άγνωστο μέρος; Πόσο καλά τα μιλαγες τα Ελληνικά τότε; Δεν ειχες το παραμικρό πρόβλημα προσαρμογής να πας Γυμνάσιο με όλους άγνωστους;

    Έπειτα λες όταν ήσουν στην Ελλάδα γνώρισες τον σύντροφό σου.Τον έπεισες να σπουδάσει στην Σουηδία , σπουδάσατε μαζί και μετά αφήσατε την Σουηδία και ήρθατε εδώ.
    Για ποιον λόγο δεν μείνατε Σουηδία ; Ο φίλος σου στο πανεπιστήμιο τι γλώσσα μίλαγε;
    Όπως θα κατάλαβες φίλε μου η ιστορία σου μπαζει .

    Και επειδή η ιστορία σου είναι κάτι σαν Μια Ιταλίδα από την κυψέλη, θα ήθελα μιας και όπως λες είσαι και Σουηδός να γράψεις στα Σουηδικά ένα μέρος από το πρώτο σου ποστ.

    Μην χρησιμοποιήσεις google translate γιατί θα το στείλω σε μια φίλη μου Σουηδέζα και θα μου πει κατά πόσο είναι αληθινό.

    Επίσης επειδή έχω πάει κάποιες φορές στην Σουηδία , πες μου που έμενες και που σπουδάζες για να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις για αυτά τα μέρη , για να δω κατά πόσο τα ξέρεις.

    Είμαι περίεργος να δω τι θα μου απαντήσεις.
    Δεν καταλαβαίνω περισσότερα από τα μισά, όμως θα σου πω μερικά πράγματα αφού φαίνεται να ενδιαφέρεσαι. Σε κάποιο προηγούμενο μήνυμα έγραψα ότι ήρθα λόγω της δουλειάς των γονιών μου (άρα μετακομίσαμε οικογενειακώς). Έχω πάει γυμνάσιο και λύκειο στην Ελλάδα και ήξερα και κάποια ελληνικά από πριν. Εκτός από Σουηδικά, γνωρίζω Νορβηγικά και κάποια Δανικά. Επομένως δεν με πρόσεχε κανείς, με τους γονείς μου έμενα. Σουηδός είμαι, κάποιος με είπε ελληνοσουηδό, όπως και να χει πήρα και ελληνική υπηκοότητα όμως. Τον φίλο μου τον γνώρισα στη Σουηδία όπως και το έχω ήδη γράψει. Μήπως να διάβαζες εσυ τις αναρτήσεις αντί να ξαναγράφω εγώ τα ίδια;

  3. #33
    Εντάξει δεν πείθεις.
    Γράφεις ανευρα και προσθέτεις πράγματα.Ειχες γράψει ότι πήγες μόνος σου.
    Αφού είσαι Σουηδός μπορείς να κάνεις μια μετάφραση ένα μέρος στα Σουηδικά το πρώτο σου ποστ;
    Επίσης σε ποια περιοχή στην Σουηδία έμενες και που σπούδασες;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Εντάξει δεν πείθεις.
    Γράφεις ανευρα και προσθέτεις πράγματα.Ειχες γράψει ότι πήγες μόνος σου.
    Αφού είσαι Σουηδός μπορείς να κάνεις μια μετάφραση ένα μέρος στα Σουηδικά το πρώτο σου ποστ;
    Επίσης σε ποια περιοχή στην Σουηδία έμενες και που σπούδασες;
    κανεις λαθος κατα 99%
    αντε σου αφηνω και 1 να μην στεναχωρεθεις.
    και στο λεω εγω, ο τρολοανιχνευτης...

  5. #35
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κανεις λαθος κατα 99%
    αντε σου αφηνω και 1 να μην στεναχωρεθεις.
    και στο λεω εγω, ο τρολοανιχνευτης...
    Αποψη σου σεβαστή

    Μου αρέσει να παίζω στο όριο αν και οι πιθανότητες που μου δίνεις νομίζω ότι ισχύουν στο αντιθετο

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κανεις λαθος κατα 99%
    αντε σου αφηνω και 1 να μην στεναχωρεθεις.
    και στο λεω εγω, ο τρολοανιχνευτης...
    Tack sa mycket Remedy :)


    Επίσης δεν υπάρχει κανένας λόγος να δίνω τόσο προσωπικές πληροφορίες για να πείσω έναν άγνωστο για κατι. Ειδικά όταν αυτός ο άγνωστος δεν έχει διαβάσει καλά το θέμα.

  7. #37
    Quote Originally Posted by Psyduck View Post
    Tack sa mycket Remedy :)


    Επίσης δεν υπάρχει κανένας λόγος να δίνω τόσο προσωπικές πληροφορίες για να πείσω έναν άγνωστο για κατι. Ειδικά όταν αυτός ο άγνωστος δεν έχει διαβάσει καλά το θέμα.
    Με αυτή σου την απάντηση νομίζω ότι ανεβαίνουν οι πιθανότητες μου.
    Έτσι δεν είναι Remedy;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Με αυτή σου την απάντηση νομίζω ότι ανεβαίνουν οι πιθανότητες μου.
    Έτσι δεν είναι Remedy;
    ....οχι .....

  9. #39
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ....οχι .....
    Σε κάλυψε η μη απάντηση του;
    Δεν μπορούσε για παράδειγμα να πει μεγάλωσα Στοκχόλμη και πήγα στο πανεπιστήμιο στην Ουπσαλα; Είναι προσωπικά δεδομένα αυτά;
    Επίσης γιατί δεν κάνει μια μετάφραση; Τόσο δυσκολο είναι;

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    29
    Ουψάλα γράφεται πάντως..

  11. #41
    Quote Originally Posted by Psyduck View Post
    Ουψάλα γράφεται πάντως..
    Ναι σωστό είναι αυτό που λες
    Κάτι άλλο για το θέμα;

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Ναι σωστό είναι αυτό που λες
    Κάτι άλλο για το θέμα;
    Για το δικό μου το θέμα πολλά για αυτό και έγραψα εδώ. Τώρα για την Ουψάλα τι να πω, ωραίο μέρος, μαζεύει φοιτητές. Θα ξέρει και η φίλη σου να σου πει.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Σε κάλυψε η μη απάντηση του;
    Δεν μπορούσε για παράδειγμα να πει μεγάλωσα Στοκχόλμη και πήγα στο πανεπιστήμιο στην Ουπσαλα; Είναι προσωπικά δεδομένα αυτά;
    Επίσης γιατί δεν κάνει μια μετάφραση; Τόσο δυσκολο είναι;
    μαλακιες λες τωρα.
    κι εγω που δενε χω παει ποτε σουηδια, αν ηθελα να σου απαντησω μπορουσα να σου πω μια πολη που μεγαλωσα και πηγα πανεπιστημιο στην σουηδια. και;;;;;;;
    η απαντηση σημαινει οτι δεν νοωιθει υποχρεωμενος να σου αποδειξει τπτ. κι εχει δικιο.
    επιπλεον, δεν ασχοληθηκες καν με το θεμα του, ουτε καν το διαβασες.

  14. #44
    Quote Originally Posted by Psyduck View Post
    Για το δικό μου το θέμα πολλά για αυτό και έγραψα εδώ. Τώρα για την Ουψάλα τι να πω, ωραίο μέρος, μαζεύει φοιτητές. Θα ξέρει και η φίλη σου να σου πει.
    Α ωραία τότε θα μου πεις για την Ουψάλα μιας και έχω πάει.
    Πόση ώρα κάνει το τραίνο από την Στοκχόλμη να φθάσει στην Ουψάλα και κάθε πόση ώρα έχει δρομολόγια για κει.
    Στην κεντρική πλατεία έχει κάτι που την διασχίζει.Τι είναι αυτό;
    Από το πανεπιστήμιο μέχρι το νεκροταφείο της πόλης , πόση απόσταση ειναι;
    Τα σπίτια πόσους οροφους έχουνε;
    Πόσο πρασινο έχει αυτή η πόλη;

  15. #45
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μαλακιες λες τωρα.
    κι εγω που δενε χω παει ποτε σουηδια, αν ηθελα να σου απαντησω μπορουσα να σου πω μια πολη που μεγαλωσα και πηγα πανεπιστημιο στην σουηδια. και;;;;;;;
    η απαντηση σημαινει οτι δεν νοωιθει υποχρεωμενος να σου αποδειξει τπτ. κι εχει δικιο.
    επιπλεον, δεν ασχοληθηκες καν με το θεμα του, ουτε καν το διαβασες.
    Αρχισες να χάνεις την ψυχραιμία σου και φοβάσαι μην πληγωθεί το εγώ σου.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με τους γονείς της κοπέλας μου
    By flavor in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 23-07-2021, 15:49
  2. Πρόβλημα με τους γονείς λόγω των φαρμάκων
    By iamverysad in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 03-07-2019, 01:19
  3. Πρόβλημα με τους γονείς.
    By Mary93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 65
    Last Post: 03-09-2017, 01:15
  4. Καταπίεση από τους γονείς της συντρόφου μου
    By indianas in forum Αντικοινωνική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 15
    Last Post: 22-07-2017, 17:29
  5. Replies: 105
    Last Post: 03-09-2014, 00:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •