Υποψια θετικης διαγνωσης covid 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    xaka10
    Guest

    Υποψια θετικης διαγνωσης covid 19

    Καλησπερα σας ειχα γραψει την γνωμη μου για τα εμβολια δεν θα αναφερθω σε αυτο.Την Κυριακη 31 Οκτωβριου 2021 πηγα εκκλησια με την μασκα μου και κοινωνησα την θεια κοινωνια τελευταιος απο ολους μετα απο 30 ατομα τα περισσοτερα παιδια μετα πηγα σε πολυ κοσμο και ηρθα σε επαφη με πολλα ατομα για κανα 20λεπτο χωρις μασκα.εμβολιο δεν εχω κανει ειμαι 31 ετων και περα απο ψυχικα νοσηματα και προδιαβητη δεν εχω αλλα θεματα υγειας.την Τεταρτη μετα απο 3 ημερες απο την επαφη μου με τον πολυ κοσμο και την κοινωνια μετα απο 30 ατομα σχεδον απο τους τελευταιους κοινωνησα τελως παντων την Τεταρτη μετα απο 3 ημερες βρεθηκα με την κοπελα μου.Την Παρασκευη βρεθηκα με εναν φιλο πληρως εμβολιασμενο αλλα την Παρασκευη ειχα διαρροιες νερο χωρις να εχω φαει απ εξω κανενα φαγητο και εχω διαβασει οτι και η διαρροια ειναι συμπτωμα κορονοιου μια μερα μου κρατησε τιποτα αλλο την δευτερα 5 μερες μετα που βρεθηκα με την κοπελα μου η κοπελα μου αν και πληρως εμβολιασμενη με pfizer ειχε συνεχεια βηχα κοπωση και μπουκωμα και με κατηγουσε η μητερα της οτι την κολλησα κορονοιο γιατι 5 ημερες πριν ειχε βρεθει μαζι μου και θελει 5 ημερες να εκδηλωθει μετα κολλησε η αδελφη της με τα ιδια συμπτωματα αν και εμβολιασμενη και η μανα της με τα ιδια συμπτωματα αν και εμβολιασμενη ειχε ξεροβηχα κοπωση και μπουκωμα.εγω εκανα μονος μου ενα self test βγηκε αρνητικο δεν ξερω αν το εκανα καλα

    λετε να εχω κορονοιο μονο διαρροια ειχα.μετα απο 5 ημερες εμφανισε επισης εμφανισε συμπτωματα κορονοιου ο φιλος του πληρως εμβολιασμενου που βρεθηκα την Παρασκευη οταν ειχα τις διαρροιες.δεν εχω κανει αλλα τεστ περα απο ενα self test γιατι δεν εχω συμπωματα αλλα με κατηγορουσε η μανα της κοπελας μου οτι την κολλησα κορονοιο και με προετρεπε με καλο τροπο να κανω rapid test για σιγουρο αποτελεσμα.δεν εχω ουτε βηχα ουτε απωλεια οσφηρης ουτε τιποτα αλλο.θερμομετρο δεν βαζω γιατι φοβαμαι μην εχω πυρετο λεω στην μανα μου να με πιανει με το χερι στο μετωπο να μου λεει αν ειμαι ζεστος και μου λεει οτι ειμαι καλα.η διαρροια να ηταν γαστρεντεριτιδα η συμπτωμα κορονοιο ή κατι με πειραξε.


    ειχε κανεις εδω μεσα κορονοιο με μονο συμπτωμα διαρροιες δεν ειναι λιγο παραξενο αυτο που κανει η μανα της;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Καλημερα...κυκλοφορει ιωση με μπουκωμα και βηχα..ειναι πολυς κοσμος αρρωστος.Απο κει και περα να πας να κανεις ενα rapid δεν ειναι τπτ αλλα δεν καταλαβεινω γιατι πρεπει να το κανεις εσυ που δεν εχεις συμπτωματα και οχι η κοπελα σου που εχει.

    Ασχετο με αυτο πηγαινε και κανε το εμβολιο.Και εφοσον εισαι ανεμβολιαστος με 8000 κρουσματα μαζεψου και ασε τα σουρτα φερτα.

  3. #3
    Αφού έκανες ράπιντ τεστ και είναι αρνητικό προς τί η ανησυχία;
    Οι διάρροιες από μόνες τους δεν είναι σύμπτωμα κορωνοϊού.
    Πάντως, δυστυχώς, η πεθερά δεν σε συμπαθεί καθόλου, ως φαίνεται.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    kalhmera.
    αφου ανησυχουν οτι κολλησαν κορονοιο, γιατι δεν κανουν τεστ και στελνουν εσενα να κανεις;;; δεν το καταλαβαινω..
    τα δικα σου συμπτωματα μπορει να ειναι απο μια γαστρεντεριτιδα, ωστοσο μπορει καλλιστα να ησουν ασυμπτωματικος φορεας και να μην το ηξερες. αλλα αν τα τεστ σου βγαινουν αρνητικα, εισαι οκ. ας κανει η κοπελα σου τεστ!!

    απορω εσεις που πατε και κοινωνατε με το ιδιο κουταλι πως δεν σιχαινεστε για τα χιλιαδες που κολλατε εκει, ειστε και υποχονδριοι μερικοι... απορω...
    μια συνηθεια που γεννηθηκε οταν η υγιεινη ηταν αγνωστη στον κοσμο, τοσα χρονια μετα....

  5. #5
    xaka10
    Guest
    ευχαριστω για τις απαντησεις μονο ενα self test εκανα μονος μου δεν εκανα ουτε rapid ουτε μοριακο

  6. #6
    xaka10
    Guest
    απλα διαβαζω οτι μερικοι δεν εχουν βηχα και κοπωση και εχουν διαρροιες δεν ξερω τι να πρωτοπιστεψω.βαζω ενα απο τα πολλα αρθρα που λενε για την διαρροια αλλα εκανα ενα μονο self test πιστευω θα εδειχνε κατι αν ειχα κατι.απο το αρθρο που διαβασα αναφερεται κυριως σε παιδια αλλα αφορουν και ενηλικους Διαπιστώθηκε ότι το 18,8% των παιδιατρικών ασθενών ανέφεραν συμπτώματα πυρετού, κόπωσης, πόνων στους μυς ή στις αρθρώσεις, καθώς και διαταραχών όσφρησης ή γεύσης. Το 16,5% είχαν αναπνευστικά συμπτώματα (βήχα, δύσπνοια κ.ά.), το 14% γαστρεντερικά συμπτώματα (ναυτία, εμετό, διάρροια κ.ά.), το 8% δερματολογικά συμπτώματα όπως εξανθήματα και το 4,8% νευρολογικά (κυρίως πονοκεφάλους)
    https://www.onmed.gr/ygeia/story/390...n-epagrypnisis

  7. #7
    xaka10
    Guest
    απο ενα αλλο αρθρο Τα πρώτα συμπτώματα συνήθως περιλαμβάνουν πυρετό, κεφαλαλγία, πονόλαιμο και ξηρό βήχα. Επιπλέον μπορεί να εμφανιστούν δύσπνοια, μυαλγίες, ασυνήθιστη κόπωση, απώλεια της γεύσης ή της όσφρησης, ρινική συμφόρηση, ναυτία ή διάρροια. Ο βαθμός εμφάνισης των συμπτωμάτων ποικίλει από άτομο σε άτομο
    εχει και την διαρροια μεσα
    γι αυτο ρωταω αν ειχε καποιος μονο διαρροια για κορονοιο αρθρο:https://www.ethnos.gr/health/article...keskaimetadosh

  8. #8
    xaka10
    Guest
    δεν εχω να χαλαω λεφτα για τεστ γι αυτο εκανα ενα self test απο τον εργαζομενο αδελφο μου που εκανε και αυτος υποχρεωτηκα γιατι μεχρι πριν καποιο διαστημα δεν ειχε εμβολιαστει εμβολιαστηκε εδω και ενα μηνα με το ζορι για να μην πληρωνει τα τεστ.εγω εξαλλου δεν εργαζομαι οποτε στην ζωη μου στα δυο χρονια πανδημιας ειναι το τριτο τεστ αυτο που εκανα.εχω κανει ενα self test το καλοκαιρι εναν μοριακο τον Αυγουστο του 2021 και ηταν αρνητικο και το τριτο τεστ που εκανα το εκανα στην ζωη μου το εκανα προσφατα μετα απο αυτα που μου ειπε η κοπελα μου και δεν εδειξε κατι.το εκανα μονος μου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Ρε φιλε η μανα της δε γουσταρει που εισαι ανεμβολιαστος...τι δεν καταλαβαινεις?Ουτε κι εγω θα γουσταρα.Εγω και ο αντρας μου αν ηταν ανεμβολιαστος θα τον ειχα σε αποσταση.Ολα τα αλλα ειναι αλλα λογια ν'αγαπιομαστε.Εσυ καθεσαι και αγχωνεσαι οτι εχεις κορονοιο και το περασες με μια απλη διαρροια...Εγω στη θεση σου θα ελεγα μακαρι να κολλησα και να το περασα με μια απλη διαρροια.Αλλα αφου το σελφ βγηκε αρνητικο τι το ψαχνεις?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by xaka10 View Post
    δεν εχω να χαλαω λεφτα για τεστ γι αυτο εκανα ενα self test απο τον εργαζομενο αδελφο μου που εκανε και αυτος υποχρεωτηκα γιατι μεχρι πριν καποιο διαστημα δεν ειχε εμβολιαστει εμβολιαστηκε εδω και ενα μηνα με το ζορι για να μην πληρωνει τα τεστ.εγω εξαλλου δεν εργαζομαι οποτε στην ζωη μου στα δυο χρονια πανδημιας ειναι το τριτο τεστ αυτο που εκανα.εχω κανει ενα self test το καλοκαιρι εναν μοριακο τον Αυγουστο του 2021 και ηταν αρνητικο και το τριτο τεστ που εκανα το εκανα στην ζωη μου το εκανα προσφατα μετα απο αυτα που μου ειπε η κοπελα μου και δεν εδειξε κατι.το εκανα μονος μου
    Μπορείς να πας να κάνεις στο εοδυ ακόμα και σαν ανεμβολιαστους !!!απλά δεν θα σου δώσουν χαρτί για να μπορείς να κυκλοφορείς έξω σε μαγαζιά...αν είναι όμως θετικό είναι υποχρεωμένοι να σε ειδοποιήσουν...

  11. #11
    xaka10
    Guest
    τελικα ειχε δικιο η πεθερα για τον κορονοιο.εκανα τεστ αντισωματων και ειχα 8 φορες πανω απο το οριο των θετικων αντισωματων υπερβολικα πολυ υψηλα με οριο το 50 ειχα πανω απο 8 φορες πανω.κολλησα κορονοιο και δυστυχως κολλησα παρα πολλους γιατι το μονο συμπτωμα που ειχα ηταν διαρροιες την πεμπτη ημερα μετα απο κει που υπεθεσα οτι κολλησα.κολλησα και τον αδελφο μου γιατι πηγε σε ενα παρτι και βγηκαν οι μισοι θετικοι κολλησα την κοπελα μου ειχε δικιο η μανα της και κολλησα ενα φιλο του φιλου μου.γιατι δεν γινεται να εχω 8πλασια αντισωματα απο το ελαχιστο οριο το 50

Similar Threads

  1. Υποψια για ΔΔ
    By Kristi09 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 24-08-2021, 10:51
  2. Υποψια οτι βαζουν ψυχοφαρμακα στο φαι μου
    By Ορέστης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 23-04-2018, 07:22
  3. απουσια θετικης σκεψης...
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 09-05-2017, 02:34
  4. Υποψία ψύχωσης.
    By IPPOKRATIS1991 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 32
    Last Post: 09-07-2016, 00:58
  5. Υποψία...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 03-06-2010, 04:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •