Δεν ξέρω αν πρέπει να το πω και με ποιον τρόπο - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 222
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    χάχα γελάσαμε και εσένα απορώ πως σε κάνουν παρέα
    Είδες ;; Έμαθες , ότι ακόμη και άνδρες , αποφεύγουν παρθένες . Και καλά κάνουν , γιατί τους κάνουν τη ζωή δύσκολη , χωρίς να υπάρχει λόγος (αφού δεν κάνουν και σεξ).
    Οι γυναίκες, αποφεύγουν ακόμη περισσότερο τους παρθένους άνδρες. Γιατί αμφιβάλουν , αν είναι σε θέση να τους προσφέρουν σεξ , όταν αυτές το θελήσουν . Και βέβαια , η μεγάλη διαφορά είναι , ότι οι παρθένες, βρίσκουν άνδρες να ασχοληθούν μαζί τους, τουλάχιστον μέχρι κάποια ηλικία. Οι άνδρες όπως έχεις διαπιστώσει , δεν βρίσκουν ενδιαφερόμενες, γιατί τους μυρίζονται από μακριά οι γυναίκες τους παρθένους.

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Το θέμα έχει κοινωνιολογικό ενδιαφέρον . Αποτελεί και σπουδή στη σεξουαλική ζωή στην ελλάδα. Αν το διαβάζει κάποιος νέος που προβληματίζεται σχετικά με το αν θα φύγει από την ελλάδα, μπορεί να τον βοηθήσει να πάρει τη σωστή απόφαση . Να φύγει δηλαδή για πάντα και να μην κοιτάξει ποτέ πίσω. Μπορεί επίσης να προστατέψει ομογενείς που σκέφτονται να έρθουν στην ελλάδα να πάρουν κι αυτοί τη σωστή απόφαση . Να μην έρθουν ποτέ ξανά. Οπότε θα ήταν χρήσιμες και μερικές επιπλέον πληροφορίες , για να γίνουν όλα πιο σαφή.

    Οι φίλες σου , είναι κι αυτές παρθένες 25+ ;;
    Θεωρείτε φυσιολογικό να γνωρίζετε άγνωστους άνδρες, να βγαίνετε μαζί τους και να τους δηλώνετε ότι τους βλέπετε φιλικά ;; Δεν έχετε παλιούς φίλους , που να είχε ξεκάθαρα φίλοι, για να βγαίνετε φιλικά ;; Ή γυναίκες φίλες ;;;

    Είχα αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση πριν 20 χρόνια. 27χρονη, που χόρευε με σορτσάκι και ξεκούμπωτο ποκάμισο χωρίς σουτιέν , πάνω σε τραπέζι , μου έδωσε το τηλέφωνό της, στις 5.40 λίγο πριν φύγουμε από το σκυλάδικο . Βγήκαμε την επόμενη για καφέ. Ντυμένη πάλι σαν πορνοστάρ, σε ταινία πορνό . Επόμενη συνάντηση πήγαμε για μπάνιο τα δυό μας ! Μέσα στη θάλασσα όταν την αγκάλιασα ... μου είπε ότι είναι παρθένα ... δεν έχει αποφασίσει αν είναι έτοιμη ακόμη να ολοκληρώσει ... και ότι ... με βλέπει φιλικά. Της είπα ότι έχω παλιές φίλες , που τις γνωρίζω πολλά χρόνια και πάρα πολλούς άνδρες φίλους και κατά συνέπεια δεν χρειάζομαι νέους φίλους και σίγουρα δεν χρειάζομαι γυναίκες καινούργιες φίλες. Η κολλητή της, είχε ανταλλάξει στο ίδιο μέρος, το ίδιο βράδυ τηλέφωνα με κολλητό μου και του είπε την ίδια ιστορία (παρθένα, που δεν νοιώθει έτοιμη να ολοκληρώσει αν και ήταν και μεγαλύτερη αυτή). Μετά από 7-8 χρόνια, με τον κολλητό που είχε βγει με την κολλητή της τότε , παντρεμένοι εμείς , μαζί με συζύγους, τις είδαμε , τις δυό τους, σε πολυκατάστημα να πίνουν καφέ, οι δυό τους. Τότε ήταν γύρω στα 35 αυτή που είχα βγει εγώ (και η άλλη, η μεγαλύτερη πλησίαζε τα 40). Προφανώς ακόμη δεν θα είχαν αποφασίσει αν είναι ... έτοιμες να ολοκληρώσουν .
    που ξερεις; μπορει να τα ειχαν μεταξυ τους, αφου ηταν ακομα κολλητες μετα απο τοσα χρονια και μονες... συμβαινει κι αυτο..
    κατα τα αλλα, ειναι δυνατον να υπσοτηριζεις οτι ειναι πλειοψηφια οι γυναικες που περιγραφεις; ελεος.. μαλλον παντρευτηκες χωρις να εχεις γνωρισει γυναικες στην ελλαδα..

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    που ξερεις; μπορει να τα ειχαν μεταξυ τους, αφου ηταν ακομα κολλητες μετα απο τοσα χρονια και μονες... συμβαινει κι αυτο..
    κατα τα αλλα, ειναι δυνατον να υπσοτηριζεις οτι ειναι πλειοψηφια οι γυναικες που περιγραφεις; ελεος.. μαλλον παντρευτηκες χωρις να εχεις γνωρισει γυναικες στην ελλαδα..
    ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ. Αλλά δεν είναι και το ... 0.1%. Είναι κάμποσες.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ. Αλλά δεν είναι και το ... 0.1%. Είναι κάμποσες.
    ποσες δηλαδη;;; για πες ενα πιθανο ποσοστο!
    κι αφου δεν ειναι πλειοψηφια, πως ειναι δυντον να λες μη τυχον μεινετε στην ελλαδα, μην γυρισετε στην ελλαδα, τι υπερβολες ειναι αυτες;

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Είδες ;; Έμαθες , ότι ακόμη και άνδρες , αποφεύγουν παρθένες . Και καλά κάνουν , γιατί τους κάνουν τη ζωή δύσκολη , χωρίς να υπάρχει λόγος (αφού δεν κάνουν και σεξ).
    Οι γυναίκες, αποφεύγουν ακόμη περισσότερο τους παρθένους άνδρες. Γιατί αμφιβάλουν , αν είναι σε θέση να τους προσφέρουν σεξ , όταν αυτές το θελήσουν . Και βέβαια , η μεγάλη διαφορά είναι , ότι οι παρθένες, βρίσκουν άνδρες να ασχοληθούν μαζί τους, τουλάχιστον μέχρι κάποια ηλικία. Οι άνδρες όπως έχεις διαπιστώσει , δεν βρίσκουν ενδιαφερόμενες, γιατί τους μυρίζονται από μακριά οι γυναίκες τους παρθένους.
    εγώ δεν έχω τέτοιο κόλλημα, από κάπου πρέπει να ξεκινήσουμε δεν έγινε κάνεις έμπειρος
    γιατί όσες έχουν εμπειρίες δεν σου την κάνουν?

    Γιατί τους θεωρούν ανεραστους? ή ότι είναι καλά παιδιά?
    αφού όπως λες τους μοιράζονται γιατί είχες γράψει πως δεν χρειάζεται να πεις ότι δεν έχεις κάνει?

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποσες δηλαδη;;; για πες ενα πιθανο ποσοστο!
    Τι σημασία έχει το ποσοστό , εφόσον συμφωνείς κι εσύ, ότι δεν είναι μεμονωμένες περιπτώσεις, αλλά μπόλικες. Και 10% να είναι ... και 20% να είναι , άνδρες-γυναίκες , είναι μισοί-μισοί . Καταδικάζουν ένα ίσο ποσοστό ανδρών σε στέρηση ! Αυτό είναι κοινωνική παθολογία. Στη γενιά της δικιά μας (ίδια είμαστε πιστεύω), ήταν ακόμη μεγαλύτερο το ποσοστό . Λέω λοιπόν για την ελλάδα αυτά που λέω, γιατί πιστεύω ότι στις υπόλοιπες χώρες (του πολιτισμένου κόσμου), δεν υπάρχει το φαινόμενο σε τέτοια έκταση . Οπότε είναι καλύτερα.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Remedy τα κορίτσια ενοχλήθηκαν με κάτι, του πέταξαν μια μπηχτη και εκείνος το έπαιζε βαρύ πεπονι για 2 μέρες, αλλά μετά τα βρήκαν. Ωστόσο εκείνες είναι λίγο πιο υποψιασμένος τώρα απέναντι του. Κάνουμε παρέα ακόμα, αλλά δεν είναι όπως πριν που τον θεωρούσαν πολύ καλό παιδί.
    Δεν θέλω εννοείται να κάνει τίποτα με καμία άλλη , αλλά δεν βλέπω να υπάρχει τέτοια περίπτωση ούτως ή άλλως. Θέλω να το μάθουν όμως για να ξέρουν ότι μου την έπεσε, επειδή νόμιζαν ότι γουστάρει την άλλη.

    Al Bundy μήπως οι κοπέλες που λες είχαν βάλει κάποιο στοίχημα και σε δούλευαν; Αλλά και έτσι να είναι, τι σχέση έχει το ντύσιμο και το ότι κάποια χορεύει και φλερτάρει με το τι επιλέγει να κάνει στο τέλος στο κρεβάτι της; Κι εμένα μου αρέσει το σέξι ντύσιμο και να φλερτάρω, αλλά δεν θέλω να προχωρήσω ακόμα. Δεν μου το έχει βγάλει κάποιος. Και το ότι τις είδες για καφέ μετά από χρόνια δεν σημαίνει ότι δεν είχαν άντρα. Αλλά και να μην είχαν εσένα τι σε απασχολεί; Εσύ που έχεις γυναίκα, έχεις καλή ερωτική ζωή ; Γελάω

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Remedy τα κορίτσια ενοχλήθηκαν με κάτι, του πέταξαν μια μπηχτη και εκείνος το έπαιζε βαρύ πεπονι για 2 μέρες, αλλά μετά τα βρήκαν. Ωστόσο εκείνες είναι λίγο πιο υποψιασμένος τώρα απέναντι του. Κάνουμε παρέα ακόμα, αλλά δεν είναι όπως πριν που τον θεωρούσαν πολύ καλό παιδί.
    Δεν θέλω εννοείται να κάνει τίποτα με καμία άλλη , αλλά δεν βλέπω να υπάρχει τέτοια περίπτωση ούτως ή άλλως. Θέλω να το μάθουν όμως για να ξέρουν ότι μου την έπεσε, επειδή νόμιζαν ότι γουστάρει την άλλη.

    Al Bundy μήπως οι κοπέλες που λες είχαν βάλει κάποιο στοίχημα και σε δούλευαν; Αλλά και έτσι να είναι, τι σχέση έχει το ντύσιμο και το ότι κάποια χορεύει και φλερτάρει με το τι επιλέγει να κάνει στο τέλος στο κρεβάτι της; Κι εμένα μου αρέσει το σέξι ντύσιμο και να φλερτάρω, αλλά δεν θέλω να προχωρήσω ακόμα. Δεν μου το έχει βγάλει κάποιος. Και το ότι τις είδες για καφέ μετά από χρόνια δεν σημαίνει ότι δεν είχαν άντρα. Αλλά και να μην είχαν εσένα τι σε απασχολεί; Εσύ που έχεις γυναίκα, έχεις καλή ερωτική ζωή ; Γελάω
    γιατι δεν θελεις να κανει κατι με την αλλη; τι σε νοιαζει με ποια θα κανει κατι;
    το οτι στην επεσε, δεν ειναι ενδειξη οτι δεν γουσταρει την αλλη, ξερεις..
    εφοσον ειναι ελευθερος, οπου νομιζει την πεφτει. αν ηταν δεσμευμενος, αλλαζε το πραγμα. οι ελευθεροι/ες κανουν και σεξ, ξερεις. δεν κανουν μονο σχεσεις...

    επισης, θελω να μου πεις, γιατι δεν ειναι καλο ενα παιδι που ειναι ελευθερο και την πεφτει.

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    το αλλο που θα πρεπει να λαβεις υποψη σου, ειναι και το τι εντυπωση εχει εκεινος απο την παρεα που κανατε οι δυο σας.
    μπορει να εκπλαγεις αν, λεγοντας εσυ οτι εκανε κινηση, εκεινος πει οτι του την επεφτες και γι αυτο εκανε κινηση.... και δεν θα λεει ψεματα. αν εσυ νομζιεις οτι εκανες ναζια και ο αλλος καταλαβαινε οτι του κωλοτριβοσουν, γιατι να μην στην πεσει και γιατι να μην το πει κιολας; "ρε συ η λεμον, μου κωλοτριβοταν εδω και δυο βδομαδες και μολις εκανα κινηση με εβρισε στα καλα καθουμενα".

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Τι σημασία έχει το ποσοστό , εφόσον συμφωνείς κι εσύ, ότι δεν είναι μεμονωμένες περιπτώσεις, αλλά μπόλικες. Και 10% να είναι ... και 20% να είναι , άνδρες-γυναίκες , είναι μισοί-μισοί . Καταδικάζουν ένα ίσο ποσοστό ανδρών σε στέρηση ! Αυτό είναι κοινωνική παθολογία. Στη γενιά της δικιά μας (ίδια είμαστε πιστεύω), ήταν ακόμη μεγαλύτερο το ποσοστό . Λέω λοιπόν για την ελλάδα αυτά που λέω, γιατί πιστεύω ότι στις υπόλοιπες χώρες (του πολιτισμένου κόσμου), δεν υπάρχει το φαινόμενο σε τέτοια έκταση . Οπότε είναι καλύτερα.
    δεν ξερω. νομιζω οτι η ελληνικη κοινωνια ξαναγυρναει σε πιο συντηρητικη φαση. εγω στα 18 δεν ειχα καμια φιλη που δεν ειχε κανει σεξ, αλλα βεβαια δεν γινεταιε τσι ησ τατιστικη. σιγουρα εχει σημασια και το περιβαλλον. πχ, ημουν σε μεγαλη πολη, δεν ημουν σε χωριο. η λεμον νομιζω οτι ειναι σε επαρχια.

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιατι δεν θελεις να κανει κατι με την αλλη; τι σε νοιαζει με ποια θα κανει κατι;
    το οτι στην επεσε, δεν ειναι ενδειξη οτι δεν γουσταρει την αλλη, ξερεις..
    εφοσον ειναι ελευθερος, οπου νομιζει την πεφτει. αν ηταν δεσμευμενος, αλλαζε το πραγμα. οι ελευθεροι/ες κανουν και σεξ, ξερεις. δεν κανουν μονο σχεσεις...

    επισης, θελω να μου πεις, γιατι δεν ειναι καλο ενα παιδι που ειναι ελευθερο και την πεφτει.
    Όντως δεν είναι ένδειξη ότι δεν γουστάρει κι άλλες.
    Και σε μια άλλη φίλη φίλης έδειξε ενδιαφέρον. Γενικά είναι ο,τι αρπάξει... Βέβαια από όλες τρώει πόρτα μέχρι στιγμής.
    Απλά αν το πω θα ξέρει κι η άλλη ότι δεν ενδιαφέρεται μόνο για αυτήν, οπότε δεν θα πειστεί από το παραμύθι που πουλάει ότι δεν ψάχνει από εδώ κι από εκεί. Αν δεν είχε κάνει τέτοιες δηλώσεις δεν θα έλεγα τίποτα, αλλά το παίζει επιλεκτικός και ότι θέλει μόνο σοβαρά και όχι σκέτο σεξ.
    Δεν είπα ότι δεν είναι καλό παιδί επειδή την πέφτει, αλλά επειδή την έπεσε έτσι και με άφησε μετά στη μέση του δρόμου. Αυτό ήταν απαράδεκτο.
    Και εγώ δεν του τριβομουν στο εβδομάδες. Εκείνος όλο με πλησίαζε, πέταγε υπονοούμενα και μια φορά μόνο έγινε αυτό με τα αγγίγματα.

    Και δεν πιστεύω ότι η κοινωνία γυρνάει σε πιο συντηρητική φάση, απλα οι γυναίκες έχουμε εξελιχθεί, είμαστε ανεξάρτητες οικονομικά, οπότε δεν συμβιβαζόμαστε με ψίχουλα και δεν αφήνουμε τον άλλο να μας χρησιμοποιεί σαν τρύπες και να μας πετάει , ελπίζοντας πως κάποια μέρα θα αλλάξει.

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Όντως δεν είναι ένδειξη ότι δεν γουστάρει κι άλλες.
    Και σε μια άλλη φίλη φίλης έδειξε ενδιαφέρον. Γενικά είναι ο,τι αρπάξει... Βέβαια από όλες τρώει πόρτα μέχρι στιγμής.
    Απλά αν το πω θα ξέρει κι η άλλη ότι δεν ενδιαφέρεται μόνο για αυτήν, οπότε δεν θα πειστεί από το παραμύθι που πουλάει ότι δεν ψάχνει από εδώ κι από εκεί. Αν δεν είχε κάνει τέτοιες δηλώσεις δεν θα έλεγα τίποτα, αλλά το παίζει επιλεκτικός και ότι θέλει μόνο σοβαρά και όχι σκέτο σεξ.
    Δεν είπα ότι δεν είναι καλό παιδί επειδή την πέφτει, αλλά επειδή την έπεσε έτσι και με άφησε μετά στη μέση του δρόμου. Αυτό ήταν απαράδεκτο.
    Και εγώ δεν του τριβομουν στο εβδομάδες. Εκείνος όλο με πλησίαζε, πέταγε υπονοούμενα και μια φορά μόνο έγινε αυτό με τα αγγίγματα.

    Και δεν πιστεύω ότι η κοινωνία γυρνάει σε πιο συντηρητική φάση, απλα οι γυναίκες έχουμε εξελιχθεί, είμαστε ανεξάρτητες οικονομικά, οπότε δεν συμβιβαζόμαστε με ψίχουλα και δεν αφήνουμε τον άλλο να μας χρησιμοποιεί σαν τρύπες και να μας πετάει , ελπίζοντας πως κάποια μέρα θα αλλάξει.
    και που το ξερεις εσυ, οτι αν του αρεσει το σεξ, δεν θα προχωρησει και σε κατι πιο σοβαρο;
    οι ενηλικοι πρωτα κανουν σεξ και μετα αποφασιζουν αν θελουν σχεση. το αναποδο ειναι επιστημονικη φαντασια, ή παιδικη οπτικη για τις σχεσεις...

    εσυ, δεν εισαι στην κατηγορια γυναικων που περιγραφεις.
    οι ανεξαρτητες γυναικες παιρνουν και δινουν σεξ, οποτε το επιθυμουν κι οχι σαν δυσαρεστο ανταλλαγμα για να αποκτησουν συντροφο, οπως εκαναν το 1950....
    εσυ, θεωρεις το σεξ εκμεταλλευση και χρησιμοποιηση της γυναικας, που ειναι μια πολυ οπισθοδρομικη και συντηρητικη οπτικη, οπως κι αν την αμπαλαρεις στο μυαλο σου για να σου φανει συγχρονη...

    επισης, υπαρχει το προβλημα οτι εσυ δεν θελεις καν σεξ, ενω εισαι σε προχωρημενη ηλικια για τα πρωτα σεξουαλικα σκιρτηματα.
    δεν ειναι δυνατον στην ηλικια που εισαι να μην νοιωθεις σεξουαλικη εξαψη και να μην αυτοικανοποιεισαι, ασχετως αν υπαρχει συντροφος.
    θα πρεπει να το διερευνησεις με καποιον ψυχ, αν εισαι απλα μπλοκαρισμενη για ολους τους λογους που ξερουμε, η εισαι ασεξουαλ, ωστε να μην παιδευεσαι.

    αν τελικα εισαι ασεξουαλ, ψαξε εναν αντιστοιχο να εχετε μια ρομαντικη σχεση, χωρις σεξ και μην παιδευεσαι να θελησεις σεξ με το ζορι, η να το κανεις για να τελειωνει και να μην σε λενε παρθενα..
    Last edited by Remedy; 29-11-2021 at 13:33.

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δηλαδή αν ενεδιδα εκείνο το βράδυ, θα υπήρχαν πιθανότητες να με δει σοβαρά στη συνέχεια;

    Πάντως εγώ ξέρω από τις φίλες μου ότι έχει συμβεί να κάνουν πρώτα σχέση με κάποιον και μετά σεξ. Δεν αποκλείεται κι αυτό.
    Και εγώ δεν θα είχα θέμα για μόνο σεξ, αρκεί να ήθελα σεξ με το τάδε άτομο. Αν δεν θέλω ή θα πρέπει να τον γνωρίσω καλύτερα ή να με κερδίσει με άλλους τρόπους. Πάντως σίγουρα δεν θα ανεχτώ υποτιμητική συμπεριφορά από κανέναν ή να μου βάζει όρους ότι θα κάνουμε μόνο σεξ. Αν θέλω μόνο σεξ θα τι αποφασίσω εγώ.
    Αυτός που βγαίνω τώρα δεν το πάει ακόμα στο σεξουαλικό αλλά δεν με τρελαίνει κιόλας. Απλά το συνεχίζω μπας και...σ

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δηλαδή αν ενεδιδα εκείνο το βράδυ, θα υπήρχαν πιθανότητες να με δει σοβαρά στη συνέχεια;

    Πάντως εγώ ξέρω από τις φίλες μου ότι έχει συμβεί να κάνουν πρώτα σχέση με κάποιον και μετά σεξ. Δεν αποκλείεται κι αυτό.
    Και εγώ δεν θα είχα θέμα για μόνο σεξ, αρκεί να ήθελα σεξ με το τάδε άτομο. Αν δεν θέλω ή θα πρέπει να τον γνωρίσω καλύτερα ή να με κερδίσει με άλλους τρόπους. Πάντως σίγουρα δεν θα ανεχτώ υποτιμητική συμπεριφορά από κανέναν ή να μου βάζει όρους ότι θα κάνουμε μόνο σεξ. Αν θέλω μόνο σεξ θα τι αποφασίσω εγώ.
    Αυτός που βγαίνω τώρα δεν το πάει ακόμα στο σεξουαλικό αλλά δεν με τρελαίνει κιόλας. Απλά το συνεχίζω μπας και...σ

    εσύ θα ήθελες να σε δει σοβαρά? είσαι απόλυτη και δεν είναι καλό σε μια σχέση

    μα εσένα όλοι σου ξυνιζουν

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Remedy τα κορίτσια ενοχλήθηκαν με κάτι, του πέταξαν μια μπηχτη και εκείνος το έπαιζε βαρύ πεπονι για 2 μέρες, αλλά μετά τα βρήκαν. Ωστόσο εκείνες είναι λίγο πιο υποψιασμένος τώρα απέναντι του. Κάνουμε παρέα ακόμα, αλλά δεν είναι όπως πριν που τον θεωρούσαν πολύ καλό παιδί.
    Δεν θέλω εννοείται να κάνει τίποτα με καμία άλλη , αλλά δεν βλέπω να υπάρχει τέτοια περίπτωση ούτως ή άλλως. Θέλω να το μάθουν όμως για να ξέρουν ότι μου την έπεσε, επειδή νόμιζαν ότι γουστάρει την άλλη.

    Al Bundy μήπως οι κοπέλες που λες είχαν βάλει κάποιο στοίχημα και σε δούλευαν; Αλλά και έτσι να είναι, τι σχέση έχει το ντύσιμο και το ότι κάποια χορεύει και φλερτάρει με το τι επιλέγει να κάνει στο τέλος στο κρεβάτι της; Κι εμένα μου αρέσει το σέξι ντύσιμο και να φλερτάρω, αλλά δεν θέλω να προχωρήσω ακόμα. Δεν μου το έχει βγάλει κάποιος. Και το ότι τις είδες για καφέ μετά από χρόνια δεν σημαίνει ότι δεν είχαν άντρα. Αλλά και να μην είχαν εσένα τι σε απασχολεί; Εσύ που έχεις γυναίκα, έχεις καλή ερωτική ζωή ; Γελάω

    "Ήταν υποψιασμένες απέναντί του."
    = Υποψιάστηκαν ότι ανήκει στην εγκληματική κατηγορία ανδρών , που θέλει να κάνει σεξ με γυναίκες.

    "Δεν είναι όπως πριν που τον θεωρούσαν καλό παιδί." = Πριν τον θεωρούσαν ότι είναι από τα καλά παιδιά , από αυτά δηλαδή που δεν θέλουν να κάνουν σεξ με τις γυναίκες. Κάτι σαν τους ευνούχους που είχαν οι σουλτάνοι στα χαρέμια ή ο αυτοκράτορας της κίνας στην απαγορευμένη πόλη.

    "Δεν θέλω εννοείται να κάνει τίποτα με καμία άλλη"
    = Σαν την αλεπού με την κομμένη ουρά. Αφού εγώ είμαι παρθένα στα 26 θέλω να είναι και οι άλλες. Που πιθανότατα είναι .

    "δεν βλέπω να υπάρχει τέτοια περίπτωση ούτως ή άλλως." = Αφού και οι άλλες έχουν όρκο παρθενίας .

    "Al Bundy μήπως οι κοπέλες που λες είχαν βάλει κάποιο στοίχημα και σε δούλευαν; " Με δούλευαν , λέγοντάς μου το εξωφρενικό ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΘΕΝΕΣ ΣΤΑ ... 25+ ;;; Αποφάσισε ! Τελικά είναι νορμάλ ; Είναι συνηθισμένο ;; Συμβαίνει συχνά ;;; Εσύ μας δουλεύεις ή όχι ;;;

    "Εσύ που έχεις γυναίκα, έχεις καλή ερωτική ζωή ; "
    = Εδώ θυμίζει νεαρούς που σνομπάρουν τα αυτοκίνητα των συνηθισμένων ανθρώπων . Και αυτοί δεν έχουν κανένα . Βλέπουν τα συνηθισμένα αυτοκίνητα και αυτοί μιλάνε για φεράρι και για λαμπορκίνι . Λες και θα αποκτήσουν ποτέ. Και είναι σε ηλικία που άλλοι έχουν αυτοκίνητο αλλά αυτοί δεν έχουν τίποτε. Σνομπάρουν όμως των άλλων τα αυτοκίνητα !

    Εγώ έχω ερωτική ζωή.
    Το αν είναι καλή, ιδανική ... είναι υπό συζήτηση . Ποιός έχει κάτι ιδανικό ;; Τι είναι ιδανικό στη ζωή μας ;;; ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΩΤΙΚΗ ΖΩΗ . Στα 26. Στα 26, εγώ , έκανα σεξ πάνω από 12 χρόνια . Και σε εποχές πολύ χειρότερες και χωρίς fb και ίντερνετ και σόσιαλ .... που κάθε πικραμένη μπορεί να φλερτάρει . Τότε έπρεπε να βγεις έξω στο δρόμο και σε μαγαζιά. Ούτε καν κινητά δεν υπήρχαν , για να παίρνεις απευθείας τη γκόμενα ! Έπρεπε να την πάρεις στο σταθερό σπίτι της , που το σήκωνε ο πατέρας της , με φωνή Γιάννη Φέρμα και υφάκι ενωματάρχη της χωροφυλακής και σου έπαιρνε συνέντευξη και cv πριν μιλήσεις με τη γκόμενα !

    Οι διηγήσεις σου πάντως, αν δεν κάνεις πλάκα, είναι από τις πιο χιουμοριστικές που έδω διαβάσει ! Διάβασα τα περασμένα θέματά σου ! Που σκεφτόσουν να το κάνεις πρώτη φορά με κάποιον ... επειδή τον έχει μικρό ! Πως τον είχες τσεκάρει αλήθεια ;; Σε στύση ;; Πόσο μικρός ήταν ;;;

Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω
    By Marinak9609 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 31-10-2019, 20:23
  2. Replies: 2
    Last Post: 13-04-2015, 15:18
  3. Δεν ξερω ποιον δρομο να διαλεξω..
    By fazer in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 26-03-2010, 23:27
  4. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω...
    By igloo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 26-09-2008, 00:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •