Δεν ξέρω αν πρέπει να το πω και με ποιον τρόπο - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast
Results 196 to 210 of 222
  1. #196
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Έχεις πολλή πίκρα προς τις γυναίκες που δεν κάθονται εύκολα και δεν κρύβεται.
    Κι άντρες που θεωρούν ξενερωτο να είναι μια γυναίκα παρθένα στα 25 πολύ απλά τους περιφρονώ, οπότε δεν με νοιάζει πώς το βρίσκουν.
    Εξάλλου εγώ οπότε και αν θελήσω να κάνω σεξ μπορώ να κάνω, εσύ μάλλον θες και δεν βρίσκεις ανταπόκριση, για να πιστεύεις ότι μόνο με τις ιερόδουλες μπορούν να πάνε οι άντρες γιατί οι υπόλοιπες είμαστε σνομπ

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Οι γυναικες που θεωρουν οτι "καθονται" σε καποιον οταν κανουν σεξ, ειναι οπισθοδρομικες μισογυνισες...
    Ειναι τερμα μισογυνικο να θεωρεις οτι το σεξ ειναι μια παραχωρηση που καποτε αποφασίζεις να κανεις στον ανδρα κι οχι μια ηδονη για την γυναικα.

  3. #198
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Θα μπορούσε να με είχε φιλήσει απλά ή να μου έλεγε ευθέως ότι του αρέσω, κάτι τέτοιο.
    Αλλά τώρα δεν έχει νόημα γιατί ξενέρωσα ούτως ή άλλως. Ίσως καλύτερα που έγινε έτσι , παρά να με παραμυθιαζε για να πηδήξει και να ανακάλυπτα μετά τι είναι
    Το φιλι δλδ που ειναι πραξη κι οχι λογια, το θεωρεις λιγοτερο παρεμβατικο απο το να σου πει οτι σε σκεφτεται σεξουαλικα...
    Αυτο ειναι καθαρα αποτελεσμα του πουριτανισμου σου.
    Σου ειπε να κανετε σεξ. Κακο ειναι;
    Αν δεν θες, λες δεν θελω.
    Το να λες οτι θα ΗΘΕΛΕΣ να σου πει οτι του αρεσεις ειναι ακυρο. Πρωτον γιατι εκεινος αυτο που ηθελε στο ειπε.
    Και δευτερον γιατι μπορει να μην του αρεσεις. Μπορει απλα να θελει σεξ απο σενα. Οπως μερικες γυναικες για να μην μεινουν μονες μπορουν "να κατσουν" που λες κι εσυ, σε ανδρες που δεν τους πολυαρεσουν, ετσι και μερικοι ανδρες μπορουν να κανουν σεξ με γυναικες που δεν τους πολυαρεσουν μονο λογω αγαμιας η περιεργειας...

    Κι εδω θα μου πεις, οτι τοτε καλα εκανες και τον εβρισες αν ηθελε μονο σεξ και δεν του αρεσεις καν κι εγω θα σου απαντησω οτι ποτε δεν θα μαθουμε αν θα μπορουσατε να κανετε μια σχεση μαζι, γιατι συχνα οι "κανονικες" σχεσεις ξεκινανε με σεξ, μετα τα 16...

  4. #199
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Όχι, οι φίλες μου δεν είναι παρθένες. Αλλά δεν βρήκαν καθόλου ωραία την προσέγγιση του και πόσο μάλλον ότι με έβγαλε από το αμάξι.
    Βέβαια από τότε δεν έχουμε μιλήσει πολύ και πιάσαμε άσχετα θέματα και δεν θέλω να πω κι εγώ κάτι άλλο. Μάλλον το επεξεργάζονται γιατί όντως τους ήρθε ξαφνικό.
    Αλλά άμα δω να κάνουν παρέα μαζί του θα ξενερώσω.
    Εγώ προσωπικά δεν θα μπορούσα να κάνω παρέα με κάποιον που πεταξε μια κοπέλα έξω από το αμάξι μεσα στη μέση του δρόμου ξημερώματα.
    Δεν το επεξεργαζονται μονο γι αυτο.
    Μπορει κι εκεινος να τους μιλησε και να την ειπε διαφορετικα την ιστορια. Δεν το ξερουμε... και τωρα αυτες να συζητανε ποιος απ τους δυο σας τις δουλευει.
    Το μελλον θα δειξει.

    Στις φιλες σου εχεις εμπιστευθει οτι δεν εχεις κανει σεξ;

  5. #200
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Δεν το επεξεργαζονται μονο γι αυτο.
    Μπορει κι εκεινος να τους μιλησε και να την ειπε διαφορετικα την ιστορια. Δεν το ξερουμε... και τωρα αυτες να συζητανε ποιος απ τους δυο σας τις δουλευει.
    Το μελλον θα δειξει.

    Στις φιλες σου εχεις εμπιστευθει οτι δεν εχεις κανει σεξ;
    Κι εγώ πιστεύω ότι επειδή τους έχει παρουσιάσει άλλη εκδοχή έχουν μπερδευτεί .
    Όχι, δεν έχω εμπιστευτεί στις φίλες μου ότι δεν έχω κάνει σεξ, δεν υπάρχει λόγος θεωρώ.

    Και γιατί να μην του άρεσα ιδιαίτερα; Όσο μιλούσαμε είχαμε αρκετά κοινά, βέβαια μετά κατάλαβα ότι έλεγε παραμύθια γιατί τελικά αποδείχτηκαν τελείως διαφορετικά τα πράγματα. Ίσα ίσα και αντικειμενικά είμαι αρκετά εμφανίσιμη σε σχέση με εκείνον.

    Δεν ζήτησα σχέση, χωρίς να κάνουμε σεξ, ζήτησα πιο ευγενική προσέγγιση. Ίσως έτσι να είχα διάθεση και για σεξ και όχι να ξενερωνα

  6. #201
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κάποια στιγμή είχες πάει για ψυχοθεραπεία, την συνεχίζεις;
    Ο τρόπος που σκέφτεσαι είναι ακραία προβληματικός, δεν θες να δεις το πρόβλημα και συζητάμε συνεχώς τα ίδια και τα ίδια.
    Δεν νομίζω ουσιαστικά να σε βοηθάει κάπου αυτό, απλά βαράμε κουβέντα και μετά από λίγο έρχεσαι με καινούριο θέμα που λίγο πολύ καταλήγουμε να επαναλαμβανόμαστε χίλιες φορές. Να ξέρεις πάντως ότι ο χρόνος που περνάει πίσω δε γυρνάει κι επίσης όσο τα αφήνεις άλυτα, τα προβλήματα παγιώνονται...

  7. #202
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Το φιλι δλδ που ειναι πραξη κι οχι λογια, το θεωρεις λιγοτερο παρεμβατικο απο το να σου πει οτι σε σκεφτεται σεξουαλικα...
    Τελείως ενημερωτικά, οι επαγγελματίες εκδιδόμενες , που κάνουν σεξ με τους πελάτες τους , ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΦΙΛΙΑ. Το θεωρούν πιο προσωπικό και ιδιαίτερο .

    Οι άνδρες πάντως, όπως αυτός της συγκεκριμένης ιστορίας, που δεν είναι σε θέση να εντοπίζουν τις αιώνιες ορκισμένες παρθένες , είναι πολύ τραγικοί και δυστυχισμένοι . Χάνουν το χρόνο τους.
    Βιώνουν απίστευτα ψυχοφθόρες καταστάσεις. Ο μόνος τρόπος να το αποφύγουν αυτό , είναι να εντωπίζουν τέτοιες περιπτώσεις και να μένουν όσο γίνεται μακριά.
    Ούτε γνωριμία δεν θέλει κανείς με τέτοιες περιπτώσεις.

    Όσο για αυτό που λέει "γυναίκες που δεν κάθονται εύκολα" , δεν είναι ακριβής . Άλλο εύκολα, άλλο ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ.
    Επίσης το μπορώ να κάνω σεξ όποτε θέλω , για τις γυναίκες, έχει ημερομηνία λήξης. Μέχρι μια ηλικία έχουν υπερπροσφορά, από ένα οριακό σημείο και μετά , γυρίζει το παιχνίδι .

  8. #203
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Όχι δεν κάνω πια ψυχοθεραπεία.
    Έχω φτάσει σε ένα σημείο να νιώθω αυτοπεποίθηση και να μην με νοιάζει η γνώμη των αντρών. Δηλαδή ίσα να δω ότι τους αρέσω και μετά δεεεεν , οπότε δεν με ενδιαφέρει κι αν θα ξενερώσουν ή το οτιδήποτε.

    Κοιτα, Al Bundy ίσως να ισχύει αυτό με την ηλικία, όμως αρκετοί άντρες είναι σαν τελειωμένοι σε όλους τους τη ζωή, δηλαδή δεν τους δίνει καμία σημασία ακόμα κι όταν είναι στα νιάτα τους

  9. #204
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βαθιά μέσα σου, είσαι ικανοποιημένη με όλα αυτά που λες; Τα πιστεύεις στα αλήθεια βαθιά μέσα σου ότι δεν σε νοιάζει η γνώμη των αντρών και σου αρκεί να έχεις αυτοπεποίθηση; Όντως την έχεις,είσαι σίγουρη;
    Αισθάνεσαι ανώτερη και πάντα οι άλλοι έχουν το λάθος, οι άλλοι φταίνε, νομίζεις ότι έχεις πέραση και δεν σε νοιάζει αν ξενερώσουν, αλλά περνάνε τα χρόνια και μένεις μόνη σου χωρίς εμπειρίες και με προβληματικό τρόπο συσχέτισης με τους ανθρώπους, με σκεπτικό και ερωτική ζωή 14χρονου.
    Ανοίγεις θέματα προσπαθώντας ουσιαστικά να βρεις κάποιο είδος δικαίωσης και να κουτσομπολέψεις ή να θάψεις τους άλλους ανεβάζοντας τον εαυτό σου. Το κάνουμε κι ως τη Δευτέρα Παρουσία αν θες, αλλά πραγματικά θεωρείς ότι η ζωή σου θα είναι ευτυχισμένη αν φτάσεις 30 ή 40 με συναισθηματική/σεξουαλικη
    ωρίμανση προέφηβης; Αυτό πρέπει εσύ να το επεξεργαστείς μέσα σου και να δεις αν είσαι καλά με τον εαυτό σου. Αν όχι, καιρός να αρχίσεις να αμφισβητείς το ότι τα κάνεις όλα σωστά και είναι λάθος οι άλλοι και να το πάριες απόφαση να δουλέψεις σοβαρά με τις δικές σου παγιωμένες αντιλήψεις και συμπεριφορές.

  10. #205
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Τώρα που έχω διαφορετικό κοινωνικό περιβάλλον, δεν νιώθω ότι μου λείπει κάτι που δεν έχω σχέση.
    Τα προηγούμενα χρόνια δεν είχα παρέες.
    Τωρα επειδή περνάω καλά, δεν με απασχολεί. Και το σεξ δεν το αισθάνομαι σαν κάτι που μου λείπει. Έχω γνωρίσει τόσους και δεεν , μόνο με 2 ένιωσα επιθυμία αλλά ξενέρωσα με κάποια πράγματα που έγιναν.
    Άμα δεν με πιέζει κάνεις να κάνω σχέση, δεν με τρελαίνει τελικά. Δεν έχω σκοπό να παντρευτώ και να κάνω παιδιά.
    Άμα γνωρίσω κάποιον να τον θέλω, έχει καλώς. Αλλά γενικά αφού πάρω την πρώτη επιβεβαίωση, βαριέμαι

    Μόνη μου με πείραζε όταν ήμουν, τότε που δεν μου την έπεφταν και δεν έκανα έστω καμία φάση.
    Τώρα που όλο και κάποιος μου την πέφτει και άμα θέλω φασωνομαι με κανέναν έτσι για να μετράω έναν παραπάνω, δεν με πειράζει

  11. #206
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Βαθιά μέσα σου, είσαι ικανοποιημένη με όλα αυτά που λες; Τα πιστεύεις στα αλήθεια βαθιά μέσα σου ότι δεν σε νοιάζει η γνώμη των αντρών και σου αρκεί να έχεις αυτοπεποίθηση; Όντως την έχεις,είσαι σίγουρη;
    Αισθάνεσαι ανώτερη και πάντα οι άλλοι έχουν το λάθος, οι άλλοι φταίνε, νομίζεις ότι έχεις πέραση και δεν σε νοιάζει αν ξενερώσουν, αλλά περνάνε τα χρόνια και μένεις μόνη σου χωρίς εμπειρίες και με προβληματικό τρόπο συσχέτισης με τους ανθρώπους, με σκεπτικό και ερωτική ζωή 14χρονου.
    Ανοίγεις θέματα προσπαθώντας ουσιαστικά να βρεις κάποιο είδος δικαίωσης και να κουτσομπολέψεις ή να θάψεις τους άλλους ανεβάζοντας τον εαυτό σου. Το κάνουμε κι ως τη Δευτέρα Παρουσία αν θες, αλλά πραγματικά θεωρείς ότι η ζωή σου θα είναι ευτυχισμένη αν φτάσεις 30 ή 40 με συναισθηματική/σεξουαλικη
    ωρίμανση προέφηβης; Αυτό πρέπει εσύ να το επεξεργαστείς μέσα σου και να δεις αν είσαι καλά με τον εαυτό σου. Αν όχι, καιρός να αρχίσεις να αμφισβητείς το ότι τα κάνεις όλα σωστά και είναι λάθος οι άλλοι και να το πάριες απόφαση να δουλέψεις σοβαρά με τις δικές σου παγιωμένες αντιλήψεις και συμπεριφορές.
    Ακριβώς, καίγεται να το παίξει υπεράνω, ότι σε κάποιους άντρες "δεν τους δίνει καμία σημασία" (ενώ οι περισσότεροι άντρες στατιστικά παντρεύονται κάποια στιγμή), και το μόνο που τη νοιάζει είναι να δει ότι άρεσε σε κάποιον άντρα, αλλά ποτέ δε θέλει να το προχωρήσει. Αφού δε θέλει να το προχωρήσει, γιατί την ενδιαφέρει αν αρέσει σε κάποιον άντρα? Φυσικά πολλές γυναίκες και άντρες (ίσως και εγώ) μένουν μια ζωή μόνοι τους χωρίς να τους καίει, αλλά εδώ νομίζω ότι κάτι άλλο παίζει.

  12. #207
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Άρα πως λες ότι δεν σε νοιάζει η γνώμη των αντρών όταν θες συνεχώς επιβεβαίωση ότι τους αρέσεις; Αν είχες αυτοπεποίθηση γενικά δεν θα ζητούσες επιβεβαίωση όπως κάνεις εσύ.

    Εν πάση περιπτώση, δική σου είναι η ζωή, ότι θες κάνεις. Ωστόσο θεωρώ ότι ούτε με το κοινωνικό περιβάλλον που λες και με τις παρέες σχετίζεσαι και δεν έρχεσαι κοντά με τους ανθρώπους. Άρα πολύ εύκολα μπορεί να σκορπίσουν όλοι αυτοί και φτου κι από την αρχή.

  13. #208
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Με ενδιαφέρει να αρέσω γιατί δεν ήμουν η ωραία όταν ήμουν στην εφηβεία και τώρα που βγαίνω και όλο και κάποιος μου την πέφτει και το βλέπουν και οι καινούριες μου φίλες να μου την πέφτουν παντού, νιώθω ωραία.

  14. #209
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ναι, το έχουμε καταλάβει.

    Στου κουμφού την πόρτα όσο θέλεις βότκα κτλ κτλ

  15. #210
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    μηπως σου αρεσουν οι γυναικες ερωτικα, και δεν τολμας να το παραδεχτεις; διοτι οι ανδρες δεν σου κανουν κουκου, και εισαι αρκετα μεγαλη για να το εχεις τσεκαρει...

    (σονια, γελασα με την βοτκα).

Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω
    By Marinak9609 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 31-10-2019, 19:23
  2. Replies: 2
    Last Post: 13-04-2015, 14:18
  3. Δεν ξερω ποιον δρομο να διαλεξω..
    By fazer in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 26-03-2010, 22:27
  4. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω...
    By igloo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 25-09-2008, 23:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •