Δεν ξέρω αν πρέπει να το πω και με ποιον τρόπο - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415
Results 211 to 222 of 222
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Με τους άντρες δύσκολα μου κάνει κούκου όπως λες
    Δεν παθαίνω δηλαδή αυτό που βλέπω με κάποιες που βγαίνουν βόλτα και χαζεύουν 3-4 και σχολιάζουν πόσο κούκλοι είναι. Εμένα σπάνια μου συμβαίνει .
    Κι όποιος μου άρεσε, μου άρεσε μετά από κουβέντα.
    Και αυτός που περιγράφω στο θέμα μου δεν είναι κανένας κούκλος εμφανισιακά, με κέρδισαν αλλά πράγματα που νόμιζα ότι είχε.

    Γυναίκα δεν μου άρεσε ποτέ. Δεν αποκλείω να δοκιμαζα αλλά δεν μου έχει έρθει τέτοια επιθυμία.

  2. #212
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ναι, το έχουμε καταλάβει.

    Στου κουμφού την πόρτα όσο θέλεις βότκα κτλ κτλ
    Αλλος την πίνει την ζουμποβκα και άλλος μεθάει έτσι; Ελα να σου πω ένα μυστικό η πιτσιρικά ψάχνεται για εκδίκηση. Εκδικείται τους άνδρες γιατι όταν ήταν μικρή δεν της την έπεφταν και όταν πήρε απόφαση και είπε εγω θα γίνω όμορφη τώρα που στο μυαλό της ή και για κάποιους πολλούς ή παρα πολλούς θεωρείται όμορφη βγαίνει όλο αυτό το κόμπλεξ που είχε συσσωρευτεί μέσα της. Ξέρεις με αυτήν τζάμπα καίει η λάμπα.... είναι κολλημένο το μυαλό της, δεν θα ξεκολλήσει ποτέ.... Η μοναδική απορία που έχω είναι αν της αρέσουν οι γάτες.... γιατί στο τέλος χωρίς να το θέλει άμεσα η ίδια μόνο με γάτες θα μείνει... ξερεις αυτο που λένε γεροντοκόρη με γάτες; Ε αυτο...

  3. #213
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αλλος την πίνει την ζουμποβκα και άλλος μεθάει έτσι; Ελα να σου πω ένα μυστικό η πιτσιρικά ψάχνεται για εκδίκηση. Εκδικείται τους άνδρες γιατι όταν ήταν μικρή δεν της την έπεφταν και όταν πήρε απόφαση και είπε εγω θα γίνω όμορφη τώρα που στο μυαλό της ή και για κάποιους πολλούς ή παρα πολλούς θεωρείται όμορφη βγαίνει όλο αυτό το κόμπλεξ που είχε συσσωρευτεί μέσα της. Ξέρεις με αυτήν τζάμπα καίει η λάμπα.... είναι κολλημένο το μυαλό της, δεν θα ξεκολλήσει ποτέ.... Η μοναδική απορία που έχω είναι αν της αρέσουν οι γάτες.... γιατί στο τέλος χωρίς να το θέλει άμεσα η ίδια μόνο με γάτες θα μείνει... ξερεις αυτο που λένε γεροντοκόρη με γάτες; Ε αυτο...
    ελα να σου πω εγω ενα αλλο μυστικο.
    δεν εκδικειται τους ανδρες, τις γυναικες εκδικειται.
    γιατι οταν ηταν μικρη, οι φιλες της την ελεγαν χοντρουλα και οτι δεν μπορει να κανει μια σχεση.
    εκατσε καια δυνατισε και γυμναστηκε για να τους μπει στο ματι.
    κι ομως παρα τον κοπο που εκανε, οι φιλες παλι της την ελεγαν γιατι δεν ειχε μια σχεση.
    αυτο το προσπαθησε τοσο, που οοντεψε να τρελλαθει.
    κι οταν ειδε οτι δεν τα καταφερνει, καταφερε ν αλλαξει φιλες.
    βρηκε φιλες που δεν την πιεζαν να βρει σχεση, κι ετσι τωρωα οταν της την πεφτουν, νομιζει οτι εντυπωσιαζει τις φιλες της και δεν υπολειπεται σε τπτ αποα υτες που δεν εχει κανει ποτε σχεση.
    ολο το της το θεμα ειναι η συγκριση και η απορριψη απο τις αλλες γυναικες.

    γι αυτο και δεν τους λεει οτι δεν εχει κανει ποτε σεξ.
    για να μην καταλαβουν ποτε οτι ολο αυτο που βλεπουν ειναι θεατρο και η λεμον δεν εχει ποτε ικανοποιηθει απο κανεναν ανδρα, γιατι δεν της αρεσει ουτε το σεξ, ουτε οι ανδρες.

  4. #214
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Με τους άντρες δύσκολα μου κάνει κούκου όπως λες
    Δεν παθαίνω δηλαδή αυτό που βλέπω με κάποιες που βγαίνουν βόλτα και χαζεύουν 3-4 και σχολιάζουν πόσο κούκλοι είναι. Εμένα σπάνια μου συμβαίνει .
    Κι όποιος μου άρεσε, μου άρεσε μετά από κουβέντα.
    Και αυτός που περιγράφω στο θέμα μου δεν είναι κανένας κούκλος εμφανισιακά, με κέρδισαν αλλά πράγματα που νόμιζα ότι είχε.

    Γυναίκα δεν μου άρεσε ποτέ. Δεν αποκλείω να δοκιμαζα αλλά δεν μου έχει έρθει τέτοια επιθυμία.
    δενε χει σημασια αν σε τραβαει η ομορφια η το περιεχομενο.
    για μενα, καλυτερα να σε τραβαει το περιεχομενο.
    το θεμα ειναι οτι ουτε η ομορφια ουτε το περιεχομενο σου προκαλουν ερωτικη επιθυμια.
    το ενδιαφερον σου ειναι αποστασιοποιημενο απο τη σεξουαλικη επιθυμια.
    επισης, οπως σουε χω ξαναπει, η σεξουαλικη επιθυμια, δεν χρειαζεται ερεθισμα για να την νοιωσεις. την νοιωθεις και χωρις να κανεις καποια γνωριμια.
    εφοσον στην ηλικια που εισαι δεν την εχεις νοιωσει τοσο ωστε να κανεις κατι γι αυτο, δλδ σεξ ή αυτοικανοποιηση, κατι συμβαινει. εισαι μπλοκαρισμενη σεξουαλικα.

  5. #215
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εφοσον στην ηλικια που εισαι δεν την εχεις νοιωσει τοσο ωστε να κανεις κατι γι αυτο, δλδ σεξ ή αυτοικανοποιηση, κατι συμβαινει. εισαι μπλοκαρισμενη σεξουαλικα.
    Η κομπλεξική ανέραστη μικροαστή ελληνίδα μάνα, με συμπλέγματα και ψευδαισθήσεις μεγαλομανίας και μεγαλείου, τα προκαλεί άνετα αυτά. Σε πολύ μεγάλο ποσοστό γυναικών στην ελλάδα. Η κατάντια της χώρας, κάπως έτσι δημιουργείται . Συν το εύκολο χρήμα σε πάρα πολλούς ανέραστους αργόσχολους αυνάνες, που όποια δεν είναι χοντρή και κακάσχημη, την κάνουν να αισθάνεται από Τζάκι Ο και βάλε. Το χάλι που διαμορφώνουν όλοι αυτοί , το βλέπουμε γύρω μας.

  6. #216
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Δεν με νοιάζει να μείνω "γεροντοκόρη" , δεν θέλω να παντρευτώ, ούτε να κάνω παιδιά.
    Θέλω να έχω χρόνο να περνάω καλά και να κάνω ο,τι νιώθω.

    Ναι, μου δίνει μια χαρά παραπάνω να βλέπουν οι φίλες μου ότι μου την πέφτουν παντού και χαίρομαι και όταν μου λένε πόσο ωραία με βρίσκουν κι οι ίδιες που είναι ωραίες κοπέλες.
    Ναι ίσως να έχω μια τάση εκδίκησης προς τους άντρες. Είναι τυχαίο που όταν ήμουν μικρότερη και είχα κάποια κιλά δεν μου έδιναν σημασία πολλοί (τουλάχιστον ωραίοι) ενώ τώρα μπορεί να τους κοροϊδεύω και να κάνουν τα στραβά ματισ;
    Και σχέση δεν ήθελα να κάνω δεν είναι ότι δεν μπορώ, αν μου αρέσει κάποιος πραγματικά . Απλώς δεν μου αρέσει κάποιος αρκετά για να δεσμευτω και να προχωρήσω
    Με όσους δεν προχώρησε στην ουσία εγώ τους είχα απορρίψει γιατί δεν έβλεπα επικοινωνία, ούτε χημεία στο ερωτικό.
    Απλά έκανα το λάθος να νομίζω ότι φταίω εγώ που δεν έχω πολλή εμπειρία, αλλά τώρα το κατάλαβα και με τη βοήθεια σας, ότι δεν παίζει ρόλο η εμπειρία στις γυναίκες

  7. #217
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν με νοιάζει να μείνω "γεροντοκόρη" , δεν θέλω να παντρευτώ, ούτε να κάνω παιδιά.
    Θέλω να έχω χρόνο να περνάω καλά και να κάνω ο,τι νιώθω.

    Ναι, μου δίνει μια χαρά παραπάνω να βλέπουν οι φίλες μου ότι μου την πέφτουν παντού και χαίρομαι και όταν μου λένε πόσο ωραία με βρίσκουν κι οι ίδιες που είναι ωραίες κοπέλες.
    Ναι ίσως να έχω μια τάση εκδίκησης προς τους άντρες. Είναι τυχαίο που όταν ήμουν μικρότερη και είχα κάποια κιλά δεν μου έδιναν σημασία πολλοί (τουλάχιστον ωραίοι) ενώ τώρα μπορεί να τους κοροϊδεύω και να κάνουν τα στραβά ματισ;
    Και σχέση δεν ήθελα να κάνω δεν είναι ότι δεν μπορώ, αν μου αρέσει κάποιος πραγματικά . Απλώς δεν μου αρέσει κάποιος αρκετά για να δεσμευτω και να προχωρήσω
    Με όσους δεν προχώρησε στην ουσία εγώ τους είχα απορρίψει γιατί δεν έβλεπα επικοινωνία, ούτε χημεία στο ερωτικό.
    Απλά έκανα το λάθος να νομίζω ότι φταίω εγώ που δεν έχω πολλή εμπειρία, αλλά τώρα το κατάλαβα και με τη βοήθεια σας, ότι δεν παίζει ρόλο η εμπειρία στις γυναίκες
    μα, ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ.
    αλλα οχι επειδη δενε χεις εμπειρια.
    φταις επειδη λογω συμπλεγματων, δεν εισαι σ εθεση να κανεις ωραιες και ουσιαστικες σχεσεις.
    και με τις φιλες σου και με τους ανδρες, εχεις μονο σχεσεις ανταγωνισμου, υποκρισιας και εκδικησης.
    αν δεν ξεφορτωθεις τα συμπλεγματα σου με την βοηθεια ειδικου, ουτε καλα θα περνας, ουτε καλα θα νοιωθεις.

    το να κοροιδεψεις εναν ανδρα επειδη θελει σεξ, ενω εσυ δεν θες σεξ, δεν βλεπεις ποσο επιφανειακο, ξενερωτο και παιδικο, ειναι; αυτο ειναι το οραμα σου του "περναω καλα" με εναν ανδρα;
    θα επρεπε να ειναι, το να εχεις μια ομορφη ερωτικη σχεση..

  8. #218
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Ναι, λυπάμαι αν ακούγεται άσχημο αλλά εγώ νιώθω να διασκεδάζω με αυτό.
    Η όμορφη ουσιαστική σχέση είναι κάτι πολύ σπάνιο, οπότε μέχρι και αν συμβεί αυτό, κοιτάω να περνάω καλά όπως μπορώ

  9. #219
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ναι, λυπάμαι αν ακούγεται άσχημο αλλά εγώ νιώθω να διασκεδάζω με αυτό.
    Η όμορφη ουσιαστική σχέση είναι κάτι πολύ σπάνιο, οπότε μέχρι και αν συμβεί αυτό, κοιτάω να περνάω καλά όπως μπορώ
    δεν ειναι σπανιο. εκατομμυρια ζευγαρια την εχουν. που δεν εχουν τπτ τρομερα προσοντα.
    απλα, μπορουν να σχετιστουν με ανθρωπους.
    εσυ εχεις τετοιους τοιχους γυρω σου, που δεν μπορεις να σχετιστεις ουσιαστικα με κανεναν.
    ουτε με ανδρα, ουτε με γυναικα.

    και δεν θα συμβαινει μεχρι να βρεις "εκεινον", γιατι με αυτα που κανεις δεν θα τον βρεις ΠΟΤΕ.
    εκπαιδευεις τον εαυτο σου να φερεται ποταπα και κανεις αξιολογος ανδρας δεν θα ασχοληθει μαζι σου, αλλα ουτε κι εσυ μαζι του.

    το λυπηρο δεν ειναι οτι ακουγεται ασχημο, αλλα οτι ειναι κατι πολυ χαμηλο για να παιρνεις ικανοποιηση.
    δειχνεις δλδ οτι δενε χεις ηδονες στην ζωη σου ανσε χαροποιει ακτι τοσο ποταπο οπως το να κοροιδευεις ανθρωπους που τους αρεσει το σεξ, επειδη εσυ δεν εχεις επιθυμια...

    δειχνει το επιπεδο στο οποιο εχεις υποβιβασει την ζωη σου.
    ειναι κριμα να πετας τα χρονια σου με τετοιους κακους στοχους.
    κανε κανονικη ψυχοθεραπεια για να απαλλαγεις απο τα συμπλεγματα σου αντι να εκδικεισαι τους αλλους που τα εχεις.
    δεν φταινε εκεινοι.
    φταις εσυ, που σε τετοια ηλικια, δεν πας να τα λυσεις...

  10. #220
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ναι, λυπάμαι αν ακούγεται άσχημο αλλά εγώ νιώθω να διασκεδάζω με αυτό.
    Η όμορφη ουσιαστική σχέση είναι κάτι πολύ σπάνιο, οπότε μέχρι και αν συμβεί αυτό, κοιτάω να περνάω καλά όπως μπορώ
    Αφου το διασκεδάζεις γιατί κάθεσαι και το συζητάς σε φόρουμ ψυχολογίας και δεν χαίρεσαι με την όλη αυτή κατάσταση που έχεις δημιουργήσει; Αυτό δεν θέλεις στη ζωή σου; Οπότε γιατί κάθεσαι και το συζητάς και το υπεραναλύεις; Εισαι πολύ καλός άνθρωπος πάντως οφείλω να το ομολογήσω αυτό, αντι να κοιτάξεις εσύ να εισαι καλα, κοιτας τους άλλους και το πως θα πλασσάρεις τον εαυτο σου απέναντι στους άλλους για να πιστέψει το φτωχό σου μυαλουδάκι πως κάποια είσαι. Είσαι προσγειωμένη φουλ...

  11. #221
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Στοι μεταξύ , έχει τόση άρνηση της πραγματικότητας και είναι τόσο βαθιά βυθισμένη σιτς ψεθδαισθήσεις της, που νομίζει ότι περνάει καλά, ενώ δεν έχει ερωτική ζωή. Θεωρεί ότι περνάει καλά, ενώ βρίσκεται στην απόλυτη κατάντια, τον ορισμό του πάτου. Οι φυλακισμένοι , οι οποίοι βρίσκονται σε απαίσιες συνθήκες για τιμωρία, έχουν αίσθηση της έλλειψης που τους προκαλεί το σύστημα και προσπαθούν να την αναπληρώσουν με την ομοφυλοφιλία. Και αυτοί δηλαδή, έχουν καλύτερη αυτογνωσία και προσπαθούν στις άθλιες συνθήκες ζωής τους , να έχουν κάποια ερωτική ζωή. Ενώ τούτη , ονομάζει την κατάντια της, "περνάω καλά" . Άβυσσος.

  12. #222
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Στοι μεταξύ , έχει τόση άρνηση της πραγματικότητας και είναι τόσο βαθιά βυθισμένη σιτς ψεθδαισθήσεις της, που νομίζει ότι περνάει καλά, ενώ δεν έχει ερωτική ζωή. Θεωρεί ότι περνάει καλά, ενώ βρίσκεται στην απόλυτη κατάντια, τον ορισμό του πάτου. Οι φυλακισμένοι , οι οποίοι βρίσκονται σε απαίσιες συνθήκες για τιμωρία, έχουν αίσθηση της έλλειψης που τους προκαλεί το σύστημα και προσπαθούν να την αναπληρώσουν με την ομοφυλοφιλία. Και αυτοί δηλαδή, έχουν καλύτερη αυτογνωσία και προσπαθούν στις άθλιες συνθήκες ζωής τους , να έχουν κάποια ερωτική ζωή. Ενώ τούτη , ονομάζει την κατάντια της, "περνάω καλά" . Άβυσσος.
    Κατάντια θα ήταν αν ήθελα σεξ και δεν έβρισκα γιατί δεν έχω κανένα προσόν, δηλαδή αυτό που ζουν πολλά λιγούρια που θεωρούν υποχρέωση των γυναικών να τους ικανοποιούν τις ορέξεις χωρίς αυτοί να είναι σε θέση να προσφέρουν το παραμικρό.

    Τέλος πάντων, το θέμα είναι ότι τις τελευταίες μέρες τον είδα στον ύπνο μου 2-3 φορές και γενικά τον σκέφτομαι ακόμα, ενώ δεν θα έπρεπε.
    Έχω να βρεθώ μαζί του από τότε που έγινε αυτό που έφερα έναν φίλο μου στην παρέα και του μίλησε άσχημα.
    Οι φίλες μου έχουν ψυχραθεί μαζί του, δηλαδή δεν τον εκτιμούν πια. Δεν έχουν ξαναβγεί ούτε αυτές μαζί του, όμως σε μια ομαδική συνομιλία που έχουμε του απαντάνε αμα πει κάτι (εγώ δεν του απαντάω ποτέ).
    Ένας με τον οποίο βρέθηκα αποδείχθηκε τριμαλάκας (είχε σχέση)
    Τώρα μιλάω με άλλους, και έχω κανονίσει να βγω κιόλας, αλλά τον σκέφτομαι ακόμα, ενώ ξέρω ότι δεν αξίζει.
    Ντρέπομαι να πω ότι μου άρεσε, γιατί δεν τον θεωρούν ωραίο και τώρα τον θεωρούν και κωλόπαιδο.
    Τι να κάνω που δεν μπορώ να μιλήσω σε κανέναν;

Page 15 of 15 FirstFirst ... 5131415

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω
    By Marinak9609 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 31-10-2019, 19:23
  2. Replies: 2
    Last Post: 13-04-2015, 14:18
  3. Δεν ξερω ποιον δρομο να διαλεξω..
    By fazer in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 26-03-2010, 22:27
  4. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω...
    By igloo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 25-09-2008, 23:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •