Δεν ξέρω αν πρέπει να το πω και με ποιον τρόπο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 222
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν έχει να κάνει με το χρονικό διάστημα, αλλά με τις συνθήκες. Άμα με γουσταρε , οπως είπε, θα μπορούσε πχ να μου ζητήσει να βγούμε οι δύο μας , να βρεθούμε λίγο μόνοι και να δούμε πως θα πάει.
    Αυτός βρήκε μια ευκαιρία που μείναμε οι δύο μας για να απλώσει τα ξερά του

    Επίσης, ναι, με ενοχλεί που στην άλλη κάνει τον σοβαρό και τον ρομαντικό , ενώ σε εμένα την έπεσε σεξουαλικά.
    Βέβαια, υπάρχει και ένα κονέ για δουλειά στη μέση, οπότε δεν τον παίρνει να μην της κάνει τον σοβαρό.

    Παραμυθιαστηκαν εννοώ ότι πιστεύουν ότι είναι ένα καλό, συνεσταλμένο παιδί και δεν θα έκανε ποτέ κάτι τέτοιο. Ανοιχτά δεν την έχει πέσει σε καμία
    δικαιωμα σου να προτιμουσες μια προταση να κανετε παρεα, δικαιωμα του να την πεσει σεξουαλικα και μονο.
    φυσικα, δεν ειναι δικαιωμα του να προχωρησει αν δεν θελεις και οντως δεν προχωρησε (για το αδειασμα στην νυχτα, να μην το ξαναπω, ηταν απαραδεκτο).

    ειναι δικη σου ερμηνεια οτι οι αλλες θεωρουν "καλο" το παιδι πουδ εν την πεφτει σεξουαλικα. πολλες γυναικες θεωρουν μια χαρα καλα, τα παιδια πουτ ην πεφτουν σεξουαλικα και το επιθυμουν κιολας.
    το οτι εσυε χεις δαιμονοποιησει το σεξουαλικο πεσιμο, μην νομιζεις οτι ενοχλει ολες τις γυναικες....

    οσο για το γιατι το εκανε ετσι, μπορει να το εκανε γιατι δεν θελει ακτι αλλο μαζι σου, αλλα ενα σεξακι θα το εκανε ευχαριστως, μπορει ομως και να μην βαζει στεγανα στο τι θα ηθελε μαζι σου, αλλα να του ηρθε να κανει την προσσεγγιση τουε τσι, ξεκαθαρα σεξουαλικα.
    μην ξεχνας, οτι εχει μεγαλη σημασια σε τι σεξουαλικη ωριμανση βρισκεται ο καθενας.
    αλλα πραγματα θελεις απο τους ανδρες ως απειρη, και αλλα εχοντας εμπειριες στο σεξ..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Και τις φίλες μου τις ενοχλούν αυτά τα πεσιματα.
    Αλλά το κακό παιδί δεν το εννοούν για το ότι δεν την πέφτει σεξουαλικά. Εννοούν ότι είναι εντάξει στην παρέα
    Και μόλις πήγα να κάνω κουβέντα ότι κάτι με ενόχλησε άρχισε η άλλη είναι πολύ καλό παιδί και έτσι δεν συνέχισα.
    Εγώ όμως θέλω να το μάθουν οπωσδήποτε ότι μου την έπεσε και μάλιστα με αυτό τον τρόπο.
    Εν τω μεταξύ τους έχει πει και το επικό ότι δεν του αρέσουν οι ξεπετες και προτιμά να μην κάνει τίποτα για μεγάλο διάστημα παρά ανούσια πράγματα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Και τις φίλες μου τις ενοχλούν αυτά τα πεσιματα.
    Αλλά το κακό παιδί δεν το εννοούν για το ότι δεν την πέφτει σεξουαλικά. Εννοούν ότι είναι εντάξει στην παρέα
    Και μόλις πήγα να κάνω κουβέντα ότι κάτι με ενόχλησε άρχισε η άλλη είναι πολύ καλό παιδί και έτσι δεν συνέχισα.
    Εγώ όμως θέλω να το μάθουν οπωσδήποτε ότι μου την έπεσε και μάλιστα με αυτό τον τρόπο
    για μενα, ο τροπος που στην επεσε, ειναι μια χαρα.
    εσενα, μη σ αρεσει. δικαιωμα σου.
    γιατι δεν ειναι καλος στην παρεα, οταν την πεφτει σε καποιαν σεξουαλικα;; δεν το καταλαβαινω.
    στις φιλες σου, να το πεις. να ξερουν οτι στην εχει πεσει.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Μα το θέμα δεν είναι ότι απλά μου την έπεσε σεξουαλικά.
    Το θέμα είναι ο τρόπος του και που με άφησε μόνη όταν δεν ενεδωσα.
    Επίσης θα τον καταλαβουν πόσο ψεύτης είναι, που λέει ότι δεν θέλει αρπαχτες και περιμένει κάτι σοβαρό. Και το θέμα είναι να μην παραμυθιαστει κι η άλλη και αρχίσει να του δίνει σημασία

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μα το θέμα δεν είναι ότι απλά μου την έπεσε σεξουαλικά.
    Το θέμα είναι ο τρόπος του και που με άφησε μόνη όταν δεν ενεδωσα.
    Επίσης θα τον καταλαβουν πόσο ψεύτης είναι, που λέει ότι δεν θέλει αρπαχτες και περιμένει κάτι σοβαρό. Και το θέμα είναι να μην παραμυθιαστει κι η άλλη και αρχίσει να του δίνει σημασία
    το οτι ειναι απαραδεκτος ο τροπος που σε αφησε στο δρομο, στο ειπα 5 φορες.
    δεν σε αφησε επειδη δεν ενεδωσες. σε αφησε επειδη τον εβρισες.
    δεν ειχες δικαιωμα να τον βρισεις, αλλα ουτε εκεινος να σε παρατησει ετσι.
    αλλα εσενα δεν σε ενοχλησε ΚΥΡΙΩΣ αυτο. σε ενοχλησε το οτι στην επεσε σεξουαλικα. ενω ειναι απολυτα φυσιολογικο κι απο μια γυναικα που τον γουσταρει , θα ηταν και επιθυμητο.

    συμφωνω κι εγω να το πεις για να γνωριζουν.
    εκτος αυτου ομως, το οτι στην επεσε εσενα ετσι στην ψυχρα, δεν σημαινει οτι αποκλειεται απο καποια αλλη να θελει μια ρομαντικη σχεση...
    δεν θελουμε απο ολους τα ιδια..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Ναι μπορεί να θέλει και ρομαντική σχέση κάποια στιγμή , αλλά αυτός δηλώνει ότι είναι υπεράνω ξεπετας και θέλει μόνο σοβαρά.
    Εγώ πλέον μεγάλωσα αρκετά για να πιστεύω τέτοιες δηλώσεις, ελπίζω να μην το έχουν φάει και αυτό αμασητο οι άλλες.
    Επίσης βγαίνω με έναν άλλο τωρα και θα το πετάξω μπροστά σε όλους να δω την αντίδραση του. Ελπίζω να καρφωθεί και να καταλάβουν οι άλλες κάτι από μόνες τους, μέχρι να βρω το κουράγιο να το πω
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ναι μπορεί να θέλει και ρομαντική σχέση κάποια στιγμή , αλλά αυτός δηλώνει ότι είναι υπεράνω ξεπετας και θέλει μόνο σοβαρά.
    Εγώ πλέον μεγάλωσα αρκετά για να πιστεύω τέτοιες δηλώσεις, ελπίζω να μην το έχουν φάει και αυτό αμασητο οι άλλες.
    Επίσης βγαίνω με έναν άλλο τωρα και θα το πετάξω μπροστά σε όλους να δω την αντίδραση του. Ελπίζω να καρφωθεί και να καταλάβουν οι άλλες κάτι από μόνες τους, μέχρι να βρω το κουράγιο να το πω
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
    ποιος σου ειπε εσενα, οτι μια ρομαντικη σχεση δεν μπορει να ξεκινησει με φλερτ και σεξ;;;;;
    το αν αυτοι οι ρυθμοι σου ειναι ανεπιθυμητοι επειδη δεν εχεις ξανακανει σεξ, σε καποια αλλη, μια χαρα ρομαντικο θα φαινοταν να της λεει ο ανδρας που θελει οτι την φαντασιωνεται καθε μερα και να της την πεσει, χωρις πριν να της εχει κανει προταση "να τα φιαξουν"...

    δεν χρειαζεται να νοιωθεις οτι παει να σε εξαπατησει καποιος που θελει σεξ χωρις να εχετε σχεση. δηλητηριαζεις τον εαυτο σου νομιζοντας οτι οποιος θελει σεξ δεν σε εκτιμαει σαν προσωπικοτητα.

    ναι πες το. προσεξε μονο πως θα το πεις, για να μην καταλαβουν οτι θεωρεις προσβολη να σου ζητησει καποιος σεξ..
    εκεινος, θα σου πω απο τωρα πως θα αντιδρασει.
    ειναι φως- φαναρι γιατι εχει κανει ηδη τον προλογο.
    θα πει οτι ηταν μεθυσμενος και δεν θυμαται τπτ...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δηλαδή να νιώθω άσχημα που δεν έχω ολοκληρώσει και που δεν ήθελα να το κάνω πρώτη φορά μέσα στο αμάξι στην ψύχρα;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Όταν ο άλλος είναι να σε επιστρέψει σπίτι και απλώνει τα κουλά του, δεν το λες και κατάλληλο κλίμα για τέτοιο πέσιμο, δεν φανερώνει πως η κοπέλα επιδιώκει κάτι τέτοιο. Επίσης, και με το βρίσιμο μπορούσε να πει μια συγγνώμη, να σε πάει σπίτι και όχι να σε αφήσει. Άσε τον μ***κα, μην ασχολείσαι άλλο μαζί του. Αν οι άλλες δεν θέλουν να ξεστραβωθούν και δεν σε αφήνουν να πεις τι σε ενόχλησε σε εκείνον, άστες.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όταν σε ακουμπάει δήθεν τυχαία και δεν πολυαντιδράς ενώ καταλαβαίνει ότι το καταλαβαίνεις ότι δεν είναι τυχαίο, κι όταν κάπου λαμβάνει σήματα ότι μάλλον γουστάρεις, δεν είναι κι εντελώς ξεκούδουνο το πέσιμο, συγγνώμη κιόλας.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    671
    Για να λέει η κοπέλα πως εκείνη την στιγμή δεν ένιωσε καλά με την στάση του, φαντάζομαι δεν του είχε δώσει κάποια τέτοια εντύπωση μέσα στο αμάξι.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εγώ πολύ αμφιβάλω κρίνοντας από αυτά που λέει η λεμον στα θέματά της κατά καιρούς, αλλά κι έτσι να είναι, λάθος εκτίμηση έκανε ο άλλος, του το κόβεις με τρόπο και δεν τον βρίζεις. Το να λες ότι επειδή ο άλλος μου την έπεσε είναι ανώμαλος, δεν είναι ρομαντικός, δεν είναι καλό παιδί κτλ είναι λογικό άλμα κατά την ταπεινή μου γνώμη. Πάρα πολύ λάθος αυτό που έκανε εκείνος στη συνέχεια να την παρατήσει στη μέση του πουθενά.

    Επίσης νομίζω ότι καλά θα κάνει η λέμον να πει το σκηνικό στις φίλες της, όμως απλά καταθέτοντας τα γεγονότα, χωρίς -αρχικά τουλάχιστον- όλη τη σάλτσα, με χαρακτηρισμούς είναι δεν είναι καλό παιδί, σας το λέω να σας ανοίξω τα μάτια κι έτσι και γιουβέτσι.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δηλαδή να νιώθω άσχημα που δεν έχω ολοκληρώσει και που δεν ήθελα να το κάνω πρώτη φορά μέσα στο αμάξι στην ψύχρα;
    οχι. να νοιωθεις ασχημα που τον εβρισες επειδη ειπε οτι θελει να κανετε σεξ, ενω μπορουσες απλα να του πεις οτι δεν θελεις και δεν σουα ρεσει ο τροπος του.
    μην κανεις το θυμα.
    ξερεις πολυ καλα ποιο ειναι το προβλημα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τωρα που προχωρησε το νημα και μαθαμε περισσοτερες λεπτομερειες, θα ελεγα οτι δεν μπορει κανεις να απαντησει με σιγουρια γιατι παιζουν ρολο οι λεπτομερειες. Δεν μπορω να πω με σιγουρια, εαν εκανες καλα που τον εβρισες μιας και δεν ειναι εντελως παραλογο με την συναισθηματικη φορτιση της στιγμης. Ουτε οτι καλα εκανες, μιας και θα μπορουσες να το κανεις με αλλο τροπο, σε μια συνηθισμενη πρωτοβουλια που παιρνουν συνηθως το αντιθετο φυλλο, εαν εχουν δοθει σηματα. Εγω μπορει να προσπαθουσα να την φιλησω, χωρις να αναφερω αν με φαντασιωνεσαι γυμνο και αλλες τετοιες μαλακιες.
    Τεσπα, η πραξη να σε αφησει εκτος αυτοκινητου στην ερημια, δεν ηταν καθολου σωστη.
    Προσωπικη αποψη ειναι να το αναφερεις στις φιλες σου, οπως ειπε η Σονια, χωρις αρχικα πολλες λεπτομερειες. Μονο τα βασικα και μετα οπως εξελισσεται η συζητηση και μην πεις ψεμματα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Το αναγνωρίζω πως μπορεί να του έδωσα το πράσινο φως
    Και με αυτόν για κάποιες μέρες είχα και την αίσθηση ότι ήθελα να πάω μαζί του, που πολύ δύσκολα το νιώθω για κάποιον
    Δηλαδή αν με είχε προσεγγίσει αλλιώς, θα έκανα κάτι
    Αλλά αυτός ο τρόπος με ξενερωσε
    Τωρα νιώθω τυχερή που ξενέρωσα και δεν προχώρησε, αυτή η συμπεριφορά του δεν είναι σωστή, το να κάνει δηλαδή τον καλό και σε εμένα να μιλάει με αυτό το λεξιλόγιο και να με παρατάει μετά μόνη μου.

    Εννοείται πως αν τελικα μιλήσω, απλά θα παραθέσω γεγονοτα χωρίς να τους το παίξω ότι τις ξεστραβωνω. Δεν μπορώ να τις βλέπω να κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου, ενώ εγώ είχα μαζί του τέτοια εμπειρία
    Και φυσικά εκείνος θα αρνηθεί τα πάντα αν του πουν κάτι

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω
    By Marinak9609 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 31-10-2019, 20:23
  2. Replies: 2
    Last Post: 13-04-2015, 15:18
  3. Δεν ξερω ποιον δρομο να διαλεξω..
    By fazer in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 26-03-2010, 23:27
  4. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω...
    By igloo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 26-09-2008, 00:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •