Δεν ξέρω αν πρέπει να το πω και με ποιον τρόπο - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 222
  1. #61
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Εφόσον δεν έχει καμία ελπίδα για σεξ, φυσικά χαραμίζεται . Θα μπορούσε να περνάει καλά με άνδρες φίλους του, βλέποντας μπάλα , πίνοντας μπύρες ή παίζοντας μπόουλιγκ ή μπιλιάρδα ή playstation . Γιατί να τρώει στη μάπα τις παραξενιές της κάθε μιας αν δεν έχει να περιμένει το αντίτιμο για το οποίο οι άνδρες υπομένουν όλα αυτά ;
    Άντρες με τη δική σου λογική δημιουργούν ανασφάλειες σε γυναίκες σαν τη Λεμον για το σεξ. Από τα λεγόμενα σου όπως τα γράφεις οι άντρες πρέπει να "υποκρίνονται" και να υπομένουν τις παραξενιές κάθε γυναίκας μόνο και μονο για χάρη το μεγάλο βραβείο (το σεξ) που ειναι τόσο μεγαλο ώστε ένας άντρας αξίζει να προσποιείται και να υπομένει και να παραπλανει.

    Και μη μου πεις ότι τα βγάζω από το κεφάλι μου γιατί αυτό απορρεει από τον Ρ τρόπο που λες ,οσα λες.

    Δεν λέω ότι είναι φυσιολογικό να είναι η Λεμον σε τέτοια ηλικία και να μην έχει κανει σεξ ούτε όμως και αφύσικο.

    Ούτε θεωρώ αφύσικη την επιθυμία του τύπου να κάνει σεξ.

    Όλα φυσιολογικά είναι.

    Το αφυσικο είναι η ύπαρξη δεκάδων μισογυνηδων που υποτιμούν, δεν σέβονται τις γυναίκες και φτάνουν μερικά κορίτσια σε σημείο να φοβούνται να κάνουν σεξ μήπως πέσουν θύματα εκμεταλλεύσης των αντρών που όμως λες " θα πρέπει σκόπιμα να υπομένουν τις παραξενιές τις καθεμιάς για να πάρουν κοκο "

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αν μου την έπεφτε πιο καλά

    Για όρισε το ... "πιο καλά" ... Πως θα το ήθελες ;;

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Είχα αρχίσει λίγο ήδη να ξενερώνω πριν από αυτό επειδή η φίλη μου πέταγε ότι του αρέσει άλλη
    Και με ενόχλησε ο τρόπος του. Το εξέλαβα ότι ήθελε μόνο ένα πήδημα από εμένα και χωρίς να τον νοιάζει να περάσω καλά.
    Αν μου την έπεφτε πιο καλά, ίσως να έκανα κάτι αλλά και πάλι θα προσπαθουσα να μην το δω σοβαρά , τουλάχιστον όχι πιο σοβαρά από ότι θα το έβλεπε εκείνος
    σε ολα αυτα που λες, αυτο που δεν κολλαει ΜΕ ΤΠΤ, ειναι το βρισιμο που του εριξες. λες και ηταν κανενας περαστικος κι απο που κι ως που να φανταστει οτι μπορει να τον γουσταρεις και να θελεις και σεξ....
    μπορουσες χωρις υστεριες να του πεις οτι δεν τον φαντασιωνεσαι, τον γουσταρεις, αλλα μεχρι εκει. πολυ τοε χει προχωρησει στο μυαλο του.
    εσυ τον εβρισες και πολυ λογικα εκνευριστηκε, γιατι μεχρι τωρα τον επαιζες και ΟΠΩΣΔΗΠΤΟΕ ειχε καταλαβει οτι τον γουσταρεις. δεν κρυβονται αυτα.

    απο που προκυπτει οτι δεν τον ενδιεφερε να περασεις καλα;
    νομιζεις οτι οι ανδρες κανουν σεξ για να σε βασανισουν;; οχι, δεν το κανουν γι αυτο. το κανουν γιατι στις αλλες που τους φλερταρουν, αρεσει πολυ το σεξ. δεν το θεωρουν ουτε βασανοστηριο ουτε "κατσιμο"...
    το αν θα ηταν για μια φορα η για πολλες, η για σχεση, μονο μετα το σεξ το ξερεις. δεν το ξερεις απο πριν.

  4. #64
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Οι σωστοι αντρες δεν υπομένουν υποκριτικά παραξενιές για να πάρουν κοκο. Υπομένουν παραξενιές γιατί αγαπουν, σέβονται, και γουστάρουν τη γυναίκα απέναντι τους .

    Αυτό θέλει να κατοχυρώσει από την αρχή η Λεμον, για αυτό δεν προχωράει παρακάτω. Όμως αυτό είναι αδύνατο γιατί ζητάει πολλά να της δείξει ο άλλος σε αυτή τη προκαταρκτική φάση

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Οι σωστοι αντρες δεν υπομένουν υποκριτικά παραξενιές για να πάρουν κοκο. Υπομένουν παραξενιές γιατί αγαπουν, σέβονται, και γουστάρουν τη γυναίκα απέναντι τους .

    Αυτό θέλει να κατοχυρώσει από την αρχή η Λεμον, για αυτό δεν προχωράει παρακάτω. Όμως αυτό είναι αδύνατο γιατί ζητάει πολλά να της δείξει ο άλλος σε αυτή τη προκαταρκτική φάση
    ναι, μπλακ. αυτο λεμε τοσες ωρες.
    η λεμον εχει μια αποψη για τις σχεσεις που θα ειχε ενα 13 χρονο. οτι πρωτα τα φιαχνουμε, τα εχουμε εκει, τα κραταμε, μαλακιζομαστε καισ εξ κανουμε αν καταφερουμε να βρουμε πως γινεται.
    δεν συμβαινουν ετσι οι σχεσεις στην ενηλικη ζωη.
    αν δεν βγεις, δεν μιλησεις, δεν κανεις σεξ, δεν αποφασιζεις να μπεις σε σχεση...

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Μα δεν είπα να μου υποσχεθεί κάνεις τίποτα για να του κάτσω. Απλώς να νιώθω οκ μαζί του και όχι ότι θα κοιτάξει την πάρτη του, να ικανοποιήσει μόνο τις ορέξεις του και να μην ασχοληθεί .
    Και δε υπάρχει λόγος για χλευασμό, ούτε είναι 13χρονο οποίος δεν έχει ολοκληρώσει
    Συμφωνώ πως αν δεν βγεις να μιλήσεις να κάνεις σεξ κλπ δεν κάνεις σχέση, αλλά αυτοί θέλουν αμέσως σεξ, παραλείπουν το να μιλήσεις και να βγεις

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η λεμον εχει μια αποψη για τις σχεσεις που θα ειχε ενα 13 χρονο. οτι πρωτα τα φιαχνουμε, τα εχουμε εκει, τα κραταμε, μαλακιζομαστε καισ εξ κανουμε αν καταφερουμε να βρουμε πως γινεται.
    δεν συμβαινουν ετσι οι σχεσεις στην ενηλικη ζωη.
    αν δεν βγεις, δεν μιλησεις, δεν κανεις σεξ, δεν αποφασιζεις να μπεις σε σχεση...
    Εκπληκτικό! Συμφωνώ με όλα . Η δυστυχία της χώρας, είναι ότι πολλές είναι έτσι . Γι'αυτό η σεξουαλική ζωή των ανδρών σε αυτή τη χώρα, ξεκίναγε πάντα σε οίκους ανοχής. Γιατί αν περίμεναν απο τις γυναίκες της γενιάς τους γύρω τους ... θα μέναν παρθένοι μέχρι να ασπρίσουν τα μαλλιά τους !!!!!

    Quote Originally Posted by Black_Opium View Post
    Άντρες με τη δική σου λογική δημιουργούν ανασφάλειες σε γυναίκες σαν τη Λεμον για το σεξ. Από τα λεγόμενα σου όπως τα γράφεις οι άντρες πρέπει να "υποκρίνονται" και να υπομένουν τις παραξενιές κάθε γυναίκας μόνο και μονο για χάρη το μεγάλο βραβείο (το σεξ) που ειναι τόσο μεγαλο ώστε ένας άντρας αξίζει να προσποιείται και να υπομένει και να παραπλανει.
    Δεν είπα ότι πρέπει να υπομένει . Δεν είμαι δάσκαλος να δίνω συμβουλές. Διαπίστωση έκανα, ότι συχνά υπομένουν.Ποτέ δεν είπα επίσης , ότι πρέπει να ξεγελάνε κάποια. Ο συγκεκριμένος, δεν δείχνει να πήγε να την ξεγελάσει . Σαφέστατος ήταν . Την ήθελε. Να μπορέσει να μπει στο μυαλό της, να φανταστεί τι θέλει αυτή και τι ονειρεύεται , είναι αδύνατον . Από όσα λέει και φλερτάρει και φασώνεται και άνετη είναι και κυκλοφορεί . Και δεν έχει κάνει τίποτε με κανέναν. Δεν υπάρχει κάποιος σωστός ; Όλοι σκάρτοι είναι ;;; Αν υπάρχει αυτό που θέλει , γιατί δεν το βρήκε ; Προφανώς ζητάει κάτι ανύπαρκτο .

  8. #68
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μα δεν είπα να μου υποσχεθεί κάνεις τίποτα για να του κάτσω. Απλώς να νιώθω οκ μαζί του και όχι ότι θα κοιτάξει την πάρτη του, να ικανοποιήσει μόνο τις ορέξεις του και να μην ασχοληθεί .
    Και δε υπάρχει λόγος για χλευασμό, ούτε είναι 13χρονο οποίος δεν έχει ολοκληρώσει
    Συμφωνώ πως αν δεν βγεις να μιλήσεις να κάνεις σεξ κλπ δεν κάνεις σχέση, αλλά αυτοί θέλουν αμέσως σεξ, παραλείπουν το να μιλήσεις και να βγεις
    Καταλάβαμε τι θες να πεις. Όμως ρε Λεμον δεν ήταν και τόσο αισχρό που σου είπε αν τον φαντάζεσαι γυμνό.

    Δηλαδή εσύ στα φασωματα που έχεις κάνει δεν έχεις ξεγυμνωθει σε άλλον άντρα; τι πάνω από τα ρούχα τα κάνατε;

    Δεν είναι λογικο να φρικάρεις με αυτό. Φρικάρεις γιατί δεν έχεις ούτε μια εμπειρία σεξουαλική να σε βοηθήσει λίγο να το απομυθοποίησεις


    Μια φορά να είχες κάνει σεξ δεν θα κολλούσες σε τέτοια πράγματα.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μα δεν είπα να μου υποσχεθεί κάνεις τίποτα για να του κάτσω. Απλώς να νιώθω οκ μαζί του και όχι ότι θα κοιτάξει την πάρτη του, να ικανοποιήσει μόνο τις ορέξεις του και να μην ασχοληθεί .
    Και δε υπάρχει λόγος για χλευασμό, ούτε είναι 13χρονο οποίος δεν έχει ολοκληρώσει
    Συμφωνώ πως αν δεν βγεις να μιλήσεις να κάνεις σεξ κλπ δεν κάνεις σχέση, αλλά αυτοί θέλουν αμέσως σεξ, παραλείπουν το να μιλήσεις και να βγεις
    σαν 13χρονο δεν ειναι οποιος δενε χει ολοκληρωσει. αλλα οποιος νομιζει οτι μπορει να δημιουργηθει ερωτικη σχεση χωρις να εχει γινει σεξ, τριβεται σε ανδρες και μετα το κοβει....

    ποιο αμεσως σεξ; δεν γνωριζεστε τοσο καιρο; δεν κανετε παρεα; δεν φλερταρετε; δεν χαιδευεστε κατω απο τα τραπεζια; χθες τον γνωρισες; δεν ειπα οτι πρεπει η δεν πρεπει να κανεις σεξ. σεξ κανεις οταν το επιθυμεις. αλλα εσυ οταν καποιος θελει σεξ αντιδρας σαν να θελει να σου κανει κακο. και παλι και παντα χρησιμοποιεις την εκφραση "να του κατσω" γιατι δεν το επιθυμεις το σεξ. απλα προσπαθεις να το παρεις αποφαση οτι πρεπει να το κανεις μπας κι αποκτησεις μια σχεση...
    ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΣΕΙΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΣΟΥ. ΤΟ ΣΕΞ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Έχω γδυθεί σε άντρα, αλλά άλλο να το κάνεις εκείνη την ώρα, άλλο να σου το λέει ο άλλος στο ξεκουδουνο με το που μπαίνετε στο αμάξι χωρίς να έχετε πει τίποτα άλλο

    Το να κάνω σεξ απλα για να μου φύγει αυτό, το έχω σκεφτεί πολλές φορές και ουσιαστικά αυτός ήταν ο λόγος που έχω βγει με τόσους που μου άρεσαν μόνο εμφανισιακά και κατά τα άλλα δεν τους ήθελα καθόλου. Απλά δεν μου βγήκε
    Τώρα βγαίνω με έναν που φαίνεται εντάξει, θα ξαναπροσπαθήσω, απλά για να είμαι ακόμα πιο άνετη στην περίπτωση που μου αρέσει κάποιος

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν τα λετε και ασχημα. Ολοι εχετε ενα δικιο απο την οπτικη γωνια που το βλεπει ο καθενας. Συνηθως δεν παιρνω μερος σε συζητησεις που αφορουν σχεσεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Δεν μου αρέσει ο τρόπος που το θέλουν, εδώ και τώρα.
    Δεν με ρωτάνε καν αν νιώθω άνετα, δηλαδή.
    Εν τω μεταξύ αν εγώ κάνω σεξ με κάποιον και επειδή είναι η αρχή είμαι ακόμα μαγκωμενη και δεν του αρέσει, χάνω αμέσως προοπτική για σχέση; Αν και τελευταία δεν με απασχολεί τόσο η σχέση
    Μου αρέσει πολύ το φλερτ και το καυλαντισμα, αλλά δεν μου βγαίνει να κάνω σεξ. Αυτό είναι το θέμα μου

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Έχω γδυθεί σε άντρα, αλλά άλλο να το κάνεις εκείνη την ώρα, άλλο να σου το λέει ο άλλος στο ξεκουδουνο με το που μπαίνετε στο αμάξι χωρίς να έχετε πει τίποτα άλλο
    Όταν μπαίνεις αργά, μόνη , στο αμάξι κάποιου, δεν σου περνάει από το μυαλό ότι μπορεί να σκέφτεται και το σεξ ; Το βρίσκεις άρρωστο αυτό ;;; Ότι μειώνει τις γυναίκες;

  14. #74
    Banned
    Join Date
    Jan 2021
    Location
    Los Angeles <3
    Posts
    257
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Έχω γδυθεί σε άντρα, αλλά άλλο να το κάνεις εκείνη την ώρα, άλλο να σου το λέει ο άλλος στο ξεκουδουνο με το που μπαίνετε στο αμάξι χωρίς να έχετε πει τίποτα άλλο

    Το να κάνω σεξ απλα για να μου φύγει αυτό, το έχω σκεφτεί πολλές φορές και ουσιαστικά αυτός ήταν ο λόγος που έχω βγει με τόσους που μου άρεσαν μόνο εμφανισιακά και κατά τα άλλα δεν τους ήθελα καθόλου. Απλά δεν μου βγήκε
    Τώρα βγαίνω με έναν που φαίνεται εντάξει, θα ξαναπροσπαθήσω, απλά για να είμαι ακόμα πιο άνετη στην περίπτωση που μου αρέσει κάποιος
    Όχι να μην κάνεις για να φύγει. Δεν είναι ρετσινιά.


    Οι περισσότεροι άντρες από 15 ετών μέχρι 30, κάνουν σαν παιδάκια. Έχουν έντονες ορμές, είναι άπειροι, δεν έχουν γνώσεις φλερτ και τρόπο με τις γυναίκες. Τους καιει η καψα να επιβεβαιωσουν τον ανδρισμό τους κάνοντας σεξ με ένα τσούρμο γυναίκες. Επίσης πολλοί δεν έχουν ωριμότητα και μυαλό γιατί σκέφτονται με το κάτω κεφάλι.

    Γιατί δεν κοιτάς να ασχοληθείς με κάποιον άντρα μεγαλύτερο από εσένα; δεν λέω ότι όσοι είναι μεγάλοι είναι και ώριμοι.


    Όμως δεν είναι και ίδιοι με τους μικρότερους. Τα έχουν βρει κάπως με τον εαυτό τους ,έχουν άλλες ανάγκες και διαθέτουν μεγαλύτερη πείρα και μυαλό ώστε να προσεγγίσουν σωστά μια γυναικα

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Άρρωστο βρίσκω να θεωρεί ο κάθε λιγούρης πως οποιο θηλυκό μπαίνει στο αμάξι ή στο σπίτι του θέλει να του καθίσει

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω
    By Marinak9609 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 31-10-2019, 19:23
  2. Replies: 2
    Last Post: 13-04-2015, 14:18
  3. Δεν ξερω ποιον δρομο να διαλεξω..
    By fazer in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 26-03-2010, 22:27
  4. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω...
    By igloo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 25-09-2008, 23:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •