Δεν ξέρω αν πρέπει να το πω και με ποιον τρόπο - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 15 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 222
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Ο νεαρός, δεν έχει εμπειρία ούτε γνώση από γυναίκες. Το ότι ασχολείται και με τη συγκεκριμένη και την παρέα της, είναι λάθος 1000% και θα το πληρώσει . Μόνο χασούρα έχει να δαπανά την ώρα του με τη συγκεκριμένη και την ομήγυρή της . Δεν πρόκειται να βγει τίποτε θετικό . Και σίγουρα δεν πρόκειται να λειτουργήσουν ως γυναίκες. Και οι υπόλοιπες παρθένες θα είναι . Τι να τις κάνει ; Το λέει ξεκάθαρα άλλωστε και η ίδια . ΣΕΞ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ . ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΤΟΥ ΧΕΡΙΟΥ ΤΗΣ , ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ... ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΔΡΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΕΙ . Δεν είναι και για τίποτε άλλο εδώ που τα λέμε. Οπότε καλύτερα είτε να καθόταν σπίτι του να παίζει playstation , είτε να κοιμόταν , είτε να πήγαινε σε κανένα οίκο ανοχής , να κάνει σεξ , με γυναίκες που κάνουν σεξ . Σπατάλη χρόνου, χρήματος, νιάτων , χωρίς καμία προοπτική και κανένα νόημα. Κρίμα που δεν έχει κάποιο παλιότερο να τον συμβουλεύσει και τρώει το χρόνο του άδικα. Τον λυπάμαι. Ας ελπίσουμε να μάθει , έστω με το δύσκολο τρόπό , να ωριμάσει και να φροντίζει στο μέλλον να μένει μακριά από μυξοπαρθένες.

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    τι θα του συμβουλευες να κάνει?

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αλ οι γυναικεσ στην ελλαδα ειναι οπωσ η καλυτερη κατασκοποσ τησ αγγλιασ εγω εχω 2 κορεσ ουτε ξερω τι κανουν μονο κοιταω να ειναι υγιεισ

  4. #139
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ο νεαρός, δεν έχει εμπειρία ούτε γνώση από γυναίκες. Το ότι ασχολείται και με τη συγκεκριμένη και την παρέα της, είναι λάθος 1000% και θα το πληρώσει . Μόνο χασούρα έχει να δαπανά την ώρα του με τη συγκεκριμένη και την ομήγυρή της . Δεν πρόκειται να βγει τίποτε θετικό . Και σίγουρα δεν πρόκειται να λειτουργήσουν ως γυναίκες. Και οι υπόλοιπες παρθένες θα είναι . Τι να τις κάνει ; Το λέει ξεκάθαρα άλλωστε και η ίδια . ΣΕΞ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ . ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΤΟΥ ΧΕΡΙΟΥ ΤΗΣ , ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ... ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΔΡΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΗΣΕΙ . Δεν είναι και για τίποτε άλλο εδώ που τα λέμε. Οπότε καλύτερα είτε να καθόταν σπίτι του να παίζει playstation , είτε να κοιμόταν , είτε να πήγαινε σε κανένα οίκο ανοχής , να κάνει σεξ , με γυναίκες που κάνουν σεξ . Σπατάλη χρόνου, χρήματος, νιάτων , χωρίς καμία προοπτική και κανένα νόημα. Κρίμα που δεν έχει κάποιο παλιότερο να τον συμβουλεύσει και τρώει το χρόνο του άδικα. Τον λυπάμαι. Ας ελπίσουμε να μάθει , έστω με το δύσκολο τρόπό , να ωριμάσει και να φροντίζει στο μέλλον να μένει μακριά από μυξοπαρθένες.
    Στο διάστημα που περιμένουμε να απαντήσει η Lemonpie, της συνέβηκε το παρακάτω γεγονος

    Ήταν με τις φίλες της για καφέ και γελαγαν ( κάποιες στιγμές κακαριζαν κιόλας ) με το πώς χειρίζονται τους άντρες και πως τους κοροιδευουν.
    Αυτά τα άκουγε η παρακάτω γυναίκα που καθόταν δίπλα.
    Άκουγε άκουγε και σε κάποια στιγμή απηυδήσε. Σηκώνεται και πάει πάνω από το τραπέζι τους και τους είπε τα παρακάτω λόγια.

    https://www.tiktok.com/@gianna..fur....urce=copy&_r=1

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Αγαπητή θεματοθέτρια,

    αν η παρέα που αναφέρεσαι απαρτίζεται από καλές σου φίλες, γιατί να μην πεις τι συνέβη;
    Πρόκειται για ένα δικό σου βίωμα με έναν άνθρωπο το οποίο σε στενοχώρησε πολύ.
    Ωστόσο, είναι διαφορετικό να παραθέτουμε τα δικά μας συναισθήματα για ένα συμβάν και τελείως διαφορετικό το να προσπαθούμε να πάρουμε με το μέρος μας τους ανθρώπους σόνι και ντε. Το δευτερο παραπέμπει σε λαικό δικαστήριο. Και δεν είναι ωραίο για κάνεναν σας να μπαίνετε σε τέτοιες διαδικασίες.
    Κατανόηση χρειάζεσαι θεωρώ και συζήτηση από έναν καλό φίλο που σε ξέρει καλά, να σε ακούσει και να ακούσεις και την δική του άποψη.
    Εάν η παρέα ωστόσο απαρτίζεται κυρίως από γνωστούς που δεν έχεις ιδιαίτερη συναισθηματική σύνδεση και πιστεύεις ότι δεν θα σε κατανοήσουν, τότε κάνε ότι νιώθειςκαι ότι πιστεύεις ότι είναι καλύτερο για εσένα.

    Ως προς το συμβάν.
    Διαβάζοντας το τι έγινε, μου έκανε εντύπωση που όταν εκείνος σε προσέγγισε σεξουαλικά εσύ τον έβρισες.
    Το εξέλαβες υποτιμητικά; Ότι δεν σε υπολογίζει σαν άνθρωπο;
    Σίγουρα ο τρόπος του μπορεί να ήταν λίγο άκομψος, όμως εσύ μην χάνεις την ευγένεια και το τακτ σου.
    "Δεν ενδιαφέρομαι, με συγχωρείς".
    Το να τον βρίσεις κατευθειαν δείχνει κάτι που ίσως πρέπει να λύσεις με τον εαυτό σου και το πώς αντιλαμβάνεσαι τις διαφυλικές σχέσεις.
    Όπως λοιπόν εσύ αντεδρασες άσχημα σε ένα τέτοιο πέσιμο, γιατί ξύπνησε μια δική σου πεποιθηση και ένιωσε υποτίμηση, έτσι και εκείνος αντέδρασε άσχημα μπροσπά στις βρισιές σου γιατί πιθανώς ξύπνησε κάτι δικό του.
    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όλα συνδέονται και μια αλληλεπίδραση είναι ένας χορός τάνγκο, δίνεις κάτι, παίρνεις κάτι.
    Σίγουρα θεωρώ πιο σοβαρό το να σε αφήσει μόνη στην ερημιά, γιατί αυτό δεν σχετίζεται μόνο με τη διάδρασή σας αλλά και με την σωματική σου ακεραιότητα, αλλά πιθανώς θόλωσε.

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Αγαπητή θεματοθέτρια,

    αν η παρέα που αναφέρεσαι απαρτίζεται από καλές σου φίλες, γιατί να μην πεις τι συνέβη;
    Πρόκειται για ένα δικό σου βίωμα με έναν άνθρωπο το οποίο σε στενοχώρησε πολύ.
    Ωστόσο, είναι διαφορετικό να παραθέτουμε τα δικά μας συναισθήματα για ένα συμβάν και τελείως διαφορετικό το να προσπαθούμε να πάρουμε με το μέρος μας τους ανθρώπους σόνι και ντε. Το δευτερο παραπέμπει σε λαικό δικαστήριο. Και δεν είναι ωραίο για κάνεναν σας να μπαίνετε σε τέτοιες διαδικασίες.
    Κατανόηση χρειάζεσαι θεωρώ και συζήτηση από έναν καλό φίλο που σε ξέρει καλά, να σε ακούσει και να ακούσεις και την δική του άποψη.
    Εάν η παρέα ωστόσο απαρτίζεται κυρίως από γνωστούς που δεν έχεις ιδιαίτερη συναισθηματική σύνδεση και πιστεύεις ότι δεν θα σε κατανοήσουν, τότε κάνε ότι νιώθειςκαι ότι πιστεύεις ότι είναι καλύτερο για εσένα.

    Ως προς το συμβάν.
    Διαβάζοντας το τι έγινε, μου έκανε εντύπωση που όταν εκείνος σε προσέγγισε σεξουαλικά εσύ τον έβρισες.
    Το εξέλαβες υποτιμητικά; Ότι δεν σε υπολογίζει σαν άνθρωπο;
    Σίγουρα ο τρόπος του μπορεί να ήταν λίγο άκομψος, όμως εσύ μην χάνεις την ευγένεια και το τακτ σου.
    "Δεν ενδιαφέρομαι, με συγχωρείς".
    Το να τον βρίσεις κατευθειαν δείχνει κάτι που ίσως πρέπει να λύσεις με τον εαυτό σου και το πώς αντιλαμβάνεσαι τις διαφυλικές σχέσεις.
    Όπως λοιπόν εσύ αντεδρασες άσχημα σε ένα τέτοιο πέσιμο, γιατί ξύπνησε μια δική σου πεποιθηση και ένιωσε υποτίμηση, έτσι και εκείνος αντέδρασε άσχημα μπροσπά στις βρισιές σου γιατί πιθανώς ξύπνησε κάτι δικό του.

    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όλα συνδέονται και μια αλληλεπίδραση είναι ένας χορός τάνγκο, δίνεις κάτι, παίρνεις κάτι.
    Σίγουρα θεωρώ πιο σοβαρό το να σε αφήσει μόνη στην ερημιά, γιατί αυτό δεν σχετίζεται μόνο με τη διάδρασή σας αλλά και με την σωματική σου ακεραιότητα, αλλά πιθανώς θόλωσε.
    ακριβως.
    η θεματοθετρια, δεν εννοει να καταλαβει, οτι ενω η ιδια θεωρει το σεξ υποτιμηση προς την γυναικα, δεν την ελκει, το ψιλοαπεχθανεται και το θεωρει υποχωρηση, και εισιτηριο για μια σχεση, επιδιωκει φλερτ και καυλαντισματα τα οποια ειναι ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ, αλλα στο δικο της μυαλο το καυλαντισμα ειναι κατι εντελως διαφορετικο και αθωο , ενω το σεξ κατι προσβλητικο και δαιμονικο...
    θεωρει οτι κανενα δικαιωμα δεν δινει που κωλοτριβεται στους ανδρες για να επιβεβαιωθει και οταν μετα της την πεφτουν , τους αντιμετωπιζει σαν κακουργους. δεν καταλαβαινει οτι η ιδια τους προσκαλει να το κανουν, ενω τα εχουμε συζητησεις 2000 φορες..

    οσο για τον τυπο, ε, δεν θελει να σου ξυπνησει τπτ φοβερο οταν σε ξεχεζουν στα καλα καθουμενα, χωρις να κανεις τιποτε... επρεπε να την βρισει κι εκεινος, αλλα οχι να την πεταξει στον δρομο.

    βαζω ο,τι στοιχημα θελετε οτι χριστιανοπουλα- γονεις απο επαρχια, κρυβονται πισω τετοια μυαλα και μια αγωγη μυξοπαρθενικη που εχουν τα χριστιανοπουλα..

    περι ερωτος και αλλων δαιμονίων...

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ακριβως.
    η θεματοθετρια, δεν εννοει να καταλαβει, οτι ενω η ιδια θεωρει το σεξ υποτιμηση προς την γυναικα, δεν την ελκει, το ψιλοαπεχθανεται και το θεωρει υποχωρηση, και εισιτηριο για μια σχεση, επιδιωκει φλερτ και καυλαντισματα τα οποια ειναι ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ, αλλα στο δικο της μυαλο το καυλαντισμα ειναι κατι εντελως διαφορετικο και αθωο , ενω το σεξ κατι προσβλητικο και δαιμονικο...
    θεωρει οτι κανενα δικαιωμα δεν δινει που κωλοτριβεται στους ανδρες για να επιβεβαιωθει και οταν μετα της την πεφτουν , τους αντιμετωπιζει σαν κακουργους. δεν καταλαβαινει οτι η ιδια τους προσκαλει να το κανουν, ενω τα εχουμε συζητησεις 2000 φορες..

    οσο για τον τυπο, ε, δεν θελει να σου ξυπνησει τπτ φοβερο οταν σε ξεχεζουν στα καλα καθουμενα, χωρις να κανεις τιποτε... επρεπε να την βρισει κι εκεινος, αλλα οχι να την πεταξει στον δρομο.

    βαζω ο,τι στοιχημα θελετε οτι χριστιανοπουλα- γονεις απο επαρχια, κρυβονται πισω τετοια μυαλα και μια αγωγη μυξοπαρθενικη που εχουν τα χριστιανοπουλα..

    περι ερωτος και αλλων δαιμονίων...
    Δεν είναι απαραίτητο να είναι θεούσες οι ελληνίδες μανάδες που γαλουχούν έτσι τις κόρες. Μπορεί να πήγαν εκκλησία μόνο για το γάμο τους και τις βαφτίσεις. Μην ξεχνάμε ότι έχουμε το μοναδικό φαινόμενο στην ελλάδα, επαρχιώτες που ανήκουν σε κόμματα και ιδεολογικούς χώρους επίσημα άθεους, να κάνουν γάμους με χορωδίες και δεσποτάδες, για να πουλήσουν μούρη στους χωριάτες!
    Κλασικά , τέτοιες μανάδες έχουν δασκαλέψει τις κόρες, ότι "για να κάτσουν" , πρέπει να παίξουν υποσχέσεις γάμου, μονόπετρα, μονοκατοικίες, bmw δεξιώσεις σε κτήματα , ταξίδια σε νησιά και χιονοδρομικά !

    Συχνά, κάποιες νεαρές , που ήθελαν να πουλήσουν παρθενιά (ακριβά) στο "γαμπρό" διατηρούσαν ακέραιο παρθενικό υμένα , ενώ είχαν κάνει περισσότερα στοματικά από πορνοστάρ , όπως και πρωκτικά (το παλιό , γνωστό, "από μπρος είμαι παρθένα, κι από πίσω μπαίνουν τρένα" ).

    Σχετικά με το ότι την παράτησε ... έχω πιο ενδιαφέρουσες ιστορίες ... παρατήματος ... τσιφτετελού με μίνι μέχρι τον αφαλό ... πετάει στον άλλο όταν έχουν πάει σε παραλία .... "ΔΕΝ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΕΡΩΤΙΚΑ" ... την παρατάει εκεί ή όχι ;;; άλλη τσιφτετελού ... πάει σε νυχτερινό "Κλαμπ" με κάποιον που γνώρισε σε άλλο "κλαμπ" ... και με το που φτάνουν εκεί .... βλέπει "γνωστούς της" και πάει ... και κάθεται στο τραπέζι τους !!! πρέπει ο ατυχής ηλίθιος που την πήγε εκεί , να τη γυρίσει πίσω ;;; δεν της αξίζει να την αφήσει ;;; ας τη γυρίσουν οι ... "γνωστοί της" ....


    Τελικά, διαφωνείς , ότι όσοι άνδρες επιδιώκουν την ψυχική τους υγεία και να έχουν σεξουαλική ζωή ενηλίκων κια όχι προεφήβων ... πρέπει να φροντίζουν να ανακαλύπτουν τις περιπτώσεις που ανήκουν σε αυτή την κατηγορία και να μένουν όσο γίνεται πιο μακριά ;;;; Μόνο χαμένος μπορεί να βγει κάποιος . Δεν υπάρχει ενδεχόμενο μια παρθένα 25+, που ντύνεται σαν πορνοστάρ, βγαίνει κάθε μέρα, ξενυχτάει και μαζεύει πολυψήφιο αριθμό τηλεφώνων ανδρών κάνοντας ισάριθμα ραντεβού, να αποφασίσει , σύντομα να ... "ολοκληρώσει" ... και να αποφασίσει ... ποιός θέλει να μπλέξει ;;; και γιατί να το πάθει αυτό ;;;

    Μου το είχαν πει πολλοί παλιοί και έμπειροι που έδιναν συμβουλές ... "ΜΕΝΕ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΠΑΡΘΕΝΕΣ, ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ" ....

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Η σεξουαλική επαφή στα συντηρητικά μυαλά παρουσιάζεται σαν κάτι βρόμικο για τις γυναίκες, το οποίο εξαγνίζεται με τον αγνό έρωτα και την αγάπη. Μόνο με αυτό τον τρόπο η γυναίκα συνεχίζει να θεωρείται "καθαρή". Όταν δεσμεύεται παλιότερα με γάμο, αργότερα με σχέση.
    Αυτές είναι και οι ταμπέλες μιας παλαιότερης γενιάς προς τις γυναίκες, ότι άμα δεν έχουν σχέση δηλαδή τον αγνό έρωτα τότε κάνουν κάτι βρόμικο και άρα είναι βρόμικες και έτσι χαρακτηρίζονται, "εύκολες", κλπ. Και άρα άμα ένας άντρας ζητάει από μια γυναίκα σεξουαλική επαφή την θεωρεί βρόμικη και δεν την υπολογίζει γιατί η ίδια σεξουαλική επαφή βιώνεται σαν κάτι βρόμικο.

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Η σεξουαλική επαφή στα συντηρητικά μυαλά παρουσιάζεται σαν κάτι βρόμικο για τις γυναίκες, το οποίο εξαγνίζεται με τον αγνό έρωτα και την αγάπη. Μόνο με αυτό τον τρόπο η γυναίκα συνεχίζει να θεωρείται "καθαρή". Όταν δεσμεύεται παλιότερα με γάμο, αργότερα με σχέση.
    Αυτές είναι και οι ταμπέλες μιας παλαιότερης γενιάς προς τις γυναίκες, ότι άμα δεν έχουν σχέση δηλαδή τον αγνό έρωτα τότε κάνουν κάτι βρόμικο και άρα είναι βρόμικες και έτσι χαρακτηρίζονται, "εύκολες", κλπ. Και άρα άμα ένας άντρας ζητάει από μια γυναίκα σεξουαλική επαφή την θεωρεί βρόμικη και δεν την υπολογίζει γιατί η ίδια σεξουαλική επαφή βιώνεται σαν κάτι βρόμικο.

    Και αυτή η παιδεία και πεποιθήσεις στις γυναίκες, οδηγεί τον ανδρικό πληθυσμό στον ίδιο τόπο σε τρελή σεξουαλική στέρηση . Αποτυχημένη απόπειρα εκτόνωσης, είναι το τεράστιο κύκλωμα πορνείας που υπάρχει σε οπισθοδρομικές χώρες όπως η ελλάδα (και δεν υπάρχει σε άλλες όπως η σουηδία, που η πορνεία αντιμετωπίζεται κάπως σαν τη χρήση ηρωίνης) . Αν δεν υπήρχε και αυτό , θα βίαζε ο ένας τον άλλο , αφού μεγάλο ποσοστό γυναικών , είναι ανενεργές σεξουαλικά, σαν να μην υπάρχουν .

  10. #145
    Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    45
    Καλησπέρα.
    Η γνώμη μου είναι να πράξεις όπως εσύ αισθάνεσαι καλύτερα,δεν έχει σημασία το πώς θα αντιδράσουν οι φίλες σου αλλά έχει μεγάλη σημασία να μην αφήσεις να σε καταπιέσει μέσα σου αυτή η αμφιβολία του τι είναι σωστό να κάνεις ή όχι,με γνώμονα τις δοκιμές σου αξίες θα προχωρήσεις στην απόφαση που θα σε κάνει να νοιώσεις καλύτερα όταν την πάρεις.

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Σκέφτομαι να το πω σύντομα. Είναι ευκαιρία γιατί παρεξηγήθηκαν μαζί του για έναν άλλο λόγο. Βέβαια τα βρήκαν αμέσως, αλλά είδαν ότι δεν είναι τόσο τέλειος όσο νόμιζαν.
    Βγήκαμε κιόλας όλοι μαζί και εγώ δεν του έδινα σημασία. Μίλαγε με την άλλη και την πείραζε. Εκείνη τον βλέπει καθαρά φιλικά και ίσως πλέον ούτε κι αυτό, μετά την παρεξήγηση Έφερα έναν φίλο μου κιόλας και δεν του απηύθυνε κουβέντα, παρά μόνο τον ειρωνεύτηκε κάποια στιγμή.
    Να αρπάξω τώρα την ευκαιρία να μιλήσω, να το μάθουν;

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Ευχαριστώ όσους απαντάνε σοβαρά
    Τώρα για τους υπόλοιπους που είναι πικραμένοι επειδή δεν τους δίνουν σημασία οι γυναίκες, δεν έχω να πω κάτι. Σας αφήνω να ξεσπατε στο θέμα μου, αφού δεν μπορείτε διαφορετικά

  13. #148
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μίλαγε με την άλλη και την πείραζε. Εκείνη τον βλέπει καθαρά φιλικά και ίσως πλέον ούτε κι αυτό, μετά την παρεξήγηση
    Το θέμα έχει κοινωνιολογικό ενδιαφέρον . Αποτελεί και σπουδή στη σεξουαλική ζωή στην ελλάδα. Αν το διαβάζει κάποιος νέος που προβληματίζεται σχετικά με το αν θα φύγει από την ελλάδα, μπορεί να τον βοηθήσει να πάρει τη σωστή απόφαση . Να φύγει δηλαδή για πάντα και να μην κοιτάξει ποτέ πίσω. Μπορεί επίσης να προστατέψει ομογενείς που σκέφτονται να έρθουν στην ελλάδα να πάρουν κι αυτοί τη σωστή απόφαση . Να μην έρθουν ποτέ ξανά. Οπότε θα ήταν χρήσιμες και μερικές επιπλέον πληροφορίες , για να γίνουν όλα πιο σαφή.

    Οι φίλες σου , είναι κι αυτές παρθένες 25+ ;;
    Θεωρείτε φυσιολογικό να γνωρίζετε άγνωστους άνδρες, να βγαίνετε μαζί τους και να τους δηλώνετε ότι τους βλέπετε φιλικά ;; Δεν έχετε παλιούς φίλους , που να είχε ξεκάθαρα φίλοι, για να βγαίνετε φιλικά ;; Ή γυναίκες φίλες ;;;

    Είχα αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση πριν 20 χρόνια. 27χρονη, που χόρευε με σορτσάκι και ξεκούμπωτο ποκάμισο χωρίς σουτιέν , πάνω σε τραπέζι , μου έδωσε το τηλέφωνό της, στις 5.40 λίγο πριν φύγουμε από το σκυλάδικο . Βγήκαμε την επόμενη για καφέ. Ντυμένη πάλι σαν πορνοστάρ, σε ταινία πορνό . Επόμενη συνάντηση πήγαμε για μπάνιο τα δυό μας ! Μέσα στη θάλασσα όταν την αγκάλιασα ... μου είπε ότι είναι παρθένα ... δεν έχει αποφασίσει αν είναι έτοιμη ακόμη να ολοκληρώσει ... και ότι ... με βλέπει φιλικά. Της είπα ότι έχω παλιές φίλες , που τις γνωρίζω πολλά χρόνια και πάρα πολλούς άνδρες φίλους και κατά συνέπεια δεν χρειάζομαι νέους φίλους και σίγουρα δεν χρειάζομαι γυναίκες καινούργιες φίλες. Η κολλητή της, είχε ανταλλάξει στο ίδιο μέρος, το ίδιο βράδυ τηλέφωνα με κολλητό μου και του είπε την ίδια ιστορία (παρθένα, που δεν νοιώθει έτοιμη να ολοκληρώσει αν και ήταν και μεγαλύτερη αυτή). Μετά από 7-8 χρόνια, με τον κολλητό που είχε βγει με την κολλητή της τότε , παντρεμένοι εμείς , μαζί με συζύγους, τις είδαμε , τις δυό τους, σε πολυκατάστημα να πίνουν καφέ, οι δυό τους. Τότε ήταν γύρω στα 35 αυτή που είχα βγει εγώ (και η άλλη, η μεγαλύτερη πλησίαζε τα 40). Προφανώς ακόμη δεν θα είχαν αποφασίσει αν είναι ... έτοιμες να ολοκληρώσουν .

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ευχαριστώ όσους απαντάνε σοβαρά
    Τώρα για τους υπόλοιπους που είναι πικραμένοι επειδή δεν τους δίνουν σημασία οι γυναίκες, δεν έχω να πω κάτι. Σας αφήνω να ξεσπατε στο θέμα μου, αφού δεν μπορείτε διαφορετικά

    χάχα γελάσαμε και εσένα απορώ πως σε κάνουν παρέα

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Σκέφτομαι να το πω σύντομα. Είναι ευκαιρία γιατί παρεξηγήθηκαν μαζί του για έναν άλλο λόγο. Βέβαια τα βρήκαν αμέσως, αλλά είδαν ότι δεν είναι τόσο τέλειος όσο νόμιζαν.
    Βγήκαμε κιόλας όλοι μαζί και εγώ δεν του έδινα σημασία. Μίλαγε με την άλλη και την πείραζε. Εκείνη τον βλέπει καθαρά φιλικά και ίσως πλέον ούτε κι αυτό, μετά την παρεξήγηση Έφερα έναν φίλο μου κιόλας και δεν του απηύθυνε κουβέντα, παρά μόνο τον ειρωνεύτηκε κάποια στιγμή.
    Να αρπάξω τώρα την ευκαιρία να μιλήσω, να το μάθουν;
    καλησπερα.
    λυθηκε τελικα η παρεξηγηση τους, η οχι; μια μας λες οτι τα ξαναβρηκαν, μια μας λες οτι ουτε φιλικα δεν τον βλεπει πλεον λογω της παρεξηγησης. τι απ τα δυο ισχυει;
    γιατι θεωρεις οτι ειναι μια "ευκαιρια" που πρεπει να αρπαξεις μαλιστα;
    το αν θα μιλησεις, ειναι για την φιλικη σχεση που υποτιθεται οτι εχετε με τις αλλες κοπελες, αλλα τελικα νομιζω οτι για ανταγωνιστικους λογους θελεις να μιλησεις, για να μην κανει σχεση με καμια αλλη...

Page 10 of 15 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω
    By Marinak9609 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 31-10-2019, 20:23
  2. Replies: 2
    Last Post: 13-04-2015, 15:18
  3. Δεν ξερω ποιον δρομο να διαλεξω..
    By fazer in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 26-03-2010, 23:27
  4. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω...
    By igloo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 26-09-2008, 00:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •