Δεν ξέρω αν πρέπει να το πω και με ποιον τρόπο - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast
Results 181 to 195 of 222
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ισχύει ότι εμείς οι γυναίκες δεν θέλουμε συνήθως σκέτο σεξ. Αν όχι μέσα σε σχέση, τουλάχιστον ο άλλος να μας λέει κάτι , να μας προσφέρει πράγματα και να μας δείχνει έναν σεβασμό.

    Εγώ πλέον δεν έχω τόσο το κόλλημα της σχέσης, από τη στιγμή που σταμάτησα να δέχομαι πίεση και έχω πλέον και νορμάλ παρέα που δεν δίνει βάση σε αυτά.
    Απλά είναι αυτό που λες Remedy, ότι σπάνια θέλω να κάνω σεξ. Δηλαδή, έχω συναναστραφεί με αρκετούς άντρες, έχω κάνει κάποια προκαταρκτικά με μερικούς , αλλά σεξουαλική επιθυμία ένιωσα μόνο με έναν , αυτόν που είχαμε κάτι πιο κοντά σε σχέση. Βέβαια μετά με ξενερωσε με κάποια πράγματα, αλλά πρώτη φορά στα 25 μου ένιωσα να θέλω σεξουαλικά κάποιον. Ίσως να έφταιγε ότι δεν είχαμε χημεία με τους υπόλοιπους ή ίσως εγώ να μην έχω έντονη την επιθυμία. Επίσης και με αυτό το παιδί που λέω στο θέμα μου, όταν νόμιζα ότι είναι εντάξει, είχα επιθυμία να κάνω κάτι.
    Αν αισθανομουν ότι θέλω κάποιον δεν θα είχα θέμα και για πιο χαλαρά πράγματα, εξάλλου έχω καταλήξει στο ότι η σχέση ίσως να είναι παροδική και το ενδιαφέρον να ξεφουσκώσει μετά από καποιο καιρό. Απλά θέλω να βάζω εγώ τους όρους
    καλα, το ποσο νορμαλ ειναι η παρεα σου, αστο καλυτερα...

    μιλας για σεξουαλικη επιθυμια, συνδεοντας την με οσους ανδρες εχεις γνωρισει.
    η σεξουαλικη επιθυμια υπαρχει απο μονη της. ακομα κι αν δεν γνωρισεις κανεναν ανδρα
    , εχεις σεξουαλικη επιθυμια. ορμές, πως το λενε...αυτοικανοπιιεισαι οταν δεν γνωριζεις καταλληλους ανδρες.
    αν δεν νοιωθεις αυτουσια σεξουαλικη επιθυμια στην ηλικια που εισαι, αν δεν αυτοικανοποιεισαι μιας και εισαι μονη, κατι δεν παει καλα με την σεξουαλικη επιθυμια.

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλα, το ποσο νορμαλ ειναι η παρεα σου, αστο καλυτερα...

    Βλέπεις λοιπόν ... ότι η lemon ... ξέρει πολλές ίδιες με αυτήν ! Δεν είναι λίγες οι lemon ! Είναι πολλές !

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Βλέπεις λοιπόν ... ότι η lemon ... ξέρει πολλές ίδιες με αυτήν ! Δεν είναι λίγες οι lemon ! Είναι πολλές !
    οχι, δεν ειναι πολλες. η λεμον περασε απο πολλες "φιλιες" και εφευγε επειδη δεν ηταν σαν αυτες. εψαξε και τις επελεξε ιδιες με αυτην. δεν τις βρηκε επειδη ειναι πολλες..

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Τελικά μίλησα χθες σε μια φίλη μου και έπαθε την πλάκα της
    Ενώ δεν φάνηκε δυσπιστη απέναντι μου, μου είπε ότι δεν μπορεί να το χωνέψει. Είχε πάθει πλάκα. Δεν είπε ποτέ ότι λέω εγώ ψέματα. Μου είπε, όμως, πως έβλεπε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά εκείνο από εκείνο το βράδυ και μετά και πως είχε κάνει μια κουβέντα μαζί του και αυτός της τα μασαγε.
    Φαινόταν απογοητευμένη και έλεγε ότι δεν θέλει να πιστέψει ότι είναι τέτοιος άνθρωπος και εγώ της είπα πως δεν είναι άτομο εμπιστοσύνης. Μετά αλλάξαμε θέμα, δεν φαινόταν να έχει κάτι μαζί μου.
    Αλλά σήμερα καταλαβα ότι βγήκε με μια άλλη από την παρέα μας οι δύο τους. Δεν ξέρω τι έχει ειπωθεί και γιατί δεν με κάλεσαν εμένα. Και δεν της στέλνω κι εγώ για να αφήσω λίγο χρόνο να το χωνέψει.
    Εν τω μεταξύ θα έχω άδικο να εκνευριστω, αν μετά από αυτό συνεχίσουν να κάνουν παρέα μαζί του;

  5. #185
    Elenia781
    Guest
    Πάει πέρασε, γιατι ασχολήσαι? Το διδαγμα είναι για σένα. Θες να βγεις και λάδι?

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τελικά μίλησα χθες σε μια φίλη μου και έπαθε την πλάκα της
    Ενώ δεν φάνηκε δυσπιστη απέναντι μου, μου είπε ότι δεν μπορεί να το χωνέψει. Είχε πάθει πλάκα. Δεν είπε ποτέ ότι λέω εγώ ψέματα. Μου είπε, όμως, πως έβλεπε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά εκείνο από εκείνο το βράδυ και μετά και πως είχε κάνει μια κουβέντα μαζί του και αυτός της τα μασαγε.
    Φαινόταν απογοητευμένη και έλεγε ότι δεν θέλει να πιστέψει ότι είναι τέτοιος άνθρωπος και εγώ της είπα πως δεν είναι άτομο εμπιστοσύνης. Μετά αλλάξαμε θέμα, δεν φαινόταν να έχει κάτι μαζί μου.
    Αλλά σήμερα καταλαβα ότι βγήκε με μια άλλη από την παρέα μας οι δύο τους. Δεν ξέρω τι έχει ειπωθεί και γιατί δεν με κάλεσαν εμένα. Και δεν της στέλνω κι εγώ για να αφήσω λίγο χρόνο να το χωνέψει.
    Εν τω μεταξύ θα έχω άδικο να εκνευριστω, αν μετά από αυτό συνεχίσουν να κάνουν παρέα μαζί του;
    τι ειδους ανθρωπος δηλαδη, δεν θελει να πιστεψει οτι ειναι, γιατι μας μπερδευεις.
    δεν μπορει να πιστεψει οτι θα την επεφτε ετσι; αυτο εννοεις;
    γιατι αν εννοεις αυτο, της ειπες οτι του κωλοτριβοσουν και χαιδευτηκατε κατω απο το τραπεζι, η εχει την εντυπωση οτι στην επεσε απο το πουθενα; διοτι, αν κανεις την ειλικρινη, να τα λες ολα. οχι οσα σε συμφερουν...

    φυσικα και θα εχεις αδικο να εκνευριστεις.
    δικαιωμα τους και παρεα να τον κανουν, και σχεση να κανουν μαζι του.
    εφοσον εσυ δεν τον θελεις, δεν σε αφορα τι θα κανει καποια αλλη. μπορει να τον γουσταρει.

    το οτι δεν σε καλεσαν, κατι σημαινει. πιθανα να τα λενε οι δυο τους. τι να σε κανουν εσενα; να κρατας το φαναρι;

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τελικά μίλησα χθες σε μια φίλη μου και έπαθε την πλάκα της
    Ενώ δεν φάνηκε δυσπιστη απέναντι μου, μου είπε ότι δεν μπορεί να το χωνέψει. Είχε πάθει πλάκα. Δεν είπε ποτέ ότι λέω εγώ ψέματα. Μου είπε, όμως, πως έβλεπε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά εκείνο από εκείνο το βράδυ και μετά και πως είχε κάνει μια κουβέντα μαζί του και αυτός της τα μασαγε.
    Φαινόταν απογοητευμένη και έλεγε ότι δεν θέλει να πιστέψει ότι είναι τέτοιος άνθρωπος και εγώ της είπα πως δεν είναι άτομο εμπιστοσύνης.
    Πραγματικά είναι απίστευτο . Είναι σχεδόν αδύνατο να το πιστέψει κανείς !
    Ποιός θα περίμενε ότι ένας 30ρης που θα έπαιρνε στο αυτοκίνητό του μια γυναίκα 26 χρονών θα ήθελε να κάνει σεξ μαζί της !
    Είναι δυνατόν να υπάρχουν τέτοιοι ανώμαλοι ; Τόσο αισχρά άτομα ;;;;
    Που πάμε ορέ ... που πάμε !!!!!!

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Δεν της αρεσε ούτε ο τρόπος που μου την έπεσε και πολύ περισσότερο το ότι με κατέβασε από το αμάξι. Ναι, είπα ότι κάτι παιζόταν και πάλι δεν βρήκε ωραίο τον τρόπο του

    Όταν λέω βγήκαν με μια άλλη οι δύο τους εννοώ την φίλη μου με μια άλλη από την παρέα, όχι αυτόν.
    αυτός έχει αρχίσει να τις αποφεύγει, από τότε που ζήτησε συγγνώμη.

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δεν της αρεσε ούτε ο τρόπος που μου την έπεσε και πολύ περισσότερο το ότι με κατέβασε από το αμάξι. Ναι, είπα ότι κάτι παιζόταν και πάλι δεν βρήκε ωραίο τον τρόπο του

    Όταν λέω βγήκαν με μια άλλη οι δύο τους εννοώ την φίλη μου με μια άλλη από την παρέα, όχι αυτόν.
    αυτός έχει αρχίσει να τις αποφεύγει, από τότε που ζήτησε συγγνώμη.
    τα ειπαμε πολλες φορες. το οτι σε αδειασε επιτοπου, ηταν λαθος.
    το οτι στην επεσε, δεν ηταν καθολου λαθος, αφου καυλαντιζατε κι ειστε ελευθεροι κι ενηλικοι.

    αν βγηκαν φιλες χωρις να σε καλεσουν, ισως ηθελαν να τα συζητησουν χωρις εσενα.

    ειναι κι οι φιλες σου παρθενες;

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Λέμον πώς θες δηλαδή να σου την πέφτουν? Δικαίωμά σου να σε ενοχλεί ο τρόπος, αλλά δες λίγο στα ζώα πώς την πέφτουν τα αρσενικά (επιθετικές παρενοχλήσεις συνεχώς στα όρια του βιασμού). Δηλαδή θες απλά να σου λέει να τα φτιάξετε όπως στο Δημοτικό? Τι ακριβώς θέλεις? Να ζητάει άδεια? Υπογραφή?

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ειναι κι οι φιλες σου παρθενες;
    Έχει κανείς αμφιβολία για αυτό ;

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Η λεμον νομιζει οτι παιζει στο μπατσελορ αλλα με παρθενεσ

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τα ειπαμε πολλες φορες. το οτι σε αδειασε επιτοπου, ηταν λαθος.
    το οτι στην επεσε, δεν ηταν καθολου λαθος, αφου καυλαντιζατε κι ειστε ελευθεροι κι ενηλικοι.

    αν βγηκαν φιλες χωρις να σε καλεσουν, ισως ηθελαν να τα συζητησουν χωρις εσενα.

    ειναι κι οι φιλες σου παρθενες;
    Όχι, οι φίλες μου δεν είναι παρθένες. Αλλά δεν βρήκαν καθόλου ωραία την προσέγγιση του και πόσο μάλλον ότι με έβγαλε από το αμάξι.
    Βέβαια από τότε δεν έχουμε μιλήσει πολύ και πιάσαμε άσχετα θέματα και δεν θέλω να πω κι εγώ κάτι άλλο. Μάλλον το επεξεργάζονται γιατί όντως τους ήρθε ξαφνικό.
    Αλλά άμα δω να κάνουν παρέα μαζί του θα ξενερώσω.
    Εγώ προσωπικά δεν θα μπορούσα να κάνω παρέα με κάποιον που πεταξε μια κοπέλα έξω από το αμάξι μεσα στη μέση του δρόμου ξημερώματα.

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Λέμον πώς θες δηλαδή να σου την πέφτουν? Δικαίωμά σου να σε ενοχλεί ο τρόπος, αλλά δες λίγο στα ζώα πώς την πέφτουν τα αρσενικά (επιθετικές παρενοχλήσεις συνεχώς στα όρια του βιασμού). Δηλαδή θες απλά να σου λέει να τα φτιάξετε όπως στο Δημοτικό? Τι ακριβώς θέλεις? Να ζητάει άδεια? Υπογραφή?
    Θα μπορούσε να με είχε φιλήσει απλά ή να μου έλεγε ευθέως ότι του αρέσω, κάτι τέτοιο.
    Αλλά τώρα δεν έχει νόημα γιατί ξενέρωσα ούτως ή άλλως. Ίσως καλύτερα που έγινε έτσι , παρά να με παραμυθιαζε για να πηδήξει και να ανακάλυπτα μετά τι είναι

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Λέει ότι "ξενέρωσε". Το ότι χαρακτηρίζει ανώμαλους , άνδρες 25+ επειδή θέλουν να κάνουν σεξ .... και δεν τη βρίσκουν όπως τα πιτσιρίκια , δεν το βρίσκει ξενέρωτο . Ούτε βέβαια θεωρεί ξενέρωτο το να είναι παρθένα στα 25.

Page 13 of 15 FirstFirst ... 31112131415 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω
    By Marinak9609 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 31-10-2019, 20:23
  2. Replies: 2
    Last Post: 13-04-2015, 15:18
  3. Δεν ξερω ποιον δρομο να διαλεξω..
    By fazer in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 26-03-2010, 23:27
  4. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω...
    By igloo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 26-09-2008, 00:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •