Δεν ξέρω αν πρέπει να το πω και με ποιον τρόπο - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 15 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 222
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δηλαδή αν ενεδιδα εκείνο το βράδυ, θα υπήρχαν πιθανότητες να με δει σοβαρά στη συνέχεια;

    Πάντως εγώ ξέρω από τις φίλες μου ότι έχει συμβεί να κάνουν πρώτα σχέση με κάποιον και μετά σεξ. Δεν αποκλείεται κι αυτό.
    Και εγώ δεν θα είχα θέμα για μόνο σεξ, αρκεί να ήθελα σεξ με το τάδε άτομο. Αν δεν θέλω ή θα πρέπει να τον γνωρίσω καλύτερα ή να με κερδίσει με άλλους τρόπους.
    Αν κάνατε σεξ , υπήρχε πιθανότητα να προκύψει σχέση ! Το "ενέδιδα" ... θυμίζει ιστορίες αστυνομικού δελτίου ... που πατέρας δολοφόνησε άνδρα , επειδή του "κατάστρεψε το κορίτσι" και "δεν το παντρεύτηκε" ... και "τι θα το έκανε ο πατέρας το κορίτσι κατεστραμμένο" .
    Άλλους αιώνες και χιλιετίες δηλαδή.
    Οι φίλες σου, νόμιζαν ότι είχαν σχέση πριν κάνουν σεξ . Προφανώς βέβαια και με τους εμπλεκόμενους άνδρες, θα ήταν σε κόντρα κουταμάρας, με αμφίβολο το ποιός είναι πιο προβληματικός. Για τους φυσιολογικούς άνδρες, ενηλίκους, νταραβέρι με γυναίκα χωρίς σεξ, δεν είναι σχέση. Χάσιμο χρόνου είναι και ταλαιπωρία. Και μπελάς. Να ΜΗ ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΕΦΕΣΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΝΔΡΕΣ , ΕΙΔΙΚΑ ΤΕΤ Α ΤΕΤ , ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕΞ. Το παίρνουν λάθος. Οι άνδρες ποτέ δεν το κάνουν αυτό . Αυτοί για να χάνουν το χρόνο τους (αυτό προκύπτει εκ του αποτελέσματος ή μάλλον ΕΚ ΤΟΥ ΜΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ) θα ήθελαν να κάνουν σεξ μαζί σου. Και χάνουν το χρόνο τους. Τον οποίο θα μπορούσαν να δαπανήσουν με κάποια άλλη , ενεργή σεξουαλικά . Πιθανότατα , τους κοστίζεις και χρήμα, εκτός απόχρόνο. Σε κερνάνε αλήθεια και σε κουβαλάνε ;;;; Χαραμίζουν και χρήματα !

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post

    "Ήταν υποψιασμένες απέναντί του."
    = Υποψιάστηκαν ότι ανήκει στην εγκληματική κατηγορία ανδρών , που θέλει να κάνει σεξ με γυναίκες.

    "Δεν είναι όπως πριν που τον θεωρούσαν καλό παιδί." = Πριν τον θεωρούσαν ότι είναι από τα καλά παιδιά , από αυτά δηλαδή που δεν θέλουν να κάνουν σεξ με τις γυναίκες. Κάτι σαν τους ευνούχους που είχαν οι σουλτάνοι στα χαρέμια ή ο αυτοκράτορας της κίνας στην απαγορευμένη πόλη.

    "Δεν θέλω εννοείται να κάνει τίποτα με καμία άλλη"
    = Σαν την αλεπού με την κομμένη ουρά. Αφού εγώ είμαι παρθένα στα 26 θέλω να είναι και οι άλλες. Που πιθανότατα είναι .

    "δεν βλέπω να υπάρχει τέτοια περίπτωση ούτως ή άλλως." = Αφού και οι άλλες έχουν όρκο παρθενίας .

    "Al Bundy μήπως οι κοπέλες που λες είχαν βάλει κάποιο στοίχημα και σε δούλευαν; " Με δούλευαν , λέγοντάς μου το εξωφρενικό ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΘΕΝΕΣ ΣΤΑ ... 25+ ;;; Αποφάσισε ! Τελικά είναι νορμάλ ; Είναι συνηθισμένο ;; Συμβαίνει συχνά ;;; Εσύ μας δουλεύεις ή όχι ;;;

    "Εσύ που έχεις γυναίκα, έχεις καλή ερωτική ζωή ; "
    = Εδώ θυμίζει νεαρούς που σνομπάρουν τα αυτοκίνητα των συνηθισμένων ανθρώπων . Και αυτοί δεν έχουν κανένα . Βλέπουν τα συνηθισμένα αυτοκίνητα και αυτοί μιλάνε για φεράρι και για λαμπορκίνι . Λες και θα αποκτήσουν ποτέ. Και είναι σε ηλικία που άλλοι έχουν αυτοκίνητο αλλά αυτοί δεν έχουν τίποτε. Σνομπάρουν όμως των άλλων τα αυτοκίνητα !

    Εγώ έχω ερωτική ζωή.
    Το αν είναι καλή, ιδανική ... είναι υπό συζήτηση . Ποιός έχει κάτι ιδανικό ;; Τι είναι ιδανικό στη ζωή μας ;;; ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΡΩΤΙΚΗ ΖΩΗ . Στα 26. Στα 26, εγώ , έκανα σεξ πάνω από 12 χρόνια . Και σε εποχές πολύ χειρότερες και χωρίς fb και ίντερνετ και σόσιαλ .... που κάθε πικραμένη μπορεί να φλερτάρει . Τότε έπρεπε να βγεις έξω στο δρόμο και σε μαγαζιά. Ούτε καν κινητά δεν υπήρχαν , για να παίρνεις απευθείας τη γκόμενα ! Έπρεπε να την πάρεις στο σταθερό σπίτι της , που το σήκωνε ο πατέρας της , με φωνή Γιάννη Φέρμα και υφάκι ενωματάρχη της χωροφυλακής και σου έπαιρνε συνέντευξη και cv πριν μιλήσεις με τη γκόμενα !

    Οι διηγήσεις σου πάντως, αν δεν κάνεις πλάκα, είναι από τις πιο χιουμοριστικές που έδω διαβάσει ! Διάβασα τα περασμένα θέματά σου ! Που σκεφτόσουν να το κάνεις πρώτη φορά με κάποιον ... επειδή τον έχει μικρό ! Πως τον είχες τσεκάρει αλήθεια ;; Σε στύση ;; Πόσο μικρός ήταν ;;;
    Kαλα εγω είμαι 44 αλλά θυμάμαι πως το 99 είχα κινητό ένα Sony erricson
    μικρό κίτρινο. Αυτά τα ζούσα μέχρι τότε....

    Πάντως είσαι σχετικά σωστός αν δεν γουστάρει κάποιον του το λέει και τελείωσε, αλλά έτσι θα χάσει την... μαγεία της επιβεβαίωσης που νομίζω πως όλο αυτό για αυτό γίνεται...

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Kαλα εγω είμαι 44 αλλά θυμάμαι πως το 99 είχα κινητό ένα Sony erricson
    μικρό κίτρινο. Αυτά τα ζούσα μέχρι τότε....

    Πάντως είσαι σχετικά σωστός αν δεν γουστάρει κάποιον του το λέει και τελείωσε, αλλά έτσι θα χάσει την... μαγεία της επιβεβαίωσης που νομίζω πως όλο αυτό για αυτό γίνεται...
    Η κινητή ξεκίνησε στην ελλάδα το 1993. Τα πρώτα χρόνια, είχαν επαγγελματίες μόνο ! Οι γκομενίτσες ... δεν είχαν όλες κινητό μέχρι 1996-1997 ... Οπότε ήμασταν πλέον ενήλικοι αρκετά χρόνια . Σχολικά χρόνια και πρώτα φοιτητικά, κοπελιές δεν είχαν κινητό . Εγώ είχα δικό μου σταθερό στο πατρικό , πριν αποκτήσω κινητό! Και ... έκανε δουλειά, όταν το έδινα, γιατί τόνιζα ότι είναι προσωπικό και απαντάω εγώ !!!!

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δηλαδή αν ενεδιδα εκείνο το βράδυ, θα υπήρχαν πιθανότητες να με δει σοβαρά στη συνέχεια;

    Πάντως εγώ ξέρω από τις φίλες μου ότι έχει συμβεί να κάνουν πρώτα σχέση με κάποιον και μετά σεξ. Δεν αποκλείεται κι αυτό.
    Και εγώ δεν θα είχα θέμα για μόνο σεξ, αρκεί να ήθελα σεξ με το τάδε άτομο. Αν δεν θέλω ή θα πρέπει να τον γνωρίσω καλύτερα ή να με κερδίσει με άλλους τρόπους. Πάντως σίγουρα δεν θα ανεχτώ υποτιμητική συμπεριφορά από κανέναν ή να μου βάζει όρους ότι θα κάνουμε μόνο σεξ. Αν θέλω μόνο σεξ θα τι αποφασίσω εγώ.
    Αυτός που βγαίνω τώρα δεν το πάει ακόμα στο σεξουαλικό αλλά δεν με τρελαίνει κιόλας. Απλά το συνεχίζω μπας και...σ
    οχι αν "ενεδιδες". αν ηθελες ΚΙ ΕΣΥ ΟΣΟ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ να κανετε σεξ, αν περνουσατε καλα, και μ αυτο δεν εννοω να ησουν επιδεξια στο σεξ, αλλα να το γουσταρεις αυτο που κανετε, να βγαζεις γνησιο παθος και οχι ζορι, αν στην συνεχεια τα λεγατε και καλα, φυσικα και μπορει να κανατε σχεση. ετσι γινονται οι σχεσεις..

    πρωτα σχεση και μετα σεξ, η και καθολου σεξ, γινεται μονο στην εφηβεια.
    δεν υπαρχει ερωτικη σχεση χωρις σεξ. μονες τους τα λενε αυτα για να μην τις περασετε για τσουλες. εφοσον αν δεν παει καλα το σεξ, διαλυεται η σχεση, τι νοημα εχει να λες "εχουμε σχεση", πριν κανεις σεξ;;;
    κομπλεξισμοι της επαρχιας και ΠΟΛΛΑ ΨΕΜΑΤΑ που σου λενε γιατι νομιζουν οτι ετσι κανουν τις κυριες..

    ναι ρε λεμον, εννοειται οτι μονο οταν θελεις κανεις σεξ, αλλα εσυ δεν θελεις ΠΟΤΕ!. Δεν γινεται να μην θελεις ποτέ οταν εισαι σε αυτην την ηλικια. να μην βρεις να κανεις γινεται. να μην θελεις να κανεις, δεν γινεται. εχεις ορμες , πως το λενε..

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Ευτυχώς που τα γράφει η Remedy ! Γιατί αν τα γράψει άνδρας αυτά, θα βρεί το μπελά του !
    Μόνη προσθήκη που θέλω να κάνω ... γεωγραφική !!! Δίκιο έχει η Remedy που λέει ότι αυτά είναι κομπλεξισμοί της επαρχίας
    (και κατάλοιπα άλλων αιώνων)
    αλλά γεωγραφικά δεν βρίσκονται μόνο στην "επαρχία" . Και η πλειοψηφία των δύο μεγάλων πόλεων , τα έχει ίδια και απαράλλαχτα.

    Υ.Γ. Τα περί "επιδεξιότητας" στο σεξ , από την πλευρά των γυναικών ... τα θεωρώ λίγο υπερεκτιμημένα ! Προσωπικά , δεν μου λένε τίποτε. Αν θέλει η γυναίκα να κάνει , δεν κάνει αγγαρεία δηλαδή , κατά συνέπεια δεν ... βιάζεται να τελειώνεις (!) , δεν ... απέχει από το μπάνιο ξερω 'γω ... και δεν .... νυστάζει ... περνάω μια χαρά !

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ευτυχώς που τα γράφει η Remedy ! Γιατί αν τα γράψει άνδρας αυτά, θα βρεί το μπελά του !
    Μόνη προσθήκη που θέλω να κάνω ... γεωγραφική !!! Δίκιο έχει η Remedy που λέει ότι αυτά είναι κομπλεξισμοί της επαρχίας
    (και κατάλοιπα άλλων αιώνων)
    αλλά γεωγραφικά δεν βρίσκονται μόνο στην "επαρχία" . Και η πλειοψηφία των δύο μεγάλων πόλεων , τα έχει ίδια και απαράλλαχτα.

    Υ.Γ. Τα περί "επιδεξιότητας" στο σεξ , από την πλευρά των γυναικών ... τα θεωρώ λίγο υπερεκτιμημένα ! Προσωπικά , δεν μου λένε τίποτε. Αν θέλει η γυναίκα να κάνει , δεν κάνει αγγαρεία δηλαδή , κατά συνέπεια δεν ... βιάζεται να τελειώνεις (!) , δεν ... απέχει από το μπάνιο ξερω 'γω ... και δεν .... νυστάζει ... περνάω μια χαρά !
    ακριβως αυτο εννοω κι εγω.
    η λεμον , επειδη δεν εχχει εμπειρια, νομιζει οτι θα δωσει εξετασεις σε ακροβατικα αν κανει σεξ με καποιον.
    αυτο που ξενερωνει καποιον και που δεν πρεπει να κανει, ειναι το να παει με το ζορι, σαν να δινει την συγκαταθεση της να την σταυρωσουν..
    αυτο ΦΑΙΝΕΤΑΙ.
    αν αποφαισεις να κανεις σεξ, να κανεις μονο αν γουσταρεις, οχι διεκπεραιωτικα, γιατι θα ειναι σιγουρη αποτυχια αν το κανεις χωρις επιθυμια.

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Ωστόσο , η περίπτωσή της αποδεικνύει πολλά. Ότι οι γυναίκες μπορούν χωρίς σεξ . Και ότι δεν το θεωρούν τόσο σημαντικό . Η λέμον , θέλει να το χρησιμοποιήσει ως μέσο .Σίγουρα δεν είναι ζητούμενο και δεν είναι σκοπός. Και η λέμον , αντιπροσωπεύει μερίδα γυναικών . Τουλάχιστον στην ελλάδα. Δεν είναι μοναδική ... δεν είναι 100 όλες η λέμον της ελλάδας .... ούτε μικρό ποσοστό πχ 2% . Μπορεί εύκολα να είναι το 1/3 των γυναικών .

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ωστόσο , η περίπτωσή της αποδεικνύει πολλά. Ότι οι γυναίκες μπορούν χωρίς σεξ . Και ότι δεν το θεωρούν τόσο σημαντικό . Η λέμον , θέλει να το χρησιμοποιήσει ως μέσο .Σίγουρα δεν είναι ζητούμενο και δεν είναι σκοπός. Και η λέμον , αντιπροσωπεύει μερίδα γυναικών . Τουλάχιστον στην ελλάδα. Δεν είναι μοναδική ... δεν είναι 100 όλες η λέμον της ελλάδας .... ούτε μικρό ποσοστό πχ 2% . Μπορεί εύκολα να είναι το 1/3 των γυναικών .
    αποκλειεται.
    τσουβαλιαζεις επικινδυνα.
    το 1/3 δεν ειναι με τπτ.
    εννοειται οτι οι γυναικες θελουν το σεξ οσο και οι ανδρες. οποιος λεει το αντιθετο, δενε χει γνωρισει αρκετες γυναικες..

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αποκλειεται.
    τσουβαλιαζεις επικινδυνα.
    το 1/3 δεν ειναι με τπτ.
    εννοειται οτι οι γυναικες θελουν το σεξ οσο και οι ανδρες. οποιος λεει το αντιθετο, δενε χει γνωρισει αρκετες γυναικες..
    Αν η επιθυμία ήταν ίδια ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΑΓΟΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ. Το ότι υπάρχουν τόσες υπηρεσίες αγοραίου έρωτα , σε τόσες μορφές, που κάνουν τόσο τεράστιο τζίρο, αποδεικνύει ότι ισχύει αυτό που λέω. Το ότι η επιθυμία των ανδρών δεν καλύπτεται από το σεξ που κάνουν γυναίκες με τη θέλησή τους, δείχνει ότι οι άνδρες το θέλουν περισσότερο και το κάνουν περισσότερο . Δεν νομίζω να αμφισβητεί κανείς , την ύπαρξη του αγοραίου έρωτα και το ότι πολύ μεγάλος αριθμός επαφών πραγματοποιείται μέσα στα πλαίσιά του.

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Αν η επιθυμία ήταν ίδια ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΑΓΟΡΑΙΟΣ ΕΡΩΤΑΣ. Το ότι υπάρχουν τόσες υπηρεσίες αγοραίου έρωτα , σε τόσες μορφές, που κάνουν τόσο τεράστιο τζίρο, αποδεικνύει ότι ισχύει αυτό που λέω. Το ότι η επιθυμία των ανδρών δεν καλύπτεται από το σεξ που κάνουν γυναίκες με τη θέλησή τους, δείχνει ότι οι άνδρες το θέλουν περισσότερο και το κάνουν περισσότερο . Δεν νομίζω να αμφισβητεί κανείς , την ύπαρξη του αγοραίου έρωτα και το ότι πολύ μεγάλος αριθμός επαφών πραγματοποιείται μέσα στα πλαίσιά του.
    nope.
    καμια σχεση με την επιθυμια.
    ο αγοραιος ερωτας οπου πωλουνται γυναικες μονο και οχι ανδρες, κι αν πουληθουν ανδρες, πωλουνται σε ανδρες και οχι σε γυναικες, ισχυει λογω πατριαρχιας, οχι λογω επιθυμιας.
    δεν ειναι κοινωνικα κατακριτεο ενας ανδρας να πληρωνει για να κανει σεξ, ενω για μια γυναικα ειναι.
    αυτο δεν σημαινει οτι η γυναικα εχει μικροτερη επιθυμια. αλλα την περιοριζει μεσα σε ιδιωτικες σχεσεις η καταπιεζομενη μεσα σε αγαμια...

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Καμία πατριαρχία , πεποίθηση , θρησκεία, ιδεοληψία δεν μπορεί να επηρεάσει την ελεύθερη αγορά που αυτορυθμίζεται . Δεν πωλούνται άνδρες σε γυναίκες , επειδή δεν υπάρχει ζήτηση ! Αν υπήρχε , θα πωλούνταν . Οι γυναίκες δεν πληρώνουν για σεξ . Όσες θελουν , όταν θέλουν , βρίσκουν τσάμπα. Σιγά μην έχει σχέση η κοινωνική αποδοχή ! Και για τους άνδρες, δεν υπάρχει αυτή. Κανείς δεν το διαφημίζει , κανείς δεν το κάνει βούκινο . Αν ήταν μόνο ο φόβος της κατακραυγής , θα βρισκόταν τρόπος και για γυναίκες.

    Άλλη απόδειξη , διάφορες on-line εφαρμογές, τσατ κτλ ... η αναλογία ανδρών γυναικών είναι 10.000:1 .
    Άλλη απόδειξη , οι ιστορίες που διαβάζεις και εδώ και αλλού. Στους ανέραστους άνδρες, δεν υπάρχει καμία να τους πλησιάζει ή να είναι διαθέσιμη. Οι ανέραστες γυναίκες αντίθετα, έχουν προτάσεις
    και τις απορρίπτουν .

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Καμία πατριαρχία , πεποίθηση , θρησκεία, ιδεοληψία δεν μπορεί να επηρεάσει την ελεύθερη αγορά που αυτορυθμίζεται . Δεν πωλούνται άνδρες σε γυναίκες , επειδή δεν υπάρχει ζήτηση ! Αν υπήρχε , θα πωλούνταν . Οι γυναίκες δεν πληρώνουν για σεξ . Όσες θελουν , όταν θέλουν , βρίσκουν τσάμπα. Σιγά μην έχει σχέση η κοινωνική αποδοχή ! Και για τους άνδρες, δεν υπάρχει αυτή. Κανείς δεν το διαφημίζει , κανείς δεν το κάνει βούκινο . Αν ήταν μόνο ο φόβος της κατακραυγής , θα βρισκόταν τρόπος και για γυναίκες.

    Άλλη απόδειξη , διάφορες on-line εφαρμογές, τσατ κτλ ... η αναλογία ανδρών γυναικών είναι 10.000:1 .
    Άλλη απόδειξη , οι ιστορίες που διαβάζεις και εδώ και αλλού. Στους ανέραστους άνδρες, δεν υπάρχει καμία να τους πλησιάζει ή να είναι διαθέσιμη. Οι ανέραστες γυναίκες αντίθετα, έχουν προτάσεις
    και τις απορρίπτουν .
    κανεις λαθος.
    το οτι οι γυναικες δεν ψαχνουν σκετο σεξ οπως οι ανδρες, αλλα το συνδυαζουν με σχεσεις η εστω με συναισθηματα, ειναι αποτελεσμα της πατριαρχιας και οχι της σεξουαλικης επιθυμιας τους.
    εχουν εκπαιδευτει απο μικρες να το σκεφτονται ετσι.
    υπαρχουν παααρα πολλες γυναικες στερημενες απο σεξ, οχι επειδη δεν βρισκουν σεξ. μπορουν να βρουν ανα πασα στιγμη οσο σκετο σεξ θελουν, γιατι οι ανδρες ειναι προθυμοι.
    αλλα επειδη εχουν μαθει να κανουν σεξ μεσα σε σχεσεις . ουτε να πληρωνουν, ουτε να πηδιουνται εδω κι εκει. ωστοσο καθονται χωρις σεξ και υποφερουν απο την σεξουαλικη επιθυμια, επειδη δεν το εγκρινουν οι ιδιες να κανουν οτι και οι ανδρες, οχι επειδη δεν ε χουν δυνατη επιθυμια. γιατι , ετσι τις εχουν μαθει.
    κι ΑΥΤΟ, συμβαινει λογω πατριαρχιας.

    μπορει καποιοι ανδρες να κρυβουν οτι πληρωνουν για σεξ, αλλα κι αυτοι που δεν το κρυβουν δεν δεχονται καποια κοινωνικη πιεση. θεωρειται "φυσιολογικο" και αναμενομενο , γιατι ετσι εχει μεταφραστει η σεξουαλικοτητα ενος ανδρα, σαν ξεκομμενη απο οποια σχεση συναισθηματικη κιε τσι εχει μαθει να την ζει κι αυτος.
    ΑΥΤΟ, ειναι κοινωνικη εκπαιδευση, δεν ειναι βιολογια..
    το ιδιο ισχυει και για τις εφαρμογες κλπ κλπ.
    οι γυναικες ψαχνουν σχεσεις και οι ανδρες πηδηματα. ΑΥΤΟ ειναι κοινωνιη εκπαιδευση και οχι αποδειξη οτι οι ανδρες εχουν επιθυμια και οι γυναικες οχι και τοσο.
    ρωτα μια γυναικα μονη , ενεργη σεξουαλικα, να σου πει ανε χει επιθυμια η οχι. γιατι δεν πηδιεται;;;;;
    γιατι εχει μαθει να μην θελει "τετοιο" σεξ.

    υ.γ. η ελευθερη αγορα δεν αυτορυθμιζεται. εχει καταριφθει πλεον αυτη η θεωρια..

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Ισχύει ότι εμείς οι γυναίκες δεν θέλουμε συνήθως σκέτο σεξ. Αν όχι μέσα σε σχέση, τουλάχιστον ο άλλος να μας λέει κάτι , να μας προσφέρει πράγματα και να μας δείχνει έναν σεβασμό.

    Εγώ πλέον δεν έχω τόσο το κόλλημα της σχέσης, από τη στιγμή που σταμάτησα να δέχομαι πίεση και έχω πλέον και νορμάλ παρέα που δεν δίνει βάση σε αυτά.
    Απλά είναι αυτό που λες Remedy, ότι σπάνια θέλω να κάνω σεξ. Δηλαδή, έχω συναναστραφεί με αρκετούς άντρες, έχω κάνει κάποια προκαταρκτικά με μερικούς , αλλά σεξουαλική επιθυμία ένιωσα μόνο με έναν , αυτόν που είχαμε κάτι πιο κοντά σε σχέση. Βέβαια μετά με ξενερωσε με κάποια πράγματα, αλλά πρώτη φορά στα 25 μου ένιωσα να θέλω σεξουαλικά κάποιον. Ίσως να έφταιγε ότι δεν είχαμε χημεία με τους υπόλοιπους ή ίσως εγώ να μην έχω έντονη την επιθυμία. Επίσης και με αυτό το παιδί που λέω στο θέμα μου, όταν νόμιζα ότι είναι εντάξει, είχα επιθυμία να κάνω κάτι.
    Αν αισθανομουν ότι θέλω κάποιον δεν θα είχα θέμα και για πιο χαλαρά πράγματα, εξάλλου έχω καταλήξει στο ότι η σχέση ίσως να είναι παροδική και το ενδιαφέρον να ξεφουσκώσει μετά από καποιο καιρό. Απλά θέλω να βάζω εγώ τους όρους

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    υ.γ. η ελευθερη αγορα δεν αυτορυθμιζεται. εχει καταριφθει πλεον αυτη η θεωρια..
    Μη μου το πας στην ... πολιτική ! Και να μην αυτορυθμίζεται η αγορά ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ , ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΠΡΕΦΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ... ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΟΥΝ. Εδώ δεν υπάρχει. Καμία γυναίκα δεν θα πλήρωνε για σεξ. Δεν θέλει. Δεν το έχει ανάγκη.

    Δες τώρα τι γράφει παραπάνω η lemon ...

    "Απλά είναι αυτό που λες Remedy, ότι σπάνια θέλω να κάνω σεξ"

    Αυτό , επαληθεύει εμένα ! Βρες 25χρονο άνδρα να κάνει τέτοιες δηλώσεις ! Όταν ήμασταν φοιτητές και διαβάζαμε στις εξεταστικές μέρα νύχτα, αν δεν υπήρχε σχέση, πηγαίναμε κάθε μέρα (συχνά και παραπάνω από μία την ημέρα) στα κόκκινα φωτάκια ! Αλλιώς θα μας γύριζε το μάτι . Ενώ τις διάφορες lemon ... τις βλέπεις απόλυτα χαλαρές ... να φιλοσοσφούν ! Μου λες μετά ότι δεν υπάρχει διαφορά στην επιθυμία ! Δεν έχει καμία ανάγκη το άτομο . Καμία (ανυπαρκτη πλέον) πατριαρχία δεν φταίει για αυτό .

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Μη μου το πας στην ... πολιτική ! Και να μην αυτορυθμίζεται η αγορά ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ , ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΠΡΕΦΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ... ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΟΥΝ. Εδώ δεν υπάρχει. Καμία γυναίκα δεν θα πλήρωνε για σεξ. Δεν θέλει. Δεν το έχει ανάγκη.

    Δες τώρα τι γράφει παραπάνω η lemon ...

    "Απλά είναι αυτό που λες Remedy, ότι σπάνια θέλω να κάνω σεξ"

    Αυτό , επαληθεύει εμένα ! Βρες 25χρονο άνδρα να κάνει τέτοιες δηλώσεις ! Όταν ήμασταν φοιτητές και διαβάζαμε στις εξεταστικές μέρα νύχτα, αν δεν υπήρχε σχέση, πηγαίναμε κάθε μέρα (συχνά και παραπάνω από μία την ημέρα) στα κόκκινα φωτάκια ! Αλλιώς θα μας γύριζε το μάτι . Ενώ τις διάφορες lemon ... τις βλέπεις απόλυτα χαλαρές ... να φιλοσοσφούν ! Μου λες μετά ότι δεν υπάρχει διαφορά στην επιθυμία ! Δεν έχει καμία ανάγκη το άτομο . Καμία (ανυπαρκτη πλέον) πατριαρχία δεν φταίει για αυτό .
    μα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΗΤΗΣΗ!!!

    αυτο που δεν καταλαβαινρις ειναι, οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΖΗΤΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΙ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΛΟΓΩ ΠΑΤΡΙΑΡΧΙΑΣ ΚΙ ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΣΧΥΡΗ ΕΠΙΘΥΜΙΑ.!
    για την επιθυμια συζητουσαμε. οχι για την ζητηση..

    μην μου φερνεις την λεμον σαν.. αποδειξη. ελεος... μερικες εξαιρεσεις, δεν αποτελουν το συνολο!!

Page 12 of 15 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω
    By Marinak9609 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 31-10-2019, 20:23
  2. Replies: 2
    Last Post: 13-04-2015, 15:18
  3. Δεν ξερω ποιον δρομο να διαλεξω..
    By fazer in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 94
    Last Post: 26-03-2010, 23:27
  4. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω...
    By igloo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 26-09-2008, 00:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •