Σε ποσο καιρό φευγουν τα συμπτώματα της ΓΟΠ? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Τα χαπια τα παιρνεις?Η ταση για εμετο εχει περασει?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Με πειραζουν σχεδόν όλα..
    Δυστυχώς και μένα.Μήπως έχεις κάποια δυσανεξία στη γλουτένη;Έχω μια φίλη που την έκοψε και σώθηκε.Ψάξτο.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #18
    Η τάση για εμετο μου πςρασε.. Αλλά έχω απελπιστική καουρα στο στομάχι τις περισσοτερες ώρες τις μέρες... Έχω πολυ αδυναμια επειδή δεν τρώω καλά. Έχω χάσει κιλά... Πεινάω παιδια πολυ... Θέλω να μου περασει όλο αυτο

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Η ταση περασε...αρα η θεραπεια λειτουργει...εχε υπομονη.Το να αφηνεις το στομαχι σου αδειο και μην τρως τπτ δεν βοηθαει...μαλλον χειροτερες καουρες εχεις.να τρως φρυγανιες συχνα για να απορροφουν τα υγρα στο στομαχι,πατατα (οχι τηγανητη),κρεας ψητο στεγνο,καροτο-κολοκυθι βραστα.Και να χρησιμοποιεις και το gaviscon μετα το φαγητο ειναι πολυ καλο για τις καουρες.Οκ εχεις καουρες...αλλα τι θα κανεις?Θα κλειστεις μεσα και θ απεθανεις απο την πεινα επειδη εχεις καουρες?Παρτο λιγο αλλιως.

  5. #20
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Η ταση περασε...αρα η θεραπεια λειτουργει...εχε υπομονη.Το να αφηνεις το στομαχι σου αδειο και μην τρως τπτ δεν βοηθαει...μαλλον χειροτερες καουρες εχεις.να τρως φρυγανιες συχνα για να απορροφουν τα υγρα στο στομαχι,πατατα (οχι τηγανητη),κρεας ψητο στεγνο,καροτο-κολοκυθι βραστα.Και να χρησιμοποιεις και το gaviscon μετα το φαγητο ειναι πολυ καλο για τις καουρες.Οκ εχεις καουρες...αλλα τι θα κανεις?Θα κλειστεις μεσα και θ απεθανεις απο την πεινα επειδη εχεις καουρες?Παρτο λιγο αλλιως.
    H θεραπεία δεν θα έπρεπε να με κάνει να μην έχω καουρες? Ή η θεραπεία απλά τις μειώνει και δεν τις εξαφανιζει τελείως?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Οσοι παιρνουμε ουσιεσ εγω καπνιζω βοηθαει μαγνησιο βιταμινη ντε φαρμακευτικα τωρα χρειαζεσαι διατροφη για καποιο διαστημα κοψε την ζαχαρη στον καφε κ τα πολλα γλυκα αν μπορεισ να φασ κρεασ παρε μπαρα πρωτεινησ φραουλα οχι σοκολατα με τον καφε γινεται οξινο το στομαχι κ ποναει οσο καπνιζεισ θα κανεισ διατροφη δηλαδη οχι ζαχαρη κανενα σιροπιαστο το πολυ κι οχι σοκολατα γαλα κλπ

  7. #22
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Οσοι παιρνουμε ουσιεσ εγω καπνιζω βοηθαει μαγνησιο βιταμινη ντε φαρμακευτικα τωρα χρειαζεσαι διατροφη για καποιο διαστημα κοψε την ζαχαρη στον καφε κ τα πολλα γλυκα αν μπορεισ να φασ κρεασ παρε μπαρα πρωτεινησ φραουλα οχι σοκολατα με τον καφε γινεται οξινο το στομαχι κ ποναει οσο καπνιζεισ θα κανεισ διατροφη δηλαδη οχι ζαχαρη κανενα σιροπιαστο το πολυ κι οχι σοκολατα γαλα κλπ
    Ειχες σαν συμπτωματα κ ξινιλα στο στομα με το που φας κατι?

  8. #23
    Ναι και αυτο

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Έχει περασει εναμισης χρόνος και ακόμα έχω θέμα. Θέλει υπομονή. Εγώ με το που φάω λίγο παραπανω με πιανουν αμέσως έκτακτες. Δεν ξέρω αν είναι από το στομάχι Αλλά το παρατηρω ότι όταν προσεχω δεν έχω. Δεν ξέρω. Έχω περασει πολλα με τελευταίες τις έκτακτες. Οι οποίες κρατάνε πολυ καιρό. Για μένα προσεχε και την ποσότητα . Μικρά γευματα και συχνά και στεγνά όσο μπορείς. Υπομονή πολυ υπομονή. Είναι εφιάλτης σε καταλαβαίνω απόλυτα.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    4
    Νομιζω οτι το μηλοξυδο σε συνδυασμο με καποιες βιταμινες μπορει να βοηθησει.. Δεν ξερω αν επιτρεπεται να σου στειλω ενα λινκ. παντως σιγουρα αν το ψαξεις θα βρεις αρκετες πληροφοριες.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Πόσο καιρό κάνει να περάσει πια αυτό το χάλι? Δεν αντέχω άλλο. Τρώω και πονάω. Όχι φρικτά αλλά πονάω λίγο και έχει περάσει σχεδόν ένας μήνας θεραπείας. Είναι λογικό να πονάω ακόμα? Φοβάμαι για καρκίνο.

  12. #27
    Να σας ρωτήσω κάτι υπάρχει συσχέτιση αν γνωρίζετε παλινδρομησης με δυσκοιλιοτητα αν γνωρίζετε?
    Μου το ανάφερε ένας διατροφολόγος π επισκεφτηκα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σε ποσο καιρο δουλευουν τα seropram?
    By Vanna in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 08-10-2021, 04:37
  2. Πόσο καιρό!
    By andreas86 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 7
    Last Post: 11-06-2021, 23:40
  3. xanax.....??ποσο καιρο θα τα περνω πια?
    By dinos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 22-06-2020, 11:07
  4. Ποσο καιρο θα παρει???
    By Φωτεινή μ. in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 14-11-2014, 18:53
  5. Ποσο καιρό κρατάει η κατάθλιψη?
    By carrot in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 26-12-2010, 00:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •