σε καινουριο ψυχίατρο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Elenia781
    Guest

    σε καινουριο ψυχίατρο

    Εχω κλεισει ραντεβού σε γιατρό που εχει εμπειρία σε ψυχωσεις/διπολικες απ'οτι λεει στο βιογραφικό του, ιδιώτης. Δεν θέλω να πηγαίνω στο νοσοκομείο που είναι χαλια το περιβάλλον και να μου λεει η γιατρός ¨δεν μου αρέσουν τα πολλα λόγια". Εχει κάνει και λάθη και θέλω αλλη προσέγγιση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Καλη αρχη Elenia. Υπαρχουν ψυχιατροι που απλα γραφεις τα φαρμακα (δεκαρικο η συνταγη). Εγω τωρα παω σε εναν που μιλαμε κανα 50λεπτο και μου γραφει φαρμακα (30 η επισκεψη, αρκετα καλα θα ελεγα). Επειδη δεν εχω ιδιαιτερους προβληματισμους πλεον, μια χαρα αισθανομαι ισως να μην χρειαζεται να δινω και τα 30 ευρω, ισα- ισα για να μιλαμε. Δεν αναφερουμε καν τιποτα για την ασθενεια, δεν με απασχολει. Απλα συζητηση.
    Για τις φαρμακευτικες αγωγες κρατα μικρο καλαθι, μην εμπιστευεσαι απολυτα. Δεν νομιζω οτι ξερουν ουσιαστικα, απλα ακολουθουν μια πεπατημενη και σιγουρη λυση. Για παραδειγμα εγω επαιρνα ενα μιση χρονο Akineton χωρις να εχω ποτε εξωπυραμιδικο συμπτωμα. Ηξερα οτι το Akineton ειναι για τις παρενεργειες των αντιψυχωσικων και το εψαξα λιγο, περι τινος προκειται. Ουτε ειχα, ουτε εχω εξωπυραμιδικα.

    Προσωπικη αποψη και εμπειρια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μην πω για το ψυχιατρειο που μου εδωσαν τη δοση που παιρνω σε ενα μηνα σε μια ημερα, οταν βγηκα απο αυτο. Τεσπα μην τα θυμαμαι, εχω κανει ποστ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Elenia781
    Guest
    Με εστησε και ξενερωσα. Μιλουσε στο κινητο μολις ηρθε με ειδε μισή ωρα και κατευθειαν μιλησε στο κινητο. Το μονο καλο ειναι οτι με τα 60 που του εδωσα (70 ήθελε) θα μπορώ να τον ενοχλω οτι ώρα θέλω και γω!!

  5. #5
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Με εστησε και ξενερωσα. Μιλουσε στο κινητο μολις ηρθε με ειδε μισή ωρα και κατευθειαν μιλησε στο κινητο. Το μονο καλο ειναι οτι με τα 60 που του εδωσα (70 ήθελε) θα μπορώ να τον ενοχλω οτι ώρα θέλω και γω!!
    Μιλήσατε καθόλου η σου είπε μόνο για φάρμακα;
    Εκείνος σου είπε να τον ενοχλείς ο,τι ώρα θέλεις;

  6. #6
    Elenia781
    Guest
    Ναι μιλησαμε για την αλλαγη που θέλω να κάνω κ συμφωνησε. Τον ιδιωτη τον βρίσκεις οταν εχεις ανάγκη, στο κινητό οταν σε αναλάβει αλλα δεν θέλω να φτάσω σε αυτό το σημείο.

Similar Threads

  1. Καινούριο διπολικό μέλος
    By nataliapp in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 14-02-2017, 23:00
  2. Να 'μαι κ εγω!! Καινούριο μέλος!!
    By pink_90 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 16
    Last Post: 18-02-2013, 13:42
  3. καινουριο μελος
    By Adda_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 29
    Last Post: 28-08-2011, 17:38
  4. καινουριο μελος :) οσα θα αγγιξω
    By reddy_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 1
    Last Post: 30-09-2010, 14:38
  5. καινουριο φαρμακο? cymbalta?
    By Adzik in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 20-03-2008, 03:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •