Να το κάνω το εμβόλιο; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    Η κατάσταση είναι τραγικη ..μας έχουν δημιουργησει διχόνοια... Αυτό θέλανε πάντοτε, να τρωγομαστε μεταξύ μας.. Λες και θα βγει κάτι! Όποιος έχει κάνει το εμβόλιο τρέχει να τα βαλει με οσους δεν το έκαναν...

    Ας ξεκινήσουμε από το συμπέρασμα ότι οι εμβολιασμενοι κολλούν λιγότερο από τους αν εμβολιαστούν... Τι είναι το εμβόλιο, κανένα κόκκινο καμπανάκι και το βλέπει ο ιός και λέει σε αυτόν δεν θα πάμε;

    Δεύτερον, μέσα στα 10 εκατομμύρια υπάρχουν και νέα παιδιά, νέοι υγιείς, θα τους αναγκάσουμε να εμβολιαστούν και αυτοί; εγώ είπα οποιος έχει πολλά προβλήματα υγείας και ότι ο ιός θα τον στείλει στον άλλο κόσμο ας το κάνει...

    Τρίτον, έχει μια διαφορά να εμβολιαστεί κάποιος με το εμβολιου του κίτρινου πυρετού που υπάρχει 30 και βάλε χρόνια σαν εμβόλιο, παρά με του κορονοιο..
    Ποιος υπογράφει για μένα ότι το εμβόλιο έχει πάρει τις εγκρίσεις που πρέπει και έχει μελετηθεί επαρκώς; τίποτα, στην τυχη όλα! Μέσα σε μια παγκόσμια επιδημία ποιος οργανισμός θα κάτσει να μελετήσει τις παρενέργειες του εμβολιου διεξοδικά; εδώ περιμέναμε την σωτηρία μας πως και πως.. Μάλωναμε για αυτόν που δεν φοράει μασκα... μακροχρόνιες παρενέργειες; τι γίνετε αν βρεθεί κάποια από μια διετία;; πόσες φορές νομίζαμε ότι ανακαλύψαμε κάποιο πολύ καλό φάρμακο και διαπίστωσαμε μετά από καιρό πόσο ακατάλληλο ήταν;

    Τελευταίο, δε ποιος εμπιστεύεται τα νούμερα κυρίως; όταν οι ίδιοι βγήκαν και ειπαν ότι τα φουσκωμένα νούμερα θανάτων ήταν επειδή βαζανε τον παππουλη 70 χρόνων που έπαθε ανακοπή και είχε κορονοιο, ότι αίτια θανάτου ήταν από κορονοιο;; το έγραψα εχω νοσησει από κορονοιο, και το μόνο που δικαιολογεί το κράτος είναι ένα εξάμηνο... Ωραία μήπως έχετε κανένα άτομο να με ξανά κολλήσει; πολύ ευχαρίστως, έχω και τα δικά μου αντισωμάτα...και θα πάρω και άλλο εξάμηνο για να μπαίνω σε κλειστους χώρους... Βγάλαμε ένα ιό τελείως θανατηφόρο, μέσα στην φτώχεια που μας δέρνει!
    Θα σου απαντήσω εγω ως γιατρός
    1. Κάνεις αντισώματα, οπότε είτε δεν νοσείς καθόλου είτε αν νοσήσεις το περνάς πολύ πιο ελαφρία. Για το πως λειτουργούν τα εμβόλια μπορείς να δεις βιολογία λυκείου
    2. Ο κορωνοϊός είναι πιο επιθετικός από άλλους ιούς οπότε κάποιος υγιής μπορεί να νοσήσει βαριά. Επίσης χρειάζεται η ανοσία αγέλης. Ώστε άτομα που δεν θα μπορέσουν να κάνουν αντισώματα (πχ ανοσοκατεσταλμενοι) και ατομα που δεν μπορούν να εμβολιαστούν για ιατρικούς λόγους να προστατευτούν.
    3. Για οποιαδήποτε ιατρική πράξη που σου έχουν κάνει έχει υπογράψει κάποιος; Αιμοληψίες, εμβόλια, σφραγίσματα, επεμβάσεις; Σου έχει υπογράψει κάποιος ότι δεν θα πάθεις κάτι; Όχι. Τα κάνεις επειδή θεωρείς το όφελος ότι είναι μεγαλύτερος του κινδύνου
    4. Το από τι πέθανε κάποιος. Αν κάποιος με AIDS πεθάνει από μόλυνση από Pneumocystis jiruvecii (που είναι ένα μικρόβιο που μολύνει σχεδόν μόνο ασθενείς με AIDS) αιτία θανάτου είναι το jiruvecii ή το AIDS?

    Πολλές φορές τα επιχειρήματα των γιατρών και των επιστημόνων βρίσκουν τοίχο από ανθρώπους που δεν έχουν μάθει να αξιολογούν τις πηγές τους και που αμφισβητούν τα θεσφατά της επιστήμης. Αλλά το δρεπάνι της φυσικής επιλογής παραμονεύει στα κεφάλια μας.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Θα σου απαντήσω εγω ως γιατρός
    1. Κάνεις αντισώματα, οπότε είτε δεν νοσείς καθόλου είτε αν νοσήσεις το περνάς πολύ πιο ελαφρία. Για το πως λειτουργούν τα εμβόλια μπορείς να δεις βιολογία λυκείου
    2. Ο κορωνοϊός είναι πιο επιθετικός από άλλους ιούς οπότε κάποιος υγιής μπορεί να νοσήσει βαριά. Επίσης χρειάζεται η ανοσία αγέλης. Ώστε άτομα που δεν θα μπορέσουν να κάνουν αντισώματα (πχ ανοσοκατεσταλμενοι) και ατομα που δεν μπορούν να εμβολιαστούν για ιατρικούς λόγους να προστατευτούν.
    3. Για οποιαδήποτε ιατρική πράξη που σου έχουν κάνει έχει υπογράψει κάποιος; Αιμοληψίες, εμβόλια, σφραγίσματα, επεμβάσεις; Σου έχει υπογράψει κάποιος ότι δεν θα πάθεις κάτι; Όχι. Τα κάνεις επειδή θεωρείς το όφελος ότι είναι μεγαλύτερος του κινδύνου
    4. Το από τι πέθανε κάποιος. Αν κάποιος με AIDS πεθάνει από μόλυνση από Pneumocystis jiruvecii (που είναι ένα μικρόβιο που μολύνει σχεδόν μόνο ασθενείς με AIDS) αιτία θανάτου είναι το jiruvecii ή το AIDS?

    Πολλές φορές τα επιχειρήματα των γιατρών και των επιστημόνων βρίσκουν τοίχο από ανθρώπους που δεν έχουν μάθει να αξιολογούν τις πηγές τους και που αμφισβητούν τα θεσφατά της επιστήμης. Αλλά το δρεπάνι της φυσικής επιλογής παραμονεύει στα κεφάλια μας.
    Πιο εμβόλιο πιστεύεις ότι είναι πιο καλό;; Η είναι το ίδιο;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Λοιπόν επειδή θεωρούμαι επιστήμονας εγώ θα απαντήσω με δεδομένα! Δεν θα πω κάνε το εμβόλιο ή μην το κάνεις, ο κάθε άνθρωπος κουβαλάει τον δικό του σταυρό και κάνει τις επιλογές του. Λοιπόν καταρχήν γνωρίζεις ότι πλέον έχουμε μετάλλαξη του αρχικού ιου η οποία μετάλλαξη ονομάζεται delta ? Η μετάλλαξη σαφώς και τον κάνει ανθεκτικότερο οπότε εκ προοιμίου είναι δύσκολο να πεις αν κάποιος νοσήσει από την μετάλλαξη αν θα ζήσει ή όχι. Μακάρι να υπάρχουν γιατροί που να μπορούν να το πουν, αλλά δεν νομίζω πως μπορούν. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε η ιατρική κοινότητα, τουλάχιστον η πλειοψηφία αυτών, προτείνει τόσο τον εμβολιασμό, αλλά και την αναμνηστική δόση μετά το πέρας του εξαμήνου.
    Αλήθεια γιατί να το προτείνουν άραγε; Το λένε έτσι ελαφρά την καρδία ή υπάρχουν δεδομένα τα οποία συνηγορούν στο ότι θα ήταν έξυπνο κάποιος να προφυλαχθεί; Ας ξεκινήσουμε λοιπόν από μία μελέτη η οποία δημοσιεύθηκε και μπορούν όσοι γνωρίζουν άπταιστα αγγλικά και ιατρική ορολογία να την αναγνώσουν αφού παραθέτω τα στοιχεία αυτής. N Engl J Med 2021; 385:585-594 Σε αυτή την έρευνα αναδεικνύεται πως σε ένα πλήθος το χ εμβόλιο στην αλφα μετάλλαξη το ποσοστό ήταν 93,7 ενώ για την δελτα 88%.

    Παράλληλα στο ίδιο τεύχος στις σελίδες 1627-1629 παρουσιάζεται ένα γράφημα το οποίο μπορεί ο οποιοσδήποτε να το δει και αναφέρει το πόσο πολύ εκτοξεύονται στα ύψη τα αντισώματα μετά την 3η δόση του εμβολίου για να αντιμετωπισθεί η μετάλλαξη δέλτα.

    Λοιπόν δεν θα σου πω τι να κάνεις, δεν είσαι ούτε 5 χρονών ούτε 15, είσαι μεγάλος άνδρας να αποφασίσεις μόνος σου τι θα κάνεις. Θα μου πεις μα αν κάνει παρενέργειες, αν κάνει το ένα ή το άλλο ή πχ πεθάνω και σε αυτές τις περιπτώσεις θα σου απαντήσω πως το ότι μπορεί πχ να σε σκοτώσει αυτοκίνητο στους δρόμους, δεν σε αποτρέπει από το να βγεις έξω στο δρόμο, ή το να σκοντάψεις πχ μέσα στο σπίτι σου και να χτυπήσεις στο κεφάλι και να πεθάνεις ακαριαία δεν σε αποτρέπει από το να σηκωθείς από το κρεβάτι.

    Εμένα δεν με ενδιαφέρει τι θα κάνει ο καθένας, έχω κάνει δύο δόσεις, περιμένω να περάσει το εξάμηνο να κάνω και την τρίτη και άντε γεια μετά μετάλλαξη δελτα, πήγαινε βρες κανα άλλον γιατι εμένα δεν...

  4. #34
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    92
    Εγώ έκανα πριν λίγες μέρες την 3η δόση. Ήταν η μόνη που με ζόρισε, έστω και απειροελάχιστα. Το βράδυ που ξάπλωσα, κρύωνα, ένιωθα ρίγος και αισθανόμουν ότι πάω για πυρετό. Το πρωί σηκώθηκα και ένιωθα να πονάνε οι μυς μου και να είμαι κουρασμένος. Πήγα κανονικά στη δουλειά και, ευτυχώς, 3-4 ώρες μετά συνήλθα για τα καλά.

    Εγώ γιατρός δεν είμαι αλλά εμπιστεύομαι την επιστήμη (βλέποντας και το χαμό που γίνεται παγκοσμίως σχετικά με το θέμα). Πριν μερικούς μήνες έκανα μία πολύ μικρή αναζήτηση σε ακαδημαϊκές μηχανές αναζήτησης να δω πάνω κάτω τι λένε. Σε κάποια άρθρα διάβασα ότι τα εμβόλια προστατεύουν, όχι στο 100%, αλλά ότι είμαστε σε καλό δρόμο. Και γενικότερα διάβαζα θετικά σχόλια.

    Ωστόσο, όπως είπα, εγώ δεν είμαι γιατρός και δεν μπορώ να αξιολογήσω πολλά δεδομένα. Όμως, θα εμπιστευτώ περισσότερο τις επίσημες ακαδημαϊκές πηγές και τι λέει η πλειονότητα των επιστημόνων. Δε θα εμπιστευτώ μη ιατρικές/ακαδημαϊκές πηγές ούτε μεμονωμένους ανθρώπους ή ομάδες από το χώρο της ιατρικής. Παραθέτω το ακόλουθο κείμενο, το οποίο με βρίσκει σύμφωνο.

    Πρέπει, ωστόσο, να καταλάβουμε ότι οι επιστήμονες είναι οι πρώτοι που ξέρουν ότι η επιστήμη δεν έχει δώσει όλες τις απαντήσεις. Όχι μόνο ξέρουν ποια είναι τα αναπάντητα ερωτήματα του κλάδου τους αλλά, απ’ όσα έχουν απαντηθεί, ξέρουν ποια είναι σίγουρα, ποια είναι αβέβαια, ποια δεδομένα μπορεί να αλλάξουν. Φυσικά δεν συμφωνούν σε όλα μεταξύ τους, αλλά όλοι δέχονται τα δεδομένα της επιστήμης, η οποία έχει αυστηρότατους κανόνες. Οι επιστήμονες ξέρουν πολύ καλά ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο –περισσότερο από εμάς– και ο ανταγωνισμός τούς κάνει να ερευνούν τους ισχυρισμούς των άλλων με επιμονή που εμείς δεν φανταζόμαστε. Οι πρώτοι που θέλουν να βρουν τα λάθη είναι οι ίδιοι. Αφιερώνουν τη ζωή τους σε αυτό το κυνήγι.

    Δεν υπάρχει επιστήμονας που θα μας καθησυχάσει, γιατί δεν λειτουργεί έτσι η επιστήμη. Τα εμβόλια έχουν παρενέργειες. Για πολύ λίγους, μπορεί να είναι σοβαρές. Αρκετοί φοβούνται το εμβόλιο, που δεν ξέρουμε τι θα μας κάνει, τάχα, αλλά δε φοβούνται τον ιό, που ξέρουμε τι μπορεί να κάνει; Ο κόσμος ζητάει 'απόλυτες και τελικές λύσεις τις οποίες η επιστήμη δεν μπορει να δώσει. Οπότε οταν ανακοινώνεται οτι ‘Το εμβόλιο μειώνει κατά Χ% την πιθανότητα μόλυνσης – οπου Χ βαίνει μειούμενο με την πάροδο του χρόνου – και κατά Υ% την πιθανότητα σοβαρής νόσου’, αυτό ερμηνευεται ως 'τζούφια τα εμβόλια'.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Θα σου απαντήσω εγω ως γιατρός
    1. Κάνεις αντισώματα, οπότε είτε δεν νοσείς καθόλου είτε αν νοσήσεις το περνάς πολύ πιο ελαφρία. Για το πως λειτουργούν τα εμβόλια μπορείς να δεις βιολογία λυκείου
    2. Ο κορωνοϊός είναι πιο επιθετικός από άλλους ιούς οπότε κάποιος υγιής μπορεί να νοσήσει βαριά. Επίσης χρειάζεται η ανοσία αγέλης. Ώστε άτομα που δεν θα μπορέσουν να κάνουν αντισώματα (πχ ανοσοκατεσταλμενοι) και ατομα που δεν μπορούν να εμβολιαστούν για ιατρικούς λόγους να προστατευτούν.
    3. Για οποιαδήποτε ιατρική πράξη που σου έχουν κάνει έχει υπογράψει κάποιος; Αιμοληψίες, εμβόλια, σφραγίσματα, επεμβάσεις; Σου έχει υπογράψει κάποιος ότι δεν θα πάθεις κάτι; Όχι. Τα κάνεις επειδή θεωρείς το όφελος ότι είναι μεγαλύτερος του κινδύνου
    4. Το από τι πέθανε κάποιος. Αν κάποιος με AIDS πεθάνει από μόλυνση από Pneumocystis jiruvecii (που είναι ένα μικρόβιο που μολύνει σχεδόν μόνο ασθενείς με AIDS) αιτία θανάτου είναι το jiruvecii ή το AIDS?

    Πολλές φορές τα επιχειρήματα των γιατρών και των επιστημόνων βρίσκουν τοίχο από ανθρώπους που δεν έχουν μάθει να αξιολογούν τις πηγές τους και που αμφισβητούν τα θεσφατά της επιστήμης. Αλλά το δρεπάνι της φυσικής επιλογής παραμονεύει στα κεφάλια μας.
    1. Φίλε ξέρω πως λειτουργει το εμβόλιο, δεν χρειάζεται να διαβάσω καμία βιολογία λυκείου....!

    2. Ο κορονοιος είναι πιο επιθετικός από άλλους ιούς; συγνώμη τόση ώρα αναφερόμαστε στους ιούς που επηρεάζουν το αναπνευστικο σύστημα και όχι τον ιό της ηπατίτιδας ξέρω εγώ; δεν μας διευκρίνιζεις τον τρόπο με τον οποίο αξιολογείς ότι είναι ένας ιός τόσο επιθετικός απλά επειδή ακούς νούμερα όλη μέρα στα ΜΜΕ, εγώ όσους έχω γνωρίσει που νοσησαν από κορονοιο, και δεν είναι ουκ ολίγοι και συμπεριλαμβάνω και εμένα μέσα σε αυτούς, όλοι μια χαρά είμαστε...

    3. Σε κάποιες ιατρικές πράξεις το ξέρεις ότι υπογράφεις με την συγκατάθεση σου; ότι άφηνεσαι στα χέρια του γιατρού και σε όποια λάθη γίνουν από αυτόν; πολλές φορές αναγκάζεσαι, να το κάνεις αυτο, γιατί πρέπει να κάνεις μια γαστροσκοπηση, και την επόμενη μέρα να έχεις ξερω εγώ πυρετό 40 και να λες τον απολυμαναν τον σωλήνα πριν τον βάλουν και σε εμένα ή τάχα πάω να φτιάξω κάτι και θα την πατήσω από κάτι άλλο;

    4. Η αιτία θανάτου εξ ακολουθεί να είναι το aids γιατί αν δεν είχε το aids ο οργανισμός του θα ήταν σε πλεονεκτοτερη θέση να αντιμετωπίσει οποιονδήποτε άλλο ιό..

    Φιλε το 2012 ήταν; προσπαθούσαν να κάνουν το ίδιο ακριβώς να σημάνουν την χώρα σε συναγερμό επειδή τότε ήταν κάποιος άλλος ιός, με το Η1N1... Η ιστορία to be continued τώρα με τον κορονοιο.... Έλα να δεις που εμείς θα την πληρώσουμε, που δεχτήκαμε να μπούμε στα σπίτια μας για 15 ημέρες.... Όταν ξεκίνησαν όλα τον Μάρτιο του 2020... Κάτσε να δεις που θα πάμε οικονομικα.. Τώρα ήδη φαίνεται τα πρώτα σημάδια της οικονομικής κατάρρευσης της χώρας.. 1.76 η βενζίνη και μισθό κατώτατο 600;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο!! Λέτε η φαρμακευτική αγωγή που λαμβάνω να αποτελεί εμπόδιο για τη δόση εμβολίου ή είναι άσχετο το ένα με το άλλο;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο!! Λέτε η φαρμακευτική αγωγή που λαμβάνω να αποτελεί εμπόδιο για τη δόση εμβολίου ή είναι άσχετο το ένα με το άλλο;
    Νομίζω πως είναι άσχετο γιατί κι εγώ όταν είχα πάει να το κάνω ανέφερα ότι παίρνω ψυχοφάρμακα και μου είπαν ότι δεν πειράζει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νομίζω πως είναι άσχετο γιατί κι εγώ όταν είχα πάει να το κάνω ανέφερα ότι παίρνω ψυχοφάρμακα και μου είπαν ότι δεν πειράζει...
    Εγώ πήρα ολόκληρη την συσκευασία με τα φάρμακα και τους τα πήγα να τα δουν και τα έγραψαν στην λίστα που συμπλήρωσαν πριν το εμβολιασμο

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    1. Φίλε ξέρω πως λειτουργει το εμβόλιο, δεν χρειάζεται να διαβάσω καμία βιολογία λυκείου....!

    2. Ο κορονοιος είναι πιο επιθετικός από άλλους ιούς; συγνώμη τόση ώρα αναφερόμαστε στους ιούς που επηρεάζουν το αναπνευστικο σύστημα και όχι τον ιό της ηπατίτιδας ξέρω εγώ; δεν μας διευκρίνιζεις τον τρόπο με τον οποίο αξιολογείς ότι είναι ένας ιός τόσο επιθετικός απλά επειδή ακούς νούμερα όλη μέρα στα ΜΜΕ, εγώ όσους έχω γνωρίσει που νοσησαν από κορονοιο, και δεν είναι ουκ ολίγοι και συμπεριλαμβάνω και εμένα μέσα σε αυτούς, όλοι μια χαρά είμαστε...

    3. Σε κάποιες ιατρικές πράξεις το ξέρεις ότι υπογράφεις με την συγκατάθεση σου; ότι άφηνεσαι στα χέρια του γιατρού και σε όποια λάθη γίνουν από αυτόν; πολλές φορές αναγκάζεσαι, να το κάνεις αυτο, γιατί πρέπει να κάνεις μια γαστροσκοπηση, και την επόμενη μέρα να έχεις ξερω εγώ πυρετό 40 και να λες τον απολυμαναν τον σωλήνα πριν τον βάλουν και σε εμένα ή τάχα πάω να φτιάξω κάτι και θα την πατήσω από κάτι άλλο;

    4. Η αιτία θανάτου εξ ακολουθεί να είναι το aids γιατί αν δεν είχε το aids ο οργανισμός του θα ήταν σε πλεονεκτοτερη θέση να αντιμετωπίσει οποιονδήποτε άλλο ιό..

    Φιλε το 2012 ήταν; προσπαθούσαν να κάνουν το ίδιο ακριβώς να σημάνουν την χώρα σε συναγερμό επειδή τότε ήταν κάποιος άλλος ιός, με το Η1N1... Η ιστορία to be continued τώρα με τον κορονοιο.... Έλα να δεις που εμείς θα την πληρώσουμε, που δεχτήκαμε να μπούμε στα σπίτια μας για 15 ημέρες.... Όταν ξεκίνησαν όλα τον Μάρτιο του 2020... Κάτσε να δεις που θα πάμε οικονομικα.. Τώρα ήδη φαίνεται τα πρώτα σημάδια της οικονομικής κατάρρευσης της χώρας.. 1.76 η βενζίνη και μισθό κατώτατο 600;

    Αξιολογώ το πόσο επιθετικός είναι ο ιος ανάλογα με το πόσο εύκολα μεταδίδετα, την διαθέσιμη φαρμακευτική αντιμετώπιση και την θνητότητα. Η ηπατίτιδα Β πχ έχει εμβόλιο, ανοσοσφαιρίνες και αγωγή. Η Α επίσης. Η C δεν έχει εμβόλιο, έχει ικανοποιητική θεραπεία και δεν έχει εμβόλιο. Δες πόσοι πέθαναν από COVID το 2020 και πόσοι από ηπατίτιδα ιογενή και πες μου

    Εσύ υπογράφεις, όχι ο γιατρός αυτό σου λέω. Σου λένε θα κάνεις επέμβαση και θα υπογράψεις ότι γνωρίζεις τον κίνδυνο. Όχι ότι δεν θα πάθεις κάτι.

    Το ίδιο κα μετον COVID

    Αναφέρομαι στο ιατρικό/βιολογικο κομματι του COVID. Αλλά και το οκονομικό θα ηταν καλυτερο αν δεν ειχαμε γεμισει φωτισμένους αντιμεβολαστες.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Εμβόλιο και αντικαταθλιπτικά
    By Iason toul in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 27-10-2021, 00:11
  2. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ
    By panagiotiss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 19-09-2021, 17:37
  3. Εμβόλιο
    By ladybird12 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 19-09-2021, 01:29
  4. Ψυχοσωματικα και εμβολιο
    By andriana in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-09-2021, 19:57
  5. εμβολιο covid
    By pavlosla in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 19
    Last Post: 01-04-2021, 22:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •