Να το κάνω το εμβόλιο;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354

    Να το κάνω το εμβόλιο;

    Παιδιά την Δευτέρα έχω ραντεβού για το εμβόλιο είναι η πρώτη δόση και σκέφτομαι να κάνω το Jonson για το λόγο ότι το χαρτί που σου δίνουν για το εμβόλιο εγκρίνεται σε 14 μέρες, αλλά ενώ ήμουν βέβαιος για την απόφαση μου τώρα διστάζω το σκέφτομαι τυχόν παρενέργειες, μήπως να μη το κάνω;; Για να είμαι ειλικρινής πήρα την απόφαση να το κάνω γιατί μετά από τα περιοριστικά μέτρα τις κυβέρνησης και μην έχοντας λεφτά για τεστ και θέλοντας να πηγαίνω ελεύθερα σε καφέ που είναι η μόνη διασκέδαση για εμένα, έπεσα ψυχολογικά και αποφάσισα να κλείσω ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά τώρα δεν ξέρω τι να κάνω να το κάνω; Παίρνω και φάρμακα μήπως με πειράξει;; Εσείς που κάνατε το Jonson πείτε μου εμπειρίες!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Δεν υπάρχει ελπίδα.

  3. #3
    Elenia781
    Guest
    ο ΠΟΥ εξαγγελλει:Μόνο το 4,5% των ανθρώπων σε χώρες χαμηλού εισοδήματος έχουν λάβει τουλάχιστον μία δόση εμβολίου κατά του κορωνοϊού, ποσοστό που είναι χαμηλότερο από το αντίστοιχο στις πιο πλούσιες χώρες.
    Αρα η Ελλαδα ειναι πλουσια χωρα!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Εγώ αλλά ρωτάω και εσείς μου μιλάτε με ποσοστά!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΧΘΕΣ

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Κάνε το εμβόλιο που σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια δεν χρειάζεται να ναι το μονοδοσικο υπάρχει και το phizer το έχω κανει δεν έχω πάθει κάτι και όλοι από τον περίγυρο μου. Να το κανείς φυσικά.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω προσωπικα το εχω κανει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Εγώ νοσησα και δεν Περασα καθόλου ωραία.. καί δεν έχω ούτε υποκείμενα νοσήματα ούτε κάτι άλλο. Μετά ξεκίνησα νά έχω απίστευτο άγχος από τόν κορονοιο που έπαθα αλλά καί παρενέργειες long COVID πολλή κούραση για κάνα εξάμηνο και βαλε
    Έκανα τό εμβολιο ενώ φοβόμουν μήν πάθω τίποτα.. έλεγα θά πάθω ένα σωρό.
    ΔΕΝ έπαθα απολύτως τίποτα. Μόνο πόνο στο χέρι από την ένεση.
    Μη σού πω μετά μεγαλύτερη ευεξία αισθνανομουν!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Παιδιά την Δευτέρα έχω ραντεβού για το εμβόλιο είναι η πρώτη δόση και σκέφτομαι να κάνω το Jonson για το λόγο ότι το χαρτί που σου δίνουν για το εμβόλιο εγκρίνεται σε 14 μέρες, αλλά ενώ ήμουν βέβαιος για την απόφαση μου τώρα διστάζω το σκέφτομαι τυχόν παρενέργειες, μήπως να μη το κάνω;; Για να είμαι ειλικρινής πήρα την απόφαση να το κάνω γιατί μετά από τα περιοριστικά μέτρα τις κυβέρνησης και μην έχοντας λεφτά για τεστ και θέλοντας να πηγαίνω ελεύθερα σε καφέ που είναι η μόνη διασκέδαση για εμένα, έπεσα ψυχολογικά και αποφάσισα να κλείσω ραντεβού για το εμβόλιο, αλλά τώρα δεν ξέρω τι να κάνω να το κάνω; Παίρνω και φάρμακα μήπως με πειράξει;; Εσείς που κάνατε το Jonson πείτε μου εμπειρίες!!
    αυτο θελει η κυβερνηση, ο κοσμος να αναγκαστει να το κανει.... που ειναι τα δικαιωματα μας? που ειναι η ελευθερια μας? που ειναι η ελευθερη βουληση? τιποτα ολα αυτα εχουν εξαφανιστει, τραγικοποιοντας οτι υπαρχει ενας πολυ θανατηφορος ιος.... μας εχουν αναγκασει να φοραμε φιμωτρο, να ''πληρωνουμε'' το να παρουμε καθαρο οξυγονο ...μας ελεγχαν τις ζωες μας, τι ωρα να μπουμε στο σπιτι με την απειλη του προστιμου ως ασκοπης μετακινησης.... τωρα εχουν βρει αλλο τροπο απειλης ή θα κανεις το εμβολιο ή θα πληρωνεις τα rapid test....και ναι στην ελλαδα που η βενζινη κοντευει το 1,80 το ψωμι εχει παρει αυξηση 10λεπτα, το να πληρωνεις και τα rapid πλεον δεν αντεχει η τσεπη....

    εγω επειδη ασχοληθηκα παρα πολυ καιρο με την φαρμακολογια και τα ψυχοτροπα χαπια, εχω να δηλωσω οτι ο καθενας ειναι υπευθυνος τον πραξεων του.... πολλα απο αυτα τα ψυχοτροπα χαπια πηραν εγκριση χωρις να εχουν ελεχτει διεξοδικα... το serοxat μπηκε στις παρεργειες πολυ καιορ μετα, οτι η ληψη του πρεπει να ειναι την ιδια ωρα καθε μερα... τι θα γινει και με το εμβολιο αν βρεθει οτι μετα απο 2 χρονια οτι εχει καποια παρενεργεια που τοτε δεν την γνωριζαν γιατι δεν ειχαν τον χρονο να το μελετησουν διεξοδικα.... ειμαι κατα του εμβολιου, και κατα της υποχρεωσης του εμβολιου... εχω νοσησει απο κορονοιο, και 15 μερες ειχα 38,5 πυρετο..... εχω απο πσω και αλλα προβληματα υγειας για αυτους που θα βιαστουν να πουν οτι δεν ειναι για ολους το ιδιο... για αυτο ειπα οτι ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του.... φοβασαι οτι ο κορονοιος θα σε σκοτωσει? τοτε τραβα καντο.... αν ειναι οι λογοι ειναι διαφορετικοι, ο θεος μαζι σου

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Yπαρχουν ιστοσελιδες που αναφερουν ολες τις δυνaτες παρενεργειες και σε τι ποσοστο του πληθυσμου εμφανιζεται η καθε μια απο αυτες πχ πυρετος σε τοσο τοις εκατο του πληθυσμου. Καλυτερο απο το να κανεις γκαλοπ στο φορουμ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Elenia781
    Guest
    Εδω το 62% το κανανε κολωτούμπα. Το 38% στις Μεθ ειναι οι εμβολιασμένοι. Νομιζα το Αστρα και το Τζονσον τα αποσυραν. Κανε οποιο βρεις μπροστά σου να το τριβεις το πιστοποιητικο στην μουρη των αλλων και να λες οτι κατι εκανες στη ζωη σου σωστο. Εκει φτασαμε,να μετριομαστε με ποσες φορες τρυπιομαστε γκιχ

  12. #12
    Elenia781
    Guest
    Δεκάδες νεκροί στην ασφαλτο, κυρίως νεοι. Δεν είδα να αλλαζει κάτι. Ουτε να δινουν φαρμακα στους ασθενείς κοβιντ. Τα μονοκλωνικά ,αν θέλαν. Πως γίνεται στο Ονταριο με 14,5 εκ. πληθυσμό να ειναι 480 τα κρουσματα και 2 νεκροί?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Δεκάδες νεκροί στην ασφαλτο, κυρίως νεοι. Δεν είδα να αλλαζει κάτι. Ουτε να δινουν φαρμακα στους ασθενείς κοβιντ. Τα μονοκλωνικά ,αν θέλαν. Πως γίνεται στο Ονταριο με 14,5 εκ. πληθυσμό να ειναι 480 τα κρουσματα και 2 νεκροί?
    Να πας στο Ονταριο τοτε να σε φροντισουν καλυτερα.Το φαρμακο και να υπηρχε δλδ να στο δωσουν θα ηξερες οτι ειναι ασφαλες...αυτο δε θα σε ενοχλουσε...το εμβολιο εχει το πρόβλημα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Να κάνεις το εμβόλιο και να μην ακούς όσους ή με παραποιημένα στοιχεία ή με ψέμματα προσπαθούν να σε τρομάξουν. Το εμβόλιο δεν είναι 100% αποτελεσματικό, προστατεύει όμως σε μεγάλο βαθμό, είναι αυτό που μπορεί να σε σώσει από το θάνατο. Μην ακούς τις μαλακίες του καθενός.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Δεκάδες νεκροί στην ασφαλτο, κυρίως νεοι. Δεν είδα να αλλαζει κάτι. Ουτε να δινουν φαρμακα στους ασθενείς κοβιντ. Τα μονοκλωνικά ,αν θέλαν. Πως γίνεται στο Ονταριο με 14,5 εκ. πληθυσμό να ειναι 480 τα κρουσματα και 2 νεκροί?
    στο ονταριο κοπελια, εχουν ποσοστο εμβολιασμου ΠΛΗΡΟΥΣ 89%. οταν και αν ποτε φτασουμε στο 89% τοτε να μας πεις για το πσοα θυματα υπαρχουν κι αν οφειλεται σε μονοκλωνικα.. μην διαδιδετε παπαριες για να καλυψετε δεισιδαιμονιες και αμορφωσια και διαταραχες του καθενος. ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΘΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. παρτε το χαμπαρι οσο ειστε ακομα ζωντανοι.

    υ.γ. επισημα στοιχεια. σε 610,000 κρουσματα στο ονταριο, σημειωθηκαν 10.000 θανατοι απο την αρχη της πανδημιας.
    ολο σαχλαμαρες απο τους ψεκ γμτ. να δουμε πως θα σωθουμε απο αυτους

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Εμβόλιο και αντικαταθλιπτικά
    By Iason toul in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 27-10-2021, 00:11
  2. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ
    By panagiotiss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 19-09-2021, 17:37
  3. Εμβόλιο
    By ladybird12 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 19-09-2021, 01:29
  4. Ψυχοσωματικα και εμβολιο
    By andriana in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-09-2021, 19:57
  5. εμβολιο covid
    By pavlosla in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 19
    Last Post: 01-04-2021, 22:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •