Κορονοιος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    γιατι ενδεχομενως μεσα εκει κολλανε και ενδονοσοκομοιακες λοιμωξεις και επιτεινετε περισσοτερη υγεια τους που πρεπει να αντιμετωπισουν τον κορονοιο συν τις λοιμωξεις ταυτοχρονα....ξερω δυο ατομα, που πηγαν στο νοσοκομειο με κορονοιο, και τελικα εφυγαν για την αλλη ζωη επειδη ειχαν να αντιμετωπισουν τις λοιμωξεις..... επισης ο πατερας μου καποτε, νοσηλευτηκε σε μεθ, προ κορονοιου, και ειχε ενα σωρο λοιμωξεις απο πανω.... ευχαριστω πολυ αν ειναι να πεθανω, μπορω και στο σπιτι μου, δεν χρειαζομαι τα νοσοκομεια να με στειλουν αυτοι οι ασχετοι εκει μεσα....

    Φιλε περπατας σε επικινδυνα μονοπατια...η ιατρικη ειναι επιστημη αιωνων...τι λες ακριβως?Λοιμωξεις υπηρχαν ανεκαθεν στα νοσοκομεια πολυ πριν τον κορονοιο...τοτε γιατι δεν πεθαιναν 80 ανθρωποι τη μερα απο ενδονοσοκομειακες λοιμωξεις?Αν θες να κατσεις στο σπιτι σου και να πεθανεις δικαιωμα σου..κακο στον εαυτο σου κανεις.Αλλα γυρνα τον εαυτο σου 3 χρονια πριν...τοτε θα μιλαγες ετσι για την ιατρικη?
    Δεν πηγαινες στους γιατρους τοτε?Ποιοι ασχετοι?Αν αυριο εχεις ενα ατυχημα με το αυτοκινητο και χτυπησεις θ απας στο νοσοκομειο η θα ειναι και τοτε ασχετοι?Πραγματικα οσοι εχετε αυτες τις αποψεις τουλαχιστον μη μιλατε...εκτιθεστε.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    459
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Φιλε περπατας σε επικινδυνα μονοπατια...η ιατρικη ειναι επιστημη αιωνων...τι λες ακριβως?Λοιμωξεις υπηρχαν ανεκαθεν στα νοσοκομεια πολυ πριν τον κορονοιο...τοτε γιατι δεν πεθαιναν 80 ανθρωποι τη μερα απο ενδονοσοκομειακες λοιμωξεις?Αν θες να κατσεις στο σπιτι σου και να πεθανεις δικαιωμα σου..κακο στον εαυτο σου κανεις.Αλλα γυρνα τον εαυτο σου 3 χρονια πριν...τοτε θα μιλαγες ετσι για την ιατρικη?
    Δεν πηγαινες στους γιατρους τοτε?Ποιοι ασχετοι?Αν αυριο εχεις ενα ατυχημα με το αυτοκινητο και χτυπησεις θ απας στο νοσοκομειο η θα ειναι και τοτε ασχετοι?Πραγματικα οσοι εχετε αυτες τις αποψεις τουλαχιστον μη μιλατε...εκτιθεστε.
    δεν μιλαω για την ιατρικη επιστημη....μιλαω κυριως για τους ανθρωπους που ασκουν την ιατρικη επιστημη στους χωρους του νοσοκομειου.... απο νοσηλευτες, καθαριστες, γιατρους και τα λοιπα..... το συστημα υγειας της ελλαδας ειναι χαλια μεχρι τραγικο, και το χειροτερο ειναι πως δεν εκαναν καμια σοβαρη προσπαθεια να το αναβαθμισουν με τον κορονοιο...μονο σε ζαλιζουν με νουμερα..... οταν εγω εχω προγραμματισει γαστροσκοπηση και μου την κανει το ατομο που κανει εκει πρακτικη εγω τι να πω? οταν την επομενη μερα μετα την γαστροσκοπηση εμφανιζω πυρετο 40,3? οταν με παιρνουν αιμα και το ατομο που κανει την αιμοληψια ειναι ασχετο? και εχω πολλα παραδειγματα να παραθεσω αλλα θα βγει εκτεταμενο... οχι δεν μπορω να εμπιστευτω αυτους που ασκουν το ιατρικο επαγγελμα γιατι ειναι επικυνδινοι και βαζουν σε κινδυνο και εμενα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    δεν μιλαω για την ιατρικη επιστημη....μιλαω κυριως για τους ανθρωπους που ασκουν την ιατρικη επιστημη στους χωρους του νοσοκομειου.... απο νοσηλευτες, καθαριστες, γιατρους και τα λοιπα..... το συστημα υγειας της ελλαδας ειναι χαλια μεχρι τραγικο, και το χειροτερο ειναι πως δεν εκαναν καμια σοβαρη προσπαθεια να το αναβαθμισουν με τον κορονοιο...μονο σε ζαλιζουν με νουμερα..... οταν εγω εχω προγραμματισει γαστροσκοπηση και μου την κανει το ατομο που κανει εκει πρακτικη εγω τι να πω? οταν την επομενη μερα μετα την γαστροσκοπηση εμφανιζω πυρετο 40,3? οταν με παιρνουν αιμα και το ατομο που κανει την αιμοληψια ειναι ασχετο? και εχω πολλα παραδειγματα να παραθεσω αλλα θα βγει εκτεταμενο... οχι δεν μπορω να εμπιστευτω αυτους που ασκουν το ιατρικο επαγγελμα γιατι ειναι επικυνδινοι και βαζουν σε κινδυνο και εμενα
    Η ιατρικη επιστημη..συγγνωμη που θα σε δυσαρετησω ...παει πακετο με τους γιατρους...δεν μπορει να υπαρξει ιατρικη επιστημη χωρις γιατρους...εκτος και αν ξερεις εσυ καποιο τροπο.Και σου ξαναλεω ... να κατσεις σπιτι σου αν αρρωστησεις,χτυπησεις αφου θεωρεις τους γιατρους ασχετους.Το συστημα υγειας σαφως και αναβαθμιστηκε με τον κορονοιο ...αν δεν το ξερεις δικο σου θεμα.Αλλα ξερεις κατι γαβγιζετε μερικοι ...στην αναγκη ομως πρωτοι θα τρεξετε στο γιατρο και θα απαιτειτε κιολας την καλυτερη φροντιδα.Κουρασατε...λετε μονο για να λετε.ΘΑ βγαλουμε τωρα ασχετους ολους τους γιατρους γιατι εσενα σε πονεσε το χερακι σου οταν σου πηραν αιμα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Ίσως είναι από αυτά τά άτομα που για θεραπεία καρκίνου προτείνουν βοτανια καί μανιτάρια ξέρω γω.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Αυτά που έχω δώσει σε φάρμακα και ουσίες 2 πολυκατοικίες στην Αθήνα αγόραζα λουλουδάκι κάτσε καλά θα μας πεις εσύ για φάρμακα και βότανα
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Έχεις αγοράσει βότανα; Ίσα Με δύο πολυκατοικίες; έκαναν δουλειά;
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Αυτά που έχω δώσει σε φάρμακα και ουσίες 2 πολυκατοικίες στην Αθήνα αγόραζα λουλουδάκι κάτσε καλά θα μας πεις εσύ για φάρμακα και βότανα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Δεν έπιασα αυτό που λες.
    Κάνω πλακιτσα σέ αυτόν που δεν πιστεύει Στην ιατρική καί στους γιατρούς καί προσπαθεί νά τά βγάλει πέρα μόνος τού.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,096
    Πάντως αυτό που είπε ο menis_644 για τις ενδονοσοκομειακες λοιμώξεις είναι γεγονός και το παραδέχονται και οι γιατροί. Πιο πιθανό να πεθάνεις από αυτή στη ΜΕΘ παρά από τον κορωνοιο. Και ναι, και πριν τον κορωνοιο κολλούσαν ενδονοσοκομειακες λοιμώξεις, ακόμη και ο υπουργός υγείας είχε κινδυνέψει να πεθάνει. Απλά τώρα όπως οι ίδιοι οι γιατροί παραδέχονται και γι'αυτό παρενέβη ο εισαγγελέας, στήσανε ΜΕΘ χωρίς προδιαγραφές με αποτέλεσμα να βλέπεις π.χ. στο Αγρίνιο εκατό τοις εκατό θνησιμότητα όσων έμπαιναν. Αν είχαμε σοβαρό σύστημα υγείας δεν θα υπήρχαν τόσοι θάνατοι. Όσο για τις βιταμίνες εγώ ξέρω ότι από τότε που ξεκίνησα να ελέγχω την d, b12 και φυλλικό οξύ και βρέθηκε ανεπάρκεια στη d, και οριακά φυσιολογικά οι άλλες ξεκίνησα συμπληρώματα που παίρνω κάθε χρόνο για κάποιους μήνες και έχω να αρρωστήσω χρόνια από κει που ήμουν φιλάσθενος. Αν δεν γίνονται υπερβολές και υπάρχει παρακολούθηση με εξετάσεις θετικό είναι το πρόσημο από τη λήψη τους ειδικά αν είναι από σοβαρές εταιρείες. Μιλάω για εξετάσεις γιατί ειδικά η d, σε μακροχρόνια λήψη σε υψηλή δόση μπορεί να προκαλέσει πέτρες στα νεφρά, υπερασβεστιαιμια στο αίμα κλπ. Και βοηθάνε και στο νευρικό σύστημα, εγώ κυρίως για αυτό το λόγο τις παίρνω, ακόμη και τη C. Παρόλο που είναι αλήθεια ότι ο ρόλος τους είναι συμπληρωματικός, το λέει και το όνομα τους, δεν λέω ότι μόνο με φυλλικό οξύ θα ξεπεράσω την κατάθλιψη. Επίσης, διευκρινίζω παρά τα όσα είπα για τις ΜΕΘ ότι δεν είμαι αρνητής, έχω κάνει και το εμβόλιο.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Ο ασθενής τον οποία αφορά το θέμα , πότε είχε κάνει τη 2η δόση του εμβολίου ;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Δεν έπιασα αυτό που λες.
    Κάνω πλακιτσα σέ αυτόν που δεν πιστεύει Στην ιατρική καί στους γιατρούς καί προσπαθεί νά τά βγάλει πέρα μόνος τού.
    Συγνώμη τότε νόμιζα αναφέρθηκες σε μένα
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  11. #26
    Φίλε σόρρυ εγώ σου είπα απλά μην γενικεύεις τα πράγματα ουτε σου είπα πιες να ηρεμήσεις ούτε για μέτρα μεγάλα.και μικρά.ειπα. να είσαι καλά αλλά ο καθένας να ρωταει τον γιατρό του δεν είναι κάνεις γιατρός . Να είσαι καλά.και συγγνώμη άμα έγινε παρεξήγηση

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ
    By Erudinam in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3
    Last Post: 05-08-2020, 08:59
  2. Κορονοιος και παχυσαρκία
    By Lenale in forum Παχυσαρκία
    Replies: 24
    Last Post: 20-06-2020, 00:10
  3. Κορονοιος
    By Afroula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 10-05-2020, 09:05
  4. Κορονοιος
    By TryToSurvive in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-04-2020, 13:53
  5. Κορονοιος -Ψυχραιμια....
    By ntinti in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 215
    Last Post: 22-03-2020, 03:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •