Κορονοιος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1

    Κορονοιος

    Καλησπέρα παιδιά! Εσείς πως περάσατε τον κορονοιο; Έχει ο μπαμπάς μου έχει κάνει το εμβόλιο της φαιζερ. Την Τρίτη βγήκε θετικός και από τότε κάνει πυρετό σήμερα είχε 38,5. Δύσπνοια κτλ δεν έχει μόνο λίγο ξερό βήχα που και που. Ποσο θα κρατήσει πια αυτό το πράγμα αρχίζω και φοβάμαι. Είναι 65 χρονων χωρίς προβλήματα υγείας .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by Evap99 View Post
    Καλησπέρα παιδιά! Εσείς πως περάσατε τον κορονοιο; Έχει ο μπαμπάς μου έχει κάνει το εμβόλιο της φαιζερ. Την Τρίτη βγήκε θετικός και από τότε κάνει πυρετό σήμερα είχε 38,5. Δύσπνοια κτλ δεν έχει μόνο λίγο ξερό βήχα που και που. Ποσο θα κρατήσει πια αυτό το πράγμα αρχίζω και φοβάμαι. Είναι 65 χρονων χωρίς προβλήματα υγείας .
    Ο γιατρός τι λέει;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by Evap99 View Post
    Καλησπέρα παιδιά! Εσείς πως περάσατε τον κορονοιο; Έχει ο μπαμπάς μου έχει κάνει το εμβόλιο της φαιζερ. Την Τρίτη βγήκε θετικός και από τότε κάνει πυρετό σήμερα είχε 38,5. Δύσπνοια κτλ δεν έχει μόνο λίγο ξερό βήχα που και που. Ποσο θα κρατήσει πια αυτό το πράγμα αρχίζω και φοβάμαι. Είναι 65 χρονων χωρίς προβλήματα υγείας .
    Καλησπέρα είχα κολλήσει από δικό μου άτομο στο σπίτι από 25 Οκτωβρίου μέχρι 7 Νοεμβρίου περίπου 12 μέρες..
    Τις πρώτες μέρες είχα πυρετό 38.5c, πονοκέφαλο, ιδρωνα πονούσαν τα κόκαλα σε όλο το σώμα πονούσε το στήθος δεν μπορούσα να πάρω καλή αναπνοή είχα βήχα , μετά πήρα κάτι φάρμακα για πυρετό έγινα καλύτερα, τις επόμενες μέρες είχα απώλεια όσφρησης και γεύσης ότι χειρότερο ούτε τον καφέ μυριζα ούτε το τσιγάρο και τα φαγητά δεν είχαν γεύση (σαν να μην έχεις αναμνήσεις) τρομακτικό. Εδώ και 2 μέρες είμαι καλά. Περίπου 2 εβδομάδες κρατάει, εδώ και 2 μέρες είμαι καλά. Θα σου πρότεινα να πάρεις στον πάτερ σου κάποιες βιταμίνες.


    Τα σωστά συμπληρώματα διατροφής, που προστατεύουν από τον κορωνοϊό *βιταμίνη C, D3, K2, ψευδάργυρο, μαγνήσιο και κερσετίνη.. Περαστικά στον πατέρα σου, δεν είναι τόσο τραγικό όπως θέλουν να πιστεύουμε.
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Καλησπέρα είχα κολλήσει από δικό μου άτομο στο σπίτι από 25 Οκτωβρίου μέχρι 7 Νοεμβρίου περίπου 12 μέρες..
    Τις πρώτες μέρες είχα πυρετό 38.5c, πονοκέφαλο, ιδρωνα πονούσαν τα κόκαλα σε όλο το σώμα πονούσε το στήθος δεν μπορούσα να πάρω καλή αναπνοή είχα βήχα , μετά πήρα κάτι φάρμακα για πυρετό έγινα καλύτερα, τις επόμενες μέρες είχα απώλεια όσφρησης και γεύσης ότι χειρότερο ούτε τον καφέ μυριζα ούτε το τσιγάρο και τα φαγητά δεν είχαν γεύση (σαν να μην έχεις αναμνήσεις) τρομακτικό. Εδώ και 2 μέρες είμαι καλά. Περίπου 2 εβδομάδες κρατάει, εδώ και 2 μέρες είμαι καλά. Θα σου πρότεινα να πάρεις στον πάτερ σου κάποιες βιταμίνες.


    Τα σωστά συμπληρώματα διατροφής, που προστατεύουν από τον κορωνοϊό *βιταμίνη C, D3, K2, ψευδάργυρο, μαγνήσιο και κερσετίνη.. Περαστικά στον πατέρα σου, δεν είναι τόσο τραγικό όπως θέλουν να πιστεύουμε.
    Οχι μωρε ...δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα...εν τω μεταξυ σημερα μονο πεθαναν 80.Ποσοι πρεπει να πεθαινουν καθημερινα για να θεωρησεις τραγικα τα πραγματα?Λες αυτοι που χαροπαλευαν 2 μηνες μεσα στην εντατικη να το επαθαν γιατι δεν πηραν τις σωστες βιταμινουλες??

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Με υποκειμενικό νόσημα χαίρω πολύ, μπορείς και να πεθάνεις.. Εγώ μίλησα για την κατάσταση που βίωσα όχι αυτά που βλέπεις στις ειδήσεις. Κάνε μας την χάρη
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αλλοσ ειναι ο λογοσ που πεθαινουν

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Δε νοιαστηκαν ποτε για τιποτα πιστευαν οτι αξιζουν την καλοπεραση τουσ κ πανε στο νοσοκομειο κ βλεπουν τι γινεται πιστευαν οτι η ζωη ειναι δικαιη κι αυτοι ειναι οι εξυπνοι κ εμεισ οι χαζοι οι υπανθρωποι

  8. #8
    Τον ακροάστηκε Τετάρτη τίποτα οξυγόνο 98 και μας έδωσε αντιβίωση

  9. #9
    Τις θεωρειες σου άλλου.. έχασα γνωστή 27 χρόνων χωρίς υποκείμενα νοσήματα άντε.με τον κάθε επιστήμονα του ίντερνετ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Ζωή σε μας να την θυμάσαι.. Πες και ότι φταίμε εμείς που την έχασες.. Πιες τίποτα να ηρεμήσεις
    3 συγκενεις έχασα από αυτό και τι να λέει.. Δεν μετράμε πιος την έχει πιο μεγάλη, έχουμε και εμείς προβλήματα αλλά δεν γκρινιάζουμε για να μας λυπηθούν!
    Τις υποδείξεις σου αλλού με το προφίλ του 2021.
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Καλησπέρα είχα κολλήσει από δικό μου άτομο στο σπίτι από 25 Οκτωβρίου μέχρι 7 Νοεμβρίου περίπου 12 μέρες..
    Τις πρώτες μέρες είχα πυρετό 38.5c, πονοκέφαλο, ιδρωνα πονούσαν τα κόκαλα σε όλο το σώμα πονούσε το στήθος δεν μπορούσα να πάρω καλή αναπνοή είχα βήχα , μετά πήρα κάτι φάρμακα για πυρετό έγινα καλύτερα, τις επόμενες μέρες είχα απώλεια όσφρησης και γεύσης ότι χειρότερο ούτε τον καφέ μυριζα ούτε το τσιγάρο και τα φαγητά δεν είχαν γεύση (σαν να μην έχεις αναμνήσεις) τρομακτικό. Εδώ και 2 μέρες είμαι καλά. Περίπου 2 εβδομάδες κρατάει, εδώ και 2 μέρες είμαι καλά. Θα σου πρότεινα να πάρεις στον πάτερ σου κάποιες βιταμίνες.


    Τα σωστά συμπληρώματα διατροφής, που προστατεύουν από τον κορωνοϊό *βιταμίνη C, D3, K2, ψευδάργυρο, μαγνήσιο και κερσετίνη.. Περαστικά στον πατέρα σου, δεν είναι τόσο τραγικό όπως θέλουν να πιστεύουμε.
    Είναι κάτι πάρα πολύ τραγικό και δεν ξέρω πόσοι πρέπει να πεθάνουν για να το πιστέψετε όσοι το θεωρήτε κρυωματάκι. Με τα συμπληρώματα απλά γελάω. Δηλαδή η βιταμίνη C τι φάση; Είναι υδατοδιαλυτή υπάρχει σε πορτοκάλια, λεμόνια, πατάτες, λαχανικά γενικά. Η έλλειψη βιταμίνης C ονομάζεται σκορβούτο και απλά δεν υπάρχει στον αναπτυγμένο κόσμο. Τώρα για την D που όντως υπάρχει έλλειψη σε πολλούς, καλό είναι να μην υπάρχει, αλλα δεν θα σταματήσει τον COVID κανένα συμπλρηωμα διατροφης.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Τι λογική είναι αυτή που κουβαλάς ρε παλικάρι? Νόσησα το πέρασα και μου λες τι άλλο να γίνει για να πιστέψω ? Και πιον να πιστέψω τους άλλους ή εμένα ? Πάμε καλά εδώ μέσα?
    2 ατόμα στην οικογένειά μου το περάσαμε όχι σαν γριπούλα αλλά τα γράφω παραπάνω τα συμπτώματα.. Τώρα τι μου λες εσύ..

    Και όσο για τις βιταμίνες που υποτιμάς, αυτές παίρνω και έχω αντοχή να τρεχω 10 χιλιόμετρα χωρίς διάλειμμα θα το διαψεύσεις και αυτό? Η θες να στείλω αποδεικτικό..

    Βιταμίνες είπα να πάρει όχι ναρκωτικά να κάνει και να μην κάνει το εμβόλιο όπως συμβουλεύουν μερικοί μερικοί..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Οχι μωρε ...δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα...εν τω μεταξυ σημερα μονο πεθαναν 80.Ποσοι πρεπει να πεθαινουν καθημερινα για να θεωρησεις τραγικα τα πραγματα?Λες αυτοι που χαροπαλευαν 2 μηνες μεσα στην εντατικη να το επαθαν γιατι δεν πηραν τις σωστες βιταμινουλες??
    γιατι ενδεχομενως μεσα εκει κολλανε και ενδονοσοκομοιακες λοιμωξεις και επιτεινετε περισσοτερη υγεια τους που πρεπει να αντιμετωπισουν τον κορονοιο συν τις λοιμωξεις ταυτοχρονα....ξερω δυο ατομα, που πηγαν στο νοσοκομειο με κορονοιο, και τελικα εφυγαν για την αλλη ζωη επειδη ειχαν να αντιμετωπισουν τις λοιμωξεις..... επισης ο πατερας μου καποτε, νοσηλευτηκε σε μεθ, προ κορονοιου, και ειχε ενα σωρο λοιμωξεις απο πανω.... ευχαριστω πολυ αν ειναι να πεθανω, μπορω και στο σπιτι μου, δεν χρειαζομαι τα νοσοκομεια να με στειλουν αυτοι οι ασχετοι εκει μεσα....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Τι λογική είναι αυτή που κουβαλάς ρε παλικάρι? Νόσησα το πέρασα και μου λες τι άλλο να γίνει για να πιστέψω ? Και πιον να πιστέψω τους άλλους ή εμένα ? Πάμε καλά εδώ μέσα?
    2 ατόμα στην οικογένειά μου το περάσαμε όχι σαν γριπούλα αλλά τα γράφω παραπάνω τα συμπτώματα.. Τώρα τι μου λες εσύ..

    Και όσο για τις βιταμίνες που υποτιμάς, αυτές παίρνω και έχω αντοχή να τρεχω 10 χιλιόμετρα χωρίς διάλειμμα θα το διαψεύσεις και αυτό? Η θες να στείλω αποδεικτικό..

    Βιταμίνες είπα να πάρει όχι ναρκωτικά να κάνει και να μην κάνει το εμβόλιο όπως συμβουλεύουν μερικοί μερικοί..
    Oι βιταμίνες δεν έχουν κανένα νόημα. Λίγοι έχουν όντως ελλείψεις και αν έχουν πρέπει να τις καλύπτουν με διατροφή όχι μεσυμπληρώματα. Και όχι τα 10χλμ που κάνεις δεν είναι από τις βιταμίνες, είναι από την προπόνηση που προσαρμόζει το καρδιαγγειακό και τους μυες. Απλα καποιοι πιστευετε οτι παιρνοντας βιταμινες κανετε κατι σπουδαιο και γλιτωνετε απο αρρωστιες. Κανένα μα κανένα συμπλήρωμα δεν θα σε προστατέψει πο τον κορωνοιο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by menis_644 View Post
    γιατι ενδεχομενως μεσα εκει κολλανε και ενδονοσοκομοιακες λοιμωξεις και επιτεινετε περισσοτερη υγεια τους που πρεπει να αντιμετωπισουν τον κορονοιο συν τις λοιμωξεις ταυτοχρονα....ξερω δυο ατομα, που πηγαν στο νοσοκομειο με κορονοιο, και τελικα εφυγαν για την αλλη ζωη επειδη ειχαν να αντιμετωπισουν τις λοιμωξεις..... επισης ο πατερας μου καποτε, νοσηλευτηκε σε μεθ, προ κορονοιου, και ειχε ενα σωρο λοιμωξεις απο πανω.... ευχαριστω πολυ αν ειναι να πεθανω, μπορω και στο σπιτι μου, δεν χρειαζομαι τα νοσοκομεια να με στειλουν αυτοι οι ασχετοι εκει μεσα....
    Προσωπικά, όποιος θέλει να πεθάνει σπίτι του ας το κάνει και να αφήσει το κρεβάτι της ΜΕΘ σε κάποιον που πιστεύει στην επιστήμη και στους γιατρούς.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ
    By Erudinam in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3
    Last Post: 05-08-2020, 09:59
  2. Κορονοιος και παχυσαρκία
    By Lenale in forum Παχυσαρκία
    Replies: 24
    Last Post: 20-06-2020, 01:10
  3. Κορονοιος
    By Afroula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 10-05-2020, 10:05
  4. Κορονοιος
    By TryToSurvive in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-04-2020, 14:53
  5. Κορονοιος -Ψυχραιμια....
    By ntinti in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 215
    Last Post: 22-03-2020, 04:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •