SOS
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: SOS

  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    42

    SOS

    Εχω έρθει αντιμέτωπη με την κατάθλιψη εδώ και κάποιους μήνες ,προσπαθώ να το παλέψω με ψυχολόγο και φαρμακευτική αγωγή .Ξαφνικά άλλαξα πόλη λόγω σπουδών και βρέθηκα μόνη ,κάτι που με έχει επηρεάσει παρα πολύ ,δυστυχώς δεν εχω παρέα και κάθε μέρα βγαίνω μόνη και είμαι συνέχεια μόνη ,με αποκορύφωμα πως μου τελείωσαν τα αντικαταθλιπτικά .Δυστυχώς δεν εχω την οικονομική δυνατότητα να πληρώνω ψυχίατρος καθώς έστω και μια επίσκεψη κοστίζει αρκετά χρήματα .Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο κέντρο στον Πειραιά που να υπάρχει ψυχίατρος ,χωρίς χρηματική αμοιβή.Όσο δεν παίρνω τα χάπια μ γίνομαι χειρότερα και φοβάμαι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Μπορείς σε ένα κρατικό νοσοκομείο να κλείσεις ραντεβού με ψυχίατρο με το ΑΜΚΑ σου. Έχεις βιβλιάριο φαρμάκων;
    Έχεις ασφαλιστικό φορέα;

    Αν όχι χρησιμοποίησε την Πρόνοια
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    9
    Τα αντικαταθλιπτικά μπορείς να τα αγοράσεις από το φαρμακείο δεν χρειάζεσαι συνταγή, εκτός αν πρόκειται για ηρεμιστικά. Εφόσον είσαι ασφαλισμένη μπορείς να κλείσεις ραντεβού με ψυχίατρο του δημοσίου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Kopel View Post
    Εχω έρθει αντιμέτωπη με την κατάθλιψη εδώ και κάποιους μήνες ,προσπαθώ να το παλέψω με ψυχολόγο και φαρμακευτική αγωγή .Ξαφνικά άλλαξα πόλη λόγω σπουδών και βρέθηκα μόνη ,κάτι που με έχει επηρεάσει παρα πολύ ,δυστυχώς δεν εχω παρέα και κάθε μέρα βγαίνω μόνη και είμαι συνέχεια μόνη ,με αποκορύφωμα πως μου τελείωσαν τα αντικαταθλιπτικά .Δυστυχώς δεν εχω την οικονομική δυνατότητα να πληρώνω ψυχίατρος καθώς έστω και μια επίσκεψη κοστίζει αρκετά χρήματα .Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο κέντρο στον Πειραιά που να υπάρχει ψυχίατρος ,χωρίς χρηματική αμοιβή.Όσο δεν παίρνω τα χάπια μ γίνομαι χειρότερα και φοβάμαι
    Να κλεισεις ένα ραντεβου στο κοντινοτερο ΙΚΑ της γειτονιας σου σε ψυχιατρο να του πεις τι έχεις τι φαρμακα παιρνεις και εκείνος θα δει τα φάρμακα σου απο το αρχειο σου και θα σου τα γράψει. Δεν θα πληρωσεις τιποτα στο γιατρό, ειναι δωρεαν. Και δεν εχει σημασια ειτε εχεις ασφαλεια ειτε οχι!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Λογικά θα έχει κέντρο ψυχικής υγείας του δήμου. Η επίσκεψη εκεί είναι της τάξεως των 2-3ευ.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    42
    Στον Πειραιά δεν μπορώ να βρω τίποτα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Έχει Καραολή και Δημητρίου 10 στον Πειραιά κέντρο ψυχικής υγείας.
    21 0417 0500
    Πήγαινε η παρε ένα τηλέφωνο να κλείσεις ραντεβού!
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Kopel View Post
    Στον Πειραιά δεν μπορώ να βρω τίποτα
    Εχει στη Πλατεία Τερψιθέας αλλά το επόμενο διαθέσιμο ραντεβού είναι παραμονη Χριστουγεννων

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •