Πρόβλημα με ανάπτυξη σχεσων - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    μηπως εισαι πολυ κοινωνικος και μπερδεψε την επικοινωνια σας με πεσιμο;

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μηπως εισαι πολυ κοινωνικος και μπερδεψε την επικοινωνια σας με πεσιμο;
    Είμαι ιδιαίτερα κοινωνικός αλλά δεν τα δω καλά με όλους. Αυτό φοβήθηκα αλλά δεν της είχα δώσει δικαίωμα αυτή έστελνε καρδούλες και με ρωτούσε ζώδια και ωροσκόπος.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    20
    Tο θέμα μου είναι τι κάνω τώρα; Είχα πει τη φάση στο πιο πριν ποστ πω το βλέπω, αλλά μετά τα τελευταία καταλαβαίνω ότι επηρεάστηκε και αυτή τη στιγμή επεξεργάζεται τη κατάσταση γ αυτό ίσως φέρεται έτσι.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Professore View Post
    Tο θέμα μου είναι τι κάνω τώρα; Είχα πει τη φάση στο πιο πριν ποστ πω το βλέπω, αλλά μετά τα τελευταία καταλαβαίνω ότι επηρεάστηκε και αυτή τη στιγμή επεξεργάζεται τη κατάσταση γ αυτό ίσως φέρεται έτσι.
    αυτη η επικοινωνια με αυτην που δεν θελεις, συνεχιζοταν και τον καιρο που βγαινατε με αυτην που θελεις;

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    20
    Μόνο σε επαγγελματικό επίπεδο. Σε προσωπικά μηνύματα στα σοσιαλ είχαμε σταματησει. Επίσης οι δυο τους συνεργάζονται και γνωρίζονται ακριβώς 1μισι μήνα. Εγώ με τη δικιά μου γνωριζόμαστε ένα χρόνο κοντά και ήταν και στον ίδιο χώρο μαζί μου 7 μήνες.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Professore View Post
    Μόνο σε επαγγελματικό επίπεδο. Σε προσωπικά μηνύματα στα σοσιαλ είχαμε σταματησει. Επίσης οι δυο τους συνεργάζονται και γνωρίζονται ακριβώς 1μισι μήνα. Εγώ με τη δικιά μου γνωριζόμαστε ένα χρόνο κοντά και ήταν και στον ίδιο χώρο μαζί μου 7 μήνες.
    μα καλα. τοσο καιρο που γνωριζεστε και βγαινετε, το τηλεφωνο της δεν το εχεις;;;
    γιατι περιμενεις να την πετυχεις στην δουλεια;
    παρτην ενα τηλεφωνο και πες της οτι θελεις να βρεθειτε.
    εκει, πες της για την επικοινωνια με την αλλη που ε τσι κι αλλιως εχει σταματησει πριν γνωριστειτε, αλλα κι οταν ακομα υπηρχε, για σενα ηταν εντελως φιλικη, ενω απο εκεινην φαινοταν να ηταν κατι αλλο, γι αυτο και το εκοψες
    εκει, θα καταλαβεις αν εχει ακουσει λογια απο αυτην, αλλα και γενικως τι συμβαινει.

    μου εκανε κλικ το οτι ειπες οτι η αλλη σε κακολογουσε, γιατι και για παλαιοτερη γνωριμια σουε χεις χρησιμοποιησει ακριβως αυτα τα λογια.
    οτι ενω βγαινατε και ολα εδειχναν μια χαρα, ξαφνικα αυτη σε απεφευγε και σε κακολογουσε.
    αληθεια, εκεινη για τι πραγματα σε κατηγορουσε;

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα καλα. τοσο καιρο που γνωριζεστε και βγαινετε, το τηλεφωνο της δεν το εχεις;;;
    γιατι επριμενεις να την πετυχεις στην δουλεια;
    παρτην ενα τηλεφωνο και επς της οτι θελεις να βρεθειτε.
    εκει, επς της για την επικοινωνια με την αλλη πουε τσι κι αλλωις εχεισ ταματησει πριν γνωριστειτε, αλλα κι οταν ακομα υπηρχε, για σενα ηταν εντελως φιλικη, ενω απο εκεινην φαινοταν να ηταν κατι αλλο, γι αυτο και το εκοψες
    εκει, θα καταλαβεις αν εχει ακουσει λογια απο αυτην, αλλα και γενικως τι συμβαινει.

    μου εκανε κλικ το οτι ειπες οτι η αλλη σε κακολογουσε, γιατι και για παλαιοτερη γνωριμια σουε χεις χρησιμοποιησει ακριβως αυτα τα λογια.
    οτι ενω βγαινατε και ολα εδειχναν μια χαρα, ξαφνικα αυτη σε απεφευγε και σε κακολογουσε.
    αληθεια, εκεινη για τι πραγματα σε κατηγορουσε;
    Ευχαριστώ για η συμβουλή. Το έχω το τηλέφωνο απλά θέλω να γίνει από κοντα. Ναι αυτό θα της πω απλά δεν θέλω να φανεί ότι κράζω την άλλη. Έχουν γίνει αυτοκόλλητες και δεν ξέρω πως θα αντιδράσει.
    Ναι και παλιότερη γνωριμία μου με κακολογησε αλλά για άλλους λόγους. Ότι είμαι νάρκισσος κ ανώριμος, ότι δεν έχω αυτοκίνητο(αυτο μου άφησε ψυχολογικό τοτε), και κυρίως ότι έμαθε για τη φάση μας ένα άτομο που δεν έπρεπε(έγινε αυτό από κολλητό μου καταλάθος).

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Professore View Post
    Ευχαριστώ για η συμβουλή. Το έχω το τηλέφωνο απλά θέλω να γίνει από κοντα. Ναι αυτό θα της πω απλά δεν θέλω να φανεί ότι κράζω την άλλη. Έχουν γίνει αυτοκόλλητες και δεν ξέρω πως θα αντιδράσει.
    Ναι και παλιότερη γνωριμία μου με κακολογησε αλλά για άλλους λόγους. Ότι είμαι νάρκισσος κ ανώριμος, ότι δεν έχω αυτοκίνητο(αυτο μου άφησε ψυχολογικό τοτε), και κυρίως ότι έμαθε για τη φάση μας ένα άτομο που δεν έπρεπε(έγινε αυτό από κολλητό μου καταλάθος).
    οκ, μου φαινεται οτι κανεις μερικες μπερδεψοδουλειες με τις γνωριμιες σου, αλλα τελοσπαντων, ελευθερος ανθρωπος εισαι, ειναι λογικο να εχεις καποιες επικοινωνιες.
    παρτην για να βρεθειτε απο κοντα κι εξηγησε της.
    ισως να λυθει η παρεξηγηση..

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οκ, μου φαινεται οτι κανεις μερικες μπερδεψοδουλειες με τις γνωριμιες σου, αλλα τελοσπαντων, ελευθερος ανθρωπος εισαι, ειναι λογικο να εχεις καποιες επικοινωνιες.
    παρτην για να βρεθειτε απο κοντα κι εξηγησε της.
    ισως να λυθει η παρεξηγηση..
    Όλοι κάνουμε χεχε!
    Αυτό θα κάνω κι ελπίζω να καταφέρω να βγω μαζί της και να δεχτεί, γιατί θεωρώ πως δεν θέλει καμία επαφή μαζί μου ούτε επαγγελματικά. Άσχετα που αν τη πετύχω μου λέει ότι δεν έχει κάτι μαζί μου.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Να σου δώσω μία συμβουλή λίγο γενικότερη κι αν θες την κρατάς, αν θες την πετάς;

    Αν αυτή είναι μία δουλειά στην οποία έχεις βλέψεις να μείνεις για κάποιο καιρό και δεν είναι κάτι το εντελώς προσωρινό που έχει ημερομηνία λήξης σύντομα, καλό είναι να μη μπλέκεις τόσο πολύ τα γκομενικά σου με τα εργασιακά σου. Και να αποφεύγεις όλα αυτά τα σούπα μούπες με συνεργάτες, υφισταμενους, συναδέλφους, προϊσταμένους ή ότι είναι αυτές οι κοπέλες και οι άλλοι που τα συζητάς μαζί τους τέλοσπάντων.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Να σου δώσω μία συμβουλή λίγο γενικότερη κι αν θες την κρατάς, αν θες την πετάς;

    Αν αυτή είναι μία δουλειά στην οποία έχεις βλέψεις να μείνεις για κάποιο καιρό και δεν είναι κάτι το εντελώς προσωρινό που έχει ημερομηνία λήξης σύντομα, καλό είναι να μη μπλέκεις τόσο πολύ τα γκομενικά σου με τα εργασιακά σου. Και να αποφεύγεις όλα αυτά τα σούπα μούπες με συνεργάτες, υφισταμενους, συναδέλφους, προϊσταμένους ή ότι είναι αυτές οι κοπέλες και οι άλλοι που τα συζητάς μαζί τους τέλοσπάντων.
    Δεν έχεις άδικο εδώ και γενικά δεν θέλω να δίνω δικαίωμα. Ούτε τα προσωπικά μου αναλύω στη δουλειά. Απλά λόγω θέσης είμαι σε επαφή καθημερινά με αρκετά άτομα και δεν μπορώ να αποφύγω κάποια πράγματα. Για τη σχέση μου με τη κοπέλα που ανέφερα ξαναλέω ότι η μόνη που ξέρει τι έχει γίνει είναι η κοπελα που με εκραζε.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ναι, αλλά κι η άλλη που έκραζε είναι αυτή που εκτός δουλειάς είχατε επικοινωνία και σου έστελνε για τα άστρα και τα ζώδια που φέρνουνε εμπόδια - που λέει κι η Στανίση. Κι ο άλλος που στα πρόφτασε είναι λες συνάδελφος και κολλητός. Κράτα λίγο πισινή πριν γνωρίσεις καλύτερα τι ρόλο βαράει ο καθένας, λες είναι δουλειά πάνω στο αντικείμενό σου που την περίμενες καιρό.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    20
    Πάντα κρατάμε πισίνες αλλά δεν μπορείς κάποια πράγματα να τα φανταστείς. Αλλά έξω τελικά επικρατεί πολύ κακία. Είμαι πολύ πικραμένος γιατί καταπώς φαίνεται έχασα μια κοπέλα που πραγματικά με ενδιέφερε και δημιουργούσε μια ωραία διάθεση. Είχαμε εξαιρετικές σχέσεις και μιλάγαμε και πριν γίνει κάτι μεταξύ μας καθώς τις περισσότερες φορές ήμασταν οι δυο μας στη δουλειά
    Δεν ήθελα να χαλάσω τουλάχιστον αυτή τη σχέση, γιατί την εκτιμώ. Αλλά πλέον δεν υπάρχει γυρισμος αν έχει διαμορφώσει άσχημη άποψη για μένα. Δείχνει να μη με σέβεται πλεον αγνοοντας με τόσο πολύ.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    20
    Δεν βγήκα ποτέ με την κοπέλα εν τέλει. Τα είπαμε τηλεφωνικά χθες. Τι το θελα; Έφαγα Χ αγύριστο. Αφού μου ξαναειπε ότι φιλικά δεν με βλέπει, δεν μπορεί να προχωρήσει μαζί μου γιατί έχω είπε μεγάλο εγωισμό(!!!!!) και είμαι ασταθής στη συμπεριφορά μου και δεν της άφησα περιθώρια να το δει σοβαρά. Συνέχισε λέγοντας ότι μπορούμε να συνεχίσουμε να μιλάμε αλλά εκεί της είπα ναι σαν τι; Και αν προκύψει άλλος; Εκεί μου είπε αν θεωρείς καλύτερα να μη μιλάμε δεκτό. Είμαι σίγουρος όμως ότι βρήκε άλλον που τη πηδ***ε λογικά το "καλό κορίτσι".
    Το άσχημο είναι αυτό που ένιωσα μετά όμως. Όχι μόνο απογοήτευση αλλά απάθεια γ αυτήν.Για να ξεσπάσω πήγα σε μπ***λο και κατεβασα ότι υπήρχε σε ποτό. Προφανώς και σήμερα δεν πήγα στη δουλειά στη κατάσταση που ημουν(ξερναγα όλη μέρα). Δεν ξέρω μου δημιουργήθηκε πλέον ένα εκδικητικό συναίσθημα για τις γυναίκες. Δεν ξέρω πως θα αντιδράσω σε άλλη τέτοια συμπεριφορά και αν θα αντιδράσω λογικά και ήρεμα. Τα νεύρα μου είναι τσιτωμενα. Αλοιμονο μόνο σε όποια κοπέλα τολμήσει να ξαναπαίξει μαζί μου.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Professore View Post
    Δεν βγήκα ποτέ με την κοπέλα εν τέλει. Τα είπαμε τηλεφωνικά χθες. Τι το θελα; Έφαγα Χ αγύριστο. Αφού μου ξαναειπε ότι φιλικά δεν με βλέπει, δεν μπορεί να προχωρήσει μαζί μου γιατί έχω είπε μεγάλο εγωισμό(!!!!!) και είμαι ασταθής στη συμπεριφορά μου και δεν της άφησα περιθώρια να το δει σοβαρά. Συνέχισε λέγοντας ότι μπορούμε να συνεχίσουμε να μιλάμε αλλά εκεί της είπα ναι σαν τι; Και αν προκύψει άλλος; Εκεί μου είπε αν θεωρείς καλύτερα να μη μιλάμε δεκτό. Είμαι σίγουρος όμως ότι βρήκε άλλον που τη πηδ***ε λογικά το "καλό κορίτσι".
    Το άσχημο είναι αυτό που ένιωσα μετά όμως. Όχι μόνο απογοήτευση αλλά απάθεια γ αυτήν.Για να ξεσπάσω πήγα σε μπ***λο και κατεβασα ότι υπήρχε σε ποτό. Προφανώς και σήμερα δεν πήγα στη δουλειά στη κατάσταση που ημουν(ξερναγα όλη μέρα). Δεν ξέρω μου δημιουργήθηκε πλέον ένα εκδικητικό συναίσθημα για τις γυναίκες. Δεν ξέρω πως θα αντιδράσω σε άλλη τέτοια συμπεριφορά και αν θα αντιδράσω λογικά και ήρεμα. Τα νεύρα μου είναι τσιτωμενα. Αλοιμονο μόνο σε όποια κοπέλα τολμήσει να ξαναπαίξει μαζί μου.
    οταν στα ειπε αυτα, δεν την ρωτησες γιατι τα λεει και τι εννοει;
    ή μηπως ξερατε καλα κι οι δυο τι εννοει;

    προφανως, μονο εσυ ξερεις οτι για την αλλη δεν ενδιαφεροσουν, αλλα αυτα που λεγατε, εδειχναν οτι ενδιαφεροσουν.
    της τα ειπε με το νι και με το σιγμα και εβγαλε το συμπερασμα οτι επαιζες και με αλλη οταν βγαινατε...
    απ οτι ειδα, δεν ειπες κατι ιδιαιτερο για να καταριψεις τους ισχυρισμους της, επομενως και ηξερες καλα τι εννοουσε και ειχε δικιο οτιε τσι εδειχναν τα πραγματα....

    εξακολουθω να πιστευω οτι το προβλημα σου ειναι οι ουσιες και δεν θες να το παραδεχτεις.
    δλδ για μια χιλοπιτα που την ψιλοηξερες κιολας, ησουν δυο μερες χαλια και δεν πηγες και σητν δουλεια;;;
    στα σοβαρα προβληματα τι θα κανεις; θα παραιτηθεις;

    δεν ειδα να επαιξε καπου μαζι σου. ειναι ατοπο το μισος που βγαζεις.
    αυτη σε ηθελε.
    ειδε να παιζεις και με αλλη και εκανε πισω. που την ειδες την κοροιδια;
    μαλλον ψαχνεις δικαιολογιες να βγαινεις λαδι, αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 17-03-2019, 02:35
  2. Ημερολογιο αποχης αρρωστημενων συνηθειων και αναπτυξη νεων καλων συνηθειων.
    By mikresmerides in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 07-02-2018, 16:14
  3. Σεξ και ο ρόλος του στην αναπτυξη ψυχωσης, διαταραχης
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 29-01-2014, 01:08
  4. Replies: 13
    Last Post: 06-02-2007, 21:12
  5. Η ανάπτυξη του ανθρώπου
    By anasia in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 29-11-2005, 22:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •