Δεν πήγα στρατό !!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    262

    Lightbulb Δεν πήγα στρατό !!!!

    Γεια σας παιδιά λόγο της διάγνωσης και των φαρμάκων ο γιατρός δεν με άφησε να πάω στρατο κ έτσι απαλλάχτηκα...με στεναχωρεί πολύ ...αλλά τι να κάνω ...λέτε να βγει κανένας νόμος γιαυτους που δεν πήγα στρατό ? Πχ να μην οδηγάνε και τέτοια?Κανενας άλλος που να μην έχει πάει ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Και γω δεν πήγα... Σιγά τα αυγά.

    Το μόνο πρόβλημα που είχα (τότε) ηταν οτι μου τα έπρηξαν για να βγάλω δίπλωμα, περαν αυτού δε το μετάνιωσα στιγμή.

  3. #3
    Μάγκες με δουλειές δημόσιο κτλπ δεν παίζει ρόλο ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    262
    Δεν ξέρω ρε φίλε τι να πω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Σε όποια δουλειά σε ρωτάνε αν πηγές στρατό είναι μόνο και μόνο να μη τους κρεμάσεις μια μέρα και φύγεις. Όσες δουλειές έκανα κανείς δεν μου ζήτησε το χαρτί στρατού το οπιο το έχω απλά με ρώτησαν αν έκανα θητεία.
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Φίλος πήρε απαλλαγή από τον στρατό.στην δουλειά των ρώτησαν απλώς αν έχει τελειώσει
    Είναι προσωπικά δεδομένα αυτά
    Μόνο να ξέρουν ότι έχεις τελειώσει τους ενδιαφέρει και όχι με ποιον τροπο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μετα το στρατο δεν πειραζεισ ουτε μυγα επισησ κ ουσιεσ να κανεισ μπορεισ να δουλεψεισ εισαι με λιγα λογια καλυτεροσ υπαλληλοσ πιο ασφαλησ επιλογη απο τουσ αλλουσ

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    43
    καλα εκανες και γω που πηγα στρατο εγινα χειροτερα στα ψυχικα νοσηματα μου και πιο σκληρος με τους συνανθρωπους μου.ο στρατος με εκανε πιο απανθρωπο παρολο που ημουν ι4 ειχα να δεχτω την κοροιδια των αλλων φανταρων με τα κοσμητικα επιθετα γιωτα γιωτομπαλο και ψυχικα ασθενη ενας με ελεγε και ο ανωτεροι με ζοριζαν τερμα αυτα επαναπαυομαι σε ενα προνοιακο επιδομα των 313 ευρω και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο ουτε να ξαναδουλεψω θελω γιατι και εκει ζοριζομαι.η παθηση μου ειναι παρανοικη σχιζοφρενεια με νοσηλεια και σε κλινικη αν και ο γιατρος πυ με βλεπει τωρα γραφει μια διαγνωση που ουτε ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    43
    ειχαν βαλει ειδηση σε ενα σαιτ περσι τον Ιουνιο του 2020 οτι θα αφαιρεσουν το διπλωμα σε ψυχικα ασθενεις και οσοι πηραν απαλλαγη απο το στρατο αλλα δεν προκειται να γινει κατι τετοιο η μιση Ελλαδα παιρνει ψυχοφαρμακα και πολλοι οδηγουν και γω οδηγαω πανω απο 10 χρονια πολυ προσεκτικα.χτυπα ξυλο δεν εχω εμπλακει σε τροχαιο ποτε μεχρι στιγμης και εχω κανει χιλιαδες χιλιομετρα αν ειναι να μου το αφαιρεσουν ειτε εμενα λογω ψυχωσης ειτε εσενα λογω απαλλαγης ας κοιταξουν ολα τα γεροντια που ειναι κινδυνοι θανατοι και κατεβαζουν 20 χαπια την ημερα και χθες παρεπιπτοντως ειχα παρκαρει το αμαξι μου σε ενα σημειο στο κεντρο της πολης και μου το γδαραν ενω ποτε δεν το ειχα γδαρει μονος μου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ibraimovic View Post
    Γεια σας παιδιά λόγο της διάγνωσης και των φαρμάκων ο γιατρός δεν με άφησε να πάω στρατο κ έτσι απαλλάχτηκα...με στεναχωρεί πολύ ...αλλά τι να κάνω ...λέτε να βγει κανένας νόμος γιαυτους που δεν πήγα στρατό ? Πχ να μην οδηγάνε και τέτοια?Κανενας άλλος που να μην έχει πάει ?
    "μην οδηγατε", αποκλειεται να βγει. μεχρι τωρα, μονο στο δημοσιο δεν μπορουσες να προσληφθεις χωρις στρατο. δεν ξερω αν αλλαξε. στον ιδιωτικο τομεα, αυτο που τους νοιαζει ειναι να εχεις τελειωσει, για να μην παρατησεις την δουλεια για να πας στον στρατο.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    43
    για να μην πιανω το μπλα μπλα δεν κινδυνευεις ουτε να χασεις το διπλωμα αυτα ισχυαν πριν το 2000 και ενας δικηγορος ψυχικα ασθενων πηγε στο δικαστηριο για παρανομη προσβολη του διπλωματος απο το στρατο οσοι επαιρναν απαλλαγη απο το στρατο και το ακυρωσε αυτο το καθεστως δικαιωθηκαν πληρως οι ψυχικα ασθενεις μεσω αυτου του δικηγορου.οσον αφορα την δουλεια δεν νομιζω να το κοιτανε ηξερα καποιον που ηταν σε μια δουλεια σταματησε την δουλεια για να παει στρατο και τον ξαναπηραν στην ιδια δουλεια.αν εισαι καλος και αποδοτικος στην δουλεια σε κρατανε και οχι για την θητεια.τωρα πια πολλοι δεν πανε στρατο και γω το μετανιωσα που πηγα

Similar Threads

  1. Πηγα σε ψυχολογο για τον αδερφο μου
    By 99Silent in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 179
    Last Post: 15-10-2021, 19:28
  2. Πήγα σε ξεματιαστρα
    By Meli-meli in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 18
    Last Post: 24-09-2021, 23:55
  3. Πήγα σε ψυχολόγο τελικά!
    By WhyAlwaysMe? in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 100
    Last Post: 24-06-2016, 00:32
  4. πηγα.
    By IreneK_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2009, 09:44
  5. Πήγα σε ψυχολόγο!!
    By dolphin_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 70
    Last Post: 03-09-2008, 20:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •