Φιλος απο τα παλια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by user View Post
    στα υπόψιν ότι οι ανθρώποι αλλάζουν με τα χρόνια, όπως εμείς αλλάζουμε, δηλαδή και να βρεθείτε, θα ξανασυστηθείτε ουσιαστικα.
    δεν ξέρω. εγώ δεν θα βιαζόμουν, έτσι όπως μας τα περιγράφεις, τελικα!
    Τι θα σε έκανε να μη βιαστεις; Δεν το λέω ειρωνικά, να ακούσω τη γνώμη σου θέλω.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Μήπως είχατε κάτι σε bromance?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    γενικότερα πιστεύω στις συμπτώσεις κι ότι οι ανθρώποι στη ζωή μας δεν έρχονται τυχαία ούτε επιστρέφουν τυχαία. όμως.
    για να ξεκαθαρίσεις μέσα στο κεφάλι σου πιο πολύ, μιας και δεν ήταν ξεκάθαρο αν για σένα έχει λήξει η αμηχανία μετά την παρεξήγηση, ίσως φανεί και λίγο επιθετικο από την άλλη, μιας και έχει μείνει κάτι μετέωρο.
    κάπως έτσι το σκέφτηκα.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    14
    Παιδιά δεν ξέρω..
    πως είναι δυνατόν να πονάω τόσο για κάποιον; Θέλω διαρκώς να κλάψω. Πραγματικά τον είχα ξεχάσει. Είχα αποδεχθεί ότι δεν είναι πια μέρος της ζωής μου. Είχαμε υποσχθεί να είμαστε για πάντα φίλοι και δεν κρατήσαμε αυτή την υπόσχεση. Δεν ξέρω αν έχω κανέναν που να το καταλάβει αυτό στην ένταση που το νιωθω. Οι περισσότεροι ασχολούνται με γκομενικά και λεφτά. Ήταν ο καλύτερος μου φίλος. Δεν αντέχω να ξαναέρθουμε σε επαφή και να τα σπάσουμε, δεν έχω άλλη αντοχή. αλλά τώρα πονάω γιατί με κούνησε όλο αυτό. Κιαι ποναει και αυτός μαλλον.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είστε 30 χρονών μαντράχαλοι τώρα, που είχατε μία ισχυρή φιλία όταν είσασταν ακόμα στο σχολείο. Δεν ξέρεις τι άνθρωπος είναι τώρα, τι χαρακτήρα έχει, τι έχει συμβεί στη ζωή του στο μεταξύ ή αυτός τι παίζει με εσένα. Δεν χάνεις κάτι να τον προσεγγίσεις και να γνωριστείτε από την αρχή. Τώρα αν στο κρατάει και το κρατάς Μανιάτικο για έναν χαζό καβγά όταν είσασταν πιτσιρικάδες, τι να σου πω. Δεν σημαίνει ότι με αυτόν τον άνθρωπο θα γίνετε αμέσως πάλι κολλητάρια, αλλά δεν χάνεις κάτι να κάνεις μία προσπάθεια και να δεις πως θα πάει.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Είστε 30 χρονών μαντράχαλοι τώρα, που είχατε μία ισχυρή φιλία όταν είσασταν ακόμα στο σχολείο. Δεν ξέρεις τι άνθρωπος είναι τώρα, τι χαρακτήρα έχει, τι έχει συμβεί στη ζωή του στο μεταξύ ή αυτός τι παίζει με εσένα. Δεν χάνεις κάτι να τον προσεγγίσεις και να γνωριστείτε από την αρχή. Τώρα αν στο κρατάει και το κρατάς Μανιάτικο για έναν χαζό καβγά όταν είσασταν πιτσιρικάδες, τι να σου πω. Δεν σημαίνει ότι με αυτόν τον άνθρωπο θα γίνετε αμέσως πάλι κολλητάρια, αλλά δεν χάνεις κάτι να κάνεις μία προσπάθεια και να δεις πως θα πάει.
    Ξέρω διάφορα που του έχουν συμβεί, στην ίδια γειτονιά μένουμε. Έχουμε και μια κοινή φίλη που θεωρώ αυτόν τον "χωρισμό" εκείνη τον πλήρωσε γιατί σταματήσαμε να έχουμε πολλές επαφές, μάλλον σκεπτόμενοι το ίδιο, ότι είναι πιο φίλη με τον άλλον. Ξέρω ότι έχασε τον πατέρα του, είχα πάει και στην κηδεία του γιατί τον αγαπούσα πολύ και ο θάνατός του με πόνεσε πάρα πολύ. Αλλά δεν του είχα μιλήσει τότε. Δεν ξέρω αν θα έχει αλλάξει. Θεωρώ ότι αυτό που είναι κάποιος δεν αλλάζει. Για να θέλει να βγουμε δεν μου το κρατάει μανιατικο. Ίσσως ήταν απλά ένα πείσμα που πλέον έγινε απολίθωμα. Μας ενώνουν πιο πολλά από όσα μας χωρίζουν.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    28
    Καλό είναι να να μην απορρίπτεις και να είσαι ανοιχτός (δε θα πω να δίνεις δεύτερες ευκαιρίες) αρκεί το ενδιαφέρον να είναι αμοιβαίο και να υπάρχουν βάσεις για την επανένωση το περίφημο reunion που μοιάζει ελπιδοφόρο στο φουμπου.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. παλιά κοβόμουν
    By usedtobeme in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 27
    Last Post: 11-09-2016, 01:49
  2. βουλιμια απο παλια..
    By circus in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 2
    Last Post: 29-04-2014, 01:22
  3. πισω στα παλια...
    By swaggy97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 25-06-2013, 23:55
  4. επιστροφή στα παλιά!
    By deppy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 28-05-2012, 13:57
  5. Ας θυμηθουμε τα παλια...ενα νημα για παλια ποστ που μας εκαναν εντυπωση:)
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 03-07-2011, 13:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •